Anket

Melek Tozları Forumlarında siyaset tartışılsın mı?

Evet
31 (33%)
Hayır
57 (60.6%)
Farketmez
6 (6.4%)

Toplam Oy Verenler: 94

Oylama kapandı: 16 Mayıs 2007, 23:59

Gönderen Konu: ANKET: Siyaset Tartışılsın mı?  (Okunma sayısı 80560 defa)

Çevrimdışı Melek Tozları

• Melek Tozları
  • *
ANKET: Siyaset Tartışılsın mı?
« : 01 Mayıs 2007, 23:59 »
Anket 15 gün sürelidir.

Ankete katılımın, toplam üye sayısının 1/9'una ulaşması hedeflenmektedir.

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
Ynt: ANKET: Siyaset Tartışılsın mı?
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2007, 08:46 »
Siyasetin tartışılması yönünde oy kullandım. Eğer İlhan İrem siyasetle ilgisiz birisi olsaydı aksi yönde oy kullanırdım. Ama İlhan İrem bütünlüğünde taraf olmak da var. Forumda yüzlerce başlık var. İsteyen okur, istemeyen okumaz. E-Posta grubu olmadığımıza göre kimsenin ne mail kutusu doluyor, ne de okumak zorunda kalıyoruz. Forumun en güzel yönü seçme özgürlüğü.

Neyse... Demek istediğim bu değil.

Demek istediğim; eğer siyaseti tartışacaksak medeni insanlar gibi tartışalım. Tartışma kurallarına bağlı kalarak tartışalım. Slogan atmayalım. İnsanlara ithamlarda bulunmayalım. İnsanların düşüncelerine hoşgörüyle yaklaşalım. Hoşgörmezsek bile tahammül edelim. Yoksa ne anlatmak istediğimizi anlatabiliriz ne de anlatılmak isteneni anlayabiliriz. 1 Mayıs başlığı altındaki tartışmalar çok çirkin ve yaptırımı olması gereken tartışmalardı. Eğer öyle olacaksa yönetimden ricam; benim oyumu "hayır" yapın.

Sıradan bir üye olarak sizden ricam; lütfen propaganda yapmayalım, slogan atmayalım, ithamlarda bulunmayalım. Düşüncelerimizi paylaşalım, tartışalım.

Hem de ışıkla ve sevgiyle...

Çevrimdışı nurefsan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2007, 09:32 »
Ben tercihimi tartışılsın yönünde kullandım.ülkemizin içinde bulunduğu durumdan haberdar olup bununla ilgili kafa yormak gerektiğini düşünüyorum.belli çerçeveler içerisinde herkesin fikrini beyan etmesi paylaşımlarımızı arttıracaktır.amacımız birbirimizi dinlemek,anlamaksa bu konudada zaten saygı ve ahlaki kurallar içerisinde bir şeyler öğreniriz birbirimizden.bu ülkede yaşıyorsak ülkenin nereye gittiğini sorgulamamız ve gerektiğinde bu konuda fikir alışverişinde bulunmamaız duyarlı bir vatandaş olmak açısından önemli......
                                                       her gününüz öncekinden aydınlık olsun

Çevrimdışı izzet

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2007, 09:45 »
Siyaset; Tartışılması ve konuşulması beni en çok sıkan konuların başındadır.. Her hangi bir orgut, parti ve benzeri seye ait degilim (onlar bize ait olsun), her hangi bir sol veya sag gorus savunucusuda degilim (sagım sarımsak solum sogan). Ancak konu ulkemin gelecegi olursa en azıllı fasist ben olurum bir anda..

Fırat; Orada tartısılan siyaset degildi, siyaset tarihi konusundada yeterince bilgi sayibiyim gerekirse siyasetide layıkıyla cok guzel tartısabilirim, ancak hoslanmadigim konular oldugu icin genelde susmayı tercih ederim..

Şimdi bak bakalım 1 yılda izzet foruma kac mesaj gondermis.?

Ve neden dün bir anda dellenmis..

Oradaki uslubumun cirkin oldugunu kabul etmiyorum,

Eger oradaki konu siyaset olsaydı Yemin ederim burnumu sokmazdım,

orada cok daha farklı seyler dayatılmaya calısıldı,

ve bu dayatılmaya sessiz kalacak kadar piskin bir Turk degilim..

Sevgiyle..

Gözümün önünden geçip gittim....
Bulutlara... Yürüdüm...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2007, 09:55 »
Gönlüm tartışılabilmesinden yanayken, mantığım aksini söylüyor.
Mantığım aksini söylüyor çünkü farkında mısınız bilmiyorum fakat tartışmalarda yöneticilere çok iş düşüyor. Hangi görüşü beslerse beslesin üyelerin sevmediği hatta kötülediği kişiler olup çıkıyoruz bir tartışmaya müdahale ettiğimizde. Müdahale edilmeyen tartışmaların da ne kadar çirkinleşebildiği, rencide edici olabildiği ve kirlilik yarattığı da ortada...

Öte yandan, zaten son 25 yıldır apolitik olmuş bir toplumun, özellikle gençlerinin, kendi çağdaş gelecekleri hakkında konuşabilmeleri, gerektiğinde ortak tepki koyabilmeleri gerekiyor... İlhan İrem gibi bir aydın sanatçı nedeniyle bir araya gelmiş bizlerin de bu aydınlıktan nasibimizi alıp konuşabilmemizi istiyorum.

Sonuç evet olarak çıkarsa "sınırsız özgürlük" diye bir durum olmayacaktır. Tartışılmaya karar verilirse, buna yönelik belli kurallar Forum Yönetimince belirlenecektir.

Son olarak;
Ulaşabildiğiniz tüm üye arkadaşları düşüncesi doğrultusunda oy kullanması için teşvik ediniz. Katılım ne kadar fazla olursa o kadar sağlıklı bir karar alabiliriz.

Oy verdikten sonra lütfen işaret parmağınızı kalemle boyayınız.  :D

Çevrimdışı seran

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2007, 10:19 »
merhaba arkadaşlar ben oyumu olumlu kullanamıyorum, gerçi isterdim siyasetin konuşulup tartışılmasını ama bence bunu toplum olarak daha beceremediğimiz kanısındayım. Bu forumda hepimizin ortak bir noktası var o da irem ve bu ortak konuda bile tartışıp kendi algıladıklarımızı birbirimize yaptırımsız bir şekilde konuşamıyorsak ki ben bunu bu şekilde görüyorum hepimizin siyaset görüşü farklı farklıyken kavga etmeden bunun başarılamayacağı kanısındayım ama bu sadece benim düşüncem. Yanılmayı da isterim tabii ...
Yarınlarımızın bugünlerimizden güzel olması dileğiyle...

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
Hububat fiyatları da tartışılsın mı? (anket)
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2007, 11:16 »
Seran'a katılıyorum.
Siyaset, özellikle de şu sıralar, benim arkadaşlarımla ve ailemle en çok konuştuğum konuların başında geliyor. Hatta rüyamda geçenlerde Baykal'a Zeki Sezer'i gördüm:) Özellikle de şu sıralar çok mühim bir dönemdeyiz siyasi açıdan ve kayıtsız kalamayız. Ve bu konuları tartışmak isteyen arkadaşlara ben birkaç siyaset forumu adresi verebilirim. En uygunu bu olacaktır.
Her forum belli bir amaç için açılır. Tartışma platformudur ama her konuyu değil. Ne amaçla kurulduysa ona dair tartışmalar sürdürülsün diyedir.
İlhan İrem de her duyarlı vatandaş gibi siyasetle alakadar olan bir insan. Kafa yoran, eleştiren bir insan. Ama eminiz ki daha kafa yorduğu pekçok şey vardır. Hububat fiyatları, Tekel zamları, tarım politikası, Nissan Jeep'ler, bir arkadaşının hastalığı, Çin malı tuval-guaj boyalar ve fiyatları vb..

Evet, İlhan İrem şamanizmle ilgili bir söz söyleyince hemen araştırıp buraya aktarıyoruz ya da maya takvimiyle ilgili..Ancak, siyaset..çok farklı birşey. İrem siyasi gelişmeler ya da gelişmemelerle ilgili bir demeç verirse onu tartışalım. Ama Abdullah Gül napacak onu burda konuşmayalım bence.
Bu tarz konularda anket açılması aslında sakıncalıdır, iirem.com forumundan da anımsarsak. Gene de anket sonucu baz alınıp siyasetin burada tartışılmaması yönünde karar alındıktan sonra tekrarı halinde de moderatörlerin bir e-muhtıra vermelerini öneririm:)

Sevgiyle,

Çevrimdışı akzambak

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2007, 12:00 »

Tartışılmasın-dan yanadır oyum.. Niye mi?
Yenidoğana, ızgara köfte yedirilmez..

Bunca yıldır yürünen bir yolda, tüm güzelliklerin sunulmasına rağmen,
hala birileri çıkıp başka birilerini, düzeyini ne yazık ki belirleyemeden eleştiriyorsa,
yeri burası değildir..

Tabii ki gönül ister hepsi tartışılsın..
Ne çare ki bu (bence) şimdilik mümkün gibi gözükmüyor.

Buralardan aldığımız ışıkla yürüdük Tandoğan'da, Çağlayan'da..

Işık Dost'un yaşayarak ürettiklerinin,
uygulayabildiklerimiz kadarıyla yürümeye çalışıyoruz bu meşakkatli yolda.

Onu anlamanın,
üretimlerinin satır aralarında bihaber dolaşmalar sonrasında 
copy paste yaparak forumlara yazı yazmak olmadığını anlayacağımız günlere elbette gelinecektir.

Belki kısa belki uzun dünya zamanları sonrasında,
"Yaradılanı severiz, yaradandan ötürü" basamağına ulaşılabildiğinde ise

EYVALLAH!..

Işık ve sevgiyle,

"Sesini değil, sözünü yükselt. Yaprakları yeşerten yağmurlardır, gökgürültüleri değil."

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2007, 12:15 »
dün gece tartışılsın diye oy kullandım sebebi ise ülkemizde olup bitenlere iyi veya kötü bizmde yorumlarımız eklenmeli kendi düşüncemiz tabi yukardaki arkadaşlara katılıyorum ters düşüyosa hoşgörmek lazım kimse kimseyi kırmadan saygızsılık yapmadan tabi.

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2007, 14:17 »
Yıllardır tartışıldı siyaset. İnsanlar birbirini üzdü, kırdı, hatta öldürdü bu yüzden... Peki siyaset bize ne kazandırdı şimdiye kadar ? Hiç ! Siyaset topluma tartışılacak malzeme dışında hiç bir şey vermiyor. Bir gelişim isteniyorsa bu bireyselden başlamalı önce. ÇÜRÜK TUĞLALARLA SAĞLAM BİR BİNA YAPMAK FİZİK KURALLARINA AYKIRIDIR.

Forumda siyaset tartışılmasına gelince; kirlilikten başka bir şey yaratılacağına inanmıyorum. Yine insanlar birbirlerini üzecek, kıracaklar. Ve yine bize hiçbir şey kazandırmayacak bu. Siyaset konuşulmasına karşı değilim aslında. Ama bence yeri burası değildir. BURADA SİYASET KONUŞMAK ÜNİVERSİTEDE, İLKOKUL BİLGİLERİNİ KONUŞMAYA BENZER. Yanlış şeyler değildir ama...
Onların sözlerini karıştıralım,birbirlerini anlamasınlar diye....

Çevrimdışı historian

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2007, 14:19 »
Siyaset tartışılmalı. 12 Eylül öncesi insanlar sağ olsun sol olsun inandıkları değerler için öldüler. Onlar fikir üretip geleceğin Türkiye'sini kurmak için bu fikirlerini eyleme dönüştürdüler. 12 Eylül'den sonra ne oldu? İhtilal paşaları kendi istedikleri düşünmeyen, üretmeyen, tartışmayan, sorgulamayan, tüketici bir gençlik yetiştirmeye çalıştılar ve amaçlarına ulaştılar. Ben o tip genç kategorisine girmek istemiyorum. Bu yüzden de yeri geldiği zaman siyaset tartışılsın.
Basel'de profesör olmayı tanrı olmaya yeğlerdim çünkü evrenin yaratılışındaki bu cimriliği bulamadım kendimde F. Nietszche

Çevrimdışı mahirelhan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2007, 22:35 »
konunun anket bazında ele alınıp ortak bir karar yoluna gidilmesi ne kadar hoş. belkide ilk defa rast geldiğim bir durum.
ben herşeyin tartışılıp konuşulması taraftarıyım, lakin bunun gerçekleşemeyeceğinide çok iyi bildiğimden( gerek bu sitede olsun gerek farklı içerik ve misyonda ki sitelerde olsun olumsuzluğunu gördüm)
henüz saygı unsurunu görmezlikten gelişimizden olsa gerek , farklı algılamalarımızı aktarmada olsun yada duyumsamalarımızda olsun verilen tepkiler bizim daha ciddi daha vahim somut( dünya işleri, siyaset, sağ, sol, v.s v.s) gerçeklikleri tartışmamızı daha en başından olumsuz etkileyecektir.

ama oyumu evet olarak kullanacağım. geçende dediğim gibi başka bir konu başlığında, umarım yanılmıyorumdur, yanıltmıyordur beni içinde bulunduğum kalabalık diye,
umarım becerilebilir...  umarım, umar... um 
Titrek bir mum alevinin, havaya bıraktığı bulanık bir is ve göz gözü görmez bir sis değildik biz!...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2007, 22:48 »
Arkadaşlar siyaset hakkında herkesin söyleyeceği şeyler vardır
Siyasi açıdan yansız düşünse bile insan birşeyler söylemeli...
Fakat düzeyli olmalı ve farklı görüşlere saygıda bulunmalı..
Hele bir de birleştiğimiz ortamı düşünürsek daha bi özen gösterilmeli...
Yani bu ortamda siyaset de pektabii tartışılıp konuşulunabilebilir... konuşulunabilebilmeli..
                                                            ışık ve sevgiyle...

Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı dila

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2007, 23:13 »
Bence tartışılmasın. Burada bulunmamızın amacından sapmayalım lütfen! İLHAN İREM için buradayız, burasının siyaset mekanı olduğunu düşünmüyorum...
Git gide karanlığa gömülüp gideceksin,seni aydınlatmaya bir meşale yok artık...Geçmişten bir kıpırtı,bir gülücük yok artık...İyisi mi sen toprağa yavaş yavaş sız artık...

Çevrimdışı hayal-et

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2007, 10:54 »
ben farketmez dedim ancak bir duyguda birleşmişsek burda siyasetten dolayı fikir ayrılıkları ve bunun sonrasında sürtüşmeler atışmalar gerçekten hoş değil.ayırımcılık yapmadan tartışmaya dönmeyen fikir alışverişlerine asla karşı değilim.ancak gördüğüm kadarıyla bunu başarmak pek mümkün değil.kendi adıma bu tarz konu başlıklarına yorum yapmayacağım o nedenle benim için farketmez.iyi bir dünya dileğiyle...