Gönderen Konu: Pink Floyd  (Okunma sayısı 9252 defa)

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Ynt: Pink Floyd
« Yanıtla #15 : 27 Aralık 2006, 11:59 »
Acele eden beyin , genelde en çarpıcı renk olan kırmızıyı ve en büyük alet olan çekici seçiyor

böyle cevap verme oranı %98 imiş

Ben renk olarak maviyi, alet olarakda bilgisayarı seçtim nedense...Beynim acele etmedimi nedir?

En çarpıcı renk? Neye göre, kime göre?

En büyük alet - çekiç ? Vay beeeee!

HERNEYSE...
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı Ozlem Yilmaz

• 1.nesil
  • *
Ynt: Pink Floyd (Aslında değil...)
« Yanıtla #16 : 27 Aralık 2006, 18:09 »
Sayın İREM'le bu testin ilgisini anlamaya çalıştım. Acele eden beyinden ziyade, mail gruplarında geyik konusu olan bu testin, fransızca olanını gördükten sonra kurabildim. Bu test de sayın İREM'in eserleri gibi EVRENSEL

Hepimizin farketmiş olacağı üzere,
İrem – test ilgisi değil
“İrem ile Pink Floyd müzikleri arası algılanan benzerlik” – test ilgisi söz konusu edilen...
Ama asıl konu bu değil.

Paylaşımı teşvik etmek...
İçeriğindeki görüşe katılsanız da katılmasanız da paylaşım adına zaman harcanarak düşüncelerin özenle yazıya dökülmesini taktir etmek...
“Kırmadan” eleştirmek...
Endişem, insanların yazmaktan korkar hale gelmeleri; çünkü bu irdeleme tarzı, okuyanı dahi incitiyor...

Özlem Yılmaz
Uzağa değil, usta
Öteye hep öteye gitti;
Yalnızlığı ondandır.
                        Asaf

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #17 : 27 Aralık 2006, 18:53 »
İlhan İrem,Pink Floyd;

Etkilenme!

Siyah Türkçedir. Black İngilizce.Rej Kürtçe. Ama anlatım aynıdır.Baktığında aynı şeyi görür 3 ayrı kişide  -Tabi görebilen(Görmemeye diretenler de var ne yazık ki)- sadece söylemleri farklıdır.

Bir örnek verilir. Birileri çıkar neden bunu verdin,ne alaka der. Genelde kendisi vermediği için.Hani gelde kopyalayıp yapıştırma!

Sevgili Özlemin kaygısı o kadar doğru ki, her yazılana hayır bu değil diyen birileri varken yazmaktan çekinen dostların varlığını düşünüyorumda. Acaba ben yazsam bana ne derler!

Egolarımızı bir kenara bırakarak girelim dünyamıza

Işık ve Sevgiyle...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #18 : 22 Aralık 2008, 04:05 »
Bir Pink Floyd dinleyicisi olarak Pencere, Köprü ve Ötesi albumlerinde kendi ülkemizin tınıları da olmakla beraber bir benzerlik buluyorum. Ayrıca Alanya'da bir müzik marketimiz var. Bana orda turistler Pink Floyd'a benzer bir Türk album tavsiye etmemi istediklerinde ilk olarak Pencere albümünü veriyorum ve beğenerek alıyorlar.

Işık ve Sevgiyle

Hala var mı o albüm(ler) müzik marketinizde?  :o  :)

Bu arada, bu konuyla ilgili olarak söylemek istediklerimse şunlar;

Bu konunun "hassasiyeti" bence şuradan geliyor; "İlhan İrem Pink Floyd müziğinden öykünmüş müdür yoksa sadece benzerlik mi taşır?" sorusunu gizliden gizliye barındırır. Ama pek çoğumuzun iyimser ve mantıklı bakış açısına en özetleyici cevabı İlhan İrem vermiş zaten; evrensel buluşma. Gel de katılma  ;)

Ben kendi adıma diyebilirim ki, İlhan İrem'in sadece belli bir dönem müziği değil, tavır, duruş, felsefe vb. unsurları da barındıracak şekilde Pink Floyd'a benzerlikleri vardır. Albüm kapaklarındaki hassasiyetler de dahildir buna. Müzikleri neden benzemesin ki ayrıca, progressive rock yapan müzisyenler bu andığımız iki isim..

Bana bir siteden e-posta gelmişti, "Pink Floyd şarkılarını seviyorsanız bizim şarkılarımızı da beğeneceğinizi zannediyoruz" diye. Bir İngiliz grup, internet tabanında kendi şarkılarını tanıtıyorlar. Dinledim ve gerçekten de Pink Floyd ezgilerine benzer ezgilere sahip şarkılar. Adamlar bu şarkıları öykünerek yapmış olsalardı bu şekilde lanse etmezlerdi bence. Ve zaten iyi bir kulak, öykünme ile benzerlik arasındaki farkı iyi sezer. Müzikteki benzerlik masum birşey olmasaydı Alanya'daki turist de müzik markette "Pink Floyd'a benzer Türkçe albüm var mı?" diye sormazdı zaten. Ve hatırlatırım ki İlhan İrem müziğini yineleyen değil, sürekli yenileyen bir müzisyen. Gene de bunun haricinde, Pink Floyd'a benzer şarkıları olan bir müzisyenimizin olması güzel, bir turistin bu tür bir soru sorması güzel, soruya karşılık olarak kendisine verilen albüm de pek güzel..Ve asıl; aynı uzayları paylaşan müzisyenlerin birşeyler üretirken evrensel buluşmalarına şahit olmak ne kadar güzel ve bir o kadar kutsal !

Sevgiyle,

usa online pharmacy