Gönderen Konu: BULUŞMA: ANKARA Buluşması - 26 Ekim 2008  (Okunma sayısı 79866 defa)

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
BULUŞMA: ANKARA Buluşması - 26 Ekim 2008
« : 13 Ekim 2008, 23:26 »

BULUŞUYORUZ!

26 Ekim 2008 Pazar günü 14:00-18:00 saatleri arasında Ankara'da bir buluşma gerçekleşiyor. Tüm İlhan İrem dinleyenlerinin katılabileceği buluşma gününde 1 Haziran 2008 günü tertip edilen Işık ve Sevgiyle 35 Yıl / İlhan İrem Paneli'nde konuşmacı olan Müzik Yazarı Murat Meriç   bizlere dinleteceği İlhan İrem şarkılarıyla aramızda bulunacak. Aynı gün, panelin konuşmacılarından Hakan Taştan ise Ersin Kamburoğlu ile birlikte, buluşmadan birkaç gün önce yayınlanacak olan "Ölümsüz Ozan: İlhan İrem" isimli kitaplarını bizler için imzalayacaklar.  

Tüm İlhan İrem dinleyenlerine içecekler için özel indirimli tarife uygulanacak olan Corner Cafe'de, 26 Ekim 2008 Pazar günü görüşmek ümidiyle!

Adres Bilgileri:

Corner Pub & Bistro

Konur 2 Sok. No: 29 Kızılay / ANKARA
(Meşrutiyet Caddesi üzerinden yukarı çıkarken sağdaki 2. sokakta)
Tel: 0312 - 425 46 73

BULUTUMSU

Melek Tozları Galeri

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
Ynt: BULUŞMA: ANKARA Buluşması - 26 Ekim 2008
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2008, 19:23 »
Ankara'da düzenlenecek bu buluşma için, İstanbul'daki sevecen dostlara emeklerinden dolayı minnettar olduğumuzu söylemeliyim.

Buluşmaya bir haftadan fazla bir süre var, bence gelmeyi düşünen diğer dostlar programını şimdiden yapmalı ve bu özel günü kaçırmamalı.

Sevecenlerle birlikte dinlenilen İlhan İrem'in büyüsü bambaşka gerçekten..

Işık ve Sevgiyle...

Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı Gulus Izi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2008, 22:10 »
Değerli bulutumsu dostlarıma; Ankara buluşmasını düzenledikleri ve bu buluşma ile "Ölümsüz Ozan-İlhan İrem" kitabın ilk imza gününü bizlerle birlikte paylaşacakları için çok mutluyum..... Sizleri, kitabı ve oluşumu sağlayan değerli dostları sabırsızlıkla bekliyorum.....
İçimdeki coşku kelimelerle anlatılmaz yaşıyorum...... Bu yolda gönül vermiş sevecen arkadaşlara Ankara sevecenleri olarak kucak açtık bekliyoruz....

Işık ve sevgiyle 

Karanlıkta doğan ışık

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2008, 01:32 »
Pek çok ilden gelecek Sevecenlerin o gün Ankara'ya çıkartma yapacağına eminim  :)

Umuyorum ki bu güzel buluşmada biz de yer alacağız...

Çevrimdışı Le temps

• DMT
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2008, 09:28 »
İşte yine buluşuyoruz...

Uzun zamandır beklenen buluşma için bulutumsuya teşekkürler, biz artık gün sayıyoruz.

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2008, 01:28 »
Düşlerin gerçeklere soyunması! Ötesi değil...

Ankara'da buluşuyor yürekler... İstanbullu İrem dinleyenler olarak orada olacağız.

Düşüncelerim 4 yıl öncesine gidiyor ilk defa Ankara buluşmasının yapılacağı güne. Ne yazık ki sevgili Haydar Dağ'ın emekleri gerçekleşmedi ve varlığımla olmasa da düşüncelerimle, düşlerimle orada olmak istedim. Hep İç'imde bir ukte kaldı Ankara ve 4 yıl sonra orada büyük bir buluşmanın ayrı güzelliklerle geçeceği bir güne ömür yeterse gideceğim.

Sevgili Hakan Taştan'ın imza günüyle süsleyeceği, sevgili Murat Meriç'in müzikleriyle doyumsuz, özel bir gün yaşatacağı düşüncesindeyim.

Gülüş İzi'm bekliyor!
Krizalit Kristalin belki görmese de bekliyor!

Orada bu defa olacağım...

Ankara bekle bizi geliyoruz!

Düşlerin gerçeklere soyunması! Ötesi değil...

ISIK YOLCUSU
Sefa

Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2008, 21:01 »
Buluşmaya katılan ve bizi yalnız bırakmayan tüm eski/yeni dostlara selam olsun !

İlhan İrem ezgilerini bizimle buluşturan ve Üstad hakkında söyleştiğimiz güzel insan Murat Meriç'e ve Sinan Doyan'a,Ozan'ın Ölümsüzlüğüne giden yola dair sağlamaları ve sonsuzluk notalarının farklı bir izdüşümünü yansıtan açılımları ile Hakan Taştan ve Ersin Kamburoğlu'na, İstanbul,İzmit ve İzmir'den gelen dev yüreklere, Ankaralı sevecen dostlara ve buluşmayı organize eden BULUTUMSU'ya sonsuz teşekkürler...

Çok özel bir gün oldu; kirletilmiş değerlerin çoook uzağında, barışa, sevgiye, ışığa inanan ruhlar uyandı Ankara'da...

Işık ve Sevgiyle..            Sonsuza...
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı od

• 1.nesil
  • *
    • ben nerdeyim?
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2008, 23:56 »
Uzuun zaman sonra katıldığım bu ilk buluşma, belki biraz da bu yüzden bende apayrı bir yeri olacak bir buluşma oldu.. Aramıza yeni katılanlarla tanışmanın keyfi bir yana, uzun zamandır konuşamadığımız - görüşemediğimiz güzel insanlarla bir araya gelmenin, uzun uzun sohbet etmenin tadını özlemişim..

Gelen, organize eden, organizasyonda emeği geçen herkese; vesile olan Ölümsüz Ozan: İlhan İrem kitabının yazarlarına, hem aramızda oldukları, hem böyle bir kitap yazdıkları için; ve bütün bu güzelliklerin yaşanmasının temel etkeni olan İlhan İrem'e, tekrar tekrar tekrar teşekkürler..

Hayır, o kadar buluşuyoruz buluşuyoruz da, konuşacakları tüketemiyoruz ya.. o yüzden tekrar tekrar tekrar buluşula! :)
oktay dursun
"ateşte yanan, şeytanı defet; defet dokunmasın ellerimize.."

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2008, 16:20 »
Ankara'daki dostların misafirperverliği, buluşmayı can-ı gönülden sahiplenmeleri, tüm katılanların hissettiği heyecan, Ankara'ya yola çıkarken bizlerle gelenlerin oluşu,..her biri ayrı bir sevinç, ayrı bir şevk..

37 Güzel Yürek, bir büyüyü paylaştık pazar günü Ankara'da.

Önerimizi düşünmeden kabul edip, bizlere gönül bağıyla ve samimiyetiyle eşlik edip, çaldığı İlhan İrem şarkılarıyla aramızda bulunan Murat Meriç'e,

Bizlere, üstlenmesi zor ve bir o kadar da cesaret gerektiren bir çalışmayı gerçeğe dönüştürüp Ölümsüz Ozan: İlhan İrem isimli kitabı yayına sokan ve ilk resmi imza gününde bizler için Ankara'ya gelen Hakan Taştan ve Ersin Kamburoğlu'na,

Buluşma öncesinde ve esnasında, yardımlarını, desteklerini esirgemeyen tüm Sevecen dostlarımıza,

...sonsuz teşekkürlerimizle

Tadı damağımızda kalan bu buluşmada yeni ve eski dostlarımızla birarada olmanın mutluluğunu yaşadık. Ne mutlu bizlere!

Sevgiyle,

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2008, 16:21 »
Öncesiyle sonrasıyla bizi yalnız bırakmayan bütün herkese minnetlerimi sunuyorum. Uzun zamandır görmek istediğim arkadaşlarla bir araya gelmek ve güzel sohbetler yapmak çok çok güzeldi. Buluşma için söylenecek söz çok var...

Buluşma fotoğraflarına GALERİ bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ya da

http://www.melektozlari.com/galeri/thumbnails.php?album=97 tıklayarak ;)

ISIK YOLCUSU
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı PELIN

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2008, 01:58 »
DOSTLUKLAR.... DOSTLUKLAR... DOSTLUKLAR...
Cennetin Kıpırtıları

Çevrimdışı Le temps

• DMT
  • *
« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2008, 11:01 »
Ankara için tarihi olan bu güzel buluşmayı tüm detaylarıyla düşünen ve hayata geçiren Bulutumsu’ ya teşekkür ederiz, sevgili Kemal Kaya’nın yokluğu hissedildi, kendisine de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Her daim yan yana olamasak, aramızda kilometreler olsa da, gönüllerimiz her zaman birlikte.

Gerçek bir bütünleşmeydi evet ama yine doyamadık, en yakın zamanda tekrar bir araya…

Sevgiler...

Çevrimdışı Sinan DOYAN

• 1.nesil
  • *
    • www.birzamanlar.net
« Yanıtla #12 : 31 Ekim 2008, 16:11 »

Yazacaklarım, şimdiye kadar yazdığım konser yazıları tadında belki fazla özel’e yaslanarak belki de eğlenceli bir tarzda olacak; şimdiden zülf-i yar’e dokunursak af’ola. Konser öncesi yapılan buluşmalar haricinde, ilk defa iştirak ettiğim bir buluşma olması da buna en büyük etken olacaktır.

Ankaraa Ankaraa güzel Ankaraaa
Buluşmanın duyurularının yapıldığı an’dan itibaren zaten o dönemde Ankarada olmam gereken işlerim olması nedeniyle, buluşmaya katılma konusunda kararımı vermiştim.25 Ağustosta sadece 1 günlüğüne gezip, finalini Murat Meriç’ın eski 45’lik eğlencesine ev sahipliği yapan Fikrim’de yaptığım bir gezi olmuştu. Şehirlerarasında her ne kadar numberone’ım İstanbul olsa da Ankaranın yeri de bambaşkadır nazarım’da. Velhasıl özlediğim bu şehire 22 Ekim sabahı geldim; buluşmadan 4 gün önce. Ankaradaki güzel dostlara önceden geleceğimi haber verdiğimden sağolsunlar o gece beni yalnız bırakmayıp, her zamanki mekanım “Plaklı Figüran Kahvesi”nde buluştuk. Selva, Oktay, Sevinç ve Uğur’dan oluşan ekip’le doyumsuz sohbetler gerçekleştirdik Plaklı’nın muhteşem müzikleri eşliğinde.  Oktay dışında kalan arkadaşlarla ilk defa karşılaşmamıza rağmen yılları beraber devirmişcesine kaynaşmamız, “tek yürek” betimlemesini doğrularcasınaydı. (Bir parantez açıp geçmişe gitmek istiyorum: Oktay Dursun, uzun zaman ara verdiğim İrembağı-Sevecen kavramlarıyla yeniden haşır neşir olmama sebep insan(lar)ın başında gelir. 2003 yılında halen de üyesi olduğum www.kolikler.com sitesinde İlhan İrem konusuna eklediğim sorulara ve de yazdığım cevaplara ilgi gösterip tanışmıştık. O zamana kadar İlhan İrem konusundaki tek aktifliğim 2001 yılında www.birzamanlar.net sitesinde yazdığım kısa bir özgeçmiş yazısı ve forumlara yazdığım cevaplardı. İrembağının doğumunu görüp zamanın sıkı “sevecenleri”yle paylaşımlar yaptığım bir dönemden yaklaşık 15 yıl sonra ilk irtibatım Oktay Dursun’la olmuştu. Bu yüzdendir ki Oktay Dursun (ya da dadaruh) adını ne zaman duysam bitr tebessüm belirir yüzümde…Uzun bir parantez oldu, kapatayım) Plaklı’nın hemen sonrasında turlanan Konur ve Sakarya Caddeleri, Şampiyon Kokoreçteki akşam (gece yarısı) yemeği ile son buldu…Ankarada dikkatimi çeken bir şey de; Hakan Taştan’ın “Ölümsüz Ozan: lhan İrem” kitabının başta Dost Kitapevi olmak üzere birçok kitapçıya gel(e)memesi oldu. Buluşma gününe kadar da kitap bir türlü bulunamadı bu kitapçılarda. (Sevinç dostumuzun, henüz döndüğü İstanbuldan kitabı yazarından imzalatmak suretiyle almış ve bunun havasını bize atmış olmasına rağmen getirmeyişi de ayrı bir hava atmaydı : ) Biliyor tabii, Sinan’ın bir anda kitaba yumulup sohbeti/muhabbeti bertaraf edeceğini.) Geceyarısı yemeğinden sonra arkadaşlar arasında poster ve asılacak yerler konusunda paylaşım yapılarak evlere dağınıldı.

İlk Gülücüklerle
Selva’nın 100.Yıldaki evini bloklarda arandığımda sabah saat 10:00’a geliyordu ve Cumartesiydi. “Bulutumsu” ekibinden dostlar o sabah trenle Ankaraya inecekler ve bizler Selva’nın kahvaltı masasında “hoş geldin” durumlarına girecektik. İçeri girdiğimde eksik olanın bir kendim (Ankara ekibi ev sahibi olduğundan eksikten saymıyorum)  olduğunu gördüm; dostlar gelmişler, rahat kanepelere yayılmışlar ve özenle hazırlanmış kahvaltı masasına gözlerini dikmişlerdi. Görülesi anlardı o anlar; Murat(Akışık), Sefa(Köylü) ve Mehmet(Koz) ile hasretle kucaklaştık. Adapazarından geçerken de iki de arkadaşlarını getirmişler; Fatih ve İlhan. Ki onlar da konuya yakından vakıf’tılar. Arkadaşlarımız yol yorgunu ve uykusuz olmalarına rağmen sohbet oldukca canlı ve neşeliydi. İlerleyen saatlerde Nur(Yediaylık) da katıldı ortama. Öğleden sonra olmuştu ve birkaç afiş daha asılması gerekiyordu; daha mekana gidip son rötuşlar yapılacaktı. Hep birlikte Kızılay’a geçildi. Mekanda ısınma turları tadında konuşlandık. Burada geçen birkaç saatten sonra birbirlerine oldukca yakın semtler adım adım gezildi. Afişler kontrol edildi. Akşam yemeği için de politikacıların uğrak yerlerinden olan Başkent Lokantası (Dedeman Otel’in karşısı) mekan olarak seçildi. Yemek sonrası çay kahve muhabbetine her zamanki gibi Plaklı Figüran Kahvesinde devam edildi. Yanlarında kaldığım amcamın çocukları “geliyorsun bize zaman ayırmıyorsun” serzenişlerini bu sefer dikkate alıp ekipten erken ayrıldım o gece. Ertesi gün anlattıklarına göre, benden sonra Kızılayda Gölge Bar (eski Gölge değil, isim benzerliği) isimli bir mekanda pop-rock icra eden  bir grubu seyretmişler geç saatlere kadar.

Ayağını bastığın beton çayır çimen şimdi
Buluşma sabahı Murat Meriçin aramasıyla mekana erken gitme planlarını yaptık. Ses sistemi ve şarkıların döndürüleceği player konusunda bir bilgimiz yoktu. Nitekim öyle yaptık ve buluşma saatinden yaklaşık 1 saat önce mekanın bahçesinde hazır bulunduk. Murat’ı beklerken Oktay, Uğur ve Armağan geldiler. Muratla buluşmanın gerçekleşeceği geniş mekana geçip şarkıları çalacağı bilgisayarı ve ses düzenini kontrol ettik. (Mekan hakkında bir parantez: Oldukca geniş iki bölümden oluşuyor Corner Pub. Konur Sokağın 2.kısmının hemen köşesinde yeraldığından bu ismi almış. Giriş kısmında her gün canlı müzik var. Maç akşamları da geniş ekrandan maç yayını. Buluşmanın yapıldığı ikinci kısıma ise bir ara kapı ile geçiliyor ve oldukca geniş ve ferah. Bir dev ekran da burada var. Bu kısımın düzenlemesi ve dizaynı çok daha otantik ve güzel. Her türlü soğuk-sıcak içeceklerin yanı sıra mekanın spesiyallerinden oluşan yemek menüsü de dikkat çekici.) Mekan sahibinin dediğine göre günlerdir “İlhan İrem ne zaman gelecek” diye sorandan geçilmiyormuş ortalık. Ve buluşma saati; “Bulutumsu” ekibinin İstanbulda kalan kısmı kapıda kitap poşetleriyle görüldüğünde ortam görülmeye değerdi. Bu kadroya Ankaradaki diğer secen kitlesi de eklenince muhteşem bir atmosfere şahitlik etmek düştü orada bulunanlara. Yaklaşık 40 kişinin adlarını tek tek yazamayacağım, aflarına sığınırım; kendilerine herkes adına yürekten bir teşekkürü borç bilirim. Şairin dediği gibi bir anda “çayır çimene” büründü ortalık gözümde. Murat Meriç de, ben de ilk defa bir buluşmaya şahitlik ediyorduk. Bu güzellik karşısında nutkumuz tutludu resmen. Murat Meriç’in bir gece önceden hazırlayıp kayıtlarını yaptığı İlhan İrem şarkıları ise sanki ilk defa dinleniyormuşcasına coşkuya neden oldu. Kitap standı kuruldu ve Hakan Taştan ile Ersin Kamburoğlu imza için yerlerini aldılar. Yazarlarla daha rahat sohbet edilmesi için müziğin sesi aşağıya çekilerek güzel bir atmosfer sağlandı. Bir güzel dayanışma örneği de orada gösterildi; kitaplar alındı, birçoğu ikişer üçer aldılar eşe dosta hediye etmek için. “Sayılı zaman tez geçermiş” tezini doğrularcasına bu güzelliğin de sonuna gelindi. Damaklarda tad kalmıştı; bu herkesin yüzüne yansıyordu. İstanbula gidecek olanlar biraz daha erken ayrılmak zorunda kaldılar mekandan. Kalanların ise gitmeye niyeti yok gibiydi. Ama mekandan ayrılma saati belliydi ve bu saati zaten aşmıştık; maç da vardı üstelik. Murat Meriç ve ben kalan dostlarımızla ısmarlaşıp ayrıldık; keza benim de o gece dönmem gerek ve dolayısıyla eşe dosta alamadığım birçok hediyeyi almam lazımdı… Varan Turizme ait otobüsün rahat kolduğuna gömüldüğümde iPod’umda çalan şarkı durumu özetler nitelikteydi : “ayrılıkların da sonu var bir gün çıkıp geleceksin”

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2008, 02:12 »
Bu güzel buluşmayı düzenleyen arkadaşlarımıza
ve
her zamanki içten üslubuyla orada bulunamayanlara, yaşanan atmosferi bir nebze de olsa hissettiren Sevgili Sinan'a
geç de olsa teşekkür ederim...

Işık ve Sevgiyle...
Ufuk Agun

Çevrimdışı Gulus Izi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2008, 23:31 »
Sinan öyle bir anlatmışınki arkadaşım detayına kadar bize anlatacak hiçbişey kalmamış.... Şaka bir yana buluşma öncesinden Ankara'ya gelip bize eşlik edip desteklerin ve seni tanıdığımız için sana  teşekkür ederim.... Bulutumsu'nun tüm üyeleri sevdam, candostlarım,manevi evladım ve buluşmaya katılan tüm sevecenlere  bu güzelliğe vesile olduğunuz, ve yaşattıklarınız için yürekten teşekkür ederim... Buluşmanın ruhuna güzellik katan değerli insanlar Hakan TAŞTAN ve Ersin  KANBUROGLU' na, üstad'ın  müzikleriyle bizleri yalnız bırakmayan Murat MERİÇ'e sonsuz şükranlarımı sunuyorum....
Ayrıca aramızda olmasını çok istediğim ve özel nedenlerden dolayı gelemeyen sevgili Kemal ve Mahir sizleri geçmem mümkün değil ... gönlümüz birdi.....

Yüreklerin bütünleştiği eşsiz bir buluşmaydı doyamadık..... (resimlerde anı yaşıyorum çünki) Tarihe geçtiği kesin.....

Işık ve sevgiyle
Sonsuza...........
Karanlıkta doğan ışık