Gönderen Konu: Konuşamıyorum...  (Okunma sayısı 8250 defa)

Çevrimdışı metamorfoz sancisi

• 1.nesil
  • *
Konuşamıyorum...
« : 04 Haziran 2006, 17:10 »
Ne ben konuşabiliyorum ne de konuştuğunu sananlar...
İlhan İrem hakkında iki çift laf edemiyoruz artık...
"Peltek İlhan vardı bir zamanlar... Ördek sesiyle şarkılar söylerdi... Ne güzel şarkıları vardı!" diyen babama İlhan' ı savunmam bile daha zevkliydi...
Şimdi forumlara giriyorum yazılanları okuyorum... Yok, yapacak, bir tek yorum yok...
İlhan İrem; o kadar basit, o kadar evrensel, o kadar doğruydu ki...
Şimdi yanlış olabilir ?? ?? ?? Kimse bilmiyor çünkü...
Sürekli foruma yazdım... Cennet ilahileri albümü konusunda...
Kısacık eteğiyle sevgilimizdi aşk... Yerlere işememek, insanları sevmekti... Evrensel olmadan önce yöresel olmaktı... Saçma şeyler izlememek, zamanı değerlendirmekti... Aşktan öte bir şeydi... Ama aşk kadar yakındı, basitti...
Şimdi konuşamıyorum... Söylenen şeylerin silinip konuların kilitlenmesini geçin, içinde BİLİNMEYEN bir kelime olmadan o cümleyi kabul etmiyorlar... İlhan'ın felsefesini o kadar basit bir şekilde anlatsaydık kendi de dahil buna... Belki de hümanizm, ışık ve sevgi bir kapı olmuştu hayatımıza...
Ama şimdi ekranın başında ne yazabiliyorum ne de konuşabiliyorum...
#

Çevrimdışı aleyna

• 1.nesil
  • *
Ynt: Konuşamıyorum...
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2006, 13:39 »
Neden mükemmel bir insanı anlamanın da mükemmellik olduğuna inanmıyorsun onu anlamak kavramak ya bunları geçtim onu bulup dinlemek bile bence sanat bence kendimizi de artık yüceltelim bu kadar yüce bir insanı bulabilmek bile yücelik ki ben daha 17 yaşımdayım ve bu yaşta onu anlayabilmek benim için büyüklüktür konuşuyorum çünkü onun o konuşamıyorum u seviyor seviniyorum :-\

Çevrimdışı amastrist

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2006, 00:38 »
uzun bir yoldur aşılan..... hiçbirimiz olduğumuz gibi kalmıyoruz...... kalsaydık yaşam ne kadar anlamsız ve amaçsız olurdu.... gelişiyor... geliştikçe değişiyoruz..... değişim var olmanın ana nedeni değilmidir?..... İrem'in tüm takipçileri aynı yaş seviyesinde olsaydı bu konular tartışılmayacaktı burada.... ama genç arkadaşlarımız haklı olabilirler...... diyelim ki... ''herkes payına düşeni alır''  sevgiyle kalın
Kimilerine göre kralız
Kimilerine göre yalanız
Herkes dalgasına baksın
Biz falan filanız...

Çevrimdışı neslihann

• 1.nesil
  • *
?
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2006, 12:06 »
İlhan İrem deki gizem mi sizi bu kadar rahatsız eden? Konuştuklarının derin anlamlar içermesi mi? Kendini sanatçı sanan diğer insanar gibi basit ve sıradan olmaması mı? Onun gizemini sevdik biz zaten şarkılarında da röportajlarındada bu vardı ve İlhan İrem böyle devam edicektir bizim de istediğimiz bu zaten. Işık ve Sevgiyle...

• 1.nesil
  • *
Ynt: ?
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2006, 15:29 »
İlhan İrem deki gizem mi sizi bu kadar rahatsız eden?konuştuklarının derin anlamlar içermesi mi? kendini sanatçı sanan diğer insanar gibi basit ve sıradan olmaması mı? onnu gizemini sevdik biz zaten şarkılarında da röportajlarındada bu vardı ve İlhan İrem böyle devam edicektir bizim de istediğimiz bu zaten.Işık ve Sevgiyle...

İlhan İrem eskiden bir gizdi.. şimdi açık açık HU çekmekde albümlerde... Kimse anlayamıyor nedense...
#

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2006, 15:55 »
"Çanları çalarken mabedin
Ensar olup göçerler, Ebabil'in peşinde, muamma çöllerinde.
Tılsımlardan azade Teselya Büyücüleri
Gece ve gündüzün çelengini örmekte."

Dem

Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Olmaz...
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2006, 16:34 »
Evet haklısınız...
Kimse anlamıyor...
Hatta okumuyor kimse!..

"Hu diyor şarkıda, duydum... Gerisi boş" diyorlar...

"Yıllardır yazdıkları, söyledikleri, savundukları benim hiç umrumda değil, okumam onları, at gözlüğü ile bakarım albüme" diyorlar...

"Haziran 2006 tarihli röportajında 'Bütün köktendinci, şeriatçı yobazlıklara karşı olan, antiemperyalist, Kemalist, Laik Cumhuriyetçiyim.' demiş olması bana bir şey ifade etmiyor" diyorlar...

"Ben tükürdüğümü yalamam" diyorlar...

Haklısınız, anlamıyorlar... Nedense?..

BİRi el verse...
'Huuu' çeksem İÇten... Anlasalar...

Ama olmaz...
Herkes kendi zindanında tutacak matemini,
kendi aynasında görecek yüzünü -çığlıklarla...
...ve son nefesi, ilk soluğu olacak!
Herkes görecek, kimse bilmeyecek...

Işık ve Sevgiyle...

• 1.nesil
  • *
Ynt: Olmaz...
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2006, 14:01 »

"Haziran 2006 tarihli röportajında 'Bütün köktendinci, şeriatçı yobazlıklara karşı olan, antiemperyalist, Kemalist, Laik Cumhuriyetçiyim.' demiş olması bana bir şey ifade etmiyor" diyorlar...

Işık ve Sevgiyle...

Bak bu benim için bir anlam ifade ediyor Shalamar arkadaşım... Ama bir sanatçı siyasi kimliğinden de ayrılmalıdır.. İnsan olmalıdır; saf, temiz ya da içinde dönen kurtlarla dansı olmalıdır...

Hala anlatamıyorum kendi fikrimi.. Ne güzel dinleyip okuyorsunuz beni.. Bunun gençlikle, beklentilerle alakası yok... İlhan İrem bu ! Onun hakkındaki düşüncelerimi biliyorsunuz artık az çok...

Ama neden ? Değişim değil bu, olamaz... Hala kabullenememek... Yalan mı dostlarım yalan mı? Sokak lambalarının altında ıslandığımız, sevgilimizi beklerken.. Ahhhh anlayın artık.. Aşktı her şey AŞK ! Albümün adı Aşkın ilahileri olmalıydı... Tasavvuf değil tarifi, terimi, kavramı olmayan İlhan-ı AŞK olmalıydı... Anlayın artık Hu demesi de mühim değil... Aşk'tı her şey... Aaaaahhh aahhh... Bir anlatabilsem bir tanısanız beni...

Ama neden ? Kimsenin kimseyi dinen yargılayamaması gibi ; kimse de aşkımı yargılayamaz...

Bitirin bu kavgaları.. Dinlemeyin diyemem ama.. Bütün albümü bilen çağdaş, Atatürkçü, Laik İlhan'ı isteyelim... istemeyelim mi ?  :'(
#

Çevrimdışı isik

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2006, 16:23 »
''Konuşamıyorum''
Sazlıklardan havalanan ördeğin sesi uçtu uçtu ve sonsuzlukta yankılandı.
Ve her şey bir sessizliğe bakıyordu. Koparıp attı içindeki mahşeri.
Kıyamet gözyaşlarında boğulup bağrımıza doldu. İrem’in bahçesinde bir gül canlandı.
Bir gül,
bin gül..
Ve güneş tepeden en tepeden şehirlerin üstüne doğdu. Adı bir yüzyıla yazıldı. Dön ey devir ve başlat İrem cennetliğini.

ışık ve sevgiyle..

Çevrimdışı metalurgy

• ...
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2007, 18:45 »
Onun farklı bir penceresi var. Hayatı algılayış sekli herkesten biraz farklı. Bazıları bunun farkında değil elbet. Onun farklı bir penceresi var...........
dünya karanlık ve nefretten vazgeçti mi?  ışık ve sevgiyle tabi..  bir dua gibi ışık ve sevgiyle...

kok meyvali bir agac buyutuyoruz, sonsuza...

Çevrimdışı sidarta

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Ocak 2007, 03:11 »
Onun sesini duydum önce... Eşsiz sesi ve yorumu ve "ışık ve sevgiyle" deyişi... Beklediğimdi, geldi. Olduğu gibi, kendisi, öyle seviyorum.

Çevrimdışı metalurgy

• ...
  • *
Işık ve Sevgiyle....
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2007, 19:14 »
Pencereler  açtık,  köprülerden,  koridorlardan  ötelere  geçtik !

Daralan  hayatların  loşluğundan  sessizce  havalanan  bir  yolculuk.

Cennet  bahçelerini  görüntüleyen  şarkılar,  oraya  nasıl  varılacağını da   anlatıyor..

dünya karanlık ve nefretten vazgeçti mi?  ışık ve sevgiyle tabi..  bir dua gibi ışık ve sevgiyle...

Çevrimdışı metalurgy

• ...
  • *
Bir Dua Gibi Işık ve Sevgiyle.....
« Yanıtla #12 : 16 Ocak 2007, 19:16 »
Gökyüzü  deliniyor,  buzullar  eriyor...  Tarımı  ve  geleceği  yokedecek  çağın  felaketi  olarak,  genetik  yapısı  değiştirilmiş  organizmalardan  sözediliyor !

Öyle  bir  katastrof  yaşanıyor ki ;  “Işık  ve  sevgiyle”  tabii...

Bir  dua  gibi ;  “Işık  ve  sevgiyle”

Çevrimdışı spoek

• ...
  • *
« Yanıtla #13 : 16 Ocak 2007, 19:23 »
"Ben aslında bütün bunları KATASTROF sonrası ayakta kalabilenler için yazdım..
Hala olanca insanlığınızla düşünebiliyorsanız olup bitenleri..
Ve ümitleri kemiren soru işaretleri doluşuyorsa başınıza..
Tüm bunlara karşın ayaktaysanız, yüreğinizde yanar döner ışıklarla, bir göz atın.. "

İlhan İrem

Aşağıdaki mesajda açıklanan nedenle üyeliği iptal edilmiştir:
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=618.msg4107#msg4107

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #14 : 16 Ocak 2007, 19:31 »
Cennet İlahileri'nde anlatılan tasavvuf değil ki...

Sadece tasavvuf değil...

Cennet İlahileri'ni ben bile anladım artık :)

usa online pharmacy