Gönderen Konu: Cennet İlahileri  (Okunma sayısı 43185 defa)

Çevrimdışı Servant Of Eden

• 1.nesil
  • *
Lomboz
« Yanıtla #15 : 25 Temmuz 2006, 08:18 »

Ne kadar sonsuz bir okyanusta yüzüyor olsa da gemimiz,
Eğer sadece lombozdan bakıyorsak neye yarar ki..?
Güverteye çıkmak gerek,
Geceleri ise yıldızların huzurunda dua etmek...

Işığın aşkıyla
   Servant
Herkes kendi zindanında matemini tutar...

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
Ynt: Cennet İlahileri
« Yanıtla #16 : 25 Temmuz 2006, 09:36 »
Hayat bu !

Petrol tankerleri yine geçecek aynı yerlerden ve Deniz Ayıları (Thalarctos maritimus) yine kurtarılacaktır karanlıklardan ve sonra yine çıkacaktır bir Mavi Balina (Balaenoptera musculus) derin sulardan...

Asıl sorun petrol tankerlerinde olmasın !

...................... - oOo - ......................

Ve huysuz bir soru:
Işığa inat, karanlığa dönüş neden ?

"Bitmeyen bir katliam, dünya seyir duruyor;
Karanlıklar yürüyor, geceler yarim oldu..."

Karanlıklardan aynalar tutun öyleyse,
Işığın katliamına seyir durmayın !

Pervane olmaya daima hazırız;
Umutla...
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı Oikos

• ...
  • *
« Yanıtla #17 : 25 Temmuz 2006, 13:20 »
Hayat bir aksiseda
Uçurumlarda
Dağılır paramparça
Karşı yarlarda

Bir üçüncü göz gerek
Hayat sevgidir
Çöz artık gözlerini
Oyun bitmiştir

İlhan İrem - Hayatın Üçüncü Gözü

Sevgili Murat ve Tüm Forumseverler,

Gemi = Sen, Ben ve Diğerleri
Kurtaranlar = MelekTozlari
Petrol = Hicri
İki Deniz Ayısı = İremler
Balina = Hayat

Aydınlık bir sığınak bulamadığımdan Karanlıktayım.Bugün ona yarın bana....

Hepinize elveda, herbiriniz birer cevhersiniz. Sizleri seviyorum.

Hayat ve Can sizinle olsun
Oikos (Fuat Kenan Çakır)

Alıntı
Exxon'a ait bir petrol tankeri Kanada açıklarında battıktan sonra, petrole bulanan iki deniz ayısı 80 000 dolar harcanarak temizlenmiş ve büyük bir törenle denize bırakılmış, Tam 2 dakika sonra herkesin gözleri önünde bir mavi balina deniz ayılarını afiyetle yemiş
Oysa ki ben karanlıktan geldim...Ne huzursuzdum ne de korkuyordum...Sukunet vardı hiçlikte...Doğdum ağladım...

Çevrimdışı ilhan-i-ask

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #18 : 29 Temmuz 2006, 20:00 »
Sevgili arkadaşlar
Ben aranıza yeni katıldım sizlerin nasıl bir sohbet ortamında olduğunuzu anlamak hayli güç
ama anladığım şu ki sizler İLHAN İREM adına yapılmış böyle bir ortamda barış ve huzurla konuşmanız gerekirken dikkat ettim hepiniz birbirinize düşmanmışcasına bir tartışma içerisindesiniz teşekkür ederim

ışık ve SEVGİYLE

Çevrimdışı amastrist

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #19 : 30 Temmuz 2006, 00:06 »
Sevgili "ilhan_i aşk", burada düşmanlık yok. Sadece düşüncelerin özgür paylaşımı var. Bu kadar düşünen insanın bir arada olduğu bir sitede bunu doğal karşıla. Ayrıca İrem'in sitesinde bir araya gelmemiz insan yanımızı bi kenara koymamızı gerektirmemeli. Hoş geldin aramıza.....sevgiyle kal
Kimilerine göre kralız
Kimilerine göre yalanız
Herkes dalgasına baksın
Biz falan filanız...

Çevrimdışı hanci

• 1.nesil
  • *
Cennet İlahileri ve İrem ile ilgili
« Yanıtla #20 : 31 Temmuz 2006, 15:14 »
Merhaba sevecen dostları, zıt düşüncelerde birbirlerine yüreklerindeki ışık ve sevgiyle bağlı sonsuzluk yolcuları, hepinize merhaba diyorum.

İlhan İrem'i, eski ve yeni albümlerini, bizlere bunu her sunduğunda saygı ve sevgimizle karşılıyor ve her birimiz kendimize göre (anlayabildiğimiz, algılayabildiğimiz, hissedebildiğimiz ve yaşadıklarımızla özdeşleştirebildiğimiz kadarıyla) yorumluyoruz, güzel olan tarafı da bu işte...

Herkes kendi anladığını bir başkası da anlayacak diye bir önyargı içerisinde değil, kimse kimseye birşeyleri zorla kabul ettirmiyor ve en güzeli hoşgörü içerisinde yürüyoruz sonsuz koridorlarda...

Şimdiye kadar Sevgili İrem'in bizlere vermeye çalıştığı tüm bu sonsuz güzellikleri içimizde öyle bir yere getirdik ki şimdi "Cennet İlahileri" veya (benim yorumumla) "SONSUZLUĞA GİDEN YOLDA KULAĞIMIZA FISILDANAN TINILAR" ile ilerlemeye devam ediyoruz.

İstedim ki bir hancı olarak bu koridorlarda benim de bir yorumum, bulunsun tınılara başka bir renk daha katılsın...

Sevgi ve Saygılarımla

Rıza Elhan / HANCI
Bile Bile Bilmezcesine Yürüyoruz Sonsuzluk Koridorlarında!... Ulaşmak İstediğimiz Ne? "Kendimiz Olmasın!..."

Çevrimdışı vaybee

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #21 : 31 Temmuz 2006, 15:35 »
İlahi okuduğunuz için ''eski hayranlarım farklı anlar'' diye düşündüğünüz oldu mu?

-''Havada uçuyordu,
Duvarlardan geçiyordu
Elverdi Şatlup,
Işıktan geçti.''
Körler çarşısında ayna satıyorum. Gönül gözüyle görebilenler, canımdan can verdiğimi anlayıp alkışlarlar. Ben Venedik Aynaları satıyorum. Büyülü kristal aynalar. Dokununca kırılıveren.

Kral Müzik Dergisi'nden alıntıdır.

Çevrimdışı mai ve siyah

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #22 : 11 Ağustos 2006, 15:47 »
               Sevgili arkadaşlar,
 Her zamankinden daha dingin bir İlhan İrem ile karşı karşıyayız bu albümde. Bence tam anlamıyla bir rehabilitasyon albümü olmuş. İlhan İrem'in tefekkürünün dozu, rengi ve biçimi de değişmiş. Farklı anlamlarla harmanlanmış. Çok başarılı, naif ve farklı üretiler ortaya çıkmış.

Çevrimdışı isik

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #23 : 23 Ağustos 2006, 16:28 »
''Cennet İlahileri'' İlhan İrem'in bir sentezi ve muhteşem bir hediyesi. Göklerin buluştuğu metafizikliğin son demlerinde bir nida. ''yürüdü yürüdü derviş'' yırtılan ipek sesinden bağrımızda parcalanan ses, aşk, nefes...
''yüksel ki yerin bu değildir.''

Çevrimdışı dila

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #24 : 03 Eylül 2006, 21:19 »
Ben de İlhan İrem'in bu albümünü diğer albümleri gibi muhteşem buldum... Sanata düşkün ve bu işi kendini vererek yaptığından olsa gerek İrem beni çok büyülüyor... Kendimi onu dinlerken sesinin tüyden parmaklıklarında hissediyorum...Ve derinleştikçe derinleşiyor sözleri...
"EY ÖZGÜR RUH İSYANKAR RÜZGAR....
EY ÖZGÜR RUH İSYANKAR RÜZGAR...
DÖNDÜKÇE KAH YERDE KAH GÖKTE MUHTEŞEMDİLER...
SONSUZA İNTİKAL ETTİLER..."
Git gide karanlığa gömülüp gideceksin,seni aydınlatmaya bir meşale yok artık...Geçmişten bir kıpırtı,bir gülücük yok artık...İyisi mi sen toprağa yavaş yavaş sız artık...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #25 : 21 Eylül 2006, 11:50 »
İrem ne diye basladı sanat yasamına 1973 te "Birleşşsin Bütün Eller."demedi mi?Evrensel humanızma barındırdı yasamı boyunca ruhunda...Yıl 2006 "Cennet İlahileri"dedi...Evrensel metafizik yasattı..."Benim inanış sistemımde din dil ırk gibi ayrımların yeri yok"...Cennet ilahileri burada sevecenler...Bütün dinlerin birleşmesi,insanların birleşmesi humanıst bir yapı..."Yaradılanı severım yaradandan ötürü"...irem ilahi soylemedi...yada  halkın algısınDakı ilahi değildi bu ilahi....IŞIĞA AŞKLA...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.