Gönderen Konu: İYİ Kİ VARSIN  (Okunma sayısı 73276 defa)

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
İYİ Kİ VARSIN
« : 04 Temmuz 2014, 00:36 »

Güldük, üzüldük, ağladık, sevindik, korktuk, cesur olduk, öldük, dirildik, durduk, koştuk; yeri geldi kendimizden kaçtık, yeri geldi kendimizi sualsizce açtık. Hem göklere çıktık hem göklerden yere çakıldık. Bu hayatta, bu platformlarda çok şey gördük, hissettik. Bunları ifade edebilecek tek kelime, biz sadece "YAŞADIK!"

Müziğin tınısına bıraktığımızda kendimizi kısaca hayatın kendisine, hangi yaşam tekamülündeysek  o derece bağlandık birbirimize... Kimimiz kaçtı koridorlarda, kimimiz hu çektik gecenin aydınlandığı an'larında. Sorgusuzduk kendimizden başka alemlere, sorgulamadık, biz sadece "İNANDIK!"

"Işık ve Sevgiyle" felsefesi yolunda yürürken birçok yürek dostu ile karşılaştık. Kaç gece bağdaş kurup aynı sofrada bir ekmeği paylaştık. Kendi hikayemizi kendimizden anlattık... Unutulmazdı, unutmadık!

Ve birçok şeyi terk ettik. Kimimiz yalnız yürümeyi tercih etti bu yolda -ki hiçbir adımda yalnız değildik- kimimiz yolda tanıştığı bir diğer "beni" alıp yürüdü/gitti... Hepimiz o bahçenin bir dalıydık...

Neyse diyorum yine her neyse!.. Belki de baştan kara çıkmazlarda bu cümlede saklı.

Sevgili arkadaşlar, yolu buraya düşen güzel yürekler;

Bu site bizler için çok önemli bir duraktı. Hoş seda, hala öyle... İlk kurulduğu günle bugün arasında tek fark var. Yolcular suskun! Belki de beceremediğimiz  konu, sessizliğin sadece "yok" olmakla olacağını düşünmemiz. Veya hala göremediğim ve artık görmek istediğim mana!

"Özlem" çok ayrı bir duygu, aşk gibi dizginleyememek kendini, tutulunca aşka dönememek gibi... Yoksa zamanlar sildi mi bir şeyleri...

Bu bahçe çok güzeldi. Masal diyarıydı çocukluğumuzun düşlerinde... Şimdi içinde anılar, sevinçler, gözyaşları barındıran bir bozkır. Oysa ne düşlerimiz vardı. Büyüyecektik, daha da büyüyecektik. Yeni yolcular katılacaktı gönül yolculuğumuza. 

Sımsıkı sarıl ki yalnızlığına, bu düşler eksik yazılmasın. Nokta ile sonlandırmamış olalım bu cümleyi. Kalemlerimizden düşlerimizi anlatmaya, müziği tekrar yazmaya başlamaya geç kalmadık.

Her gün biraz daha yozlaşan bu dünyaya bir ses vermeye geldik. Ses verelim dünya gözüyle, aralansın dudaklarımız, geceyi ışıkla doğuralım, ilk gülücüklerle... Penceremiz tekrar açılsın, karların eridiğini görelim, baharı tekrar getirelim.

Adı gibi "melek tozları", saçılmayı bekleyen eteklerimizden.

Sımsıkı sarılmak istiyorum. Son damla düşüne kadar yere, zırhlarım üzerimde. Bir mahşerse, bir sürgünse yaşanılan, ben buradayım!

Yürek kütüphanesinin, düş şiirlerinin bu kapısını aralama vaktimiz gelmedi mi? Her an tıkladığımız şartlı reflekslerden soyunma vakti gelmedi mi? Yoksa bizde mi yenildik sanalizasyona!

ISIK YOLCUSU der ki;
Kaseti başa alalım, tekrar tekrar dinleyelim. Unutma hala geç kalmadın. Bil ki "İyi ki varsın". 

Işık ve Sevgiyle...

Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
Ynt: İYİ Kİ VARSIN
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2014, 01:18 »
Yolculuk devam ediyor her an, farklı farklı boyutlarda. Ve mutlaka karışıyor, karşılaşıyor, benzeşiyor yine...
Farklı renklerde ışınların izdüşümleri tamamlıyor bir bütünü, farklı renklerle bir tabloyu oluşturan fırça darbeleri gibi.
Hep bir aradayız, giden, kalan, küsen, susan ve bağıran... düşünüp, hissedip, yaşadıkça.

Ama özlem, başka türlü bir şey.
İnce bir sızı gibi bazen ya da bir gülümseme kendiyle dolu.
Tüketerek var olmaya çalıştıkça tükenen insanlarla dolan dünyada, sonsuzluktan bahsetmeyi özlemek.
Sevgiyi, hoşgörüyü, aydınlığı,  düşünmeyi, güzelliği, sonsuzluğu, inanmayı, paylaşmayı özlemek.
Güzel insanların aynasında kendini görmeyi ve ayna olabilmeyi özlemek...

Hep bir aradayız, yeniden karşılaşacağız.

Bir adım attın aydınlanır gece ve belki çözülür bin bir bilmece...

Işık ve sevgiyle...
özlem
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2014, 01:39 »
Birbirimize çarpıyoruz, çığlıklarımız aynalardan yansıyor farklı ülkelerin düşlerinde. Benden bana, benden sana sedaları... Yolculuk (!) güzelliğimizde saklı!

İristen bir katre, susuzluğuma...
Dön!

Hiç'liğin varlığında keşfedilen bir ülke.
Kırmızı bir koridor, sislerden arınan.

Yüzyıllar önce söz verdiğimiz gibi özlemdi yaşanılan. Vuslat ne kadar yakınsa tenimize, o derece sırılsıklam vücutlarımız. Bizi bizden başka kim anlatabilir, kim saklayabilir Aşk dolu yüreğinde...

Çığlık çığlığa kalalım bu gece...
Melekler fısıldasın, gidelim kanat seslerinde.

Gidelim, öyle bir gidelim ki düşlerimize...
Arkamızdan bakanlar görsün yüzümüzü!
Gidelim, öyle bir gidelim ki düşlerimize...
Yüzümüzü görenler bilsin döndüğümüzü...

Işık ve Sevgiyle...
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı sevdali_bulut

• *
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2014, 11:33 »
Biz istersek bayram gelir arefeden kalkarız.
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı sevdali_bulut

• *
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2014, 09:21 »
Bir gül yağrağı değil misin sen, sen de geçeceksin.
Bahar yağmurları dökülecek gözlerinden, dineceksin.

Şarkı şarkı kavuşmamıza 36 saat......

Çevrimdışı sevdali_bulut

• *
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2014, 12:05 »
Sevecenler, "konser öncesi" ya da "sonrası" buluşması yok mu ?

Yoksa kendi arasında mı buluşacak herkes yine ?

usa online pharmacy