İlhan İrem > Hayat Öpücüğü

Şalamarın Anlamı

(1/5) > >>

Gultepe:
Daha önceki forumda da yazmıştım şalamarın anlamını. Şalamarın anlamı şarkının içinde gizli. "Şalamar pencerelerine resim yapıştırmış cüceler. Dünya diye seyrettiğin odanda. "Burada sanki gönül pencerelerine benzetmiyor mu şalamar pencerelerini? "Şalamar firardasın tersine, yine de eteklerin geçmiyor başına şalamar." Burada da insan ruhu olamaz mı şalamar, daha doğrusu insanların tatmin edemedikleri egoları? Bunları ve album kapağını bir bütün olarak incelediğimde şalamarın kanatlanmış bir insan kalbi olduğu yani insan ruhu olduğu ortaya çıkıyor. İlhan İrem'in bir demecinde "Ben sizlere cennetten Şalamar bahçelerini sunuyorum." demesi sanırım benim görüşümü destekler nitelikte. Cennetten bizlere sunacağı insan ruhlarından başka bir şey olamaz. Bir de unutmadan farkettiniz mi bilmiyorum ama Seni Seviyorum albüm kapağındaki resimle kapağın arkasındaki Hansu İrem'e ait şiiri karşılaştırın bakalım neler göreceksiniz?Sevgilerle

Shalamar:
Sevgili Gultepe,
İlhan İrem hangi demecinde "Ben sizlere cennetten Şalamar bahcelerini sunuyorum" demiştir?

Gultepe:
Tam olarak hatırlayamıyorum ama bir internet sitesinde okumuştum. İlhan İrem'in ağzından yazılmış bir yazıydı yanılmıyorsam. Belki de kendi yazısına eklenti de yapılmış olabilir başkaları tarafından. Ama okuduğuma eminim.

Shalamar:
İlhan İrem'in böyle bir demeci yoktur.
Sanırım başka bir şey ile karıştırıyor olabilirsiniz. Ancak Sevecenler'i yanlış yönlendirmemek açısından burada bunu belirtmem gerekiyor. Okuduğunuzu düşündüğünüz kaynağı bularak buraya yazdığınızda özür dileyerek mesajımı silebilirim.

Işık ve Sevgiyle...

Gultepe:
Samanlıkta iğne aramak daha kolay olur. Bir kere karşıma çıkmış bir yazıyı ben şimdi nereden bulabilirim. Hem İlhan İrem' in böyle bir demecinin olmadığını kesinlikle reddetmeniz sizin İlhan İrem olduğunuzu gösterir. 

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
usa online pharmacy