İlhan İrem > İlhan İrem Konserleri

Seyirciler uçtu kuşlar uçmadı.. milliyet gazetesi haberi.

(1/1)

ultraviyole:
Seyirciler uçtu kuşlar uçmadı
BORA BAĞCIBAŞI
Rumeli Hisarı’nda konser veren İlhan İrem ilahi seslendirirken güvercinler uçurulmak istendi. Ancak kuşlar sıcağın ve yüksek müziğin etkisiyle uçamadıOn yapım tarafından organize edilen “Rumeli Hisarı Yaz Konserleri” kapsamında önceki akşam usta yorumcu İlham İrem sahneye çıktı. İrem, sahneye çıkmadan önce hayranları hep birlikte şarkılar söyleyerek konser saatinin gelmesini bekledi. İrem’in sahneye çıkmasıyla da ortalık bir anda alkışlar ve çığlıklarla inledi. Siyah pardösü, siyah gözlük ve siyah ojeli tırnaklarıyla çıkan İrem, konserine “Konuşamıyorum” şarkısıyla başladı.
Hayranlarına seslenen İlham İrem “Karanlığın mucizesiyle tek yürek olup yeniden doğmaya hazır mısınız? Işık ve sevgiyle kalın” diyerek şarkılarına devam etti. İrem, konserine “Ruh gibi”, “Her Neyse”,” “Sürgün Gibi Masalarda”, “Terazi”, “Olanlar olmuş”, “Gemiler Döner Geriye”, “İşte Hayat” şarkılarıyla devam etti. Konserde hayranları İlham İrem’e “Üstad, sen meleksin, sen rüyasın, sabaha kadar burdayız” diyerek isteklerde bulundu. 

Deprem kurbanlarını andı
İkinci yarıya “Dua” parçasıyla başlayan İlham İrem’in, “Bizim tanrımız yobaz değil. Dinle laikliği devlet işlerine alet ettirmez. Bu şarkı şehitlerimize ve 17 Ağustos’ta depremde vefat eden vatandaşlarımıza gelsin” sözleri uzun süre ayakta alkışlandı. Konserini “Sen Bilirsin”, “Anlasana”, “Şalamar”, “Boşver Arkadaş” şarkılarını söylerek bitiren İrem, seyircinin yoğun isteği üzerine sahneye tekrar gelerek “Hu”, “Yılan Isırığı” ilahilerini seslendirdi. İrem’e ilahilerde iki semazen eşlik etti. Semazenlerle birlikte uçurulmak istenen güvercinler sıcağın ve yüksek müziğin etkisiyle uçamadı. Konseri izlemeye gelenler arasında Leman Sam, Atilla Saral, Murat-Elif Evgin, Eylem Şenkal ve Melike Öcalan gibi isimler vardı.

haberin orjinali :http://magazin.milliyet.com.tr/Default.aspx?aType=AltKategoriYeni&KategoriID=23&Date=18.08.2008

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
usa online pharmacy