Gönderen Konu: Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli  (Okunma sayısı 219886 defa)

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
Ynt: Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli
« Yanıtla #15 : 20 Kasım 2008, 00:21 »
Üstad bir  sürpriz yapıp bağlanmasın mı canlı yayına şimdi  ;)

isteriz isteriz

Hadi kamuoyu baskısı yapalım...

yayın banttan tabii ne mümkün :(

''Olur mu hiç Bekliyorsun ''
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı ultraviyole

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #16 : 20 Kasım 2008, 00:30 »
Üstad bi  sürpriz yapıp bağlanmasın mı canlı yayına şimdi  ;)

isteriz isteriz

Hadi kamuoyu baskısı yapalım...

yayın banttan tabii ne mümkün :(

''Olur mu hiç Bekliyorsun ''
bakarsın telefonla baglanır.. belli mi olur.. şu an dinliyorum büyük bir zevkle..

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #17 : 20 Kasım 2008, 09:37 »
Üstad canlı yayına telefonla bağlanamaz çünkü, yayın banttan :)

Bire bir kendi gözlerimle gördüm bu insanların emeğini. Saatler boyu süren metin çalışmaları, İstanbul-İzmir arası durmaksızın haberleşmeler, uzun süren ses kayıtları ve prodüksiyon çalışmaları, ev-radyo arası sürgitler, geceler boyu süren toplantılar, işi gücü düşünmemeler, yalnış bir şey yapmaktan korkmalar, delirmeler :), saç sakal uzatmalar, uykusuzluktan gözlerin zombi gözlerine dönmesi, migren ağrıları, paketlerce tüketilen sigralar, fincan fincan kahveler, kolalar :)

Her hafta dinleyeceğiniz 60 dakika böyle bir emekle yaratılıyor -ki; bu benim şahit olduğum %10 bile olmayabilir...

Yakın arkadaşlarım oldukları için söylemiyorum, gerçekten verildiği büyük emeğin karşılığını vermiş, İlhan İrem'e layık, belgesel niteliğinde, geleceğe armağan edilecek bir çalışma oldu.

Daha 6 bölüm var...

Kendi adıma bu işi başaranlara çok teşekkür ediyorum...

Ufuk'çum, gelirken traş köpüğü getireyim mi? :)

Çevrimdışı akzambak

• 1.nesil
  • *
Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli
« Yanıtla #18 : 20 Kasım 2008, 11:05 »
O en gizli hazineyi, bilinmeklik iradesiyle varedenin aydınlığı, Işık...
Varettiklerini/varolanları hiçbir şekilde ayırmadan ve en ince ayrıntıyı bile gözardına bırakmadan âdil bir biçimde aydınlatan Işık...

Sonsuz sınırsızın varoluş kaynağı, Sevgi...
Her daim saygıyla sarmalanası, ömürlerce süren sorumluluk, Sevgi..
Yapayalnız uçuşların gece yolculuklarında sevmek.. Önceleri, ara sıra açılan kapılardan geçip, karanlığa uzanan şatolardan çıkış sonralarında açılan o büyük kapı, Sevgi...

Hiç ölmeyen güzelliklere açılan kapı, Aşk…
Aşk, sarıp sarmalayıp, varlığında yok eden Aşk.. Âşık olduğunca, âşık olduğunda erimek, eritmek benliğini şeksiz şüphesiz. Ya da bir başka söylemle, damlanın büyük uğraşlar vererek, bataklıklarda kaybolmadan deryaya ulaşmasıdır aşk. Kozasını kırarak beden hapishanesinden çıkan her bir can, girdiği dönüşsüz yolda, aşk potasında erimeye çoktan gönül vermiştir.

Işık ve sevgiyle felsefesini hücrelerine kadar sindirdikten sonra tüm yaşamına yayarak yaşamayı ve hemen ardından da yaşatmayı hedefleyen bir can için ışığa aşk, dünyasal yaşamın en büyük ödülüdür. Dışsal zorluklar şöyle bir itilir el tersi ile ya da boyun bükülür hepsine, içsel güzelliklerin o sonsuz sınırsız sarmalayışının derin hazzıyla. Bâbilin asma bahçelerinde yürürken, ikiyi bir etmenin sırrı da burada gizlidir zaten.

Dünyasal ömrümüzün en büyük ödülü!
İki ayrı bedende tek ruh olabilmeyi başaran ve bunu sonsuzluk notalarına dizip kâinatları ilâhilerle bezeyerek ömür sürdüren,
Güzeller güzeli sevgililerden yansıyan Işık ve Sevgi'yi
Bilmek, bulmak ve yaşamak,
Çok derin, çok anlamlı ve düşünülenin, hissedilenin çok çok ötelerinde bir sorumluluk yüklemektedir “sevecen” yüreklere.

Asırlar sonra açılacak olan Dev Çiçeğin tohumları oluşun farkına varmak, her bedenliye nasip değildir. Bedenliyken, bedensiz oluşu hissediş sonralarını dünyasal yaşama aktarmak, yolculuğun keyfini çıkarmaktır.

Bu dünya zamanında Işık ile yaşamanın sorumluluklarını derinden hisseden güzel yüreklilerin, dün akşam yüreklerimize sunduğu ilk bölüme itinayla serpiştirdikleri, renkler ötesi şifrelerin göz kırpışları muhteşem!!

Aynalar ki ıssız,
Aynalar ki sissiz..
Aynalar ki biziz!!

Dağılan sisler ardından,
Koordinatları çok önceden verilen yerde, buluşmalar yaşanırken…

Selam olsun!
Işığın aşkıyla..

Rabia Yirmibeş
"Sesini değil, sözünü yükselt. Yaprakları yeşerten yağmurlardır, gökgürültüleri değil."

Çevrimdışı kutay19

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #19 : 20 Kasım 2008, 15:14 »
merhaba dün gece yayınlanan belgeselin ilk bölümünün kayıtlarına nerden ulaşabilrim..

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #20 : 20 Kasım 2008, 20:37 »
Programı İstanbul'da sevgili sevecen dostlarımla birlikte dinledik. 5 dakika geç başlaması bile bizi sabırsızlandırmak için yetti de arttı bile...

Başından sonuna kadar beni çok heyecanlandıran ve dinlemekten büyük keyif aldığım bir yapıttı.

Büyük emekleri geçen İrembağı Radyo Grubu'na yani İzmirli dostum sevgili Alp Tulunay'a , Özlem-Ufuk Agun çiftine ve her ne kadar tanımasamda Serkan Ünal'a kendi adıma çok teşekkür ederim.Sağolun !

2. ve daha sonraki bölümleri de iple çekiyor olacağım.

Işık ve sevgiyle . . .

Erdem Kılıç
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı donuk

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #21 : 20 Kasım 2008, 21:13 »
Dinlerken İç'imin eridiğini, gözlerimin dolu dolu olduğunu, yutkunamadığımı, hatta, nefesimi bile tuttuğumu söyleyebilirim. İçim öylesine huzur dolu, gözlerim mutluluktan ışıl ışıl dinledim ki, sanki yüreğimin bir parçası yanınızda gibiydi. Emeği geçen herkesi tebrik ederim.. yüreğinize , gönlünüze sağlık..

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #22 : 20 Kasım 2008, 22:01 »
merhaba dün gece yayınlanan belgeselin ilk bölümünün kayıtlarına nerden ulaşabilrim..

Sevgili Kutay, önümüzdeki Pazar günü saat 24:00'te birinci bölümün tekrarını yine Radyo Mega'dan dinleyebilirsin. Tüm bölümler yayınlandıktan bir süre sonra kayıtlara internet üzerinden de ulaşabileceğiz.
--
ormanbaba mübalağa sanatını yazında çok iyi kullanmışsın :)
--
akzambak... Aynalar ki hepimiziz, belki de iç bükey aynanın küçücük parçaları...
--
refref, sen iple çekerken bizim paçamız tutuşuyor :)
--
donuk, senin üzerinden tüm teşekkürlere ithafen yazıyorum:
Yaklaşık 100 defa dinlemişimdir tüm bölümü veya bir parçasını... Ve inanır mısınız benim tüylerim "bile" diken diken oldu dinlerken! Bunu sadece programın güzel olması veya başka bir niteliğine bağlamak yerine, o an dinleyenlerin sinerjisinin hepimize yayılmış olmasına bağlıyorum. Nasıl ki hazırlanırken bilir bilmez yardımcı oluyordu tüm Sevecenler, dinlerken de paylaşıyorduk içimizdekileri sessizce!.. Harbiye'de yağmuru durduran bizler değil miydik?

Bu sırada arkadaşlar,
Programı internet üzerinden mi yoksa "normal" radyodan mı yahut televizyonu kullanarak uydudan mı dinlediniz, yazabilir misiniz?
İnternet üzerinden dinlemek isteyip de muvaffak olamayan arkadaşlarımız olmuş?

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #23 : 20 Kasım 2008, 22:10 »
Shalamar,programmı beni dinledi benmi programı dinledim onu anlamadım ama bu işlem için interneti kullandığımı söyleyebilirim.Ancak benim bilgisayarımda vista yüklü olduğu için arkadaşımın bilgisayarı ile dinlediğimi söylemeliyim.Zira sevgili Ormanbaba'nın vista ile ilgili yazdıklarını çok geç farkettim :D
Tüm bu aylar içerisinde biraraya gelme davetlerini türlü bahanelerle geri çevirmek zorunda kaldığımız dostlarımız... "

İple çekme ve paça tutuşma olaylarını ise yüzyüze konuşalım derim.Hemde çok yakında...Nasıl olsa artık bahaneniz kalmadı.Ne dersiniz?

Hepinizi çok özledim ! :(
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı shlmrock

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #24 : 21 Kasım 2008, 19:38 »

Bu sırada arkadaşlar,
Programı internet üzerinden mi yoksa "normal" radyodan mı yahut televizyonu kullanarak uydudan mı dinlediniz, yazabilir misiniz?
İnternet üzerinden dinlemek isteyip de muvaffak olamayan arkadaşlarımız olmuş?

İnternet üzerinden sorunsuz bir şekilde dinledim, hatta ilk 36 dakikalık bölümünü kaydettim, o sırada kayıt ettiğim program yamuk yaptı, kayıtları arşive ekleyip tekrar tekrar dinlemek üzere bende bekliyor olacağım :)
..kaç kez çiçekler bıraktım kapınıza, yoktunuz...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #25 : 21 Kasım 2008, 21:58 »
Yayında ve yapımda emeği geçen ışık işçilerine sonsuz teşekkürler !

Diğer bölümlerin yayın tarihlerini de yazıverin, belli ise...

Işık ve sevgiyle...
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı donkisot95

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #26 : 24 Kasım 2008, 00:50 »
programi "Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli 1.Bölüm" kaciranlar icin (benim gibi) tekrari birazdan baslamak uzere radyo mega da ...
emegi gecen butun sevecenlere sonsuz tesekkurler...
Işık ve Sevgiyle... 
"Yazik olmamis yarinlara"...

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
Bilgi: Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli
« Yanıtla #27 : 26 Kasım 2008, 12:49 »

Bilgi: Işık ve Sevgiyle 35 Yıl İlhan İrem Belgeseli’nin ikinci bölümü bu akşam (26 Kasım 2008) saat 23:00’da Radyo Mega’da...

“Naif Dönem”den,
“İyileşmez Hüzünden Mistik Huzura” yolculuğumuz devam ediyor.
Bu gece, Sevgiliye “Hoş geldin” diyeceğiz...
Ve aydınlığın kuytusunda Bezginin Gizli Mektupları’nı okuyacağız.
Zaman; yolun geleceğini çizme, bambaşka bir karar vermenin arifesi olacak...

Dış dünyanın giderek kararan ufuklarına inat, ne kadar daralırsak o kadar ışık, o kadar aydınlık bulacağız.
Evrensel yalnızlığın o derin yolculuklarının ardında başka bir gerçeklik arayan insanların duyumsayabileceği, o büyülü bir anlatımın doğuşuna; hediye edilişine tanık olacağız.

Pencere’yi açıp kainatlara kanatlanmanın öncesindeyiz...

Işık ve sevgiyle...
İrembağı Radyo Grubu

Çevrimdışı cbuyukuysal

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #28 : 27 Kasım 2008, 00:18 »
Bundan 4-5 yıl önce eskişehirde bir buluşmada Geçmiş Bahar Mimozaları'nın CDsi dağıtılmıştı. Hala duruyor, saklıyorum. İsterseniz bir şekilde size gönderebilirim. Bi siteye yüklerim, oradan alırsınız.

Çevrimdışı akzambak

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #29 : 27 Kasım 2008, 12:31 »
İkinci dağın ardında
Hoş geldin!  der Sevgili..

Hoş geldin/hoş geldiniz..

İlmek ilmek
   Emek…
Aşkın senfonisine,
Aşka en yakışan haliyle…

Açılan ikinci kapının ardında, sevgi, coşku ve hüsran, öte renklerle sarmaş dolaş..

“Şarkısız şiir, şiirsiz melodi yoktur..”
Tanrısal buluşmaların eşsiz hayat ve sevda kavuşmalarına,

Işığın uzgörürü,
Tılsımlardan âzâde;
Binlercesinin vuslat gözyaşlarının sonsuzluk notalarına karışacağı bir gecenin müjdesini verircesine, 
Satır aralarından, yirmi yedi dünya yılı sonrasına göz kırpar,
“Bir Yıldız” gibi…
..

Türlü renklerle sarmalanmak için iç uzaylarda, kalın perdelerin ardında
Örülür koza..

Olanlar olmuştur, anıların ve geleceğin yokluğunda..

Yemyeşil bir denizde,
Göksel bir ışığın uzantısında, derin hissedişler içinde..
İflah olmaz umutla sarmaş dolaş anlattıkları,
Aslında nereye ait olduğudur…

Kendi iç uzaylarında,
Kendine ulaştığında,
Başka bir dünyadadır artık Sevecen,
Uzun zamanlar sonrasında sevecenleriyle buluşacağı,
Bambaşka bir dünya,
Zamansızlıkta..

Aydınlandığı ışığı yansıtan pırıl pırıl ayna/aynalar…

Aynalar ki ıssız,
Aynalar ki sissiz..
Aynalar ki biziz!!

Selam olsun!
Işığın aşkıyla..

Rabia Yirmibeş
"Sesini değil, sözünü yükselt. Yaprakları yeşerten yağmurlardır, gökgürültüleri değil."