İlhan İrem > Yazı ve Röportajlar

İlhan İrem Arena'ya Çıktı / Bursa Yeni Dönem - 05 Ağustos 2010

(1/1)

efsun_i:
Sanata, toplumun bozulan dokusuna, kolay tüketilen değersizliklerine karşı sürdürdüğü “sessiz direnişine” gerçekleştirdiği konserlerle son veren İlhan İrem, önceki akşam da Kuruçeşme Arena’da hayranlarıyla buluştu.

 BKM'nin Turkcell Kuruçeşme Arena'da devam eden 'Fiyapı Yaz Konserleri'nin önceki akşamki konuğu, "BİR" konseri ile İlhan İrem'di. Sahneye çıktığı an tüm seyircilerin ayakta alkışlarıyla karşılanan İlhan İrem, "Işık ve Sevgiyle olmaya hoş geldiniz" sözleriyle başlayan konserinde gece boyunca şarkılarını seyirci korosuyla birlikte seslendirdi. Müziğini "Müziğim, çok özel anlamlar içeren ve çok özel insanların dinlediği, sanat eseridir" diye anlatan İlhan İrem, 'Dua' şarkısıyla konserine başladı. 'Bu şarkı eşsiz mavi gözlü ve vatan için şehit olanlar içindir' dedi.

Her parçasına eşlik eden seyirciyle inanılmaz bir uyum yakalayan İlhan İrem'in güvercinli kafes dekoru da gecenin ilginç detayları arasındaydı. 'Sazlıklardan Havalanan', 'Yemyeşil Bir Deniz', 'Alaca Tüylü Kuş', 'Anlasana' , 'Boşver Arkadaş' şarkılarını birbiri ardına seslendiren sanatçı Turkcell Kuruçeşme Arena'da uzun süre hafızalardan çıkmayacak bir konsere imza attı.  Sanatçı, 'Hu' ve 'Yılan Isırığı' şarkılarını lirik dans eşliğinde sevecenleriyle paylaştı. Tüm gece dikkat çeken diğer unsur ise sanatçının hayranlarının tüm şarkıları ezbere bilmesi ve inanılmaz bir şekilde İlhan İrem'e saygı göstermesiydi.

“ŞALAMAR”A YENİ DÜZENLEME

Konserin en ilgi gören yapıtı ise; rock tarzında düzenlediği ‘Şalamar’ oldu. Tüm izleyicilerin ayağa kalkarak sanatçıya eşlik ettiği bu şarkıda doruğa çıkan coşku, daha sonra da hüzünlü sevgi şarkılarında yer alan anlamlı sözler ile mistik bir huzurla buluştu. Konser sonunda Kuruçeşme Arena’yı terk eden tüm müzikseverlerin“Kuruçeşme Arena’dan çağdaş bir ozan geçtiği” şeklindeki ortak yorumu da, gecenin en anlamlı notu olarak kayıtlara girdi.

Duyguları olmayanlara değil,

Duyguları ölmeyenlere….!

http://www.yenidonemgazetesi.com/haber/1676/ilham-irem-arena-ya-cikti.html

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
usa online pharmacy