Gönderen Konu: İrembağı'na kimler tabi?  (Okunma sayısı 8847 defa)

Çevrimdışı Shalamar

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 705
İrembağı'na kimler tabi?
« : 23 Haziran 2006, 15:56 »
http://www.iirem.com/yazilar/91.html

Çok güzel sorular, Olağan üstü cevaplar!
Okunmalı, okunmalı, tekrar okunmalı!.. Sonra... Tekrar...

Aşağıdaki satirlara aşina olanlar var aramızda... Bizlerin alacağından daha farkli mesajlari DA alacaklar onlar!.. Beyaz Duman!..

- "Ötekilerin, bazen anlamakta aciz kaldıkları sanat eserlerinden rahatsızlık duymaları, kendileri için birşeylerin başlangıcı olabilir. Kendilerinden öteye geçebilmeleri için korkmadan aynaya bakmaları gerek. Önceleri çok sıkıntı verici olsa da..."

- "Ozgür ruhlarini karanliga ve egolarina tumden teslim etmeyenler icin hep umut vardir. Algı duvarlarina carpip anlamlari yitirdiklerinde, daha kolay seruvenlere kacmadikca..."

Her bir kelimesi özümsenmeli bu söyleşide yazılanların...

- "Güncel modalarla muzik dunyasının, İlhan İrem'in izleyici degil de dinleyicisi olanlarin beklentileriyle ilgisi olmadigi icin, hazirliksiz yakalananlar, sasiranlar olabilir."

- "Bir sonraki albüme kadar üretimlerimin şahikasi."

- "Bugune kadar ki butun muzikal anlatimlarimdan renkler barindirdigi halde, gecmisten cok gelecekten izler tasiyor. Her sey simdi basliyor. "

- "Kainat hicligindir!"

Her cümlede, albümü dinlerken hissettiğim ürpertiyi yaşadım...
Şimdiye kadar burada veya başka platformlarda dile getirilmiş pek cok sorunun cevabı... Konser, Sessiz Direniş, İrembağı, Anlaşılırlık.... Pek çok...

Bu heyecan içerisinde yazımda hata etmiş isem, affediniz...

Isik ve Sevgiyle...

Çevrimdışı efsun_i

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 352
  • Kanat Sesleri
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2006, 16:10 »
Her bir cümlesinde, her bir notada binlerce cevap... Aynı dairelerden geçerken farklı yüksekliklerde..

Son soru son cevap;
"Klipleriniz sadece sizin çalışmalarınızda gördüğümüz, size has öğeler barındırıyor. En çok dikkatimizi çekenler vitrin mankeni ve palyaço. Bunlar insanların cansızlığı ve sahte olmalarına göndermeler mi? Rica etsek bu konuyu açıklayabilir misiniz?

1990 yılında, senaryosunu yazdığım bir televizyon solo programı çekmiştik. Yapımın başlığı "İlhan İrem Sizlerle" idi. "Pencere" albümünün giriş müziği ile başlayan jenerikte önce gökyüzü görünüyordu... "İlhan İrem" yazısı belirdi... Sonra kamera selvi ağaçlarından yavaş yavaş aşağı doğru indi... Mezarlık... Mezar taşlarının birinde "Sizlerle" yazıyordu. Daha sonra bir çocuk ağlaması duyuldu ve konser başladı!
Işık ve sevgiyle... "

Basubadevmevt...
Tüm hücrelerimde yeniden var oluşun huzuru, her "an"
Ardında büyülenmiş iki melek...

Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı beatles

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 1
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2006, 01:18 »
Herkese merhaba. Ben bir senedir İlhan İrem hayranıyım. Ona hayran olmamın sebebi, sevgi-barış gibi iki güzel temele dayanan terapi misali melodi ve sözleri...Her ne kadar onun hayal ettiği dünya hiçbir zaman var olmasa da bizler onun şarkılarında o dünyayı yaşıyoruz gerçekmişçesine. Hepimiz bir şeyler buluyoruz o şarkılarda. Gerek dünyadan, gerek kendimizden; bazen dünyanın kirliliğini ve kendi hatalarımızı görüyoruz. Onun yaktığı sevgi ışığı hiç sönmesin ve karanlıkta yolumuzu kaybettiğimiz zaman bizi aydınlatmaya hep devam etsin... 

Çevrimdışı Shalamar

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 705
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2006, 04:40 »
Sevgili beatles,
Öncelikle hoş geldiniz. Güzel düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
Bir şeyi belirtmek istedim. Forumdaki mesajlarımızda, yazım kurallarına özen göstermeye çalışıyoruz. Cümle sonlarına nokta koymayıp üstüne üstlük yeni cümlelere büyük harf ile başlamayınca yazılanı anlamak zor oluyor. Zaten bir süre sonra da forum yönetimi bu tür mesajlara müdahale ediyor.

Dilerseniz mesajınızı "değiştir" ikonuna basarak düzeltebilirsiniz.

Işık ve Sevgiyle...


"harfile" düzeltildi

Çevrimdışı metamorfoz sancisi

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 12
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2006, 14:09 »
İlhan İrem 'den gerisi ; " Günlük oyalanmalarla eğlenerek, azar azar hiçlendiğimiz bir hayal perdesi..."
#

Çevrimdışı adonai

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 25
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2006, 03:58 »
http://www.iirem.com/kronoloji/ibagi.html

Bu şekilde başlayan bir birlikteliğin; günümüzdeki yansımaları bir sonuç mu?Bu durumdan memnun musunuz?

Çevrimdışı Shalamar

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 705
İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2006, 14:21 »
1990 yılında yapılmış olan bu haberle ilgili dikkatimi çeken bir nokta var:

“İlhan İrem’in 1985 yılında kurduğu…”

İrem Bağı, 1985 yılında bir araya gelmiş olan İlhan İrem izleyicileri tarafından oluşturulmuştu. Yani, İlhan İrem tarafından kurulmadı.


1980’li yıllar, Pencere, Köprü ve Ötesi üçlemesinin, kitabının yayımlandığı, İlhan İrem’in, aslında her şeyin başlangıcı olan “Ben kimim?” sorusuyla hayatı sorgulayıp açılımlarını anlattığı zamanlar. Son albümüyle halen üzerinde durduğu “Ötesi”ne dair tohumların yeşerdiği ve çevresine yansımaya başladığı yıllar…

İşte daha o zamanlarda, bizlerin halen kavrayamadığı bu açılımları yüreklerine eken “Birileri”, 20 yıl öncesinin olanaklarına göre çok güzel çalışmalara imza atmışlardır. “Sevecen” dergisinin yayınlanması bunların başında sayılabilir. Işık ve sevgiyle felsefesinin, bugünkü etki alanı bu kadar geniş ise, 1985 yılında bir araya gelmiş olan o kişilerin bunda büyük emeği vardır.

Sadece bu felsefenin yayılması değil, İlhan İrem’in o dönemlerden bu yana, iç uzaylarına çekilerek yarattığı muhteşem yapıtlarda da -dolaylı da olsa- o güzel Yüreklerin etkisi yadsınamaz. Şöyle ki, İlhan İrem’in o yıllardaki populerliği sonrasında kapılarını medyaya ve şarlatan dahilere kapatması sonucunda, asılsız iddia ve karalamalardan korunmasında mücadele vermişlerdir. Bu bağ olmasa, halen “Konuşamıyorum” şarkısının, kendisiyle birlikte Boğaz Köprüsü’nden intihar etmeye ikna ettiği sevgilisinin aşağıya atlaması, ancak kendisinin atlamaması sonrasında yazdığını bir doğru olarak kabul edebilirdik. Bu ve benzeri pek çok asılsız haber İrem Bağı olgusunun temelini atan kişiler ve sonrasında “açılımları yüreklerine eken” başka “Birileri” sayesinde engellendi, engelleniyor… Bu bağ her geçen gün büyüyor… büyüyor… Somuttan, soyuta yolculuk... İrem Bağı, artık elle tutulur bir kavram değildir.

İrem Bağı, “...Herkes kendi gerçeğini yaşar ve evrende tüm ihtimaller gerçektir...” diyor ilk basın duyurusunda. Benzer gerçekliklere sahip insanların bir bütünü oluşturduğu hissediş birlikteliğidir İrem Bağı…

Bugün, 1985 yılında ilk gülücükleri yaşamış, günümüzde kimi aramızda olmayan o büyük insanların hissedişlerine sahip binlerce Sevecen var. O sevecenler, türlü ortamlarda çıkan asılsız haberlerle, Işık ve Sevgiyle felsefesini uçkur sevdasına araç etmeye çalışanlarla, bu felsefeyi ısrarla çıkmaz serüvenlere sürükleme niyetinde olanlarla mücadele ediyor… O sevecenler, İrem’in üretimlerine ulaşmaya çalışıyor, daha iyi kavramaya gayret gösteriyor, araştırıyor, kendisini geliştiriyor. Romantik aşk şarkılarıyla başlayan büyü, her geçen gün anlatılmaz senfonilere dönüşüyor. Kendi içinde evrim geçiriyor pek çok Sevecen. İlhan İrem dinlemeye başladığımız gün ile bugünü karşılaştırırsak, tarifi zor değişimler geçirmiş olduğumuzu farkedeceğiz.

İlhan İrem, fiziksel bedeninden sıyrılacak bir gün… O’na olan sevgimiz, yolundan edemeyecek yolcuyu… Işık ve Sevgiyle, bizlere bırakılmış bir emanet olacak, sonrakilere teslim edilmek üzere…

İrem Bağı; Bir hissediş birlikteliği…
Evrensel sevginin ışıklı neferleri…
En gencinden, yaşı en ileri olanına aynı büyülü nefesi içine çekenlerdir onlar…
Benim, Sensin, Biziz!..

Son zamanlarda İrem Bağı ile ilgili hezeyan içinde olan birkaç kendini bilmez mevcuttur.
“İrem Bağı acı çekmeli, kan kaybetmelidir” diyebilecek ruh haline sahip, ilgi çekme arayışındaki yalnızlıklar…
Bir bütün içinde yalnız olmadığını göremeyen…
Sevgiyle uzanmış ellere tüküren…
Yazık!..

Et ile tırnak bütündür… Yaşadığımız coşkular, yaptığımız buluşmalar, yazdığımız yazılar İrem’in bahçesine ekilen güllerdir…
Yabani otlar tutuşacaktır…

Işık ve Sevgiyle…
           Shalamar

Çevrimdışı adonai

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 25
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #7 : 28 Ağustos 2006, 22:00 »
Bahsedilen dostlar İrembağındakiler olabilir mi?

Çevrimdışı lugol

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 35
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #8 : 28 Ağustos 2006, 23:55 »
Yıllar öncesinden süregelen bu bağı bizler devam ettireceğiz. İrembağı biziz.
Gelecek biziz. Işığı ve sevgiyi bizler yayacağız en karanlık yüreklere. Buna engel olmak isteyenler elbet olacaktır.
Onlarda ya ışığımızla aydınlanacak ya da kendi karanlıklarında yokolacaklar.

Yabani otlar ışığımızla yanıp, sevgimizle kavrulacaklar.

Işık ve Sevgiyle
hangimiz senli benli,hangimiz sizli bizli,
bir koridor esrarengiz,yaşıyoruz gizli gizli

Çevrimdışı Atk

 • ..
 • *
 • İleti: 335
  • Bütünün bir parçası
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2006, 12:12 »
Işık!! Hep şöyle derim... Evimizi aydınlatan da ışık, hırsızın elindeki fenerden yansıyanda ışık.... Sevgi!!Pazarlama meydanına dönen evrende popilist kültüründe yasadığı sevgi... Nazım ile Piraye'nin İrem ile Hansu'nun yasadığıda sevgiydi...Yada evren içerisinde yasayan bütün canlılara değer vermekte sevgiden geçer sadece kendi gibi olanlara değer vermekte... Tek sorun ışığı ve sevgiyi nasıl kullanacağımızı bilmemizde... Evet İrembağı biziz... Ama bizim önce kendi içsel kavgalarımızdan kurtulmamız lazım... Yabani otlardan  kurtulmamız için önce kendi yabani otlarımızdan kurtulmamız lazım... Herkes kendini düzelttiğinde İrembağı çok daha güzel bir noktaya ulaşacaktır... ışık ve sevgiyle...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı crysalid

 • DMT
 • *
 • İleti: 218
  • Doğanın Melek Tozları
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #10 : 10 Eylül 2008, 17:06 »
http://www.iirem.com/yazilar/91.html

Çok güzel sorular, Olağan üstü cevaplar!
Okunmalı, okunmalı, tekrar okunmalı!.. Sonra... Tekrar......tekrar...Tekrar :

http://www.iirem.com/yazilar/91.html

..sonra tekrar !
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı divane

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 115
Ynt: İrembağı'na kimler tabi?
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2008, 11:49 »

İlhan İrem’in anlatımları paha biçilmez kozmik mücevherlerle dolu.

Şartlanmamış bir anlama çabası içinde, bütün komplekslerden azade kulak vermeli bu çağrılara..

Yaşadığımız çağda benzerine rastlanılmayan seslenişler, anılar fısıldıyor ruhlarımıza gelecekten..

Algının şeffaf perdelerinden hiç hissettirmeden süzülen, iç uzaylarımızda kurulan panayırlar.

Korku duvarlarının dibinde büzüşmek yerine, ışıklı kapıların ardında ayrışmak sonsuzluğa.. 


 

Benzer konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
30885 Gösterim
Son İleti 05 Haziran 2006, 20:24
Gönderen: Shalamar
3 Yanıt
14735 Gösterim
Son İleti 23 Ekim 2006, 22:14
Gönderen: crysalid
3 Yanıt
32529 Gösterim
Son İleti 30 Mart 2007, 09:13
Gönderen: Shalamar
2 Yanıt
6683 Gösterim
Son İleti 29 Haziran 2007, 19:10
Gönderen: B.I.R
4 Yanıt
18149 Gösterim
Son İleti 24 Mart 2008, 22:38
Gönderen: ormanbaba
0 Yanıt
5781 Gösterim
Son İleti 17 Eylül 2008, 23:12
Gönderen: refref
0 Yanıt
55032 Gösterim
Son İleti 02 Nisan 2009, 22:44
Gönderen: Shalamar

usa online pharmacy