Gönderen Konu: Birleşsin mi Bütün Eller ??  (Okunma sayısı 227978 defa)

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
Birleşsin mi Bütün Eller ??
« : 26 Temmuz 2007, 23:36 »
Bir sevecen buluşması tertipleniyor...
Ama sevecenlerin en önemli iletişim kanallarından biri olan bu forumda bu duyurulmuyor...
Neden diye düşündüm kendi kendime... Biraz geri gittim cevap bulabilmek için. Forum yönetimini beğenmeyen arkadaşlar başka bir forum açmıştı hatırlarsınız... Evet, bu en doğal hakkı insanların. Bende beğenmezsem bir forumda ben açarım. Benim açtığım forumu beğenmeyende başka bir forum açabilir... Bundan daha doğal bir şey olamaz. Ama ben bir forum açtım diye buradaki insanlarla düşman gibi olmam gerekmiyor... Aynı şekilde ben başka bir forum açtım diye, bu forumda ki insanlarında beni düşman gibi görmesi gerekmiyor...

Ama görünen o ki iki forum arasında bir ayrılık var.. İnsanları forumlarına göre yargılayanlar bile var...
Peki insanları din, dil, ırk, bayrak, sınırlar gibi bütün ayrılıkların ötesinde, ışık ve sevgiyle birleştirmek için, 34 yıl önce Birleşsin Bütün Eller ile başlayıp, Cennet İlahileri’nde İslami motiflerle çan seslerini birleştiren İlhan İrem'i sürekli dinleyen insanlar olarak ne kadar anlamışız diye bir kendimizi sorgulamamız gerekiyor bence...
Evet hepimiz biliyoruz ne anlattığını aslında. Kime sorsan tüm ayrılıkların ötesinde, ışık ve sevgiyle diyebilir... O zaman neden bu ayrımcılık ??
İnsanoğlunun en büyük sorunlarından biri bu. Bildiğini uygulamamak... Ve ben herkesi !! bildiğini uygulamaya davet ediyorum... Özellikle bir kaç kişi için bu davet. Onlar kendilerini biliyor... Kalkın bu pazar günü gerçekten bir olalım.... Geçmişte yaşanan her şeyi unutup, aslında hiç olmaması gereken ayrılığa bir son verelim...

Onların sözlerini karıştıralım,birbirlerini anlamasınlar diye....

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
Ynt: Birleşsin mi Bütün Eller ??
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2007, 00:12 »
Şarkının sözlerini yazma gereği duydum... Daha iyi anlatıyor İlhan Abi...

Bir dünya olsun ki barışta
Sevgiyle askla dolu
Bir dünya olsun ki insanları
Hepsi birer melekten
Her tarafı çiçekli
En yüce duygu kardeşlik
Çağlayan pınarlardan fışkırsın hep mutluluk
Karanlıklardan sıyrılmış
Her zaman hur ve aydınlık
Bir dünya olsun ki artik
Amaçlar bir yok ayrılık
Her tarafı çiçekli
En yüce duygu kardeşlik
Çağlayan pınarlardan
Fışkırsın hep mutluluk
Karşılıklı bütün sevgiler
Kalmasın yaşlı gözler
Dostluk insanlık yolunda
Birleşsin bütün eller
Her tarafı çiçekli
En yüce duygu kardeşlik
Çağlayan pınarlardan
Fışkırsın hep mutluluk

Çevrimdışı B.I.R

• ...
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2007, 11:59 »
  Amaçlar B.İ.R ise eğer yok edelim ayrılıkları;
  Kullanalım, deneyimleyelim bilgilerimizi,
  Kullanılan bilgidir bizi "bilgili"den "BİLİNÇLİ"ye yükselten,

Hep diyoruz ya nasıl olacak diye;
  Hadi hep beraber birleştirelim elleri
  IŞIK ve SEVGİYLE...

Güzel Kal YİTİK SAVAŞÇI !
SEVGİMİZ TÜM EVRENİN ÜSTÜNE....
IŞIK VE SEVGİYLE...

Çevrimdışı siyaheldiven

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2007, 19:08 »
Hep beraber orada olalım arkadaşlar.
BİRleşsin Bütün eller
İSTER İNAN İSTER İNANMA

Çevrimdışı ashemez

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2007, 21:20 »
BİR olmaktan bahsedip birbirine sırt dönen, üstünlük sağlamaya çalışan insanlar bana asla samimi gelmediler. Çocukluğumdan beri toplantılar oluyor ve sürekli birileri birileriyle didişiyor İlhan İrem'den bunu mu öğrendik? Ya da İrem bunu anlatıyordu da ben nasıl anlayamadım? Sorun bende mi başkalarında mı? İrem'i KİM ANLADI? Sadece anladığını sanıp ahkâm kesti birileri... Birçok insanı da soğutarak! Başta beni. Soğudum ışıktan sevgiden soğudum... Fikir okumak için girdiğim sitelerde sürekli kavga gördüm ve soğudum... Umarım bir gün İlhan İrem'in de istediği gibi (yıllardır) BİRLEŞİR O ELLER!
PINK FLOYD

Çevrimdışı siyahkale

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2007, 01:14 »
Arkadaşlar bir buluşma gerçekleşecekse bende orada bulunmak isterim. Fakat nerde ne zaman olacak?
Siteyi her zaman takip edemiyorum. Herkese sevgi ve selamlar.

Avuçlarında sevgi olan eller birleşmesin, kavuşsun.

Çevrimdışı sihrim

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2007, 05:26 »
Işık ve sevgiyle on beş torba kömüre muhtaç olan halkın oyunu satarak gülümseyişine... Nice cumhuriyetlere afiyetle... Etrafımızdaki iki kişiden biri kömürcü ve siz hala siyasetten bahsediyosunuz...
Herşeyin bir karşılığı var gibi...

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2007, 10:16 »
Tamamiyle şahsi fikrim olarak söylemek isterim ki; Bana kaba kuvvette bulunan, verdiğim davette içip içip sapıtan, ortalığı dağıtan, internetten adımla, soyadımla, ailemle dalga geçen, üstadım olan insana dahi yeri gelince kötü sözler sarfedebilen, telif haklarını hiçe sayan bir insanın evine gitmem, sofrasına oturmam, davetine gitmem.

Bu işin kömürle ne alakası var çözemedim ama yitik_savasci gibi ben de olayın saf yüzünü hissetmek isterdim. yitik_savasci, sevdiğim ve saygı duyduğum, buluşmalardaki hissedişlerini ve sitemlerini bildiğim, İzmir konserindeki çabalarından ötürü samimiyetine olan inancımın kat ve kat yükseldiği bir arkadaşım. Hep de böyle kalmasını dilerim.

Tüm değerlerin erezyona uğradığı bu karanlık çağda bizi BİRlik yapan İlhan İrem'e sımsıkı sarılalım...

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Temmuz 2007, 13:40 »
Dün buluşmada Zeynep kardeşimiz bir şey anlattı. Bir kilise ziyareti sırasında bir adam görmüş. Ağlayarak dua ediyormuş. Bundan çok etkilenmiş ve adamı unutmamış. Aradan üç yıl geçtikten sonra aynı adamı camide ağlayarak dua ederken görmüş… Biraz konuştuktan sonra adamın incilde birçok yerde geçen son peygamber anlamına gelen bir kelimeye takılıp, araştırdığı ve sonunda bunun Hz. Muhammed olduğuna kanaat getirip, müslüman olduğunu öğrenmiş…
İnsanlar sürekli değişir. Hatta ‘’değişmeyen tek şeyin, değişim’’olduğu iddia edilmektedir. Ama biz insanları bir kere değerlendirir, onun hakkında bir karara varır ve onları her zaman bu karar doğrultusunda değerlendiririz… Sevgili Orman baba, yazdıklarını okur okumaz bunlar geldi aklıma…
Evet kötü bir dönem yaşadık… Ayrılıklar, haksızlıklar, saygısızlıklar, kavgalar yaşandı. İnsanlar o an ki duygularına kapılıp, hoş olmayan davranışlar sergilemiş olabilirler… Ama her zaman savunduğum ve yaşarken birçok olayda, sağlamasını gördüğüm bir düşünce var. Kavga (mecazen) asla tek taraflı olmaz… Yani yaşanan bütün bu olumsuzluklar sadece bir tarafın kabahati olamaz… Bir insan bize küfür ettiğinde, (mecazen) ’’ne diyon lan sen’’ diye saldırgan davranmadığımız sürece kavga (mecazen) başlamaz. Eğer bize küfür edildiğinde bunun sadece karşı tarafın, saygısızlığı olduğunu ve aslında sizi küçük düşürmediğini idrak edecek olgunluğa, bilince ulaşırsak, hayatımızda kavga hiç yer bulamaz… Ve karşımızda ki insana o an bunu anlatabilirsek eğer, (o küfür içindeyken, gülümseyip bunları anlatabilirsek) o zaman gerçekten anlayacaktır… Evet o an bunu yapabilmek oldukça zor görünebilir. Ama Napolyon der ki; ’’Yürüdüğünüz yolda hiçbir engelle karşılaşmıyorsanız, doğru yolda değilsinizdir.’’

Sevgili Fırat, dün o sofrasına bile oturmayacağın insanlarla bir buluşma yaşadık… Ve şimdiye kadar yaşadığım en güzel buluşmaydı… Hiçbir buluşmada oluşmayan, gerçekten çok güzel bir birliktelik vardı. (Bunda sayının az olması ve herkesin bir masada oturmasının da etkisi vardı belki…) Her insanın bir kalbi ve en az herkes kadar sevgi ve nefret üretme potansiyeli vardır. Ve bize bunların hangisinin sunulacağına birazda biz karar veririz. (Bunu Fırat için değil, genel olarak söylüyorum) İnsanoğlunun varoluştan beri en büyük problemi iletişim eksikliğidir… Hani var ya İlhan abininde bahsettiği köprüler… İletişim insandan insana ilk köprü. Ve İlhan abinin de dediği gibi,’’doğru köprüler ile doğru yerlere, yanlış köprüler ile yanlış yerlere varırız’’ Bana sorarsanız yaşanan tüm bu tatsızlıklarında kaynağında bu ‘’yanlış köprüler’’ yatıyor. Köprülerimizi değiştirdiğimizde o sofrasına oturulmayacak insanlarında birer melek olabileceğini görebiliriz… Dün ben şahsen buna tanık oldum. Hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum tekrar…

(Ayrıca bir ricam olacak. Beni bu yazdıklarımdan sonra, FORUMLANDIRMAYIN…)

Çevrimdışı SARE

• ..
  • *
Bir Ümittir Yaşatan İnsanı.
« Yanıtla #9 : 30 Temmuz 2007, 15:49 »
-Ve Kabil Habil’i öldürür-
Peki ya Şimdi?

"Biz birbirini katleden ve hala katletmekte olan atalarımızın evlatlarıyız"

Keşke birleşse bütün eller bir gün.
Dileğimiz bu.
Belki yalnız kendi dünyanın, belki de tüm dünyanın sonunu hazırlamış olacaksın!

Ama biliyor musun?

Bu Gül'ü  koparıp onu vatanından uzağa gömdüğüne,

Hep pişman Olacaksın!

Çevrimdışı Le temps

• DMT
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Temmuz 2007, 16:29 »
Ben pek de inanamıyorum "bir"liğe. Surda bir avuç insan üstelik de güzel bir insanin etrafında birleşemiyoruz. Etrafında tam bir daire olacağımıza, küçük küçük halkalar olabiliyoruz. Hep birlikte el ele, yüz yüze olacağımıza o küçük halkalar başka halkalara sırtlarını cevirmiş.

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #11 : 05 Ağustos 2007, 18:01 »
Kendi adımıza açıklamada bulunalım. Bu buluşmanın organizasyonunu yapan sevgili arkadaşlar, o tarihlerde bizim tatilde olduğumuzdan haberdarlardı.

Ayrıca buluşma duyuruları, http://www.melektozlari.com/index.php?pid=9 adresinde belirtildiği ve daha önceki buluşmalarda uygulandığı gibi; buluşma düzenleyen kişi mt@melektozlari.com adresine, mail adresi, buluşmanın yapılacağı mekanın adresi, tarih ve zamanı belirterek yazdığında ilgili bölümde yayınlanmaktadır.

Ellerimiz her zaman olduğu yerde...
Küfür ve hakaretlerle ellerini uzaklaştıranlar istedikleri zaman birleştirebilirler.

Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #12 : 06 Ağustos 2007, 23:38 »
Sevgili Murat,
"Sizi birbirinize emanet ediyorum" diyen İlhan İrem'in aydınlattığı yolda yürüyen bizler için ayrılık yoktur.

Sevgili efsun_i bir açıklama yazmış. Bahsettiğiniz buluşmadan haberdar olmak için sevgiplaneti.com sitesini takip etmemiz gerektiğini öğrendim. Bu siteyi takip edemiyoruz. Takdir edersiniz ki kimi üyelerinin, hatta yöneticilerinin size hakaretler ettiği, alay ettiği, kin kustuğu, tehdit ettiği bir forumu okumak haz vermiyor.

Lütfen yöneticilerinden biri olduğum Melek Tozları içerisinde, söz ettiğiniz siteye yahut sitedeki birisine karşı hakaret veya alay olup olmadığına bakınız. Yoktur ve olmayacaktır! Kimsenin yüzüne utanarak bakmamız gerekmiyor... Ancak yapılanlara sessiz kaldıkça "kötü adam" statüsüne koyulmak ise haksızlık. Uysal atın çiftesi pek olur demiş atalarımız. Bu sözü pekiştirmeye hiç gerek yok...

Yolumuz uzun, lakin aydınlık...
Uysal bir şekilde...
Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos 2007, 02:43 »
Sevgili Ufuk, Sevgili Özlem…
Önce ikinize de çok teşekkür etmek istiyorum. Önce çabalarınız için, sonra dostluğunuz için ve son olarak da bu ılımlı (uysal) yaklaşımız için… Yanlış anlaşılmaları önlemek için, bu başlığı açmaktaki niyetimi açıkça belirteyim önce…
Seninde değindiğin gibi, bazı tatsızlıklar yaşandı. Olmaması gereken şeyler oldu… Ve bu bazı ayrılıklara sebep oldu. Kaç gündür siteye girer girmez beni karşılayan ‘sizi birbirinize emanet ediyorum, sakın ayrılmayın’ yazısına içim burkularak bakıyorum. Evet kötü bir dönem yaşadık hep beraber… İnsanlar küfürler etmiş olabilir, değerlerimizle dalga geçmiş olabilir, forumdan üyeler silinmiş olabilir... Bunların hiç birinin olmasını, hiç kimse istemezdi. Ama yaşandı bunlar. Ve geçmişte kaldı. Geçmişte yaşanan bu tatsızlık temellerinin üstüne bir şeyler inşa etmeyelim. Tüm bu tatsızlıkları unutup, yeni bir sayfa açalım, yeni bir temel atalım… Evet biliyorum iki taraf içinde zor bu. İki tarafın birbirine kırgınlıkları var. (ama haklı, ama haksız) Zaten yaşanan tüm bu olumsuzluklar yanlış (göreceli) atılan bir adımın üstüne gelişmedi mi. Şimdi daha da büyüyen bu olumsuzlukların üstüne, daha büyük oluşumlar inşa etmeyelim…

Ben bu konuda bir şeyler yapmak gerektiğini söylediğimde, birçok arkadaşım bunun imkansız olduğunu, asla o yanlış temellerin yıkılamayacağını söylediler. Sizi az çok tanıyorum. Ve bu temelleri yıkabilecek kadar olgun, anlayışlı ve kişisel egolarına yenilmeyecek insanlar olduğunuza inanıyorum. Ki Özlem’in ‘ellerimiz her zaman olduğu yerde…’ yazısını okuduğumda bu inancımın boşa olmadığını anladım…

Ve olayın diğer muhataplarını da az çok tanıyorum. Ve onlarında bu temelleri yıkacak olgunluğa, anlayışa sahip olduklarına inanıyorum. Ve bu inancımın da yakın bir zamanda doğrulanacağını düşünüyorum. İnanıyorum ki bu yanlış temeller yıkılıp, daha doğru işler yapılacak…

Ağaçları bilirsiniz, birbirine çok yakın dikerseniz gelişemezler… Biz insanlarda böyleyiz ne yazık ki… Çok iç içe olduğumuzda ağaçlar gibi bazı sorunlar yaşayabiliyoruz. Ve tüm yaşananlarda bundan ibaret bence. Bu ayrılığı ortadan kaldırmayı amaçlarken, sarmaş dolaş olalım, yeniden aynı sorunları yaşayalım da demiyorum. Sadece gereğinden fazla olan uzaklığı çıkarıp, karşı tarafı kaktüs olarak görmeyi bırakalım diyorum. (İki taraf içinde) Ve bunu yaparken, sevginin konuşmaya, iletişim kurmaya ihtiyaç duymadan varolabileceğini unutmayalım… Doğru dürüst konuşmadığım, bir şeyler paylaşmadığım halde gördüğümde ya da msn de oturum açtığında, ona karşı bir sevgi hissettiğim, yine de konuşmadığım çok fazla insan var…

Aslında kısacası diyorum ki, anlaşamayabiliriz, bir arada yaşayamayabiliriz hatta sevemeyebiliriz… Ama anlaşamadığımızda kavga (mecazen) etmeyelim, bir arada yaşayamadığımızda bir birimizi kırmayalım ve sevemiyorsak da nötr olup, olumsuz duygular geliştirmeyelim…

Bir alıntı yaparak bitirmek istiyorum…

‘Sevmenin pek az çeşidi vardır gönül raflarında. Birini, ya da bir şeyi seversiniz ya da çok seversiniz. Ama iş sevememeye gelince, sonsuz seçenek vardır önünüzde… İster sinir olursunuz, ister gıcık olursunuz, iğrenirsiniz, tiksinirsiniz, hatta sık sık nefret bile edersiniz… Ne yazık insan sevmeme çeşitlerine harcıyor mesaisinin çoğunu… OYSA SEVİN DEDİ TANRI… Adı sevgili olanlar bile karşılık istiyor kalbinin atşına… ‘ben seni seviyorum ama dur bakalım sende beni benim seni sevdiğim kadar seviyor musun’ OYSA SEVİN DEDİ TANRI… Önce sizi sevmeyenlerden başlayın işe. Karşılık istemeden, pazarlıksız sevin, sizi seveni de sevmeyeni de… OYSA SEVİN DEDİ TANRI… Önce sizi sevmeyenlerden başlayın işe. Karşılık istemeden, pazarlıksız…’

Çevrimdışı Sirius

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Ağustos 2007, 14:26 »
Bir Büyü olsa.
Karıştırsam iksirleri,
Biraz sevgi, biraz düş,
Biraz ışık, biraz gülüş... 

Bir Yürek Büyüsü olsada,
Bir araya getirse,
Işıklı bir postacı şöyle bir baksa
Büyülenmiş Yüreklerimize...
Emanetlerine...
Sarılmış mı ?
Sarmalamış mı ?

Kucakladık mı emaneti, Ayrılmayacasına ? ? ?
Nereye sakladık ? Bu çok özel mesajı.

Bir Büyü olsa da
Yüreklerimiz büyüse,
Büyüse,
            Büyüse,
                        Büyüse,
BİR olsa...

Tarifsiz desenler oluştursa ışıltılı ilmekleri.
Oysa,
Aynı yağmurla yeşeriyor,
Ayrı bahçelerin gülleri.
Yanı başımızda bir davet,
Bir an ötede...
“Büyülü desen
hiçbir negatif yaklaşımla,
hiçbir noktasında kararmamalı...”

Derin düşüncelerle dönüşen
Ve büyülenen kainat...
Hep birlikte gün sayıyoruz,
Işıltılı heyecanlarla...

Geç değil...
Otları tutuşturmak, Güzellikleri görmek,
Sonsuza büyütmek.
Cadı ağacına asıp yabani bulutları,
Büyülü desenin her noktasında ışıltılı parçası olmak...
Ve O ışıklı gecede karıştırıp iksirleri,
Eriğini tabutlara dökmek...

“Birleştirmek için bir büyü olsaydı...”
(-ki gerilerde bir bahane artık...)

Oldu işte...
Her şey Şimdi başlıyor...

Büyü bozulmamalı...