Köprü > Millenium

Fettullah Gülen şiirlerine Garo Mafyan'dan besteler

(1/2) > >>

zaf:
Nurcular diye tanımlanan ve Türkiye'yi Amerika'dan yöneten bu şahsın şiirlerini, Üstadın parçalarına uzun yıllardır düzenleme yapan Garo Mafya'nın bestelemesi garibime gitti...

matya:

hayat çeşitlilik içinde 'bir'lik demektir. demekki sevgili Garo Mafyan bunu farketmiş. Yargılamamak lazım
                      herkezi seviyorum

uranus:
sanatla görüşler farklıdır. gayet normal bence

KORIDOR:
Garo Mafyan'ın ilk şaşırtıcı gibi görünen girişimi bu değildir. Bir Popstar yarışmasında jüri üyeliği de yapmıştır fakat "İlhan İrem popüler müzik dünyasından elini eteğini çekti diye tüm çalışma arkadaşları da çekecek diye birşey yok" diye düşünmüştüm sonra. İlhan İrem Fethullah Gülen'e hakaret davasından ötürü para cezası ödemiş bir sanatçıdır fakat eğer besteleri beğenirse çalışma arkadaşı Mafyan'ı arayıp tebrik eder diye düşünüyorum.

Fethullah Gülen şiirlerinin bestelenmesine gelince..Yusuf İslam da İlhan İrem şiirlerini besteleyebilir neticede. uranus'un dediğine katılıyorum; sanat ve görüşler farklıdır.

Sevgiyle,

efsun_i:
Sanat ve görüşler farklı mıdır? Düşünüyorum...
Yazım, sinema, müzik, resim... Evet, belki enstrümantal müzik ama sözler...
Bence, bir görüşü barındıran sanat, sanatçının o görüşe bağlılığını gerektirir. Tabii sanat sadece "iş" olarak maddi amaçla yapılmıyorsa, bu kişinin kendi değerlerini ilgilendirir.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
usa online pharmacy