Gönderen Konu: PANEL: İlhan İrem / Işık ve Sevgiyle 35 Yıl  (Okunma sayısı 77585 defa)

Çevrimdışı seran

• 1.nesil
  • *
Ynt: PANEL: İlhan İrem / Işık ve Sevgiyle 35 Yıl
« Yanıtla #15 : 02 Haziran 2008, 12:25 »
Panelin sonuna doğru katılmış olsamda büyük keyif aldığımı söylemek istiyorum, emeği geçen herkesin yüreğine sağlık. Devamının gelmesi dileğiyle ...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı sibelaltuncan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #16 : 02 Haziran 2008, 17:34 »
Panelde katkısı olan herkeze çok teşekkürler arkadaşlar. panelin son 1 saatine yetişebildim, ama herşeyin mükemmel oldugu kesin.
umarım bu etkinlikler devam eder.(Ve umarım yazın gelmesi ile konserler de olur :))
ışık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #17 : 02 Haziran 2008, 18:20 »
Sevgili Arkadaşlar,
İlhan İrem Galerisi, Sevecen Etkinlikleri kategorisinde
"01 Haziran 2008 Işık ve Sevgiyle Paneli" isimli bir albüm oluşturuldu.

Panelde çekmiş olduğunuz fotoğrafları bu albümde paylaşabilirsiniz.

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #18 : 03 Haziran 2008, 13:59 »
Öncelikle çok uzun zamandır görmediğim dostlarımı görmek benim için çok sevindiriciydi. Sevgili Alp, Halide, İrem, Esin ve ben İzmir'i temsilen oradaydık. Bu organizasyonda emeği geçen ve sevecen yürekleri bir kez daha bir araya getiren panel ekibinden sevgili Mehmet, Sefa, Can ve Kemal'i kutluyorum. Sefa kardeşimiz yüreklerimizdekilere tercüman oldu adeta, O'nu ayrı tebrik ediyorum. Sağolsun... Orada olmak benim ve sanırım diğer arkadaşlarım içinde çok önemliydi. Ülkemizde ilk kez bir sanatçı için böylesi bir panel yapıldı yanılmıyorsam, hem de yaşarken... Konuşmacıların ve katılımcıların hepsine teşekkür ederim. Özellikle Özlem Süyev Zat'ın söyledikleri çok önemliydi. Ayrıca O'nunla tanışmak ve çok kısa da olsa hissetiklerimi söyleyebilmek benim için ayrı bir onur kaynağıydı. Elimi sıkarken "Sanırım aynı düşünüyoruz" dedi. Evet, aynı düşünüyoruz. Aslında bütün konuşmacılara soracaklarım vardı ama hepsini soramayacağımdan ve hangilerini sormam gerektiğini kestiremediğimden hiçbir şey soramadım. Zaman zaman da gözlerim doldu, kendimi zor tuttum ama her şey çok güzeldi... Devamının gelmesi dileklerimle... Seni seviyoruz Işık Dost !

Işık ve sevgiyle . . .
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı gece perisi

• DMT
  • *
« Yanıtla #19 : 03 Haziran 2008, 20:49 »
Her yönüyle çok güzel bir organizasyondu, orada olmaktan çok mutluyum, daha geniş zamanlarımızda tekrarlanmasını dilerim, mevzu baya geniş, zamanlar yetersiz kalıyor.

Bir ilk olmasının yanında, 35.yılda ve belki öncesinde de Sevecen’lerin attığı  en somut adımlardan biriydi. Tüm ekibe çok teşekkür ederim.  Güzel bir iş çıkardınız, tebrikler ederim..

Katılımcılardan panelistlerine kadar İrem alemi insanlarının samimi bir ortamıydı, Naim Dilmener’in İrem’den bahsederken gözlerinin büyüyerek iştahlı anlatımları, Sevgili Çoşkun Demir’in sesinden bile  dostluğun sıcaklığını ve sevgisini hissetmek çok keyifliydi ve tabi daha hepsi...

Vee.. aynalar.. aynalar.. aynalar…..

İrem’in imzasını attığı aynalar, hem de hepsi çerçeve içinde..
- Ayın bir de karanlık yüzü vardı- 

İrem boyutunda içinde kendimizi bulduğumuz aynalara yansıyanlar, anlatılanlar gibi… bana öyle hissettirdi..

Yıldızlar, gece belirmekten memnunlar..!!

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #20 : 05 Haziran 2008, 19:26 »
Kendi yazdıklarıma ilaveten belirtebileceğim bir diğer husus da sevgili Özlem Süyev Zat'ın yakın bir zamanda İlhan İrem ile ilgili çıkacak olan kitabının müjdesini vermesiydi.Hatta kitabı panel gününe yetiştirmeye çalıştıklarını ama teknik sorunlardan ötürü bunu gerçekleştiremediklerini söyledi.Ben yinede sabırsızlıkla bekliyorum.

Ayrıca sevgili Naim Dilmener'in "İlhan İrem'i bir popstar jürisinde görsek herhalde çok yadırgardık." söylemine katılmayan yoktur sanırım.Gerçi panel konuşmacılarından birinin yani İlhan İrem ile uzun yıllar çalışmış ve hala daha yakın dostu olan Garo Mafyan'ın bir zamanlar popstar jüriliği yaptığını biliyoruz ama elbette İrem ile Garo Mafyan'ın popstar jürisi olması arasındaki farkı hepimiz ayırt edebiliyoruz.Allahtan Sevgili Naim Dilmener bu sözleri Garo Mafyan varken söylemedi. :)

Işık ve sevgiyle...
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #21 : 06 Haziran 2008, 16:34 »

“Farkında mısınız, Seyirci kalmadı, herkes artist...
herkes ekranda... artık seyirci konumuna geçmek zorundayız. ..... ”
diye aktardı, Naim Dilmener, Nükhet Duru’nun sözlerini...
Ve ardından ekledi..
“Hayranı olan çok az sanatçıdan biri İlhan İrem... Kimsenin hayranı falan kalmadı.
Bugün bunun hayranısınız,
yarın şunun...
öbür gün, onun...”

Dilmener; tanımlamayı yaparken, isimler kullandı elbet...
Lakin söze gerek yok. Aynı torna... Aynı tezgah... Hep aynı numuneler...
Nam-ı diğer; kendi çukurlarında pisliklerine alkış tutan, duru görülerini yitirmiş ucubeler.
Gündemleri, kendileriyle birlikte yok oluyor bir anda.. ışık hızıyla...

Bir yanda var gücüyle kendini tükenen, yok eden;  sanatıyla, sanatçısıyla, insanıyla bütün bir kitle...
Diğer yanda giderek daha çok ışık saçan gerçek bir sanatçı, düşünür, aydın, müzik adamı...
Ve aydınlığının ayırdında aydınlananlar.

Türk müzik dünyasında hiç bir sanatçıya nasip olmamış bir ilk’e şahit olduk hep birlikte...
                                                          -Yıllar sonra bir mücevher kıymetiyle anılacak...-
Orada olmak...
Işık Dost’u anlamak,
Işığa dost olmak...

O’nunla;
Aynı dünya aralığında
Tanıklık etmek. Tarihe.
O’nun tarihine...

Bildiğimizce,
Bilmezcesine.
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı NIRVANE

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #22 : 08 Haziran 2008, 10:55 »

"Orada olmak...
Işık Dost'u anlamak,
Işığa dost olmak"...

O'nu yaşamak; yaşayanlarla bir arada..
Kucaklaşmalar; özlem dolu..
Buluşmalar; "güneş tutulması"..

Yüzyılları bir gecede yaşadı kimileri..
Birleşti elleri..

"Tüm bunları sözcüklere nasıl dökeceklerini bilemedikleri zaman, sadece birbirlerine dokunmakla yetindiler"...

Kimi tenhalarda ışığa dönüştü.
Kimi kalabalıklar aradı yarışmak için.

(Siyah Kuğunun Şarkısı, s. 67)

Çevrimdışı grella

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #23 : 08 Haziran 2008, 17:54 »
             Panelistlerin her birini dinlerken İlhan İrem'e başka bir açıdan baktım, düşündüm, konuşmacılara hak verdim. Kendi adıma özellikle Hakan Taştan'ın ''İrem müziği ile yunan mitolojisini'' birleştirdiği  noktaları dinlemek keyifliydi ...

Organizasyonu yapan arkadaşlarımız; Mehmet, Sefa, Kemal ve Can'ı canı gönülden kutluyorum...

Işık ve Sevgiyle

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
"Işık ve Sevgiyle"yi Anlamak
« Yanıtla #24 : 13 Haziran 2008, 00:31 »
Berrin Karakaş'ın 29 Mayıs tarihli Tempo Dergisi'nde "Işık ve Sevgiyle 35 Yıl Paneli" üzerine haberi

http://www.melektozlari.com/galeri/displayimage.php?pos=-2332

Çevrimdışı kemalkaya

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #25 : 13 Haziran 2008, 02:04 »
****************************** TEŞEKKÜR EDERİZ ***********************************

02 Haziran 2008
Sonsuz bir yürek büyüsünün hissedildiği bir gün daha yaşandı.
İlhan İrem/ Işık ve Sevgiyle 35 Yıl Paneli başarılı bir organizasyonla 1 Haziran 2008 , Pazar günü Attila İlhan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bu güzel günün gerçekleşmesinde öncelikle bu panel için onay veren , varlığıyla bize ışık tutan ,sevgili Işık dost İlhan İREM ’e ,

Değerli katkılarıyla bizleri onurlandıran saygıdeğer katılımcılarımız;
Coşkun Demir, Garo Mafyan, Hakan Taştan, Murat Meriç, Naim Dilmener ve Özlem Süyev Zat’a,

Değerli misafirlerimiz, Sayın Michael Kuyucu, Ersen Dinleten’e,

Güzel yürekleriyle iştirak edip , salonu dolduran tüm sevecen panel izleyicilerimize,

Duyurularda yardımlarını esirgemeyen, Sevgili Ufuk Agun ve Cem Şeftalicioğlu’na

Maddi - manevi desteklerini esirgemeyen Sevgili Dostlarımız,
Murat Akışık, Alim Akbalık, Mahir Elhan, ve İzzet Çelik’e,

Değerli Attila İlhan Kültür Merkezi personeline

TEŞEKKÜR EDERİZ

Panel Ekibi;
Kemal KAYA
Mehmet KOZ
Sefa KÖYLÜ
Eyüp Can TENEKECİ

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #26 : 10 Ekim 2008, 18:11 »
Merhaba,

Bu arada,

1 Haziran 2008 günü gerçekleşen Işık ve Sevgiyle 35 Yıl / İlhan İrem Paneli'ne ait görüntülerine ve fotoğraflara panel web sitemizden ulaşabileceğinizi hatırlatırız... ;)

www.ilhanirempaneli.com

BULUTUMSU