Gönderen Konu: Eleştriye açıkmıyız?  (Okunma sayısı 48816 defa)

Çevrimdışı esma

• ...
  • *
Eleştriye açıkmıyız?
« : 13 Haziran 2007, 13:52 »
"Merhaba ışık arkadaşlarım!

Forumda iptal edilen bir konuyu, daha dorusu kapatılan bir konuyu okudum. Sanırım eleştiriye açık değiliz. Ve çifte standart uygulamasını görüyoruz. Üyeliği iptal edilen arkadaşın yazısı güzel değil belki ama cevap yazdığı kişinin üslubuna bir bakarmısınız? Sizce aynı şekilde yazılmış alaylı değil mi? Ama siz üyelik iptali yaptıysanız onun üyeliğinide iptal ediniz..Yoksa samimiyetinize inancımız kalmayacak.Ve konuyu açan arkadaşın üyeliğini iptal etsenizde neden konuyu kapatıyorsunuz ki?"

(Ben arkadaşın yazısında forum kurallarına aykırı olarak sadece imla hatalarını gördüm onlarıda düzelttim umarım artık foruma uygundur.)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Ynt: Eleştriye açıkmıyız?
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2007, 14:29 »
Not: Bu konu "http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=1380.0" adresindeki konu ile ilişkilidir.

Alıntı
Ziyaretçilerin, kurallar hakkındaki görüşleri açık ortamda tartışılamaz. Öneriler, özel mesaj veya e-posta yoluyla forum yönetimine iletilebilir.
Forum Kuralları Madde - E

Daha önce http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=1369 adresindeki mesaj içerisinde alıntı yapılmış olan aşağıdaki her iki mesajın da "esma" kullanıcısına ait olduğu belirlendiğinden bu kullanıcının üyeliği iptal edilmiştir.

Alıntı
"Bence İlhan İrem bu putlaşma olayından memnun.Ki buna neden olanda söyledikleri ama doğrumu dersen bence kesinlikle yanlış onun dediklerini hiç beyninde sorgulamadan kabul edenleri tanıyorum hiç eleştiri kaldıramıyorlar savunmalarıda çok komik oluyorlar.Ve bide soruna yanıt alamayacaksın forumlarda çok aktif olanlar zaten senin benim bahsettiğim kişiler.
(foruma yazmamamın nedeni daha önce yaşadığımdan başıma gelecekleri tahmin etmem herkes senin gibi eleştrisel yaklaşamıyor dahası saygılı olamıyor)"

Alıntı
"Burdaki insanların İlhan İrem sevgi ölçütü forumlara cok ve ruhani ezbere çoğuda başka yerlerden alıntı şeyler yazmak.Oldukça büyük kısmı yazdıklarını anlamıyor hissetmiyor bile ki çok normal saçmalıyorlar filozofumsu görünmek için.Dilerinden ışığı sevgiyi düşürmeden saygısızca birbirlerine çemkiriyorlar.
Şimdi ise senin soru başka yere taşınmalı diye güme gidiyor. Bence en kısa zamanda yeni konu yarattan başka bi başlık altında bu soruyu yinelemelisin.Ben tam destek yanındayım..."

Sevecenlere hakaret edeceğiniz bir yerde değilsiniz!
Amacımız burada huzur içerisinde paylaşımlarda bulunmak, bu amacı paylaşmayan arkadaşlarımıza da bu amacı anlayabilecekleri zamana kadar burada yer yoktur..

Bu bir doğal seleksiyon...

Konuyu idrak edebilmiş Yürekler, "eleştiriye açık olmak" veya olmamak mevzuu olmadığını açıkça anlayabilmektedir.

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2007, 14:54 »
Eleştiriye Açık mıyız?
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı odaben

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2007, 16:20 »
Eleştiriye açıkmıyız burası mason locasımı?(herkes tek tip düşünecek diye kaidemi var) irem dinleyen iremi seven herkesin olması ve bulunması gerekiyor üyelikleri iptal etmek silmek bize kazandırmaz kaybettirir ..Eleştiriyor diye üyelikten çıkarmak bu devirde bu zamanda kabullenesi değil adamın uslubu bozuktur falandır hadi o tipler neyse biz birbirimizi bu ufacık sitede kabullenemiyorsak bizi başka insanların anlaması ve dinlediğimizi dinlemeleri pek muhtemel gözükmüyor sevecensek adımıza uygun olalım yok değilsek herkes ne olduğunu söylesin bizde nerde olduğumuzu bilelim...
Bir Kapı Açılır Yüzün Görünür Hayat Yanılgıdır.....

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2007, 16:33 »
Daha önceki mesajları (silinenler dahil) ve raporlanmış olan özel mesajları gözönüne alınarak odaben kullanıcısının üyeliği iptal edilmiştir.

Bu bir doğal seleksiyon...

Konuyu idrak edebilmiş Yürekler, "eleştiriye açık olmak" veya olmamak mevzuu olmadığını açıkça anlayabilmektedir.

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2007, 16:36 »
Eleştiriye açık mıyız?

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2007, 16:42 »
Eleştiriye açık mıyız?

"Eleştirmek" ile "saldırmak",
"düşünceyi söylemek" ile "hakaret etmek" arasındaki farkı bilen herkese açığız.

Yapıcı değil yıkıcı olmayı tercih eden kişilere kapalıyız.

"Hiçbir demokratik hak ve özgürlük, kendisini yok etme özgürlüğünü kimseye vermez"

Çevrimdışı hayaletdansi

• ..
  • *
    • http://www.historicalsense.com/
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2007, 22:08 »
Eleştiriye açık mıyız?

Açıktıkta sat geç oldu kapattık yarına artık , inşallah  güneşle birlikte açacağız .
Bir Şuh_İ Sitemkar

Çevrimdışı B.I.R

• ...
  • *
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2007, 22:31 »
   Taş yeşermez, geçmiş olsada nevbahar,
   Toprak ol da bak, nasıl güller açar.
   Taş gibi idin, çok gönül kırdın, yeter,
   Toprak ol, üstünde hoş güller biter.
                                        MEVLANA
SEVGİMİZ TÜM EVRENİN ÜSTÜNE....
IŞIK VE SEVGİYLE...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2007, 00:50 »
Eleştiriye açık mıyız?

Açıktıkta sat geç oldu kapattık yarına artık , inşallah  güneşle birlikte açacağız .

Buranın ciddi bir forum olduğunu biliyorum sevgili ''hayaletdansı'', yanlış yerdesin...
--------
Eleştiriye açık mıyız?

"Eleştirmek" ile "saldırmak",
"düşünceyi söylemek" ile "hakaret etmek" arasındaki farkı bilen herkese açığız.

Yapıcı değil yıkıcı olmayı tercih eden kişilere kapalıyız.

"Hiçbir demokratik hak ve özgürlük, kendisini yok etme özgürlüğünü kimseye vermez"

Bu sözü senin söylediğine inanamıyorum shalamar..
Yaptıklarınıza bakar mısınız?
bence literatürü yeniden gözden geçirmeli, demokrasi, özgürlük, hak, hukuk kavramlarını önce beyninizde oturtmalı sonra bunlardan ahkam kesmelisiniz...
üslubunuz hiç doğru değil...
                         ışık ve sevgiyle...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Haziran 2007, 01:00 »
"Dürüst eleştirinin hazmı zordur, hele de bir akraba, bir dosttan geliyorsa."
Franklin P. Jones

Çevrimdışı divane

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Haziran 2007, 09:36 »

Sonsuz güzelliğiyle Evren,
bir ışığa soyundu.

Binyılların kördöğüşü,
minicik bir oyundu...

Çevrimdışı historian

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Haziran 2007, 13:02 »
İşte benden bir eleştiri... Neden çok ciddi konularda bile şiirsel bana göre gayrıciddi cevaplar veriliyor?
Basel'de profesör olmayı tanrı olmaya yeğlerdim çünkü evrenin yaratılışındaki bu cimriliği bulamadım kendimde F. Nietszche

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #13 : 15 Haziran 2007, 13:32 »
Sığ anlatımların, serzenişlerin çok uzağında bizlere sunulanı görememek kabul edilebilir belki...
Ama anlayamamanın hırçınlığı hoş görülebilir gibi değil....

Yüreklerden dökülenleri sunuyorlar yüreklere, öyle değerli ki...
O satırlarda binbir cevap bulup, kanatlanan ruhlar var...

Evet şiirselliğini yitirdiniz belki.. Belki ciddiyetlerle çevrildiniz...
Soyunun, içinizden sonsuz şiir dökülebilir...
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #14 : 15 Haziran 2007, 14:38 »
İşte benden bir eleştiri... Neden çok ciddi konularda bile şiirsel bana göre gayrıciddi cevaplar veriliyor?

Sevgili historian,
Anlatmak istediklerini şiirsel dille daha rahat anlatıyor olabilirler.
Sayfalar dolusu yazıp anlatamayacağınız şeyleri bir şiirin bir iki satırında bulabilirsiniz.
Öyle ki şiirsel anlatımlardaki anlamları çoğu kişi anlıyor, daha da önemlisi hissediyor. Size konu ile alakasız yahut anlamsız gelse de...

Melek Tozları, derin boyutlu Sevecenlerin yuvasıdır.
Daha önce o boyutu algılayamayan kişilerin olduğu ortamlardan uzaklaşan onca insan var ki... Halbuki burada olma nedenleri, yalnız hissedilen bu yerküreden uzaklaşıp birbirini anlayabilen insanlarla bir arada olabilmek.

Forumu takip edip, içinden yazmak gelse de "Yine şiir mi yazdın, de diyorsun?" diyen birisi olacak çekincesinde olan kırılgan, kristal Yürekler...

Sizin sorunuza benzer bir soruya İlhan İrem şöyle cevap vermiş:
"...yanıtlarımın çok net olduğunu düşünüyorum. Belki de insanlar şiirselliklerini ve düşlerini yitirmişlerdir."

Yaşam, şiirselliğimizi, düşlerimizi çaldı belki... Yitirmemiş olanların bahçelerine konuk olursak, kimbilir tekrar buluruz...

Tekrar ediyorum:
Melek Tozları, derin boyutlu Sevecenlerin yuvasıdır.
O Yüreklerin paylaşımları bizlere hediyedir. Yazdıklarına karşı yapılacak her türlü saygısızlık (her Sevecen'e yapılana olduğu gibi) istisnasız forumdan uzaklaştırma sebebidir.

Çünkü artık sadece huzurlu paylaşımlar yaşamak istiyoruz. Bunun hepimizin ortak temennisi olduğunu biliyorum. Ancak sadece temenni yeterli değil, üzerimize düşen sorumlulukları da yerine getirmeliyiz.

Işık ve Sevgiyle...

usa online pharmacy