Köprü > Birleşsin Bütün Eller

Birleşsin mi Bütün Eller ??

(1/4) > >>

yitik_savasci:
Bir sevecen buluşması tertipleniyor...
Ama sevecenlerin en önemli iletişim kanallarından biri olan bu forumda bu duyurulmuyor...
Neden diye düşündüm kendi kendime... Biraz geri gittim cevap bulabilmek için. Forum yönetimini beğenmeyen arkadaşlar başka bir forum açmıştı hatırlarsınız... Evet, bu en doğal hakkı insanların. Bende beğenmezsem bir forumda ben açarım. Benim açtığım forumu beğenmeyende başka bir forum açabilir... Bundan daha doğal bir şey olamaz. Ama ben bir forum açtım diye buradaki insanlarla düşman gibi olmam gerekmiyor... Aynı şekilde ben başka bir forum açtım diye, bu forumda ki insanlarında beni düşman gibi görmesi gerekmiyor...

Ama görünen o ki iki forum arasında bir ayrılık var.. İnsanları forumlarına göre yargılayanlar bile var...
Peki insanları din, dil, ırk, bayrak, sınırlar gibi bütün ayrılıkların ötesinde, ışık ve sevgiyle birleştirmek için, 34 yıl önce Birleşsin Bütün Eller ile başlayıp, Cennet İlahileri’nde İslami motiflerle çan seslerini birleştiren İlhan İrem'i sürekli dinleyen insanlar olarak ne kadar anlamışız diye bir kendimizi sorgulamamız gerekiyor bence...
Evet hepimiz biliyoruz ne anlattığını aslında. Kime sorsan tüm ayrılıkların ötesinde, ışık ve sevgiyle diyebilir... O zaman neden bu ayrımcılık ??
İnsanoğlunun en büyük sorunlarından biri bu. Bildiğini uygulamamak... Ve ben herkesi !! bildiğini uygulamaya davet ediyorum... Özellikle bir kaç kişi için bu davet. Onlar kendilerini biliyor... Kalkın bu pazar günü gerçekten bir olalım.... Geçmişte yaşanan her şeyi unutup, aslında hiç olmaması gereken ayrılığa bir son verelim...

yitik_savasci:
Şarkının sözlerini yazma gereği duydum... Daha iyi anlatıyor İlhan Abi...

Bir dünya olsun ki barışta
Sevgiyle askla dolu
Bir dünya olsun ki insanları
Hepsi birer melekten
Her tarafı çiçekli
En yüce duygu kardeşlik
Çağlayan pınarlardan fışkırsın hep mutluluk
Karanlıklardan sıyrılmış
Her zaman hur ve aydınlık
Bir dünya olsun ki artik
Amaçlar bir yok ayrılık
Her tarafı çiçekli
En yüce duygu kardeşlik
Çağlayan pınarlardan
Fışkırsın hep mutluluk
Karşılıklı bütün sevgiler
Kalmasın yaşlı gözler
Dostluk insanlık yolunda
Birleşsin bütün eller
Her tarafı çiçekli
En yüce duygu kardeşlik
Çağlayan pınarlardan
Fışkırsın hep mutluluk

B.I.R:
  Amaçlar B.İ.R ise eğer yok edelim ayrılıkları;
  Kullanalım, deneyimleyelim bilgilerimizi,
  Kullanılan bilgidir bizi "bilgili"den "BİLİNÇLİ"ye yükselten,

Hep diyoruz ya nasıl olacak diye;
  Hadi hep beraber birleştirelim elleri
  IŞIK ve SEVGİYLE...

Güzel Kal YİTİK SAVAŞÇI !

siyaheldiven:
Hep beraber orada olalım arkadaşlar.
BİRleşsin Bütün eller

ashemez:
BİR olmaktan bahsedip birbirine sırt dönen, üstünlük sağlamaya çalışan insanlar bana asla samimi gelmediler. Çocukluğumdan beri toplantılar oluyor ve sürekli birileri birileriyle didişiyor İlhan İrem'den bunu mu öğrendik? Ya da İrem bunu anlatıyordu da ben nasıl anlayamadım? Sorun bende mi başkalarında mı? İrem'i KİM ANLADI? Sadece anladığını sanıp ahkâm kesti birileri... Birçok insanı da soğutarak! Başta beni. Soğudum ışıktan sevgiden soğudum... Fikir okumak için girdiğim sitelerde sürekli kavga gördüm ve soğudum... Umarım bir gün İlhan İrem'in de istediği gibi (yıllardır) BİRLEŞİR O ELLER!

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
usa online pharmacy