Gönderen Konu: Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli  (Okunma sayısı 219895 defa)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli
« Yanıtla #45 : 14 Ocak 2009, 22:33 »
Çalışmaları neredeyse dokuz ayı bulan, sekiz saatten oluşan yedi bölümlük belgeselin bu gece son bölümü yayınlanıyor.

Diğer yandan serüven devam ediyor...

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
Ynt: Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli
« Yanıtla #46 : 14 Ocak 2009, 23:07 »
Yolculuğumuz uzun!..   Işığa Aşkla...
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı donuk

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #47 : 15 Ocak 2009, 00:46 »
   Işık ve Sevgiyle..

Kim bilir kaçımız gözyaşlarımızı akıttık yüreklerimize sevgiyle... Hepimiz. Yine sevgim büyüdü içimde, kocaman oldu. Doldu doldu taştı gözlerimden. Emeklerimize, yüreklerimize sağlık. :)

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
"Radyoo Mega, şimdi müzik zamanı, şimdi müzik zamanııı..." ;D  Haftalar sonra artık bu jingle'ı da ezberlemiş olduk.. :D

İlk bölümlerin masal gibi, 80'li yılların mistik, 90'ların ve özellikle de Koridor bölümünün benim adıma büyüleyici, son bölümün ise Cennet İlahileri ve konser anmaları dolayısıyla da duygulu geçtiği 7 bölümlük belgesel sona erdi. Belki her birimiz için hiç yabancı olmayan bir İlhan İrem hikayesi, İlhan İrem'in adının, hayatının ve şarkılarının bir radyo kanalında yayınlanması ve çarşamba gecelerini bizlere beklettirdiği için her bölümüyle heyecan ve şevk yaşattı bizlere...Ve elbette ki hikayenin anlatışı esnasında, belgesel ekibinin kaleminden / yüreğinden çıkmış masalsı aktarımların da payıyla.

Demin de belirttiğim üzere, bizleri bu belgesele heyecanla bağlayan unsur, bilmediklerimizi öğrenmekten çok, İlhan İrem'di, gerçekçi, somut bir sebepti. İşte bu sebeple de ben tüm bölümler süresince, benim İlhan İrem hayranlığımı bilen, sadece bir kaç şarkısıyla kendisini seven arkadaşlarıma bu belgeseli dinletmiş oldum. Ve her bölüm esnasında, çalan her şarkı esnasında, bende oluşan hevesle o kişilere ek bilgiler sunmaya çalıştım. Ne mutlu ki, son bölümleri hatırlatmama gerek kalmadan bana "bu gece belgesel var" dediler her çarşamba akşamı..İşte bana kalırsa bu belgeselin asıl misyonu bu idi...Yoksa bu çalışma, sadece bu forum üzerinde de bir ses kaydı olarak yayınlanabilirdi de...

35. Yıl Etkinliklerinin bu son halkası için İrem Bağı Radyo grubunu içten kutlarım.

Sevgiyle,

Çevrimdışı kopru

• 1.nesil
  • *
    • Köprü
« Yanıtla #49 : 15 Ocak 2009, 17:24 »
Yürek gözüyle dinleyenlere anlatılacak başka hikayelere kadar bu özenli çalışma için İrembağı radyo grubuna ve Radyo Mega ekibine teşekkürler ve tebrikler.

Ortaya çıkan sonuç hem radyoculuk açısından önemli bir adım, hem de bizler için geleceğe kalacak değerli bir arşivdir; metinlerdeki yerinde aktarım bütünlüğünden şarkı seçimine, fon müziklerindeki ince referanslardan sürprizlere kadar her şey ince bir özenin eseri.

cem

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #50 : 16 Ocak 2009, 10:14 »
Öyle bir ince özen ki; gözümüzle şahit olduk ne kadar hassas olunduğuna. Çok güzel bir iş çıktı. 7 bölüm boyunca bir saniye olsun bütünlüğü bozulmadan hassas bir iş gerçekleşti. Tebriği ve taktiri fersah fersah hak eden bir iş çıktı ortaya...

Emeği geçen herkese bir İlhan İrem izleyicisi olarak teşekkürü borç bilirim...

Çevrimdışı akzambak

• 1.nesil
  • *
Mucizevî hayatın lâbirent bilmecelerinde O’na ulaşma çabalarıyla kendine koşmalarda, sayıları iki elin parmakları adedince onbinler, milyonlar yedinci dağın ardına vardığında, gökyüzüne asılan aynalarda kendi yansımalarını görürler, Simurg misal..

İçsel buluşmalar, görece ayrılıkların nihayetinde yaşanan fiziksel buluşmaya dönüştüğünde, göklerden inen sağanak da gözyaşına dönüşür, asırlık hasretler sonrasında.

Cücelerin pencerelere yapıştırdığı resimler, gecenin derinliklerinde şıkırdayan anahtarlarla söküldükçe, sisler de aralanmaya ve giderek varlıklarını yitirmeye başlar..

Bazıları için hiç olmayan, bazıları için hiç ölmeyen güzelliklerin anlatıldığı her bir hece etrafında yaşanan yürek birliktelikleri,  tesadüfî buluşmalar değildir yaşamın gizemli kılcal koridorlarında..

Zaman, mekân örtüşmesi olmaksızın yaşanmakta olan gerçek buluşmaların, yalnız uçuşların koridor çıkışlarındaki derinliklere gizlendiği sırrına erer, buluşabilenler..

Tüm güzelliklerin giderek artan bir hızla tükenmekte olduğu fiziksel bir âlemde, zifiriliklere inat o ulaşılması en zor olan dağın derin yüksekliklerinde “Kök meyveli bir ağaç büyümektedir” sonsuza!..

Tutuşan gölgeler çığlıklarla yanarken, yükselen güneşin göründüğü yere “Aşka Davet” edilmiştir yürekler, asırlar öncesinde..

Giderek zehre dönüşen dünyasal beklentilerin azaldığı ve hatta tümden tüketildiği, zamansız bir zamanda,
Hayra alâmet rüyalarda “Cennet İlâhileri” dinletilir yürek gözüyle dinleyenlere..
Bir, iki….dört…
Ardından baş döndüren bir hızla başlayan, bir alt şuur mezuniyetinin, en çetin sabır sınavı sonrasındaysa,
Yavaştan  “Ş a l a m a r”…

Aynalar her yerdedir artık…

Bahara yeni gülümseyen gelinciğin o nârin tül kırmızısından,
Lirik bahar senfonilerinin çalındığı gizli bahçelerde, kozasını kırmanın keyfiyle uçuşan kelebeğin kanatlarındaki sonsuz renklere kadar her yerde..

An olur pırıl pırıl bir insan yüreğidir o ayna,
Kimi zaman da sabahlara kadar güle aşkla şakıyan bülbül sesi
Aynadır insana…

O’na!
Yol’a,
Yola Işık olana,
Işığa eş olana…

Ve yoldaki tüm yolculara

Sonsuz teşekkürler,
Işığın aşkıyla…
"Sesini değil, sözünü yükselt. Yaprakları yeşerten yağmurlardır, gökgürültüleri değil."

Çevrimdışı violet

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #52 : 22 Ocak 2009, 14:04 »
yaşayacağımız daha nice güzellikler olacağı umudu, tutuyor melek kanatlarıyla bizi...
biz o kanatlara tutunup uçuyoruz samanyolundan sonsuzluklara..

üstadın ölümsüz notalarını yürekleriyle yorumlayan tüm Katastrof üyelerine,
ışık ve sevgiyle...
sevgili.. ey sevgili.. en sevgili! uzatma dünya sürgünümü benim..

Çevrimdışı akzambak

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #53 : 23 Ocak 2009, 10:47 »

Ömürlerdir varmaya çalıştığımız yedinci dağın ardına ulaşmak isteyene köprü olan, ve sunulan her bir bölümde yüreğimizi hallaç pamuğu gibi attıran bu çok önemli ve çok özel belgeseli;
Işık ile aynı gezegende, aynı zamanda ve aynı ülke sınırları içinde yaşıyor olmanın şuurundan yola çıkarak,
her an sırat köprüsünde yürürcesine dikkatli, saygılı, bilgili ve donanımlı bir beyinle,
saygıyla sarmalanıp sonsuz sevgiye kanatlanan yürek birlikteliklerinde, düşünceden eyleme geçiren
               İrem Bağı Radyo Grubu'nun güzel yüreklerine,

İlk dinlediğim günden bugüne, bana Işık Dost'un huzurunda oluşu hissettiren ve ne zaman dinlesem beni hüngür hüngür ağlatan
               Grup Katastrof'un güzel yüreklerine,

Nasıl teşekkür edilebilir ki insan lisanıyla?
Sizi öyle çok,
Öyle çook seviyorum ki!

Işığın aşkıyla!
"Sesini değil, sözünü yükselt. Yaprakları yeşerten yağmurlardır, gökgürültüleri değil."

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #54 : 28 Ocak 2009, 18:15 »
Katastrof, Samanyolu’nu Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeselinin 7. bölümünün İrem Bağı başlığı için İlhan İrem’in özel izniyle kaydetti.

Geçtiğimiz Temmuz ayından beri yaptığımız kayıtlarda İlhan İrem’in sonsuz müzikalitesine sadık kalma çabasıyla yoğun bir işbirliği içinde yapıldı. Aylar süren kaliteli bir sound bulma çabasıyla dinlediğiniz kayıt ortaya çıktı.

Bu uzun kayıt döneminde teşekkürü borç bildiğimiz güzel insanlar var.

Başta, kayıtların bütün kahrını çeken, sevgili eşim Sibel Yeşilçay’a,

Kayıt aşamalarının her anında yanımızda bulunan, değerli fikirleriyle bizlere büyük destek olan değerli dostumuz Cem Şeftalicioğlu’na,

Bu kayıtlarla Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem belgeselinde yer almamıza vesile olan değerli dostlarımız Özlem ve Ufuk Agun’a,

İrem Bağı Radyo Gurubuna,

Rabia Yirmibeş’e,

Ahmet Baysal’a,

Şarkılarıyla belgeselde yer almamıza olanak vererek bu büyük onuru bize yaşatan, üstadımız İlhan İrem’e,

Sonsuz teşekkürlerimizle…

Işık ve Sevgiyle…
Katastrof – İlhan İrem’e Saygı Gurubu adına,

Fırat Yeşilçay (Ormanbaba)

Not: Program için kaydedilmiş 2 şarkıyı http://www.myspace.com/katastrofband adresinden dinleyebilirsiniz.

Çevrimdışı ultraviyole

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #55 : 29 Ocak 2009, 11:22 »
Arkadaslar, belgeselin tamamını nereden dinleyebiliriz? Bir kaç bölümü kaçırmıştım da :(

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #56 : 31 Ocak 2009, 01:42 »
Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli'ni,
http://www.melektozlari.com/35yil adresine girerek mp3 formatında ve orijinal haliyle arşivinize ekleyebilirsiniz.

Tüm bölümlerin Radyo Mega'da yayını bitmeden internete yüklenmesi etik olmadığı için ancak paylaşabiliyoruz.

Sabırla bekleyen tüm arkadaşlarımıza sevgiyle...