Gönderen Konu: İLHAN İREM'den 35. Yıl Onur Ödülüne teşekkür...  (Okunma sayısı 10819 defa)

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
"Sevgili dostlarım,

Otuzbeş sene önce, onyedi yaşındayken, elimde gitarım ve bestelerimle Yalova’dan küçük bir gemi ile ayrıldığım Bursa’yı, çocukluğumun masal şehrini, insanlarımı hiç unutmadım…

İstanbul’daki hay-huydan bunaldıkça, benim için en güzel sığınak ; Çocukluk odam, Burgaz kıyıları, Uludağ yolları, henüz betonlaşmamış eski Bursa sokaklarıdır.

35. nci Sanat Yılımda, güzel şehrimin aydınlık yüreklerinden ulaşan ödülden onur ve mutluluk duydum.
Dünyaya geldiği ve ruhunu büyüttüğü şehire aşık bir sanatçı olarak, Bursa’mıza katkı sağlayacak etkinliklerde, sizlerle birlikte olmayı gönülden dilerim.

Dünyanın ve Türkiye’nin yaşadığı karanlık çağların görüntülerini Bursa’ya yansıtmak isteyenler olabilir.

Ama inanıyorum ki ;
İnanılmaz coğrafyası ile, dün ve geleceğin sarmalında zamansızlık kokan bu kent, çağdaşlığa açılan kanatlarını hiç yitirmeyecek.

Eşimin rahatsızlığı nedeniyle, bu anlamlı günde aranızda bulunamadığım için, ödülümü benim adıma alan değerli dostum Binay Kazan’ın şahsında Sivilay üyelerine teşekkür eder…

Tüm Bursalı kardeşlerime aydınlık günler dilerim.

Işık ve sevgiyle…
İlhan İREM

(21 Nisan 2008)"

Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Ynt: İLHAN İREM'den 35. Yıl Onur Ödülüne teşekkür...
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2008, 18:33 »
"35. Yıl Onur Ödülü" hakkındaki konu başlığına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bursa Sivilay'ın web sitesinin adresi http://bursasivilay.org

Siteye girdiğimizde ödül töreni ile ilgili bir gazete haberi de görülüyor. Haberde "Ayrıca sesini duyurduğu 1970'li yıllarda gençliğin sembolü olan İlhan İrem de, jüri özel ödülüne layık görüldü" yazıyor.

Sanırım haberi yazan kişi, bizlerden, -2000'li yıllardan- haberdar değildi... Unutmadan Bursa Sivilay'ın ziyaretçi defteri adresi de şöyle: http://bursasivilay.org/index.php?module=guestbook