Gönderen Konu: Son konserdeki grup sevecen hakkında?  (Okunma sayısı 44009 defa)

Çevrimdışı keremd

• 1.nesil
  • *
    • fotolarım
Son konserdeki grup sevecen hakkında?
« : 29 Ağustos 2007, 11:38 »
25 ağustosta ki konserde gördük ki Artun Sürmeli haricindeki bütün grup sevecen elemanları değişmiş.
Bu yeni elemanların isimleri ve hakkında bilgi verebilecek olan var mı acaba? İzmir konserine gitmiştim, bu konsere göre çok daha beğendim grup performansını, hatta davuldaki arkadaş çok başarılıydı.
Saygılar.
ışık ve sevgiyle

Çevrimdışı Le temps

• DMT
  • *
Ynt: Son konserdeki grup sevecen hakkında?
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2007, 17:06 »
Davulcu Aydın Karabulut'tu galiba. Gece Yolculuğu'nda çift cross çalıyor sandım bir an, kendi de çalmaktan çok hoşnuttu. Tebrik ediyorum.

Çevrimdışı donkisot95

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2007, 23:01 »
grup sevecen tek tek ayakta alkıslandı ama en buyuk alkısı davulcu arkadas aldı sanki. (ben adını Taner soyadi ? diye hatirliyorum ) tebrikler grup sevecen...
"Yazik olmamis yarinlara"...

Çevrimdışı Sinan DOYAN

• 1.nesil
  • *
    • www.birzamanlar.net
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2007, 08:57 »
Davul : Aydın Karabulut
Bas : Hami Barutçu
E.Gitar : Tahsin Endersoy
Klavye : Tarık Sezer
Klavye : Artun Sürmeli

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2007, 17:22 »
Son derece başarılıydılar. Gümbür gümbür çaldılar. Hatasız, zevkli, keyifli...

Ama gitarist için o kadarını söyleyemeyeceğim. Bir şeyler eksikti sanki...

Murat Ejder'i de aramadım değil...

Tarık Sezer'in sahneye çıkışı müthişti. Kanat Sesleri'nde seyirciye tempo tutturdu. Her zamanki gibi rahat, kendinden emin çaldı.

Artun Sürmeli ise geçmişteki gibi İlhan İrem konserlerinin ayrılmaz bir parçası gibiydi. O'na dair unutamayacağım en güzel an; Klavyeye konan güvercinin boynunu sevmesiydi.

Son belediye otobüsüne yetişip yetişemeyeceğini düşünmeyip de İlhan İrem müziği yapmaktan keyif almayı yiğeleyen Aydın Karabulut'u kutluyorum. Çok iyiydi. Keyif aldı, keyif verdi. Ayrıca hasbel kader davul çalan birisi olarak kıskandım ama bir o kadar da kendisi için sevindim.

Bazı aksilikler vardı. Sürekli olarak sesler birbirine karışıyordu. Sol kuleden ses kesintisi oldu. Klavyeler sürekli gidip gidip geldi. Sonlara doğru (sanırım Dua'da) tommaystere Sürmeli'yi gösterip "-Klavyeyi aç!" diye bağırdım haddim olmayarak. O zaman Sürmeli'nin klavyesinin kapalı olduğunu fark ettiler. İki-üç şarkıda Sürmeli'nin kalvyeleri yok gibiydi.

Bu gidişat gelecekte çok çok daha güzel konserler seyredeceğimizi gösteriyor. Türkiye'de iyi müzik yapmak için kurulan bunun gibi bir kaç grup kaldı. Arkalarında duralım.

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2007, 01:12 »
Aydın Karabulut: Davulcu.
Ercan saatçi, Kayahan, Kenan Doğulu ile çalışmışlığı olup İstanbul Drum Circle isimli bir grubun da üyesidir.
İlhan İrem'in bir önceki davulcusu Cem Aksel gibi Karabulut da davul dersi vermektedir. Yani bir tek sahnede değil:) Eğitmenliği de sözkonusu..Cem Aksel'in jaz müziğe yatkınlığından mıdır tam bilmiyorum, belki Bülent Ortaçgil ile fazla çalışmasından; konser esnasında sakin ve biraz da soğuk bir tavır takınıyordu ama sanatına kimse birşey diyemez. Aydın Karabulut konserde iyi performansını biraz da bence içtenliğine borçlu..

Hami Barutçu:  Bas gitarist.
O da Kenan Doğulu ile çalışmıştır. Edirdahan grubunun da bir üyesidir. Mick Jagger'a benzettiğim oldu..ama tip olarak tabi:) Seyirciye tempo tutturması ve kendini ortamdan soyutlamaması hoşuma gitti. Önceki konserlerdeki basçı Murat Ejder de iyi çalıyordu fakat Barutçu şüphesiz tecrübe açısından daha önde (gibi geldi bana..

Tahsin Endersoy: Gitarist.
Pop ve fusion gitar dersleri veriyor..o da Kenan Doğulu ile çalışmış. Ama Bülent Ortaçgil, Leman Sam ile de çalışmış:) Aydın Karabulut'la ilk biraraya gelişi bu değil. Özkan Uğur vs ile de grup çalışması olmuş..

Tarık Sezer: Klavyeci
Yedi Karanfil grubunun birkaç albümünde çalmış. Yine Bülent Ortaçgil, Kazım Koyuncu ve Sevingül Bahadır'la çalışmış..Sevingül Bahadır ismi tanıdık geliyordur:) Çello da çalıyor!

Artun Sürmeli: Klavyeci..
Bir önceki Grup Sevecen (Tek Yürek)'ten son konsere kalan tek isim. Öyle zannediyorum ki, İlhan İrem bu ismi biraz da karakteristik özelliklerinden ötürü bir kez daha tercih etti. Sakin ve huzurlu bir ruh yapısıyla işini icra ediyor. 80'lerden Grup Mass'ın bir üyesiydi..Grupta Aykut Gürel de varmış..hijazz isimli bir grupla konserlere çıkmıştır. Son konserde uçmayan pek çok güvercinlerden birini müziğini icra ederkenki huzurlu ruh haliyle sevmesi akıllara kazındı (bence)..

Özet: Bir önceki Grup Sevecen'e kıyasla daha zengin ve içten bir gruptu bu. Zenginden kastım bir tek personel sayısı değil, ses, melodi bakımından da..Tam bir Kuruçeşme orkestrası idi. Ve de yeteri kadar profesyonel.

Sevgiyle,

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2007, 02:28 »
Yani;profesyonelliğin dışında,insansı özelliklere sahip bireylerdi...
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı kopru

• 1.nesil
  • *
    • Köprü
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2007, 12:51 »
Grup Sevecen İlhan İrem'in bir dönemden sonraki hemen hemen bütün gruplarının ismi. Özel birliktelikler dışında salt İlhan İrem müziği icra edilecekse bir şekilde adı belli ekibin. Yeni dönemde de böyle oldu.

"Ayrılıkların da Sonu Var" dizisinde ekip sabit kaldı, Kuruçeşmede'ki ekip değişikliğinin sebepleri merak edildi. Kişisel fikrim şudur ki; müzisyenler, çeşitli işlerde çalışan insanlardırlar. Şehir şehir gezer, çeşitli sanatçılara, çeşitli kalabalıklara müzik icra ederler. Bu yüzden de uzun yahut kısa vadeli programları olabilir. Kuruçeşme'deki ekibin farklılığı da bu tip bir durumla açıklanabilir belki. Eğer böyle ise bir Murat Ejder'i ve Gültekin Kaçar'ı tekrar İlhan İrem ile aynı sahnede görmek keyif verecektir. Gitgide yükselen bir gidişat vardı çünkü. Kuruçeşme'de bir sekte yaşandı gibi (özellikle gitarlarda).

Hami Barutçu çok mühim bir isim evet, Kenan Doğulu yerine her zaman Cem Karaca ile anmak daha çok işime geliyor açıkçası. Aydın Karabulut Klips'ten beri İlhan İrem ile alakalı bir davulcu. Bu yüzden de çok yakıştı. Tahsin Endersoy; konserin en burukluk yaratan enstrumanını çaldı. Kendimi çok tutucu hissettim gitar sololarda. Geçmiş 3 konserdeki tonları ve duyguyu aradım. İnşallah gene bulurum. İki klavye düzeni de gayet hoştu. Sahnede sakin Artun Sürmeli ile hoş bir denge oluşturdu hareketli Tarık Sezer.

Hayali kadro yapayım :)
Davul: Aydın, Klavyelerde Artun ve Tarık, Gitarda Gültekin ve basta Murat.

Ağaç (ışıklı bir ağaç, cadı ağacı, maya ağacı) pek güzeldi. Her konserde bir adım ileriye giden bir görsellik var yeni dönem İlhan İrem konserlerinde. Eskileri görmedik ama duyduk, her zaman öyleymişti ki zaten. Sonraki her konser bir sürpriz içeriyor sanki. Şarkı seçimlerinde de bu yaşandı.

Mutluyum, huzurluyum.

cem