Gönderen Konu: Kara Deliklerden Geçtim...  (Okunma sayısı 2883 defa)

Çevrimdışı B.I.R

  • ...
  • *
  • İleti: 87
Kara Deliklerden Geçtim...
« : 21 Temmuz 2007, 02:53 »
   Kara Delik : Çekim sahasına giren herşeyi (ışık dahil) yutan, çok büyük çekim gücüne sahip Uzay Bölgesidir. Kara Delik'lerin, devasa kütleye sahip yıldızların, termo nükleer yakıtlarının bitmesi durumunda kendi içine çökmesiyle meydana geldiği sanılmaktadır.

   Kara Deliklerin mevcudiyeti, teorik ve matematiksel olarak ispatlanmıştır. Ancak bir Kara Delik doğrudan gözlenemez, fotografı çekilemez, çünkü ışık dahi, Kara Deliğin çekim gücünü aşıp ufuk hattından dışarıya çıkamaz. Yani Kara Deliklerin, var olduğuna dair direkt kanıt bulunamaz ancak Kara Delik, yakınlarında bulunan izlenebilir materyal (Yıldızlar, gazlar, tozlar, ışık) üzerindeki, değişim ve etkiler gözlenerek tesbit edilir.

   Yani Kara Delik civarında bulunan ve Kara Deliğin çekim alanına giren izlenebilir yıldızlar, gaz ve toz kümeleri takip edilir, değişimler, tedrici azalmalar ve yok olmalar saptanarak Kara Delik'lerin varlığına hükmedilir.

   Veya Uzay araştırmaları sırasında bir bölgede çok büyük bir kütle tesbit edilir. Yani büyük bir yerçekiminin mevcudiyeti saptanır ancak bölgede Karanlıktan başka hiçbir şey tesbit edilemezse, Kara Deliğin mevcudiyeti anlaşılır.   

   Kütlesi çok büyük Yıldızların, çekim kuvvetleri de çok fazladır. Bu nedenle büyük Yıldızlar, bulundukları bölgedeki uzayı büker ve büzüştürür. Gergin bir çarşaf uzerine bırakılan ağır bir Top, çarşafı nasıl çukurlaştırırsa, çok büyük Yıldızlar, bulundukları uzay zamanda kendi bölgelerini büker, büzüştürür ve çöktürür. 
 
   Kara Delik bölgelerinde ise büzüşme ve çökme çok daha siddetli olur. Uzay adeta delinmiş ve yırtılmıştır. Uzay bir huni şeklinde, dipsiz bir kuyu şeklini alır. Işık dahi sızmayan, herşeyin içine çekildiği bir kara delik oluşur.
 
   Kara Delik'lerin çekimine kapıldıktan sonra geri dönülmesi imkansız olan sınırına, Ufuk ( Horizon ) Hattı denir. Ufuk Hattından sonra çekim gücünün en yoğun olduğu nokta, Kara Deliğin merkezidir. Kara Deliğin merkezinde çekim Sonsuzdur. Bu noktada, kütle yok olmakta, uzay ve zaman durmakta, herşey sonsuz yoğunluğa ve Birliğe dönüşmektedir. Bu noktaya Tekillik ( Singularity ) denmektedir.
 
   Beyaz Delik : Tüm maddeyi absorbe eden Kara Deliğin aksine, Evrene madde ve enerji püskürten bir deliktir. Yani Beyaz Delik, Kara Deliğin karşı ucudur. Einstein'in Genel İzafiyet kuramına göre Evrende herşey simetriktir. Kara Deliğin simetrisi de Beyaz deliktir. Dolayısıyla aslında Kara Delik dipsiz bir kuyu degil, ucu Beyaz Delik şeklinde, emilen maddeyi enerji olarak püskürten bir deliktir. Yani Kara Delik, Beyaz Deliğe bağlıdır. Beyaz Delik de Kara Deliğe bağlıdır. Kara Deliğin sonsuz çekme gücüyle emdiği materyal aynı Evrene veya başka Evrenlere, Beyaz Delik’ten madde ve enerji olarak fışkırmaktadır.
 
   Beyaz Delik'ler, teorik ve matematik olarak ispat edilmiş olmasına karşın Astronomlar bugüne kadar hiçbir Beyaz Delik tespit edememişlerdir. Ancak Evrenin en uzak köşelerinden bile Akıl almaz derecede Enerji kusarak parlayan ve Kuasar adı verilen devasa Galaksilerin, Beyaz Delik olabileceği tahmin edilmektedir. Çünkü bu Galaksilerin ortalarında büyük Kara Delikler olduğu saptanmaktadır.

  Solucan Deliği : Kara Delik ile Beyaz Deliği birbirine bağlayan tünellere de Solucan Deliği ( Warmhole ) denmektedir. Solucan Deliklerini, matematiksel olarak formüle eden Einstein ile çalışma arkadaşı Nathan Rosen’e izafeten, Solucan Deliklerine aynı zamanda "Einstein-Rosen köprüsü" de denmektedir. Solucan Delikleri de tamamen teoriktir. Bugüne kadar Hiçbir Astronom Solucan Deliği tesbit edememiştir. Ancak Birçok Fizikçi ve Astronom, Solucan Delikleri yoluyla Paralel Evrenlere geçilebileceğine, Bu kanalla Evrenler arasında iletişim kurulacagına, Uzay ve Zaman içinde, solucan Delikleri içinden kestirme olarak seyahat etmenin mümkün olacağına inanmaktadır. ( Kişisel yorumum : " Trans akşamlarında karadeliklerden geçtim..." belki de böyle bir seyehati anlatır.)

Bazı kaynakların bahsettiği "Santrifüj Evren" içinde bulunduğumuz Madde Evrenleridir. Bu kaynaklar Dönme etkisiyle dengede duran Evrenimize, Santrifüj Evren tabir etmektedir. "Diğer Alemler" diye bahsettiği ortam ise Bizlerin henüz göremediği-tespit edemediği Anti Madde Alemleridir. Bu ifadelerden , bazı Kara ve Beyaz Deliklerin, Bizim Santrifuj Evrenimizden çektiği materyali, yine Santrifuj Evrenimize enerji olarak üflediği, bazı Kara ve Beyaz deliklerin ise Diğer Alemlerden enerji çekerek, Santrifuj Evrenimize aktardığı, aynı şekilde başka Kara ve Beyaz Deliklerin de, bizim Santrifuj Evrenimizden çektiği enerjileri, Diğer (Görünmez) Alemlere aktardığı anlaşılmaktadır. Yani Santrifuj Evrenler çeşitli Solucan Delikleriyle birbirine bağlı bulunduğu gibi, Santrifuj Evrenlerle, Diğer (görünmez) Alemlerin de birbirine çeşitli Solucan Delikleriyle bağlı olduğu açıklanmaktadır.

Yukarıda açıklanan bilgiler, NASA bulgularıyla teyit edilmiş ve Galaksimizin ortalarında çok büyük çekim gücüne sahip bir Kara Delik ile Galaksimize Diğer Alemlerden ANTİ MADDE fışkırtan çok büyük bir Enerji kaynağının (Beyaz Delik) tespit edildiği NASA tarafından açıklanmıştır.

http://www.sciencenews.org/pages/sn_arc97/5_3_97/fob1.htm
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap970501.html
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap021018.html   
 
SEVGİMİZ TÜM EVRENİN ÜSTÜNE....
IŞIK VE SEVGİYLE...

 

Benzer konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
39863 Gösterim
Son İleti 24 Şubat 2008, 21:46
Gönderen: YANKI

usa online pharmacy