Gönderen Konu: Sihirli Aynalar...  (Okunma sayısı 2699 defa)

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
Sihirli Aynalar...
« : 31 Temmuz 2007, 14:44 »
Evet insan psikolojisi kainatta ki herşeyi şekillendiren şey…Ve bunu yaparken,çoğu zaman sonradan (gerçekten) düşündüğümüzde,bizi kandırdığını farkedebiliriz…Çoğu zaman buna da engel oluyor gerçi.Kendimizi haklı görme isteğine yeniliyor çoğumuz…Ama bu işleyişi farkedersek,anlarsak o zaman bu oyuna düşmeyebiliriz.İnsan genelde kendini sorgularken,zihnini kendini doğru yaptığı sonucuna ulaştıracak şeyler  üstünde yoğunlaştırır.Buna en iyi örneklerden biri,insan ilişkilerinde ortaya çıkar.Birini kırmışsak eğer,bundan söz edildiğinde hemen savunmaya geçer,onu kırmamıza sebep olacak bir sürü davranışta bulunduğunu düşünürüz ve söyleriz…Ama aslında bu yapılan yanlışlığı ortadan kaldırmaz.Sadece kendimizi kandırırız… !
Yaşadığımız her olaya,kendimiz gibi değilde,sanki yoldan geçen yabancı biri gözüyle bakarsak,yani kendimizi tutmayı !! bırakıp tarafsız olmayı başarabilirsek,hayatımızın inanılmaz bir şekilde değişeceğine,insanlarla ilişkilerimizin düzeleceğine inanıyorum.Ve tüm bu düşüncelerden sonra,herkesi kendini haklı değilde,haksız olabileceği düşüncesine yoğunlaşarak geçmişte yaşananları yeniden değerlendirmesini öneriyorum.İnanın insanın hatalarını kabullenebilmesi kadar keyifli bir şey yok…
Özellikle bunu son dönem forumlarda yaşananlar çok iyi örnekliyor…Şimdi tarafsız bir şekilde düşünelim…Shalamar’a (Ufuk) nerde haksızlık ettim diye bir düşünelim.(Yaptığı herşeyi daha iyi bir forum düşüncesi ile yaptığından kimsenin kuşkusu olduğunu sanmıyorum)  Forumdan ayrılıp yeni bir forum açan arkadaşlar için yapalım mesela.(onlarında biraz daha özgürlük istemekten başka kabahatleri !! yoktu) İşte sonrasında tüm yaşananlar haklı olma kavgasından başka bir şey değildi...(Yanlış anlaşılmasın;kendimize karşı,içimizde yaşadığımız kavgadan bahsediyorum)

Diliyorum ki güzel sonuçlar bulabilirsiniz bunları düşünürken…
Işık Ve Sevgiyle...
Onların sözlerini karıştıralım,birbirlerini anlamasınlar diye....