Gönderen Konu: 16 Ağustos Rumeli Hisarı Konseri  (Okunma sayısı 49572 defa)

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
Ynt: 16 Ağustos Rumeli Hisarı Konseri
« Yanıtla #15 : 01 Temmuz 2008, 18:52 »

Her keresinde sırlar buluyorsanız “aşk” başlar. Değişik labirentlerde gezinip, detaylara aşık olursunuz. Belki de unuttuğumuz bir koku olur ezgiler. Keşfetmeye çalıştıkça içinde kaybolduğumuz.
“Heygidinin gece hazları”

Bir yokuş vardı, Rumelihisarı’nda...
Bir de çatı katı...
Yüzyıllardır, buluştukları kutsal kıyılar...
Neyzen’in denizkızına aşkı...

Bu gece kumsallarında,
-her şeye karşın-
hala anlatılan büyük bir aşk yaşanıyor...
Yıkılanlara inat;
Yıkıldıkça başka boyutlarda yücelen içi sımsıcak başkaca bir geleceğin çizgilerinde.

Davet;
Kaybolmuş aşk kapılarına gece ışıkları…
Soluksuz dudaklara hayat öpücükleri...
-Davet; Aşk’a-
Ve kim bilir hangi anlamlarına...

Sevdaların her yerinde olduğun an’da...
Neyzen,
Aşk’ı üfleyecek ruhuna...

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #16 : 01 Temmuz 2008, 23:00 »
Süper! :)
Yine harika bir konserle yazımıza anlam katacak İrem..

Yalnız, konserin Rumelihisarı Konserleri dahilinde olması aklımda soru işaretleri uyandırmadı değil.. Bağımsız konserlerdeki gibi rahat ve istenildiği gibi bir konser kurgulanabilecek mi acaba? Sonra kitleye muhtemelen Rumelihisarı müdavimleri de katılacak.. Bu katılım etkileyecek mi konseri?..

Göreceğiz.. Görüşeceğiz.. :)

Sevgili Oktay, yine bizlere pas verici bir soru işaretiyle biten, yine güzel bir mesaj senden ;)
Rumelihisarı'nı duyunca benim de aklımdan ilk başta bu geçmişti. Ama aynı olası durum diğer konserlerde de öyle veya böyle gerçekleşmedi mi? Son Kuruçeşme Konseri hariç..
Harbiye'deki ilk konserde Sumru Yavrucuk'un arkasına dönüp şaşkın bir şekilde bizlere baktığını hatırlıyorum..Ankara konserine gitmedim ama orada da orta yaş dinleyici güruhundan pek çok kişinin ve hatta genç dinleyicilerden bile "İstanbul ziyaretçileri"ni "yadırgayanlar demiyeyim de, kolayca alışamayanlar olmuştu diye anlatıldı bana..
İzmir konserinde de keza..
Kayahan konserine giden bir dinleyici "Aa İlhan İrem'i de izleyeyim" deyip gelecektir mutlaka..Dolayısıyla... ;)

Beni asıl ilgilendiren mevzu, sahneden göreceklerimiz...Bu konserleri gerçekleştiren organizasyon şirketi elbette ki paket program gibi bir sahne dizaynı vs. yapmamışsa da sanatçıların ek isteklerini nasıl karşılayacaktır merak ediyorum doğrusu. Arka planda bir ekran, ek görsel materyaller vb..İlhan İrem'in her yeni konserde sahne programını daha da geliştirdiğini varsayarak, süpriz demeyeyim ama bizleri mest edici yeni birşeyler olabilir inşallah diyorum..İnşallah diyorum çünkü Onun kafasındaki konserlerde aslında kimbilir neler neler var da yüzde kaçını gerçekleştirebiliyor...Bir röportajından hatırlıyoruz; hayalindeki konserler için çok para gerekiyor..
Kuruçeşme konserini gerçekleştiren organizasyon bence iyi bir iş başarmıştı; ilk 3 konserdeki, özellikle de Harbiye'deki konserde bulunan dinleyici kitlesini ve potansiyeli, sinerjiyi iyi farketti ve Kuruçeşme'de çıta biraz daha yükselmiş oldu (bence)..
Rumelihisarı..bakalım..tek kişilik bir konser bile bizlere yeter!

Artık gelenekselleşircesine, konserler ayrı bir buluşma noktası oldu İlhan İrem'le..bu günleri de göreceğimiz varmış; ne mutlu bizlere..

Sevgiyle,

Çevrimdışı sis

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #17 : 02 Temmuz 2008, 01:02 »
Bu konser hakkında konser öncesi yazılabilecek en güzel yazılardan birini yazmışsın sevgili sirius gerçekten çok güzel bir mesaj.Herşeyin ötesinde üstadın yine orada kendi farkını yaratacağından eminiz.Işık ve Sevgiyle kalın.Ama konseredede buluşalım lütfen :).Ayrıca diğer konserlerde sevecenlerin üzerinde gördüğüm tişörtleri nereden temin edebileceğim ,bende giymek istiyorum onları   :)

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #18 : 03 Temmuz 2008, 13:26 »

Sevgili Sis,
“Biz yalnızca izdüşümleriyiz yüzümüze tutulan sırları dökük aynanın.”

Tişörtler hakkında detaylı bilgiyi http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=1287.msg7169  adresinden edinmeniz mümkün.
29 Eylül İstanbul Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'ndaki konser öncesinde birkaç arkadaşımızın özverili çalışmaları sonrasında ortaya çıkan üretimler; gelen istekler doğrultusunda  “20 mayıs İzmir” ve “Yürek Büyüsü” konserlerinde de tekrarlandı. Belirttiğim linkteki, sipariş bilgileri ve fiyatlandırma güncel olmayabilir. Talepler üzerine  “Aşka Davet” konseri için de yeni bir tişört organizasyonu yapılacak olursa, yine bu sayfalar üzerinden duyurusu yapılacaktır.

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #19 : 03 Temmuz 2008, 22:18 »
Bilhassa İnternetin yaygınlaşması ve iletişimin daha kolaylaşmasından sonra, şu son dört konser, öncesi esnası ve sonrasında bu kalabalık kemik kadronun bütünleşmesi ve vuslatların gövde gösterisine dönüşmesine sahne oldu..
Işıktan zincirlerle bağlılığımız sevgiye, yığınları şaşırttı..
Konserden önce ve sonra bi organizasyonumuz olacaktır inşallah.
Malum idmansız kalplerimiz durur sonra Rum ilinde.

Bedenlerimizi bu büyük buluşmalar öncesi asmadık mı ıslak koridorlarda,
Sevişircesine dans etmedik mi İlahi senfonilerin yürek söken notalarında...

Işık ve Sevginin derin anlamlarıyla.. Sonsuza...
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #20 : 04 Temmuz 2008, 00:24 »
http://www.melektozlari.com/tisort adresinde mavi zeminli alanda yazıldığı şekilde tişörtlerden temin etmek mümkündür. Fakat talepler ancak 14 Temmuz 2008 tarihi sonrasında işleme alınabilecektir.

Işık ve Sevgiyle...
Ufuk

Çevrimdışı moryelll

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #21 : 06 Temmuz 2008, 12:57 »
bu sabah saat 10 da biletix'in kapısına dayandım ve biletler elimde çok heyecanlıyım tekrar o muhteşem sevgi seli ve İlhan İrem mükemmel bir gece olacak  :D
TaMaMLaNıNCa EkSiK KaLıYoR BiRşEyLeR...

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #22 : 09 Temmuz 2008, 08:48 »
Biletler hızla satılıyor. Henüz almayanların acele etmesini tavsiye ediyorum. Daha 5 günde dolan sıralar vardı. Mekan çok büyük olmadığı için biletler erken tükenecektir diye tahmin ediyorum.

Heycanlıyım...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #23 : 09 Temmuz 2008, 23:01 »
teşekkürler fırat hatırlatman için..

Bileti alırken genel şemayı görmüşsündür,

Önlerde boş yerler var mıydı onu da söyleseydin bari ben 1-2 gün içinde almayı düşünüyorum biletleri.

Sinerji oluşturmak açısından aslında biz sevecenler, hangi sıralarda olacagımız konusunda mutabakat sağlayabilirdik..
                                                                                  Işık ve Sevgiyle...

Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı NIRVANE

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #24 : 12 Temmuz 2008, 11:49 »

Yine açılacak gökler..
Bu kez Rumelihisarı'nda yıldızlar.. Yıldız tozları..
Aşkın en derin anlamları yüreğimizde..

İlahilerle, dualarla kutsanarak, o ihya gecesinde..
Nasıl geçtiğini anlayamadan zamanın,
ve kavuşmanın hazzını yudum yudum sindiremeden, doyamadan ışığın aşkına,
özlem dolu ruhumuzla,
gece bitmeden daha..

Yeni DAVET'ini bekleyeceğiz..

Işık ve sevgiyle..

Kimi tenhalarda ışığa dönüştü.
Kimi kalabalıklar aradı yarışmak için.

(Siyah Kuğunun Şarkısı, s. 67)

Çevrimdışı sihrim

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #25 : 12 Temmuz 2008, 14:40 »
Böyle bir haberi uzun zamandır bekliyordum hatta birçok defa Fıratın başının etini yedim konser olacak mı diye.Askerde olduğum için gidememem söz konusu olabilirdi ama şu an için o ihtimalleri ortadan kaldırdım.Ama ne de olsa askerlik belli de olmaz.Allah korusun diyelim.İznimi o döneme denk getirip konserdeki yerimi alacağım inşallah. Onu sahnede izlemek muhteşem bir duygu ve çok özledim bu duyguyu yaşamayı.Umarım diğer konserlerden önce yapıldığı gibi tekrar bir sevecen buluşması düzenlenir ve birlikte düşeriz yollara.Bundan öncekilere katılmak nasip olmamıştı ama bu sefer olmasını çok istiyorum. Ayrıca benim bir önerim var. Biliyorsunuz İremin Youtube da birçok videosu vardı sevecenler tarafından yollanan.Şimdi orası kapalı olduğu için izleyemiyoruz..Böyle bir video sitesi kurulması mümkün mü sadece İlhan İREM videolarını içeren? Sevgiler...
Herşeyin bir karşılığı var gibi...

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #26 : 14 Temmuz 2008, 08:34 »
Estağfurullah :) Baş eti yemek söz konusu değil...

Umarım iznini o döneme denk getirebilirsin. Hep birlikte, kolkola şarkılar söyleriz...

Sevgiler...

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #27 : 20 Temmuz 2008, 19:36 »
12 kilo verdi Hisar'a hazır:

İlhan İrem, uzun süredir Rumeli Hisarı'nda vereceği konsere hazırlanıyor.

TÜRK pop müziğinin kilometre taşlarından İlhan İrem, uzun süredir Rumeli Hisarı'nda vereceği konsere hazırlanıyor.
Bu yıl Rumeli Hisarı'nda sahneye çıkmayı kafasına koyan sanatçı, organizatörlerle anlaşma imzalar imzalamaz yaptığı rejimi hızlandırdı. Yaklaşık altı aydır fazla kilolarından kurtulmaya çalışan İrem, tam 12 kilo verdi. Sanatçı, 16 Ağustos'ta hayranlarıyla buluşacak.

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/anasayfa/9459809.asp?gid=222&sz=51648
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı metalurgy

• ...
  • *
« Yanıtla #29 : 31 Temmuz 2008, 21:08 »
ben egitimim icin amerika'da olacagim O gun. cok uzgunum o ozel a'ni kacirmis olacagim icin... fotograflar ve goruntulerle yetinecegim artik...

Işık ve Sevgiyle...
dünya karanlık ve nefretten vazgeçti mi?  ışık ve sevgiyle tabi..  bir dua gibi ışık ve sevgiyle...

kok meyvali bir agac buyutuyoruz, sonsuza...