Gönderen Konu: Aradığınız Kendiniz  (Okunma sayısı 31903 defa)

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

  • 1.nesil
  • *
  • İleti: 232
    • Işık ve Sevgiyle
Aradığınız Kendiniz
« : 09 Temmuz 2009, 01:46 »
ARADIĞINIZ KENDİNİZ

Sevgiyi arıyormuşsunuz, aşkı solumak için gezintilere çıkmışsınız. Oysa aradıklarınız şah damarınızdan daha yakınken size…

İnsan sevginin kendisidir, aşkın yüreğidir. Oysa onu dışarda arıyorsunuz, özünüzü dışarlarda arıyorsunuz içinizde sizi beklerken. En büyük yanılgıya düşüyorsunuz, bir defa sessizliğin ortasında kendinize bakın, göreceksiniz. Hatırladığım bir hikaye var. Anımsadığım kadarıyla bahsedeyim:

Dünya ilk kurulduğunda  dünyanın karanlıkları bir ara toplanmış. Toplanma amaçları insanın özünü saklamak ve insanın, özünü hiçbir zaman bulamamasını sağlamakmış. Konuşmaya başlamışlar nasıl yapalım, nasıl edelim diye. Karanlıklardan biri çıkmış ”Balta girmemiş ormanlara saklayalım. İnsan oğlu orada bulamaz demiş.” ama diğer üyeler buna karşı çıkmış ve bir gün ormanlar tükenir ve insan orada bulur özünü demişler. Bir diğeri çıkmış bir fikir beyan etmiş o da kabul görmemiş. Bir sürü yer söylenmiş ama bir türlü nereye saklayacaklarını bulamamışlar. Toğrağın altına saklamayı, uzaya saklamayı ve daha bir çok yeri ama hiçbiri kabul görmemiş. Karanlıkların umutları tükenmek üzereymiş. ”İnsanın özünü nereye saklarsak saklayalım bulacaklar.” diyerek kara kara düşünmeye başlamışlar. Tam bu sırada içlerinden biri ”buldum nereye saklamamız gerektiğini buldum” demiş. Fikri şöyleymiş: ”İnsanın aramayacağı tek yer var o da kendi içi, kendi yüreği. İnsan özünü kendinden başka her yerde arar ama bir defa kendine dönüp içine bakmaz. Biz özünü yüreğine saklayalım.” demiş. Bu diğer üyeler tarafından çok mantıklı bulunmuş ve insanın özünü o zaman yüreğine saklamışlar. 

Ama unutulan bir şey var, hala kendini arayan ve kendine dönen insanlar var. Işık ve sevgiyle dolu ruhlar var.

Ey güzel yürekliler, gerçeği kendinizden ötelerde aramayın. Gerçek sizsiniz, gerçek sizin yüreğinizde. Kimsenin olamadığı kadar yakın size. Gözlerinize bakın, bir defa dış dünyayı soyutlayarak gözlerinize bakın, göreceksiniz. Hayatta aranan her şeyin sizin elinizde olduğunu hissedeceksiniz. Gözlerinizde ki örülü duvarları yıkıp gerçeğinize varın. Hayatın anlamı o zaman gün yüzüne çıkacak. O zaman hayatı anlamlandırıp, aradığınızın sizden başka bir şey olmadığına varacaksınız. Arayanda aranan da bu sonsuz kainatta kendinizsiniz.

Sevgiyi arıyormuşsunuz, aşkı arıyormuşsunuz. Oysa bir defa da içinize bakın, o sizi bekliyor…

Işık ve Sevgiyle
ISIK YOLCUSU
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı crysalid

  • DMT
  • *
  • İleti: 218
    • Doğanın Melek Tozları
Ynt: Aradığınız Kendiniz
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2009, 02:23 »
...farkındalığında olabilmemiz ümidiyle.   Tek gerçek sevgi dolu bir yürek, bir güzel yürek !

  Çıkışı bulamadığımız, arayışlarımızın çaresizliği hissettirdiği tüm sıkıntılı zamanlarımızda; Işık Yolcusu, Işığın Yolcusu' nun aktardığı bu güzel hikayeyi anımsayın n'olur !..
  "Işık ve sevgiyle" yolculuğunda olan tüm güzel yüreklere crysalid' den selam olsun !

Farkındalığın ışığı yolumuzda,  sevgi yüreğimizde olsun. . .
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

 

usa online pharmacy