Gönderen Konu: 0 Rh (+)  (Okunma sayısı 12983 defa)

Çevrimdışı Servant Of Eden

• 1.nesil
  • *
0 Rh (+)
« : 24 Mayıs 2007, 21:02 »
Sevecen dostlarım...
Sahibi olduğumuz güzellikler, bunlara sahip ol"a"mayanlarla paylaşıldıkça anlam kazanmıyor mu?
Sevginin sevgiyle çoğalması, her zaman için sadece yüreğimizde filizlenen duyguları paylaşmakla mümkün olmaz.
Bazen, fiziksel fedakarlıklar da gerekir.

Lütfen bu aciliyet içeren yazıya, posta kutunuza sıklıkla gelen onlarca mesaja davrandığınız gibi davranmayın. Çünkü insan işin içine girince anlıyor. (Keşke o mesajlara da gereken alakayı gösterebilsek hep birlikte)

Uzatmadan konuya gireyim.
63 yaşındaki dünya tatlısı bir amcamız kan kanseri (lösemi) hastası.
Vücudunda kan yaşayamadığından dolayı sıklıkla kan ve trombosit(kandaki bir madde) takviyesi gerekiyor.
Bu hastalıkla ilgili ufak bir şeyler dahi duyanlar, trombosite ihtiyaç duymanın ne kadar kötü bir evre olduğunu bilirler.

Sevgili dostum Alper ARIN ile beraber ilk sevecen trombositlerini verdik.
Sıra sizde.
0 Rh + kana sahip olan arkadaşlar, telefon numaralarını fatih_sicakyuz@hotmail.com adresine yollarlar ise, aciliyet durumunda kendilerine dönüş yapabiliriz.

Belki de birileri için köprüden önceki son çıkış, ilk mesaj atan sevecenin damarlarında geziyor.

Işık ve sevgiyle
Fatih SICAKYUZ

Not: Trombosit alımı kan alımından daha kolay bir işlemdir.
       Hastamız İstanbul'dadır ve trombosit verecek olanların İstanbul'da ve İstanbul'a yakın   
       illerde olmaları gerekmektedir.

Herkes kendi zindanında matemini tutar...

• 1.nesil
  • *
Ynt: 0 Rh (+)
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2007, 14:13 »
Hassasiyetlerini gösteren tüm dostlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Bir arkadaşımızın "Ya kanımda bir hastalık varsa?" sorusu üzerine şu açıklamayı yapmayı uygun buldum.

Trombosit alımı yapılmadan önce yaklaşık otuz saniye süren iki minik tüplük bir kan numunesi alınıyor.
Bu numune, bir saat kadar süren bir teste tabi tutularak kişinin trombosit vermeye uygun olup olmadığı tespit ediliyor. (Nitekim Sevgili Alper ile beraber yanımızda bir arkadaş daha vardı. O'nun trombosit oranı sadece kendine yetecek oranda olduğundan kendisinden trombosit alınmadı)

Eğer ilk teste göre kişi trombosit verebiliecek durumdaysa, bu kez diğer kan numunesi tüpü daha karmaşık ve detaylı olan bir teste tabi tutuluyor ve kanınızın tüm özellikleri ortaya çıkıyor.

Bu açıdan bakıldığında, ücretsiz bir kan check-up işlemi yapılıyor kanınıza.

Eğer iki test de başarılıysa sizden trombosit alınıyor. Ve bu işlem kan alımından daha kolay bir işlem.
Kan alımı bünyeyi yoruyor, üç aydan önce tekrar kan verilemiyor vs.
Ama trombosit bünyeye göre her hafta verilebiliyor.

Işık ve sevgiyle...

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2007, 12:23 »

Pazar günü forum takibinin daha yoğun olabileceği düşüncesiyle bu konuyu üst kısımlara taşımak için bu mesajı yazdım.
Tüm sevecenlerin hoşgörüsüne sığınıyorum.
Bu konudaki duyarlılığımızın daha yoğun olmasını diliyorum.

Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2007, 13:10 »
  Geçtiğimiz ayın son günü kaybettik hastamızı...
Fatih kardeşimle benim " çağrı " mesajlarımızı okuyup, yüreğinde minnacık bir sızı bile oluşan tüm dostlara yürekten teşekkürler !
  İşte Hayat !.. Bir yanda doğum günleri kutlanıyor, öte yanda ruhlar yeni yolculuklara uğurlanıyor !
  Fakat şu hiç unutulmuyor ;

" Sevinçle keder, doğumla ölüm kardeştir gülüm, kardeştir gülüm !.... "

Bir gül açar ya ............
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2007, 14:11 »
Maalesef konuya yeterince ilgi gösterilemedi...

"El ele" bölümündeki konuların daha göz önünde olmasını sağlayacak bir çalışma düşünebiliriz...

usa online pharmacy