Gönderen Konu: Sevecenlere Önemli Duyuru  (Okunma sayısı 47059 defa)

Çevrimdışı fearuk

• 1.nesil
  • *
Sevecenlere Önemli Duyuru
« : 28 Mayıs 2006, 10:03 »
Selam Sevecen dostlar...

Çok önemli bir konuyu açıkça belirtmek istiyorum artık. Daha önceden değişik yerlerdeki bazı mesajlarımda didaktik ve dolaylı yollarla anlatmaya çalıştım bu konuyu...

Net'in değişik yerlerindeki platformlarda İlhan İrem başlıkları açılıyor. Herkes bildiğince bir şeyler yazıyor bu başlıklara. Yalnız bazen kötü niyetli kişilerin, egosal tatminlerinden ya da niyeti iyi olsa bile kişisel bilgi eksikliğinden mütevellit bu başlıklarda Üstat ve Işık ve Sevgi felsefesi yanlış tanıtılıyor!..

Bu forumlarda Üstat ve felsefemiz hakkında hiçbir bilgisi olmayan insanlar da var elbette ve bu yanlış bilgilerle önyargı ediniyorlar... Daha köprüler kurulmadan yıkılıp gidiyor.

Dostlar özellikle Üstat'ın son albümde yaptığı açılımı anlayamayan bazı kişiler bunu bilinçli veya bilinçsiz insanlara olumsuz yönde yansıtıyor... Birkaç gün önceki yaşanılan olaylar da bunu gösteriyor. Bundan www.iirem.forumu.com forumumuzdaki bazı Sevecenlerin haberi var. Hatta o söz konusu forumda Sevecenler o şahsa cevaplar vermeye çalıştılar. Yalnız o kişilerle tartışmanın bazı kötü yansımaları şüphesiz olacaktır... Bazı ihtimaller var;

O insanlar zaten bilinçli yapıyorlardı Üstat'ı karalarken ve biz ne yaparsak yapalım fikirleri değişmeyecekti. Burada ne yaparsak yapalım fayda sağlamayacaktı o kişi/kişiler için. Yalnız o ortamda bulunan diğer insanlara yanlışlar anlatılmalıydı o şahsa cevap verirken...

Dostlar bu tabi ki son noktadır... Bir deli kuyuya bir taş atar,kırk akıllı çıkaramaz!..

Önceden de değişik platformlarda anlatmaya çalıştığım şey bir kez daha önemini gösterdi bu olayla birlikte.

Ben diyordum ki: Diğer forumlara dağılalım birerli ikişerli. Üstat'ı ve felsefemizi başkaları başlık açıp tanıtacağına bizzat sevecenler başlık açıp tanıtsın!..

Oradaki insanlara sevecen nasıl olur göstersin. Ama her yönde örnek olarak yapsın bu işi... Güzel dostluklar kursun onlarla. Gerek msn'de gerek forumlarda anlatalım o kişilere...

Tabi ki kendi aramalı ve bulmalıdır. Yalnız daha Üstat'ın ve bu felsefenin varlığından bile haberi olmayanlar var dostlar!

Sorarım sizlere; hal böyle olunca neyi arayıp bulacaklar?

Bu arada dostlar ben bu yazıları kafamdan uydurmuyorum. 5 ay boyunca grupvega'da bünyemi koydum ortaya bu uğurda. Orada Üstat ve felsefemiz adına başlık açtım. Olması gerektiği gibi tanıttım ve çok sevdi insanlar bu Sevecen'i... grupvegaya girip inceleyebilirsiniz dostlar.

Sonrasında www.iirem.forumu.com forumumuza da yöneldim dostlar. Neden mi?

Burada tüm sevecenler toplanacak, bütünleşecek ve burada oluşan ışık ve sevgi havuzundan diğer forumlardaki karanlıklar aydınlatılacaktı!..

Daha sonra Yitikşehir'de anlatmaya başladım yakın zaman önce...

Yalnız ne acıdır ki; bu süreçte beni tanıyan çoğu Sevecen dostum bile beni tam anlayamadı... Hal böyle olunca tanımayanlar da anlayamayacaktı büyük ihtimalle... ki zaten öyle de oldu kısmen.Ama vazgeçmedim dostlar!..

İnsanlara anlattım herhangi bir ayrım yapmadan. Üstat'ın dediği gibi:

"Sana; birkaç inci gözyaşı dökmeye ve bilgeliğinden ışık almaya geldik.
Söylediklerin büyüdükçe büyüyen bir yol oldu önümüzde.
Olmadı sana verdiğimiz sözden dönen, yok eksik gedik.
Söz vermeyenler de sendendiler zaten, öğrettik..."

Üstat'ı ve felsefemizi tanıdılar olması gerektiği gibi. Bir parça ışık alabilenlerin hayatlarında gözle görülür değişmeler oldu... Gerçekleri aramaları ve bulmaları için yola çıkmalarını sağlayacak soru işaretleri kafalarına yerleştirildi ve gerisini onlara bıraktım...

"Anlatayım bir dinle,yine sen bilirsin!.."

Anlatalım bir dinlesinler. Yine de onlar bilir...

Üstat'ın yolu din, dil, ırk vs...  Tüm ayrımların ötesinde bir yoldur dostlar. Peki, biz sevecenler neden diğerlerini dışlıyoruz! Sevecen olanlar-olmayanlar diye ayrımlar yapılıyor ışık dost forumlarında! Duvarlarımızın arkasında kendimizi sağlama alıp diğer 'canlar'ı bırakmışız dışarda!.. Bu sevecenliğe yakışmaz!.. Bunu diğer İrem platformlarında da belirteceğim... Benimle gelenler gelsin dostlar! Ben 5 ay önce bu yola çıktım zaten... Işığıma ışık takviyesi istiyorum sizden.

Ötelerde başka dostlarımız var... Hissedebiliyorum. Onları bulalım ışık ve sevgiyle ve hep beraber ışık ve sevgiye yürüyelim!... Bir kişiyi bile bulsak ne mutlu!.. En azından doğru anlatan birileri olduğu için bilgisizce ve saygısızca yorumlar yapılmaz o yerlerde...

Not: Bu yazdıklarımdan hiçbir çıkarım yoktur dostlar... Kimseyi eleştiri ve yargılama amacını da gütmüyorum. Sadece 2 dakikada olsa gerçekten düşünsün sevecenler! Eğer ki kendi içlerinde karanlıklar varsa silsinler ve beni anlamaya çalışsınlar!

Daha ilk albümünde 'Birleşsin Bütün Eller' derken Üstat, tüm dünyayı kucaklamayı hedeflemiştir... Tüm dünyayı ışık ve sevgi ile donatmak için...

Yazılarımın amacı budur!..

Işık ve sevgiyle, ışık ve sevgiye yürüyelim...
uçan kuştaki güzelliği kaybettik...hastayız!..
bir üçüncü g_öz gerek;hayat sevgidir...çöz artık gözlerini oyun birmiştir!..
ışık ve sevgiyle,ışık ve sevgiye...

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
Ynt: Sevecenlere Önemli Duyuru
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2006, 14:43 »
ALEMLERE İŞARETİM

Sana eğildim tekrar, yerinde yoktun!
Herkes aklında kaldığınca yaşatacak bizi biliyorsun.
Buruk bir kahkaha asarak cadı ağacına
Geceyarısından bir çiçek kopar.
Kutsal sular dökülsün avuçlarından

Geri dön, bu ana gel!
Tekrar git mucizeyi çıkar yüreğinden

Sen bana açılışları verdin
Hiç bilmediğim renklerin hafifliğinde
Ağırlık sanılan kanatlar
Trans akşamlarında kara deliklerden geçtim
Sonsuzluk notalarında
Alemlere işaretim.   

İlhan İrem

Işık ve Sevgiyle...
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı Galenos

• *
Ynt: Sevecenlere Önemli Duyuru
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2018, 22:35 »
Yormasaydın keşke kendini boşu boşuna.
Yıllar sonra Sayın İlhan İrem de  Gençler ruhlarını kaybetti dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/ilhan-irem-gencler-ruhlarini-kaybetti-40596269

Şayet iletini yazdığın tarihten sonra ruh sağlığını kaybetmeden bu günlere gelebildiysen ve bir işin varsa karnını doyurabildiğin güleceksin herşeye. Herşeyin başlangıcına geldin.Masalcı amcada masal bitmez.Sessizlik sağlandıkça üretimlere devam...Fazla kaptırmadan tadını çıkarmak lazım.

Sağlıcakla kalınız...(ışık gitti sevgi bitti)