Gönderen Konu: İrembağı Sorumluluğu  (Okunma sayısı 6532 defa)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
İrembağı Sorumluluğu
« : 15 Haziran 2007, 23:46 »
Ne yazık ki, yazımın uzun olduğunu ön izlemede farkettim. Uzun yazılardan sıkılanlar kusurumu bağışlasınlar...

Yeryüzünün hiçbir yerinde eşi benzeri olmayan bir sanatçının, hayranı, dinleyicisi, izleyicisi olarak burada, bu birliktelikteyiz.

Bizim; Müslümanıyla, Hristiyanıyla, Budistiyle, Ateistiyle, sosyalistiyle, ulusalcısıyla, milliyetçisiyle, komünistiyle, rockçısıyla, popçusuyla hepimizin burada bir çatı altında bir arada olmasını sağlayan İlhan İrem'dir. O'na ve düşüncelerine, üretimlerine duyulan saygı, sevgidir.

Ve bu birlikteliğin dünya üzerinde bir eşi daha yoktur!

Henüz ilk tanıştıkları gün, adını bile bilmediği insanları evinde misafir edenler...
İnternetin tüm sanallığına rağmen, tüm çıplaklığıyla, maskesiz Yüreğini açanlar...
Birbirini bedenen ilk defa görüp, gözyaşıyla birbirine yüzyıllık dostçasına sarılanlar...
Yüzlerce kilometre uzakta olmasına karşın ihtiyaç hissedince hiç düşünmeden mesafeleri aşanlar...

Daha niceleri... Çoğaltın örnekleri...
Hesapsız, kitapsız...
Beklentisiz...

Sorarım, bu yaşadığınız veya tanık olduğunuz birlikteliğin bir eşi daha var mıdır?

Melek Tozları, sanal ağın ortasında vaha olmak ister...
Eşi benzeri olmayan bir platform... Cennet Bahçesi...
Özgürlük ile deformasyonu birbirine karıştırmayanların ipeksi pikesi...

Hangi büyük, küçük buluşmada birbirine hakaret eden, aşağılayan, saygısızlık eden iki Sevecen gördünüz?
Burada da görmemelisiniz...
Sanal özgürlükler adına, maskelerin takıldığı, egoların tatmin edildiği bir yer olmadık, olmasına da izin vermeyeceğiz.

Kalabaca bir sokakta kısa mesafe de olsa yürüdüğünüzde, kulağınıza çalınıyor küfürler, hakaretler...
Edepsizlik, günlük konuşma dili oldu. Bu nedenle, yazdığı silinen ve uyarılan bir üye "ben ne dedim ki?" diye masumane sorabiliyor özelden...

Yozlaşan, kirlenen yeryüzünde ışıl ışıl gözler var...
Sevgiyle parıldayan...

Melek Tozları'ndan uzaklaştırılan kişilerin Sevecen olmadıklarını iddia edemeyiz. İnsan Sevecenliği İÇinde yaşar... Aynı şekilde, son zamanlarda dile gelen "gerçek" sevecen kavramı da, neye, kime göredir?.. Lugatımda yoktur böyle bir kavram...
Herhangi bir nedenle uzaklaştırılan arkadaşlarımız Sevecen olmadıkları için değil, Melek Tozları platformunun düşsel huzuruna bilerek veya bilmeyerek zarar verdikleri için, kimi zaman gerçekten üzülerek uzaklaştırılmışlardır. Ancak sorumluluğumuz gereği, bir yerine bini düşünmek zorundayız... Belki burada olanlardan çok daha sevecen, daha hissedişli olabilirler. Bir gün elbette Melek Tozlarının huzurunu paylaşmak isteyebilir, bu güzelliğe katılabilirler. Kapısından çırılçıplak girmek ön şartıyla...

Birliktelikten kastım sadece Melek Tozları değildir; İrembağımız...
İrembağının sadece birkaç site ve forumdan ibaret olmadığını biliyorsunuz.
Tıpkı, içinde yer almayan birisine anlatmanın imkansız olduğunu bildiğimiz gibi...

Bizler farklıyız...
İlhan İrem dinliyor diye alay edilenler olmuştur... Yüzünüze alay edenlerin bu birlikteliğe nasıl imrenerek baktıklarını bilmez misiniz?
Bizler sürünün gittiği yöne gitmiyoruz, özeliz... Ne mutlu bunun farkında olanlara...

Dilerim ki, düşünce ve hissediş birlikteliğimizin güzelliğini, huzurunu, sadece yetkilendirilmiş kişiler değil, her birimiz sorumluluk hissederek koruruz...

İlk sorumluluğumuz, okumak, daha çok okumak ve bilinçlenmek olmalı. Sevgimiz, bilinçle harmanlanınca ışıltılar saçarız...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı dembahar

• 1.nesil
  • *
Ynt: İrembağı Sorumluluğu
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2007, 14:34 »
eskiden öyle İlhan İrem'le ilgili siteleri açar, bir şeyler okur, çıkardım.. üye de değildim hani herhangi bir foruma..eksikliğini de hissetmiyordum.. sonuçta ulaşabiliyordum aradığım şeylere.. sanırım sade yahoo.groups'a üyeydim o aralar... ama yazmıyordum.. öyle çok ilginç bir başlığa rastlarsam okuyordum yazılanları da... sonra çok sevdiğim dostumla tanıştım bu garip sanal dünyada.. birkaç buluşma tanıştığım onca güzel insan... ama hala kısıtlı yazmalarım... beni tanıyanlar bilirler çok severim yazmasını da konuşmasını da... öyle verin elime kalemi hiç durmadan bir şeyler zırvalayabilirim..ama istemedim.. gene açtım forumu okudum onca yazılanı.. bazen yüzümde kocaman bir gülümseme ile bazen sinirden alev saçan gözlerimle okudum... sevgili yöneticilerim için öncelikle bol sabır :) sonuçta onca kişiyle, birbirine benzemeyen bambaşka kişilerle bir olmak zor iş! bazen bir konu atılıyor ortaya..kişi kendince haklıdır hani.. belki gerçekten %100 haklıdır_ki bu olasılık yoktur hiçbir zaman_ ama ona pek de uymayan görüşüyle_ ki bu uymama %10 bile olsa_ yanıt verdiğinde tartışma başlıyor.. ama asıl güzel olmayan tartışmanın olması değil, sokak kavgalarına çevrilmesi tartışmaların...

hani ilk yazan kişinin anlatmak istediği belki karşıdakinin anladığı değildir.. belki aynı şeyden bahsediyorlardır; ama gene de bir sonuca varılmıyor... hani sonuç olmasın ders alınıyor mudur, bundan kuşkum var.. birbirimizin yüzünü görmüyoruz burada, dedim ya belki anlatmak istediğimiz yazdığımız değildir.. kalemimizin çok kuvvetli olması gerekiyor, ne düşündüğümüzü anlatmak için ya da çok iyi tanımamız gerekiyor_ ki bazen annemiz bile anlamaz bizim ne demek istediğimizi o kadar iyi tanırken_ ...

biri söylüyor, öbürü cevap veriyor.. biri sesi bir ton artırsa diğeri beş artırıyor... ve asıl varmak istediğimiz yerden kilometrelerce uzağa çıkıyoruz.. o zaman hiç duyulmaz değil mi sesimiz... tabi o zaman gündeme geliyor üyelik iptalleri uyarılar falan filan... sonra bundan hoşlanmayanlar.. taraf tuttun diyenler...

geçenden beri yazayım istiyordum; ama karışmak istemedim söze... söze ilk başlayan sevgili yuemka'yı, canım yunus emre'yi tanıyorum..sonra cevap veren sevgili arkadaşlarımı... yuemka yazmadan evvel buraya benimle de konuştu.. kendince haklı yanları vardı.. o ara çok takip edemedim siteyi.. bir açtım sonra forumu.. herkes birbirine düşmüş... olmadık yerlere varılmış gene... gene bir ders çıkarılamamış... anlaşmayı bilememişiz.. üyelik iptalleri, söylenen sözler haklı veya haksız yere söylenmiş, aslını söylersem, beni ilgilendirmiyor... burada hiç kimse çocuk değil.. öyle ki çocuklar bile bir şekilde anlaşabiliyorlar.... konuşup anlatılsın her şey ve anlaşılsın... oradakileri seviyorum çünkü, onlar benim arkadaşlarım.... öyle öfkeyle hareket etmeyelim...

neyse devam ettikçe konudan kopmaya başladım... son olarak, burada kuru kalabalık değiliz, biraz anlayış biraz saygı... bir de ne olur sen ve ben aynı şeyi düşünemeyiz.. ama dinlemesini bilelim.. bir de anlatmak için aklımızdakini konuşmasını..
hoşçakalın....

ışıkla sevgiyle aşkla kalın....
BADE...

Çevrimdışı B.I.R

• ...
  • *
Sevecen Duruşu
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2007, 19:10 »
Hiçbirimiz
Bildiğini söyleyip de bilmeyenlerden
Oldum deyip de oldurmaya uğraşanlardan
Aydınlandım deyip de ışımayanlardan
Öğrettiğini sanıp da öğrenmeyi unutanlardan

Çareyim deyip de, derde düşürenlerden
Beni arındırıp da kirletenlerden
Aydınlığa götürüp de, karanlıklarda bırakanlardan
Cahilliği yerecek kadar cahil olanlardan
Vardım deyip de, yolumu başa çevirenlerden

Sevgiyi sözcüklerde bırakanlardan
Sana el-pençe kul olup da, ruhuma hükümdar olmak isteyenlerden
Sevgi için deyip de sevgi dışında kalanlardan
Aşk için deyip de, aşkı yargılayanlardan

Hepimiz yoldayız deyip de, kendini yol yapanlardan
Hepimiz Bir’iz deyip de, kendini bir, beni iki yapanlardan
Hakikati bildim deyip de, beni bilmeyenlerden

Gerçeği gördüm deyip de, toprakta, bitkide ve insanda, seni
göremeyenlerden
Çok şey söyleyip de, hiçbir şey söylemeyenlerden

Havada uçup da, dünya gezegeninde yürüyemeyenlerden
Alemlerde meleklerle kucaklaşıp da, dünyada insan kardeşleriyle
kucaklaşamayanlardan

Ben senim deyip de, ben de kendini göremeyenlerden
Her boyutta dolanıp da, insan boyutuna giremeyenlerden

Olmakta olanı kabul edip de, beni olduğum gibi kabul etmeyenlerden
Sana hizmet edip de, insan kardeşlerine hizmet etmeyenlerden
Koşulsuzum deyip de, koşulsuzluğu koşul yapanlardan
Zararsızım deyip de, en büyük zararı verenlerden
İhtiyaçsızım deyip de, ben den düşlerimi bile çalanlardan

İnsanlık için deyip de, her şeyi kendisi için isteyenlerden

“Kendim” deyip de, “kendi nefsini” kral yapanlardan, OLMAYALIM.

Kendimde; bütün sadeliğimde, sıradanlığımda, yalınlığımda, saf
sevgide, net görüşte, tek bilişte, her şeye mesafesiz yakınlıkta,
yıkılmaz bir Ruh duruşunda, dengede kalmam için  IŞIK ve SEVGİYLE...
SEVGİMİZ TÜM EVRENİN ÜSTÜNE....
IŞIK VE SEVGİYLE...