Anket

Melek Tozları Forumlarında siyaset tartışılsın mı?

Evet
31 (33%)
Hayır
57 (60.6%)
Farketmez
6 (6.4%)

Toplam Oy Verenler: 94

Oylama kapandı: 16 Mayıs 2007, 23:59

Gönderen Konu: ANKET: Siyaset Tartışılsın mı?  (Okunma sayısı 80545 defa)

Çevrimdışı od

• 1.nesil
  • *
    • ben nerdeyim?
Ynt: ANKET: Siyaset Tartışılsın mı?
« Yanıtla #15 : 04 Mayıs 2007, 12:48 »
Kıvamı tutturulduğu takdirde tartışılmasından yanadır benim gönlüm de. Her türlü siyasi gelişmeyi, detayı buraya taşımanın lüzumu yok. Ama hassas mevzular, geneli ilgilendiren mühim konular üzerine konuşmak gerek...

Toplumun siyasete uzak durmasının, bugüne kadar Türkiye'ye çok şey kaybettirdiğini düşünüyorum. Yeri geldiğinde, toplumsal tepki ortaya konmalı ve halk yöneticileri yönlendirebilmelidir bence, demokrasiden anlaşılan seçimden seçime sandığa gitmek olmamalı sadece. Bu da toplumun bilinçlenmesiyle olacaktır.

Tartışmak o kadar kolay olmayacak elbet, ama tartışa tartışa nasıl tartışmak gerektiğini öğreneceğizdir en azından... :)
oktay dursun
"ateşte yanan, şeytanı defet; defet dokunmasın ellerimize.."

Çevrimdışı odaben

• ...
  • *
« Yanıtla #16 : 05 Mayıs 2007, 14:50 »
Seran ile Koridora katılıyorum ben siyaset  yapılacaksa inanın sanalda çok site var bende linklerini veririm bazı site kimlik fotokopisini bile istiyor yani o derece siyaset yapılabilir ben ruhumu dinlendiren bana dinlerken haz veren başka diyarlara götüren bazen elinden tutup senin haberin yokken sürükleyen bırakıp orda terk eden bu adamı dinliyorum ben kendisinin sanalizasyon ve fareler kitabını aldım okudum inanın düşüncelerinden dolayı soğuyordum yani ben kimliği düşüncesi ile değil bana verdiği ile ilgileniyorum burda yapmak isteyen kişiler olursa buranın tadı kaçar çünkü demokrasi hala bize bir beden büyük geliyor kanaatindeyim buda benim düşüncem ışık ve sevgiyle siyasetten uzak bir sevecen sitesi olsun derim.
Bir Kapı Açılır Yüzün Görünür Hayat Yanılgıdır.....

Çevrimdışı beyaz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #17 : 05 Mayıs 2007, 22:16 »
Hayır yapılmamalı. ışık ve sevgiyle
çektim firakin satmimi erdim cemalin, iydineaç leblerin meyhanesin ney gibi nalan et beni...

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #18 : 05 Mayıs 2007, 23:09 »
Aşı tutarsa bu ülkede;sevgi,saygı,düşünceye özgürlük,demokrasiyi özümsemek,insan hakları bilinci vb. gibi uzun vadede sonucu alınacak aşılar,hazmedilmesi zor ancak sonuçları bireyi ve dolayısıyla toplumu mutlu edecek uygulamalardır.Gücümüzü bin yıllık yaşımızı henüz seksendört diye adlandırıyoruz,küçüğüz,yürümeye başlayacağız diye söylüyoruz  iş söz söyleme sanatına gelince.Siyaset de sözün söylenme sanatının icra yeridir.Becerisi olan,yalanı değil gerçeği anlatabilen,söyleyecek sözü olan herkes konuşmalıdır.Bu sitede de haddi kadar konuşulmalıdır.Düşüncelere saygı duyulması esasıyla tartışılsın.
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı B.I.R

• ...
  • *
Köprüleri Yıkmayalım
« Yanıtla #19 : 06 Mayıs 2007, 01:03 »
   Melek Tozları İlhan İrem Forumları, İlhan İrem'in felsefesine, anlatımlarına dair hissedişlerin düzeyli bir şekilde paylaşımı için kurulmuş düşünsel bir platformdur. ( MELEK TOZLARI / Forum kuralları )

İlhan İrem'in felsefesi, anlatımları sadece müzikten ibaret değildir. İlhan İrem  felsefesini çok yönlü üretimlerle anlatmaktadır. Bunlara deneme kitaplarında yer alan siyasi düşünceleri de dahildir. Işık ve Sevgi felsefesini hissetmek, anlamak, ve hayata geçirmek için elbette İlhan İrem'in bu siyasi düşünceleri göz ardı edilemez.

Ve İlhan İREM Sevecenlere sık sık seslenir; AŞK İKSİRİ/ CADI AĞACI iç kapağında seslendiği gibi:
   "Görevlisiniz!
   Siz anlatacaksınız, bu macerayı yaşamak isteyenlere ve hiç bilmeyenlere."

Ve 1994 Delirium'da dediği gibi:
   " Sanatta, siyasette, dostlukta, aşkta, işte kendi beyninin kıvrımlarna yetecek kadar derinlik ister..Bu talebin karşısındakiler de toplumun boyutlarıyla doğru orantılı bir yükseklikte olurlar...
     Her şeyin yanlış öğretildiği, yanlış öğrenildiği bir çağda hala doğruyu hissedip, söyleyip, hayatlarına geçirebilenler varsa, onlar, hata yapanların da kendilerini ve geleceklerini kurtarmak için kullanabilecekleri KÖPRÜLERDİR..."

Düzeyli, saygılı bir çerçevede her zaman siyaset, dolayısıyla düşünceler tartışılabilmelidir.
   KÖPRÜLERİ YIKMAYALIM !
SEVGİMİZ TÜM EVRENİN ÜSTÜNE....
IŞIK VE SEVGİYLE...

Çevrimdışı buruk9999

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #20 : 06 Mayıs 2007, 23:38 »
bencede burası yeri olmamalı diye düşünüyorum... bu konu benim ilgi alanım dışında herkese saygım sonsuz.. :)

Çevrimdışı uranus

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #21 : 07 Mayıs 2007, 11:35 »
aslında güzel bir ortamda paylaşılsa herkez birbirinden birşeyler öğrenebilir. ama sonu kötüye varıp birbirmizi kıracaksak olmasın. ama burda bir çok konu siyasete çok meğilli önüne geçmek de zor olacak. dini içerikli konular çok fazla ve ister istemez bu konular bile farklı yöne gidiyor. bence burası yeri değil düşüncelerine katılmıyorum. öyle olsa İlhan İrem bu konulardan hiç bahsetmezdi bir çok yazılar var ve düşüncelerini ortaya koymuş. bence takip ettiği zaman forumu daha bir mutlu olabilir toplumsal sorunlara sessiz kalmayan bir hayran kitlesi var her düşünceden her melodiden. sonuçta  istemeyen o konuşmaların olduğu linke bakmayabilir böyle bir tercihimizde var illa her konuya yorum yazmalaıyız diye bir zorunluluğumuz da yok. tartışılırsa seviyeli bir şekilde yararlı olur tartışılmazsada bir kayıp olmaz.

Çevrimdışı dejavu-86

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #22 : 07 Mayıs 2007, 16:31 »
slm arkadaşlar, siyaset cok igrenç birşey olsada insan hayatının büyük bir kısmını siyaset yaparak geçiryor.Şuanda bizim yaptıgımızda bir tür siyaset.Onun için içimden nekedar ""hayır demek"" geçsede, mecburen yaptıgımız birşeye evet demek durumundayız.Anket ister ""ewet "" ister ""hayır"" olarak sonuçlansın SİYASET yapmaktan başka bir şey olmayacak...Bu tartışma cok uzar..... Bence bu anket hiç olmasaydı daha iyi olurdu...Budan sonra bu tür anketler yapmayalım lütfen !!!byeee

Çevrimdışı sevecen-sz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #23 : 09 Mayıs 2007, 11:53 »
Ben tartışılsın istemiyorum çünkü siyaset yeterince gündemde ve herkesin ağzında.Anlayan anlamayan herkes yorum yapıyo.Ben İlhan İrem'i çoooooooooook seviyorum onu düşündüğüm zaman herşeyden soyutlandığımı hissediyorum içim huzur doluyo buyüzden İlhan İrem'le dopdolu olan bir sitede güzelliklerden ve sanattan başka birşey olsun istemiyorum.haksız mıyım ?

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #24 : 13 Mayıs 2007, 05:30 »
Oylamanın kapanışına az kaldı.
Oy kullanmayan arkadaşlarımız daha sonra "neden siyaset tartışılıyor?" ya da "neden tartışılmıyor?" sorusunu sorduklarında bu anketin linki verilecek :) O nedenle yukarıdaki seçeneklerden birini seçip oyunuzu kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Bu vesileyle 22 Temmuz'un belki de bizlerin ve çocuklarımızın geleceğimizi belirleyeceğini söyleyip, seçmen pusulalarını kontrol etmemiz ve muhakkak oy kullanmamız gerektiğini hatırlatmak isterim...

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #25 : 16 Mayıs 2007, 12:50 »
  Bugün sona erecek olan anketin sonucu Melek Tozları' nda yeni bir dönemin başlangıcı olabilir .
 Mümkün olan en iyi sonucun alınması dileğiyle..
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı yakaza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #26 : 21 Mayıs 2007, 17:42 »
...
evvela sağlam bir sindirim sistemi...
bunun da reçetesi:anlayış,hoşgörü ve sevgi!....
daha da öncesi,
keşfedilmeyi bekleyen sayısız minik dokunuşlar varken her "ben"de;
nedir bu acele!!
...

"Tanrının suskun anıları katına eriştiğinizde bile,birlikte olacaksınız..Boşluklar bırakın beraberliğinizde..İlahi alemin rüzgarları esip,dolanabilsin aranızda..." H.CİBRAN

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #27 : 22 Mayıs 2007, 00:17 »
İzmir Konserinde Üstadın (ilk seslendiği şarkı)  Dua'dan sonra söylediği Sözlerin ardına siyasetin bu forumda tartışılıp tartışılmamasına yönelik gelişen polemiğin bittiğini düşünüyorum..
 Ayrıca İlhan İrem'in Siyasetle de ne kadar alakalı olduğunu düşünürsek tabii... 
                                                                                                         ışık ve sevgiyle...
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #28 : 22 Mayıs 2007, 10:03 »
Daha önce de sormuştum gene sormak gereği hissediyorum; İlhan İrem hububat fiyatlarıyla da ilgileniyorsa biz burada hububat fiyatlarını da tartışacak mıyız?
Tabi ki siyasetle ilgili İlhan İrem. Her duyarlı vatandaş gibi. Ama bu forum İlhan İrem'in alakadar olduğu konuların tartışıldığı bir forum değil, İlhan İrem forumu.

Anket sonuçlanmıştır. Hepimize hayırlı olsun.

Sevgiyle,

Çevrimdışı yuemka

• ...
  • *
« Yanıtla #29 : 03 Haziran 2007, 02:56 »
Hepinize merhabalar!!

Kimi arkadaşlar burda bu toplulukta siaset konuşulmasının yanlış olduğunudüşünmeleri normal.İlhan İrem'in siyasetle ilgisinin çok olması az olamsıda burda problem değil.Burda önemli olan olması dahilinde bize kazandıracakları ve kaybecekleri..Eğer sevecen adıyla yola çıkmış ve her zaman dileklerini iletip kalpler arasında bir bağ kurmaya çalışan dostlar gerçektenn bağı kurmuş  ise sorun olmayacaktır.Burası siyasi bir platform değildir.Ama herşeyden öenmli insan olmamızın sorumlulukları vardır..Bizim her zaman savunduğumuz ışık ve sevgiyle insnalar arası mutlu bir yaşamda bir siyaset olabilir..Herşeyden önce bu vatanda yaşayan bireyler olarak belli başlı sorumlulularımızı var ve vatan için birşeyler düşünmek bunları insanlara aktarmak yada bazı gerçekeri ortaya koymanın sakıncalı olmayacağını düşünüyorum.Kutuplaşma yada ayrım olur diyosanız bazı dostlar arasında İlhan İrem'in son albümü ve ondan öncekiler diyed eayım yapılıyo!!Ayrım isteyen gruplaşmak isteyen insnalar siyaset olamdanda bunu yapabiliyolar!!Siyaset bizi ayırmaz.Gerçek sevecen insanlığa verdiği değeri burdada göstermelidir!!Yada bizim sevecen insanlarımızın bu konuda bilgilerinin olması bize zarar vermeyecektir..Anete hayır diyen arkadaşlar zaten kimse burayı siyaset frmu yapmayacaktır.Ülkemiz siyasi bir karaşa içindedir ve Ülke için birşeyler düşünmek eminim bizim kimliğimizi bozmaz..

Işık ve sevgiylee...Herşey mutlu kalmak huzur içinde yaşamak için ;)
YUEMKA