Gönderen Konu: Şalamar Atatürk mü?  (Okunma sayısı 19865 defa)

Çevrimdışı Bezgin

• 1.nesil
  • *
Şalamar Atatürk mü?
« : 07 Haziran 2006, 17:33 »
Çok yakında...

Çevrimdışı Bezgin

• 1.nesil
  • *
Ynt: Şalamar Atatürk mü?
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2006, 20:24 »
http://www.yasamdersleri.com/yazi.asp?id=3034

Yazı biraz önce yayına girdi. Görüşlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2006, 22:12 »
...ve "Dokundular fırladın yataklardan!"

Sonunda sabırla beklediğim gün geldi!
Neydi beklediğim? (Ben neydim?)
Uyanış......

Paylaşımın için sonsuz teşekkürler...

Yazına dair küçük bir düzeltme:
"Kuyularda yüzümüzü gördük, saçlarımızı taradık"
Buradaki "t" harfi fazla olmuş...

Dolayısıyla şuradaki de: "kuyularda yüzünü gördü, saçlarını taradı"

Bakalım Sevecenlerden ne yorumlar gelecek?

Not: Yazının altındaki linki doğrudan bu konuya verebilirsen, ilerleyen tarihlerde ulaşmak daha kolay olacaktır: http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=165

Çevrimdışı Oikos

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2006, 13:25 »
Şalamar da Atatürk var.Ama başka boyutta ,

Şalamar :

ŞAhika ve MARifet dir.Bu iki kelimeyi birlikte ararsanız karşınıza çıkacak görüntü "FG" dir.
Şahikası cahillik , marifetiyse bölücülük ve Atatürk düşmanlığıdır.

Nur'a karşı Işığın savaşıdır bu.İrem çifti hayatlarının her safhasında karşılarına çıkan bu karanlığı betimlemişler.Gönül dostluğu yerine zahiri görüntüleri Türk insanının önüne koyarak ve onlarca okul açarak bu karanlık düşüncelerini genç insanlara empoze etmeye çalışmalarının karşı haykırışıdır "Şalamar"

"Onların" yeni dünyasına karşı çıkıştır.Devrimlerin elden gitmesine üzülmedir.Yüzleri Peçelenmiş ,ruhları zehirlenmiş insanlara haykırıştır. Türbana karşı Saçları arayıştır.Ensiz boyuttan baktıkları odalardan ışık ve sevgiyi tersine çevirmek arzularına dur deyiştir.Kaçtığı ülkeden hala büyücülük yapabilmesine ve  insanların hala onun etki alanına girmesine şaşırmadır.

Sevgiyle Kalın
Oikos
Oysa ki ben karanlıktan geldim...Ne huzursuzdum ne de korkuyordum...Sukunet vardı hiçlikte...Doğdum ağladım...

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2006, 14:01 »
Bence degil :)

Bahsedilen yaziyi okudum. Her ne kadar anlatilan yada aciklanan ana fikri benimseyememis olsam da, Isikdost'un her sarkisinin her bir dimagda ve gonulde farkli algilarla resmedilebilecegini biliyorum. Bu nedenle, fikir sahibi arkadasi, yureginde Salamar'in resmini cizebildigi icin tebrik ediyorum. Cunku hepimiz biliyoruz ki, Salamar'da anlatilanlarin tespitlerini dogru yapabilmek ve bu bulgulardan hareketle, sarkinin algisini tam olarak yapabilmek hakikaten cok zor...

Salamar'i soze doken kelimeler, bir cok kisi icin anlam butunlugu olusturmasi olanaksiz dolgu malzemesi olarak gorulebilir. Hatta benzeri bir durum son albumde, sevgili Hansu'nun sesinden dinledigimiz "Sekiz Bulut Daginin Prensesi" isimli parcada da hasil olmakta...

Ancak herseye karsin, Isikdost'un mistik parcalarinin sirrinin, her bir sevecen yurek icin ayri ayri nakislanmis elisi eserler oldugu kanisindayim. Herkes farkli algilarken anlamlari, aslinda ayni hazzi yasayacak her bir sevecen yurek, kendisine armagan edilen sirri cozmenin ve kendi tekamulunu yasamanin tadina doyulmaz hazzini. "Ayni noktalardan geciyoruz binlerce kere, -her birimiz- farkli yuksekliklerde..."

" Her sevecen bir tansik, her yurek bir mucize ! "

Isik ve Sevgiyle; Sevginin Kozmik Gucuyle...
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı Oikos

• ...
  • *
Ynt: Şalamar Atatürk mü? Iremologist diyor ki...
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2006, 17:13 »
Iremologist kısaca diyor ki...Beyhude yazdın ey gafil!

Doğru söylüyor ... bende bundan sonra bu forumda yemek tarifi yapmaya karar verdim.Çünkü ne yazsam iremologist'in klişesi cuk oturacak.Zaten copy paste yaptım.Hele birisi bir fikir üretmeye görsün aynen yapıştıracagım klişeyi.Algı paradokslarında gezinmeye ne gerek var değil mi? Hele hele paradigmal olaylar yok yok benden uzak dursun kardeşim.En iyisi Forum u kapatmak aslında , Nasıl olsa , ne yazsak nafile , her gönülde farklı olani nasıl tarif edebiliriz ki? Aman Tanrım "Algı" yı ateşte unuttum.

Soyulmuş patatesleri sakın yıkamayın , kızgın yağda patlıyormuş.
En iyi tabak tencere kapağıdır , ek yıkama zahmeti yoktur.
Kıymalı bamya yaparken , evde makarna olup olmadığını kontrol edin.

sevgiyle kalın (tüm makarna dostları adına)
Oikos
Oysa ki ben karanlıktan geldim...Ne huzursuzdum ne de korkuyordum...Sukunet vardı hiçlikte...Doğdum ağladım...

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2006, 17:48 »
Yazim size degildi sevgili Oikos...

Yahoogrouptaki yazimi kopyala-yapistir yaptigim ve sizin burada (forumdaki) son yazinizin altina ekledigim icin, saniyorum yaziniza yanit verdigim fikrine kapildiniz. Dikkatsizligimle boyle bir yanlis anlasilmaya sebebiyet verdigim icin ozur dilerim...

Uzucu bir hata acikcasi. Suphesiz daha dikkatli olmam mumkundu. Son yazdiklariniz icin fazla bir sey soylemeye gerek yok. Cunku size yazdigimi dusundugunuz yazim yuzunden boyle sevimsiz sozler iceren bir yanit vermenize neden oldugumu biliyorum. Tekrar ozur dilerim...

Isikla...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2006, 18:19 »
Derim ki,
Öncelikle forumda bulunan arkadaşlarımızla aynı yürek birlikteliğinde, yüzümüzü aynı yöne çevirmiş, belki de farklı yollardan yürüdüğümüzün bilinciyle yazalım. Aman ha hakaret düzeyine varacak şekilde hitap etmeyelim. Öyle ki haftasonunda yaşanan olaylar yaşanmasın... O zaman da Sevgili hicri_k'nın kasıtlı olmayan bir şekilde yazdığını ama sonucunda tatsızlıkların yaşandığını biliyorum...

Bir masanın başında oturmuş, kahvelerimizi yudumlarken, fonda İrem'in sesinin olduğu bir ortamda konuştuğumuzu varsayarak, yazdıklarımızı pek çok insanın yıllar boyunca okuyacağını bilerek yazalım -ki o zaman güzelliklere çok daha emin ve hızlı adımlarla yürüyebiliriz...

Çevrimdışı Oikos

• ...
  • *
Ynt: Şalamar Atatürk mü?Sevgili Iremologist
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2006, 19:43 »
Özürünü kabul etmiyorum , zira kabul edecek veya affedecek kadar yükseldiğimi zannetmiyorum.
Her daim , her dem , Gönül dostu olduğumuzu bilmeni istiyor ve asıl ben özür diliyorum...

Ama şu var ki : Olay bir hata değil , bir yanlış mantık silsilesi ...
Basitçe sorum şu ...Beni bırakın .Peki ya Bezgin? onun emeği ne olacak, onun emeğine de haksızlık yapmış olmuyormuyuz.O da benim gibi fikrini icra etmekten başka bir günahı olmayan bir ışık yolcusu değil mi?

ŞU MANTIKTAN TOPLUCA VAZGEÇELİM :

Her nesne , her fikir üstüne SİBERNETİK yorum yapmak mümkündür.
Öyleyse ... "BEN KATILMIYORUM" dedikten sonra yapmamız gereken , neden ve niçinleri sıralamaktır.
Elbette "neden ve niçin" ler havada asılı paradokslar olmamalıdır." oooo bu fikirler yoruma açık" ," zaten herkes farklı algılar" gibi...

Beni anlayacağını umuyor ... tekrar özür diliyorum.

Sevgiyle Kal
Oikos

Çevrimdışı Bezgin

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2006, 22:19 »
Sanırım bu noktada bir açıklama yapıp üstteki tartışmanın bitmesini dilemeliyim. Sevgili İremologist'in yazdığı mesajda beni rahatsız eden hiçbir unsur yoktur. Kendisi fikrime katılmamış ama bu tür çıkarsamaların güzel olduğunu dile getirmiş ve bunu yaparken de seçilebilecek en ince kelimeleri seçmiştir. Kendisine teşekkür ediyorum.

Sevgili Oikos'un da ilk mesajında belirttiği noktaları zihnime aldım çoktan. Zira bu konudabeni (elbetteki bazı sınırları geçmeden) dilediğiniz kadar/gibi eleştirebilirsiniz dostlar. Henüz yalnızca bir basamak olan Şalamar, Atatürk mü? fikimin merdivenleşmesi sizlerin sayesinde olacaktır zira

Sevgili Şalamar'ın da ilk mesajının ilk cümleleri beni gülümsetti, sanırım haklısın Şalamar, ben o sabah gerçektende fırlamıştım yataktan:)

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2006, 23:20 »
Sevgili Bezgin'in yazısını bir kaç defa okudum ve üzerinde biraz düşündüm.Kendi yüreğimin sonsuz notalarında şalamarın kapılarını araladım ama farklı pencerelerden baktığımızı anlamam uzun sürmedi.Mustafa Kemal Atatürk olduğu görüşünde değilim

''Yanıtlar şarkılarda, “Seni Seviyorum”un kapağında uçuşuyor...

Zaman yitirmeksizin sözcük anlamlarıyla...

Ve sorular sormaksızın Şalamar’ın ruhuna girmeli sevecenler.

Böylesi olağanüstü paylaşımın ve varlığınızın anlamından öte hangi sırları açıklayabilirsiniz?

Kainatların giderek kararan bu mavi gezegeninden

sonsuzluğa ışıklı bir dönüşüm dalgalandırma tutkusuyla,

ilahi alemlerin mucizevi güzelliklerini anlatıyorum.

Herkes bilmesi gerektiği kadarını bilir.''

İİREM

Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2006, 10:05 »
Sevgili Bezgin, mesajimi (yazimi) dogru anladiginizi gormek cok keyif verici; gercekten de anlatmak ve vurgulamak istediklerim, aynen sizin cevabi yazinizda bahsettiginiz sekildeydi. Bunun yaninda, verdiginiz pozitif enerji icin de yurek dolusu tesekkurler...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı MT3

• Melek Tozları
  • *
Genel Hatırlatma
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2006, 11:33 »

Lütfen mesajlarınızın içeriklerinde, bireysel saldırı teşkil eden ifadeler bulundurmayınız.
Gerektiğinde "Kişisel Mesajlaşma" sistemini kullanınız.

Işık ve sevgiyle...
Melek Tozları

Çevrimdışı Oikos

• ...
  • *
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2006, 12:33 »
Sevgili Murat ,

Yazıların Tekamülü olduğu yönündeki görüşlerine aynen katılıyorum (inan hiç bir farklı amaç gütmüyorum)
Bu yazımın sana karşı veya adavetli hele AROGAN olduğunu düşünmeni gerçekten istemiyorum.Aslında yazılarımda da böyle amaçlar gütmemiştim her ne kadar sen öyle algılamış bile olsan.

Hayattan hepimizin alacağı dersler vardır.Bu kavga negatif enerjilerle yüklüymüş gözükse de aslında öyle değil.
Öfke tanrının bize hediye ettiği duyularımızdan biridir ve bazen öfkelenmek yükselmek için gereklidir.

Sevgiyle Kal

Çevrimdışı Bezgin

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 09 Haziran 2006, 16:56 »

Ve sorular sormaksızın Şalamar’ın ruhuna girmeli sevecenler.

Sevgili ışıkyolcusu, bu cümlede bugün de o yıllardakine benzer bir şekilde ülkenin içine düştüğü bataktan kurtulmak için o ruha tekrar bir dönüşün gerekliliği vurgulanıyor olabilir mi?. Bu budur demiyorum ama bu tip bir yorum da akıllara gelmiyor değil.