Gönderen Konu: Üstat Aydınlık ve Işığı Anlatırken Neden Hep Siyahlar İçinde?  (Okunma sayısı 12974 defa)

Çevrimdışı morton

• 1.nesil
  • *
Sevecenlerden bilgisi olan varmı acaba aydınlık ve ışığın anlatımında siyahlar içinde olmak, karanlıklarda resim vermekle ne anlatmak istiyor
bence atık beyazların içinde olması gerekiyor diye düşünüyorum
yoksa hala karalıklardan çıkamadığını mı anlatmak istiyor
herkese selamlar

Çevrimdışı B.I.R

• ...
  • *
   Sevgili dostlar her sesin ve her rengin kendine özgü frekansı bulunmaktadır. Yine her rengin kendine özgü birleştirici, dağıtıcı, yansıtıcı, seçici, huzur verici, takviye edici frekansları vardır.

Renkler evrensel semboller olarakta kullanılmaktadır. ALFA ve BETA'yı  duyanlarınız olmuştur.
   Alfa Dini bilgi,irşat kanalıdır. Yani dini bilgileri alıp onu özümsemeyi, dini arınmayı temsil eder. Alfa Kanalını BEYAZ Renk sembolize eder.
   Beta ise din ötesi evrensel bilgiler veren uzay kanalıdır. Uzayı temsil eder, bilim yoludur. Beta kanalını da  SİYAH renk sembolize eder.

Renkleri tek tek inceleyecek olursak;

BEYAZ-ALFA : Tanrısal boyutu simgeler. Arıtıcı ve koruyucu frekans taşır. İslamın kitabı Kuran-ı Kerim'in rengide beyaz ve yeşildir.

SİYAH-BETA : Derin uzay boyutunun yoğun ve bilinmeyen renklerinin enerji ve frekansını taşır. Kozmik şuur kazanmışlarda mutluluk, kazanmamışlarda mutsuzluk-sıkıntı yaratır. İkisi arası bilinçler kahverengini tercih eder.

KIRMIZI-GAMA : Seçici ve ayıklayıcı bir renktir. Çok ağır bir frekans taşır. O rengi taşıyabilmek için çok güçlü olmak lazımdır. Milletlerin simgesi olan bayraklarda o toplumun gücünü ve görevini simgeler.

YEŞİL : Huzur ve dinlenme frekansı taşır. Bu dinsel boyut frekansı ibadet ortamında çok rahatlatır.

MAVİ : Gelen kozmik akımları kırıcı ve etkisiz hale getirici bir frekans taşır. Ancak kozmik akımlara alışık olmayanlarda etkileyici bir güce sahiptir. Bu yüzden bu rengi kozmik bilinç sahipleri çok kolay taşır.

SARI : Ulaştırıcı bir renktir. İçinde bütün kutsal titreşimleri saklar. Yoğun bir frekanstır. Bunu Kutsal Işık yolunda olanlar yani evrimler ve ruhsal potansiyelleri çok güçlü olanlar rahatlıkla kullanabilr. Düşük frekansları yatağa serer.

GRİ : ALFA-BETA karışımı bir frekans taşır. Bu rengi Dünya yaşını almış olanlar rahat taşır. Gençlere baskı yapar. Ancak ruhsal yönden güçlü olanlara baskı yapmaz.

EFLATUN ( MOR ) : Dinsel boyuttan Evrensel boyuta geçiş ve Tanrısal düzen ile Evrensel düzenin BİRLEŞİM RENGİ'dir.

Renkler, insanların bilinç düzeyini simgeler. Saf bilinçler çok renklerden hoşlanır. Bir renk cümbüşü içinde yaşar. Bu renkler onları mutlu eder. Bunlar daima siyahtan kaçarlar. Sempati duyduğumuz her renk bizim ruhsal potansiyel gücümüzü simgeler.

Yine semazen-mevlevi kıyafet ve eşyalarına  dikkat edecek olursak  kullandıkları post, hırka ve tennure kırmızı siyah ve beyaz renklerdedir  ve yine burada da renklerin ve eşyaların farklı sembolik anlamları vardır.

SEVGİMİZ TÜM EVRENİN ÜSTÜNE....
IŞIK VE SEVGİYLE...

Çevrimdışı matya

• 1.nesil
  • *
   Ben öyle düşünmüyorum. Bu sadece bir ekol ve tarz. Öyle görmek lazım... aslında siyahın üzerine kötü anlamlar yükleyen insanlardır (bence öyle). öyle ki; zaten siyah rengi biraz da özgür iradeyi ve varolan düzene karşı ifade edilen içsel itirazları ifade eder. Ve emin olun aslında siyah nerdeyse beyaz da ordadır. Karanlığı anlamlandıran ışıktır. Bence O da bu açıdan değerlendiriyordur mutlaka.

IŞILTILI GÜNLER
"AKLININ ALAMAYACAĞI ALEMLERE AKIYORUM.. KAFANIN BASAMAYACAĞI GERÇEKLERDE YAŞIYORUM..BENİ FARK ETMEN İÇİN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKMIYORUM.KENDİMİ İSPAT ETMEK İÇİN ŞEKİLLERDE KÖPEK OLMUYORUM.BEN KİM OLDUĞUMU ZATEN BİLİYORUM"

Çevrimdışı buruk9999

• 1.nesil
  • *
karanlıkların ardından'da ışık ve sevgiyi görebilmek...

Çevrimdışı fylsf

• 1.nesil
  • *
"Siyah neredeyse beyaz da oradadır" gibi kesin bir fikir öne sürmek bence bir yanılgıdır. Şöyle denebilir mesela : beyazı anlamlı kılan siyahtır. (belki de üstat beyazı anlamlı hale getirebilmek için kendini feda ediyordur :) ) Tıpkı sağlığı anlamlı hale getirenin hastalık, tokluğu anlamlı hale getirenin de açlık olduğu gibi. yani siyah neredeyse beyaz "orada" değildir ama siyah yoksa beyaz da yoktur.
VE
"zaten siyah rengi biraz da özgür iradeyi ve varolan düzene karşı ifade edilen içsel itirazları ifade eder" fikri de bence "sadece bir fikirdir", çünkü  aksi yönde bir sürü görüş öne sürülebilir.
VE
"aslında siyahın üzerine kötü anlamlar yükleyen insanlardır" fikri de doğru olmakla beraber artı anlamları da vardır şöyle ki ; evet renklere anlamlar yükleyen insandır, amma insan demez ki , " ya işte şu renk hiç hoşuma gitmedi ,, hımmm bu bence olumsuz bir renk.. v.s.vs. yani, bu anlam yükleme olayı insanın doğasında olan bir şey -yani suç insanda değil:) - örn: mavi renk insanın içini açarken kara renk KARArtır.
VE
"karanlığı anlamlandıran ışıktır" da demek istediğin şu ise : ışık vuruyorsa eğer karanlığa o karanlık olur aydınlık.. bu da yanlış çünkü ; ışık olanı yansıtır.
VEEE
 Enn doğru tespit : "Bu sadece bir ekol ve tarz"

Çevrimdışı sonergunel

• 1.nesil
  • *
Siyah, ışığı en iyi ve tam olarak çekebilen tek renktir.... Işık ise tüm renkleri içinde barındırır. Işık ve Sevgi ile...

Çevrimdışı matya

• 1.nesil
  • *

Kara rengin insanın içini karatması da görecelidir ama. Benim içim karamıyor mesela siyah deyince ;asillik, özgürlük, kendisi olmak aklıma geliyor ve  ışığı anlamlandıran karanlık karanlığı anlamlandıran ışıktır derken bir tek şeyi kastettim o da; zıtların birbirleri olmadan anlam kazanamayacaklarıydı. Çünkü evren kutupsaldır.bu kanıtlanmış birşeydir. Tıpkı yin ve yang'ın tao'da birleştiği gibi...
                              IŞILTILI GÜNLER...
"AKLININ ALAMAYACAĞI ALEMLERE AKIYORUM.. KAFANIN BASAMAYACAĞI GERÇEKLERDE YAŞIYORUM..BENİ FARK ETMEN İÇİN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKMIYORUM.KENDİMİ İSPAT ETMEK İÇİN ŞEKİLLERDE KÖPEK OLMUYORUM.BEN KİM OLDUĞUMU ZATEN BİLİYORUM"

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
İzmir konseri öncesinde gerçekleşen buluşmaya sevecen dostlarımızdan birinin misafiri geldi dışarıdan ve neden herkesin ve İlhan İrem'in siyah giydiğini, siyahın dünyada anarşizmin sembolu olduğunu ve bu düşünceyi temsil ettiğini söyledi. Yaklaşımının ilginç olduğunu söyledim ve çok fazla diyaloğa girmeyerek konuyu kapattım. Aslında dışarıdan O’nu ve bizi seyredenlerin böyle düşünmesi çokta garip değildi dedim kendime daha sonra. Ben ise siyahın uzayı temsil ettiğini ve Üstadın bu yüzden bu rengi tercih ediyor olabileceğini düşünüyorum yinede…

Sanatçıların yaptıkları müzikle, sanatsal duruşlarıyla ve ideolojik görüşleriyle örtüşebilir tercihleri… Mesela şuanda aramızda olmayan ve benimde dinlediğim bir müzisyen zamanında Türkiye’ye demokrasi gelene kadar sakallarını kesmeyeceğini ve siyah giymeye devam edeceğini söylemişti. Tabi ki Işık Dost’un aynı sebepten dolayı siyah giydiğini düşünüyor değilim ama sadece aralarındaki tercih benzerliğini belirtmek istedim.

Hayat ya siyahtır sadece ya da beyaz… İkisinin ortası olmaz !

Ne düşünüyor dersin gece böyle kara kara ?

Işık ve sevgiyle . . .
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
Farkında olmadan İlhan İrem'i o kadar çok sorumluluk altına sokuyoruz ki. Forumu takip ediyorsaki bence ediyordur. Belki de tamamen zevk ve o tarz giyinmeyi belki de o giyinişin altında sembol veya bir şey anlatmak istemiyordur. Ama bizim yorumlarımızı okuyunca gerçekten bu sefer herşeyine yapmak istediklerinide belki sevecenler kırılmasın diye gözden geçiriyordur. Bence zevki ve o tarz giyinmeyi sevdiği içindir. Belki diğer vereceği konsere beyazlar içinde çıkar :)

Çevrimdışı matya

• 1.nesil
  • *

Dediğim gibi bu tarz  ve ekol meselesi. Dünya demokrasi ve özgürlük dünyası ise hiç kimse bir başkası istiyor diye  tarzından vazgeçmemeli. Biz O'nu böyle sevdik. Siyah ve beyazın anlamlarının burada tartışılması hiç bir zaman O'nu değiştirmeye çalışmak anlamına gelmez. Herşey olduğu gibi güzeldir. Her ne ise o güzeldir... Siyah ta güzel... İlhan İrem de güzel...

IŞILTILI GÜNLER...

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
1994 yılında yapılan bir röportajda Dilek Girgin Can soruyor;
"Neden siyah giyiniyor ve siyah oje sürüyorsun ?"
İlhan İrem'in cevabı;
"İçimden öyle geldi."

Röportajın tamamı;
http://www.kanatsesleri.com/content/view/243/78/
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı bahar18

• 1.nesil
  • *
Tamamen ekol bir TARZ...

Çevrimdışı YANKI

• DMT
  • *
    • Elçi
Bir şey düşünüyordur belki kara kara...
Bir şeye ağlıyordur belki kara kara...
Geceler gibi.

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
'' Kök Meyvalı Bir Ağaç Büyütüyoruz Sonsuza..

O Ağaç Yeşerdiğinde Kainat Siyahlardan Soyunacak,

Ancak O Ağaç Yeşerdiğinde !.. '' ( Yürek Büyüsü Konseri )

Işık ve Sevgiyle...

Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com