Gönderen Konu: İLHAN İREM ve MERT MÜZİK  (Okunma sayısı 5275 defa)

Çevrimdışı Krizalit Kristalin

• 1.nesil
  • *
İLHAN İREM ve MERT MÜZİK
« : 26 Ağustos 2009, 16:29 »

Selamlar sevecenler,

Bu konuya ayrı bir başlık açmak istemezdim.
Bir forum başlığı altında sorduğum bu soruya cevap alamayınca bu yolu seçtim.
İlhan abinin son albümü "Tozpembe" Mert Müzik etiketi ile çıktı.
Ancak ondan bir önceki "Cennet İlahileri" albümü TMC'den çıkmıştı.

Mert Müzik İlhan abinin yeni şirketi mi?
Yoksa sadece Tozpembe albümü için mi bu şirket ile çalıştı?

Biliyorum, bu konuda henüz resmi bir açıklama yok ama bilgisi olan bir arkadaşımız
varsa ve paylaşırsa mutlu olurum...

Işık ve Sevgiyle,
Krizalit Kristalin
26.08.2009

Yarına ne kaldı?
Hiç...
Buzlarla kaplı uzayda,
Alev desenli gömleklerle, dans etmek gerek...

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
Ynt: İLHAN İREM ve MERT MÜZİK
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2009, 10:59 »
Google'da arama yapıldığında 1.sırada yer almaktadır.
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&hs=Tdu&q=mert+m%C3%BCzik&btnG=Ara&meta=

Alıntı
ŞİRKET PROFİLİ

Mert müzik üretim,  bugüne kadar hep kendine yakın ve kendinden olan albümlerin altına imza atmıştır. Bunun açılımını şöyle anlatabiliriz: çıkarttığımız her albüm; öncelikle bizim sevip dinleyebileceğimiz, zevk alacağımız tarzda olmalıdır. Dolayısıyla çıkan albümün ticari beklentisinden çok bizi inandırması gerekiyor. Çok ticari olup da, bizim kriterlerimize uymayan albümlere,  çok satacak olsa bile, firma kaşemizi vurmuyoruz. Bir İlyas Salman’ın ‘İnadına Türküler’ albümü, ilk önce bizi etkilemiş ve inandırmış olup sonra da satışa,  insanların beğenisine sunulmuştur. Mert müzik üretim etiketli albümlerimize baktığımız zaman, müzik tarzı olarak pop müzik ağırlıklı, zaman zaman içinde halk müziği ve bazen de fantezi müzik barındıran farklı bir mozaik görmekteyiz. Bizim Mert Müzik firması olarak düşüncemiz, müzik yapım firmalarının çıkarttıkları albümlerin kendi iç yapılarını, dünyalarını yansıttığıdır. Genellikle protes albüm çıkartan firmalar, kendi özlerinde siyasal mücadeleler vermiş kişilerdir. Arabesk ağırlıklı firmalar ise; o ezginliği, yılgınlığı, kadersizliği, pek fazla mücadele etmeyi sevmemeyi yansıtırlar. Pop ağırlıklı firmalar ise, daha fazla neşeli olmayı,  hayata bağlılığı,  sıcak renkleri , modern giyimleri severler. Rockçıların ise dağınık, özensiz, koyu renk giyimleri ve hayata kaygısız bakışları  vardır. Bir rockcuyu popcu, popcuyu da rockcu yapamazsınız, sırıtır.

Mert müzik üretim, Erdem Alkın ile başlayan serüvenine,  Soner Arıca, Fatih Kısaparmak, Nuray Hafiftaş, Coşkun Sabah, İlyas Salman, Faruk K, Eda Özülkü, Seda Sayan, Nazan Öncel, Mahmut Tuncer, Kınalı Kar/Emrah , Ezo Gelin/Arif Sağ ve son olarakta Halit Nart’ın albümleri ile devam etmektedir.

Firmanın web adresi: http://www.mertmuzik.com

Şirket Profili metnindeki dilden anlaşılacağı üzere Mert Müzik, İlhan İrem'in sahip olduğu bir şirket değil.

Her sanatçı kendi firmasını tayin etmete özgürdür. Benim için önemli olan albümün ulaşılabilirliğidir. Firma isminin çok fazla bir şeyi değiştireceğine inanmıyorum.

Tozpembe albümü 'Uçun Kuşlar Uçun' döneminde (1989) kaydedilmiş fakat piyasaya çıkması yeni kısmet olmuştur.

Çevrimdışı Krizalit Kristalin

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2009, 15:20 »

Sevgili Ormanbaba,

Cevap verme nezaketiniz için teşekkür ediyorum.
Elbette firma ismi bizler için pek mühim değil...

Bu soruyu sorma nedenimin sadece merak olduğu belirtir,
hepinize ışık ve sevgi dolu yaşamlar dilerim.

Işık ve Sevgiyle,
Krizalit Kristalin
27.08.2009
Yarına ne kaldı?
Hiç...
Buzlarla kaplı uzayda,
Alev desenli gömleklerle, dans etmek gerek...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2009, 23:23 »
Pek çok kişinin aklına takılmış olabilecek bu konuyu buradan sorarak cevap yazılmasını sağladığınız için teşekkürler Krizalit Kristalin