Gönderen Konu: BULUŞMA: İZMİR Buluşması – 06 Nisan 2008  (Okunma sayısı 30264 defa)

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
BULUŞMA: İzmir Buluşması – 06 Nisan 2008

Olmayan zamanların olmayan bir yerinde
ilk kez kıpırdadı
bir çift dudak bir çift göz bir çift el.
Ziyaret başladı…
Zaman üstü bir ışık yolculuğunun, dünya uğrağı…
Müjdeler Olsun…

Aynı an’da, aynı gökyüzü altında;
Sen bize açılışları verdin…
Sebeb-i ziyaretine; Selam olsun…

“Gönül gözleriyle koridorun ucundaki ışık ve sevgiyi gören sessiz kalabalıklar,
Kozalarından çıkıp renk renk kanatlara kavuşuyorlar.”
“İşaretimi gerçekten aldığınızda
Siz de çıkın koridorlarınızdan.”

Koridorlardan çıkıp, düşüncelerle görüntülerin birleşme vaktidir...

Kelebek ömrü kadar sonsuz 53 ışık yılının aydınlattığı;
                 Işık ve sevgiyle 35 yılı kutluyoruz.

Ve biliyoruz ki;
Rastlantı değil buluşmamız…
Yüreklerimizde bilindik bir adreste;
Işık ve sevgiyle buluşuyoruz.

Buyurmaz mısınız ? Işık ve sevgiyle…

Yer:        Cafe de Bugün, Atatürk Caddesi No:162 Pasaport İzmir
              (Cumhuriyet Meydanı Pasaport vapur iskelesi / Karakol karşısı)
Saat:      15:00
İletişim:  Halide Kaya (gece perisi) 0546 220 82 03 - mavidoga@gmail.com
              Erdem Kılıç (refref)  0532 582 52 11 - kilicerdem995@mynet.com

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Ynt: BULUŞMA: İZMİR Buluşması – 06 Nisan 2008
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2008, 19:38 »
Her ne kadar buluşma tarihimiz 1 Nisan'a denk gelmese de belirli illerde aynı anda buluşuyor olmamız çok önemli... Yanılmıyorsam bu kadar çok ilde aynı anda bir buluşma ilk kez gerçekleşecek. Farklı noktalarda olsak da "Tekyürek" olarak adeta bir "Yürek Büyüsü" yaşayacağız bir kez daha... Emeklerinden dolayı (özellikle İzmir için) Sevgili Alp başta olmak üzere Halide ile İrem'e ve o gün orada olacak sevecenlere şimdiden çok teşekkür ederim. Sağolun !

Bu buluşmanın özellikle de İzmir için de ayrı bir yeri olacağını düşünüyorum. Diğer buluşmalardan başka bir mekanda yapılması ve sürpriz bir konuğumuzun bize eşlik edecek olması değişiklikleri yaratacak etkenler olacaktır diye düşünüyorum. Görüşmek umuduyla...

Işık ve sevgiyle . . .
NOT:Buluşmanın gerçekleşeceği mekanda alkol yoktur !
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2008, 10:58 »

Bir araya geldiğimizde, birbirimizi daha kolay anımsayabilmek için buluşmalarımızın ortak posteri ile aynı konseptte minik yaka kartları hazırlıyoruz. Katılımınızı bu satırlardan yada özel mesaj yolu ile bizlere bildirebilirseniz, sizin adınıza önceden kartınızı hazırlayabiliriz. Ayrıca buluşma mekanımızda da bu kartlardan bulunacak. Önceden haber veremeyen sevecenlere hemen hazırlayabileceğiz.  Yaka kartı ile ilgili; buluşmaların yapılacağı diğer illerimizde isteyen sevecenlere asagida orneğini görebileceğiniz çalışmanın yazılabilir formatını .ppt olarak iletebiliriz. Böylelikle isteyen sevecenler yaka kartini kendileri üretebilecektir. ;)

Bazı dostlardan yorumlar aldım, forumlara yada e-posta gruplarına üye olmayıpta, gelmek isteyen arkadaşları ile ilgili; dostlarının da Sevecen Buluşmaları’na katılıp katılamayacağını soruyorlar. Buluşmalar özel bir toplantılar değildir. İlhan İrem’i hisseden herkes çekinmeden katılabilir. Tıpkı konserlerimizdeki gibi...
Nasıl ki konserlerde, Sevgili Işık Dost’un gönlününün kapıları ayırt etmeksizin hisseden herkese açıksa; tüm illerdeki buluşma mekanlarımızın kapıları ve yüreklerimiz, ışık ve sevgiyle kucaklaşmak için ardına kadar açık olacaktır.

Buluşmamızda, mekanda bulunan bir plaza ekran aracılığı ile; İlhan İrem’in konserlerinden ve çeşitli dönemlerde çekilmiş fotoğraflarından oluşan görüntüleri ayrıca bizlere eşlik edecektir. Görüntülere katkıda bulunmak isteyen sevecenlerin benimle bağlantı kurmalarını rica ederim.

Buluşma mekanımızın yeri kolay olmasına karşın, özellikle Pazar günleri kalabalık olan bir bölgede bulunuyor. Zorlanmadan bulabilmek için, Cafe de Bugün’ün zemin kat girişinde; -şuan forumumuzun açılışında pop-up olarak bulunan duyuru afişimiz- buluşmaya gelen tüm İzmir’li sevecenleri karşılayacak, Posterimizi gördüğünüzde, eş zamanlı olarak Sonsuzluk Notaları kulağınıza çalınıyor olacaktır. :)

Sonra; düşüncelerimizle görüntülerimiz birleşecek, B.İ.R. olacağız. Zamansız gizemli paylaşımların gizli / açık sağlamasını yapacağız.
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2008, 15:49 »
    Sevgili Alp' in vurguladığı nokta çok önemli. Şöyle ki;  önceki buluşmalarda da bazı dostlarını getiren sevecenler olmuştu. En azından benim katıldığım birkaç İstanbul buluşmasında tanık oldum buna. Önceleri çekinen, tereddütle gelen bazı dostlar, yüzlerinde öyle bir tebessüm ile çıktılar ki buluşmalardan..  pazar günü yine o yüzlerde gördüğünüzde anlayacağınız türden bir huzurun yansıması. Işık ve sevgiyle
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı grella

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2008, 14:02 »

Sevgili Çağrı, yanlarındayken ''işte bizimkiler '' diyebilmektir  demiş bir yorumunda.....
     Bizimkilerle bir aradayız pazar günü.  8)
     Hepinizin; Alp, Halide ve  Erdem'in emeğine teşekkürler. Görüşmek üzere. Sevgiyle

Çevrimdışı gece perisi

• DMT
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2008, 22:43 »

Yöresel İrembağı örgütleri, yankılar, hiçbir yerde olmadan her yere çarpmayı sürdürüyor..

Pasaportta  çayın keyfine doyum olmuyor :)   Anılarıyla bize katılan Cemalettin Özdoğan’nın hoş sohbetine, buluşmayı hazırlık sürecinde emek veren Sevgili Alp’e ve tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

Işık ve Sevgiyle...

Yıldızlar, gece belirmekten memnunlar..!!

Çevrimdışı atilganyildiz

• 1.nesil
  • *
    • cemal süreya
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2008, 00:44 »
forumu takip edemiyorum ama,insan bir mail,bir mesaj,yada ne bileyim uluşılmak istense aranırdım sanırım bi şekilde,ama bu buluşmadan hiç haberim olmadı umarım herkes eğlenmiştir :) görüşmek üzere.
nefesimde yaşayan
sıcaklığı paylaşan yar ola
yaşam denen uykudan
uyanmasını bilen yar ola..

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2008, 23:20 »
Sevgili  atilganyildiz; (isminizi bilmediğim için üzülerek kullanıcı adınızla hitap ediyorum)
Buluşmamızda sizin de bulunmanızı gerçekten çok isterdik. Birçok Sevecen, dünyevi telaşların arasında siteyi zar zor ziyaret edebiliyor yada onu bile yapamıyor. Buluşmamızdan haberdar olamayacak Sevecenler için (İzmir buluşması adına) tüm İzmir kullanıcılarına özel mesaj olarak buluşma davetimizi gönderdik. 01 Nisan 2008, saat:17:20 tarihli gönderim grubunda sizin de kullanıcı adınız bulunuyordu.  Foruma tanımladığınız bir mail adresiniz var ise, bu özel mesaj o adresinize de iletilmiştir. (Gözünüzden kaçmış olabileceğini düşünerek, 1 nisan'da göndermiş olduğum, mesajı size bugün tekrar ilettim.)

Sizin gibi buluşmaya isteyip de gelemeyen azımsanmayacak bir sayıda dostumuz olduğunu biliyoruz. Ve inanıyorum ki; bizler, İlhan İrem’in bizlere sunduğu aşk iksirleriyle kainattın en güzel yerinde (yani yüreklerimizde) zaten buluşuyoruz.

Önümüzde kim bilir ne konserler, albümler ve sürprizler bizleri bekliyordur ?… Yeniden buluşmak ve Sonsuzluk Notaları’nı hep birlikte dinlemek için nice sebeplerimiz olacaktır.
Işık ve sevgiyle…

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2008, 23:33 »
Buluşmamıza katılan tüm dostlara ben de teker teker teşekkür ederim. Pazar günü; Nazif, Hasan, Erdem, Çağdaş, Halide, İrem, Nil, Canan, Esin, Zafer, Ayça ve Melis ile Sonsuzluk Notaları ve görüntüleri eşliğinde hoş bir buluşma gerçekleştirdik.
Güzel tanışmalarımız oldu;. Mesajlarımızı görüp gelen, yepyeni sevecen dostlarımız ve onların arkadaşları geldi. İlk defa orada karşılaşan iki sevecenin dakikalar sonra yıllardır tanışık olduklarına şahit olduk. Tarifsiz bir şekilde birbirimizi bulduğumuzu gördük. Birbirini hiç tanımayan insanların biranda kenetlenen yakın dostluklarını görünce içimde hep aynı cümle tekrarlandı… “Burası İrembağı…”

Son olarak; özel bir teşekkür de; zor uğraşılarla ikna ettiğim çok özel bir sevecen'e... Sevgili Cemalettin Özdoğan'a... Yoğun iş temposuna karşın pazar günü bizler için oraya geldi. İlhan İrem'le 1980'lerde başlayan dostluklarını ve anılarını bizlerle paylaştı. Neler anlatmadı ki, bizlere. İrem’le Marmaris’te dostluklarının başlayışı… Koridor’un demolarını…  Cemalettin Bey’in sahne “performansı”  sonrasında İlhan İrem’in sahneye el koyması :) ve sonrası… daha neler neler… Tüm bunları anlatırken onun gözlerinde sahip oldukları dostluğun sıcaklığını  gördüm. Sözlerinden aklımda kalan en güzellerinden birisi İlhan İrem’i anlatırken kullandığı tanımlamalardı. Kendi sözleriyle aktarıyorum. “İlhan İrem düşünceleri ve duruşuyla tamamen örtüşen bir insan, hiçbir zaman dürüstlüğünden ödün vermedi, albümlerde ve şarkılarda nasıl görüyorsanız;  öyle yaşıyor ve öyle davranıyor, nasıl hissediyorsa duruşu da o şekilde ”…

Şubat 2000 tarihinde İlhan İrem’in kendisine gönderdiği “Sevgililer Günü” yazısını o tarihte gazetedeki köşesinden yayınlamıştı. Geçtiğimiz 14 şubatta forumumuzda yer alan yazısını, gözden kaçıranlar için bu vesile ile tekrar iletiyorum.
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=1644.0

Kendisine; içten ricalarımı kırmayıp güzelliklerini bizlerle paylaştığı için tüm yüreğimle teşekkür ediyorum.

Görünen o ki; nice sebeplerimiz olacak, buluşmalarımız sürecek.
Işık ve sevgiyle…

Not: Yeni fotoğraflarımız galeriye gönderildi.

Çevrimdışı atilganyildiz

• 1.nesil
  • *
    • cemal süreya
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2008, 00:02 »
hiç sorun değil herzman görüşürüz nasip değilmiş busefer görüşmek demek :) bu arada adım atılgan soy adım yıldız..ah zaf ah erdem ah halide ne diyim ben size :):)
nefesimde yaşayan
yaşam denen uykudan

Çevrimdışı gece perisi

• DMT
  • *
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2008, 00:05 »

çok mahçupum :-[

Yıldızlar, gece belirmekten memnunlar..!!

Çevrimdışı atilganyildiz

• 1.nesil
  • *
    • cemal süreya
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2008, 00:17 »
hayır canım arkadaşım benim mahcup olmana gerek yok,mahcup olması geren varsa oda benim,foruma girmezsen böle olur işte :)) bi dahaki sefere süper olcak süper :)
nefesimde yaşayan
yaşam denen uykudan

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Nisan 2008, 18:14 »
Öncelikle Sevgili Atılgan'ın sitemiyle başlayayım:

Aticim(ki biz aramızda kendisine böyle deriz) buluşmanın yapıldığı pazar günü birçok seveceni telefonla aradığım gibi senide aradım.Lakin telefon numaran sanırım artık kullanılmıyor.Bu nedenledir ki sana ulaşamadım.Aslında yeni numaranı bize bildirmediğin için benim sana sitem etmem gerekiyor herhalde :) Şaka bir yana buluşmayı bildikleri halde ve uzun süredir görüşmememize rağmen gelmeyen arkadaşlarımızın yanında senin bu tepkini aslında çok güzel ve olumlu buldum.En azından bizimle birlikte orada olmak isteyeceğini dile getirmişsin,çok teşekkür ederim.Sağol ! Bir dahaki sefere birlikte olacağımızdan şüphen olmasın...

Buluşmaya gelecek olursak; bu buluşmaya ön ayak olan ve çok emeği geçen Sevgili Alp'e teşekkür ederim.Ayrıca ogün aramıza yeni katılan sevecen dostlarımız Nil,Nazif,Canan ve Hasan'a geldikleri için tekrar teşekkür ediyorum.Onları tanımak çok güzeldi...Ve bizi yalnız bırakmayan,sohbetiyle bize katılan Sevgili Cemalettin Bey'e çok şey borçluyuz.Sağolsun !

Buluşma Bugün gazetesine ait bir mekanda yapıldı ve Cemalettin Bey'in katkılarıyla bir muhabir arkadaş fotoğraflarımızı çekerek hepimizin ismini yazdı ve konuştuklarımızdan bir takım notlar alarak bunu gazetede haber yapacağını söyledi.Haber henüz gazetede çıkmadı ancak takip ediyorum ve yine bu başlıktan sizlere bilgi vereceğim.

Işık Dost'un söylediği üzere 35.Sanat yılının bizlere getireceği 2 albüm ve yeni konserler,İzmir ve diğer illerimizdeki yeni buluşmalara öncülük edecektir.

Işık ve sevgiyle . . .
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.