Gönderen Konu: "Konserlerin devamı..."  (Okunma sayısı 27802 defa)

Çevrimdışı arkiny

• 1.nesil
  • *
"Konserlerin devamı..."
« : 24 Mayıs 2007, 12:49 »

İzmir konserinde Üstad'ın şarkı aralarında verdiği mesajlardan bundan sonra yeni konserlerin olacağı,konserlerin bunlarla sınırlı olmayacağı izlenimini aldık...Bazı şarkılardan sonra "bir sonraki konserde böyle yapalım" tarzı söylemleri gelecek konserlerin habercisi niteliğindeydi...
"Kaç kez evinizin önünden geçtim bayram giysileriyle..siz dans ediyordunuz,dışarısı soğuktu..bir pencere vardı aramızda..."

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
Ynt: "Konserlerin devamı..."
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2007, 13:36 »
14 sene boyunca hiç konser vermemek, olası bir konserde seyirci ilgisini ve tepkisini, duygu yoğunluğunu da önceden kestirememek demekti. İstanbul konserindeki heyecanlı halini ben biraz da buna yoruyorum. Ama artık nasıl bir setirci profili olduğunu ve ne büyük bir duygu yoğunluğu yaşandığını görmüş ve bilen biri olarak, yeni konser dizilerine "evet" demesi artık çok daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.

Konserlerinden gördüğüm kadarı ile her bir sonrakinde sahne performansı, seyirci ile elektriği/iletişimi, sesi, sound vb. ne derseniz deyin, daha da artmakta. Her seferinde daha fazla artı yazmakta hanesine. İstanbul'da olası bir yeni konserde aynı duygu taşkınlığını şimdikinden daha coşkulu bir üslup ve performansla sahnede karşılayabileceğinden emindir artık diye düşünüyorum.

Uzun süre bu tür etkinliklerden uzak kalan bir sanatçının "dene/gör" yoluyla, hangi organizasyon firmasıyla "çalışmaması" gerektiğini ve artık hangi organizasyon firmasıyla çalışabileceğini daha net seçebilecektir.

Yukarıda saydığım 3 faktör, bana yeni konserlerin gelebileceğine dair izlenimler verse de, bunun yanısıra, son konser esnasında şarkı aralarındaki "ileriki konserlere dair" sözleri de bu izlenimimi desteklemektedir.

Ve resmi olduğunu kabul ettiğim bir metinde de "ileriki konserler için" diye cümle içinde geçen bir ifadeye rastlamış olmam, beni epeyce umutlandırmaktadır.

Kimseyi beklentiye sokmak istemem, ama maalesef kendimi bir beklentiye sokmuş gibiyim. Çünkü tahminde bulunuyorum: 2007 bitmeden İstanbul'da yeni bir konser!

Sevgiyle,