Gönderen Konu: 29 Nisan 2007 İstanbul  (Okunma sayısı 83142 defa)

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
29 Nisan 2007 İstanbul
« : 29 Nisan 2007, 20:22 »
Çağlayan... Taksim... Beşiktaş... Şişli.. Sonu gözükmeyen BİR BÜTÜN!
Cumhuriyet Mitingine saatler varken alkışlarla dalgalanıyordu tüm yollarda bayraklar...

Gözlerdeki aydınlığın, yüreklerdeki hissedişlerin tarifi yok...

Bugün, İstanbul titredi Cumhuriyet bekçilerinin ayak sesleri ile..
Ve titredi güdük beyinlerin, karanlık yürekleri...

Biz BURADAYIZ! dedik, diyeceğiz nefesimiz yettiğince!

"Bütün köktendinci, şeriatçı yobazlıklara karşı olan, antiemperyalist, Kemalist, Laik Cumhuriyetçiyim. Ve, hayatın, sonsuz sevgi deryalarının, kainatın mucizelerine yayılan, gerçek bir Hak Aşığı'yım."

İlhan İREM

05 Haziran 2006

Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
Ynt: 29 Nisan 2007 İstanbul
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2007, 23:09 »
İzledim.Milyonların içinde,arasında olmak için daha çok emek vermek lazımmış,kendimden bildim bunu.31 Mart'ta Antalya'da da vardı miting.Babam gitmişti,bense İstanbul'daydım.Ve farkındalık eşiğimin henüz neresinde olduğumu anlamamıştım.Şimdi anladım.Tek yürek,tek bayrak,tek söz gördüm ben bu gün.Telefondan canlı dinledim mitingi,ne güzel coşkuydu o.İnsanlar Cumhuriyetine sahip çıkıyor,seslerini yükseltiyor,ne varsa içlerindeki bağıra çağıra anlatıyorlar.Halk dedikleri o kitle,sosyal hukuk devletini sadece anayasada korunduğu için değil,bunca zamandır birlikte yaşadıkları yazısız/sözsüz kurallara istinaden seviyor,biz yürekten bağlıyız diyor,devletine,yönetiliş biçimine konmak istenen engellere rağmen tepki gösteriyor.İnanmadığım zamanlar oldu bu halka,menfaatçi ilişkilere..Son 50-60 yıldır sağ tarafa kayan ekonomik gelişim,beni derinden etkiliyor.Tüm inandıklarımızı yerle bir eden bir zihniyetle karşı karşıyayız;kitaplarda,dersliklerde okuduklarımızdan daha derin,daha içten saran bir sarmaşık gibi hepsinin kolları..Ahtapot misali,nerden keserseniz kesin hep bir yedek kolları var gövdelerinde..
  Ancak halk güçlülüğünü meydanlardan,çalışkanlığından alır diyenlerdenim.Sesimiz çıktıkça,gerçekten dayatmalara,diretmelere bağırdıkça,siyasetin önüne geçen bir halkla,gücünün farkına vardıkça,ne kadar çoğalırlarsa çoğalsınlar hainler,biz,artarak devam ettireceğiz haklılığımızı.En çok şimdi,buna inanıyorum.
   TBMM'yi,Başbakanlık'ı,Cunhurbaşkanlığını ellerine geçirmek isteyenleri,demir maskelerinden sıyrılıp bir an önce vatan sevmeye çağırıyorum.Vatan sevmek ne ödenmez bir borçtur,aceba farkındalar mı?
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #2 : 30 Nisan 2007, 12:52 »
90'lı yıllardan bir İlhan İrem röportajı:

"Koridor bence karanlık ama, öte ucunda küçük ışık parıltıları görmek de mümkün. Kimi olumlu görüntüler de söz konusu ki bunların başında gençler geliyor bence. 1980 kuşağı gençlerin, birçok bakımdan daha bilenmiş, daha büyük zorluklar yaşamış, daha mücadeleci niteliğe sahip bir gençlik olduğuna inanıyorum, 1968 kuşağına göre. Şimdilik suskun görünseler de hiç beklenmedik bir anda ayağa kalkarak kendi geleceklerine sahip çıkacaklarına inanıyorum." (İlhan İrem / Önce “Kuşlarımı Uçurmayı” İstedim)

Dün Çağlayan'da, -gerçi Çağlayan'a sığmadı- işte o gençler vardı. Yıllardır sindirilmiş, korkutulmuş ancak temeli sağlam, ne istediğini bilen bir gençlik kendini sarmış ağları kopartıyordu....
Ve Yürekleri oradakilerle birlikte atan, bedenen orada olmayan çok çok çok daha fazlası...

Sayı mı? Bir milyon, iki milyon farketmez!
Yeterli sayıda

Bugün geleceğe daha umutla bakıyorum.

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı mahirelhan

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Nisan 2007, 18:28 »
sabah uyandım, büyük bir huzur ve mükemmel bir gülümseme yapışmış yüzüme.
hayırdır inşallah! dememe bile gerek yoktu, biliyordum nedenini çünkü.
günlük sularına yemeklerine katılan hapları almıyor artık insanlar, uyanıyor diye sevinç içindeyim, umarım yanılmıyorumdur, umarım yanıltmıyordur beni ilkini izlediğim, ikincisinde somutluğuna bedenen ve ruhen destek olduğum kalabalık.

bu ülkeyi kimlerin zorbalıklarına katlanarak ve onların çürümüş kalelerini yıkarak aldık hatırlıyor musunuz. ben unutmuyorum, unutamam!
unutmayın unutturmayın.

nice aydınlık günlere
sevgilerimle
Mahir ELHAN

Titrek bir mum alevinin, havaya bıraktığı bulanık bir is ve göz gözü görmez bir sis değildik biz!...