Gönderen Konu: Sıkma Baş  (Okunma sayısı 89135 defa)

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
Sıkma Baş
« : 25 Nisan 2007, 00:43 »
Ata'mın köşkünde artık bunlar yaşanacaksa,ben bir hiçim...
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı hayal-et

• 1.nesil
  • *
Ynt: SIKMA BAŞ
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2007, 02:47 »
atanın önüne o sıkama baş diye tabir ettiğin türbanlı hanımlar bile gidiyorsa bence sevinmelisin.ATA mız başörtüye değil sıkma beyinli insanlara karşıydı bence.bir tarih ve laikliğn savunucusu modern bir öğretmen adayı olsamda sembollere takılmadan VE İNSANLARI ÖZGÜR OLABİLDİĞİMİZCE ÖZGÜR BIRAKARAK içimize çekilmeliyiz.biz ne kadar layığız o aşık  olduğum yüce şahsiyete. herkes kendi sayfasını açmalı.. her ne kadar ne demek istediğini çok iyi anlasamda milli kuvaiye ve bu vatanın erkekli ve çoğu sıkma başlı kadın milisleri bu vatanın elden gitiiğini görünce yine mermi taşır yine erzak taşır yine çocuğunu aç bırakıp askerini doyurur.buna inanmadan yaşayamayız...buna inanmadan kimseyi inandıramayız...

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2007, 09:02 »
Atatürk sıkma beyinlilere karşı olduğu kadar sıkma baş'a (dikkat edin, baş örtüsüne değil...) ve arapseksüelliğe de karşıydı...

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2007, 11:58 »
hayal-et ve ormanbabaya katılıyorum. Artık insanların üstlerindeki kıyafetlere bakıp yargıya varmak bence tanımsız bir ayıptır. Kafanın üstündeki önemli diil içindeki güzellikler önemlidir. Baş örtüsü bir gelenektir. Gerici olarak algılanıyor maalesef ona bakıp insanlar küçümseniyor. Cumhuriyet bitinginde kartel basın cumhuriyetçi bayanlarımız diye bir resimde 5 karış mini etekli kızları göstermiş. saçmalıktan başka birşey değil vücüdunu teşhir edip cumhuriyetçi olunmaz veya başına baş örtü (çarşaf demiyorum) takmakla gericide olunmaz. Bırakalım bu düşünceleri artık. Unutmayalım ilk cumhurbaşkanımız M.KEMAL ATATÜRK ün eşi LATİFE HANIM ında baş örtüsü vardı. Önemli olan icraattır. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek vatandaşların refahı ve huzuru için çalışmaktır. Bunu kim yapabilecekse deseteğimde oyumda ona kıyafete veya takılara değil.

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2007, 12:06 »
unutmadan bir de ATA nın köşkü demişsiniz ULU ÖNDER M.KEMAL ATATÜRK orasını halkın ve milli iradenin görmüştür. Orası Türk milletinindir tıpkı M.KEMAL ATATÜRK' ünde söylediği gibi.

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Ynt: Sıkma Baş
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2007, 12:40 »
GÜZEL SÖZLER!

“Elhamdülillah şeriatçıyız”
“Ata’ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok”
“İçki yasaklansın –Yaşayamam-
“İstanbul’u Medine yapacağız”
“Bütün okullar imam hatip yapılacak”
“Sadece imamlar resmi nikah kıysın”
“Ben TBMM’nin de dua ile açılmasından yanayım”
“Türkiye kendine din olarak Kemalizmi almış ve başka bir dine hayat hakkı tanımayarak zorbalık etmiştir”
“Camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer, müminler askerlerimizdir”
“Demokrasi bizim için amaç değil araçtır. Amacımıza ulaşana kadar Demokrasiye bağımlıyız”
“Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz”-Benzetme sanatını da öğrenmiş kendileri…
“Hem Laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik”
“Referansımız İslam’dır. Tek hedefimiz İslam Devletidir”
“Bir tutturmuşlar Laiklik elden gidiyor. Millet isterse tabi ki de gider be”
“Sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. Ulema ne diyorsa odur…”
“Efendi sen kim oluyorsun buna Mecelle karar verir”
“Cumhuriyetmiş, Laikmiş… Bunlar karın doyurmaz”

Bu güzel sözlerin sahibi ben değilim haa. Çok Sevgili! RTE… Hani şu Hikmetyar’ın ayaklarının dibine çöken şahsiyet. Hani oğlunun düğün davetiyesinde 29 Zilkade 1421 yazan şahsiyet, hani şu 4 ay hapis yatan şahsiyet. Bir insanın dini inanışı kimseyi ilgilendirmez evet. Ama bu insan bir devletin başbakanıysa-pardon karıştırdım boşbakanı-, Cumhurbaşkanıysa yada yasama, yürütme ve yargı kollarının birinde görevliyse dini duygularını görevine karıştıramaz. Çünkü; “Türkiye Cumhuriyetinin dini yoktur”… Yukarıdaki söylemlerde bulunan şahsiyetin yanında –Kendi tabiriyle yol arkadaşı-  bulunan kişide bu söylemleri birebir desteklemektedir.

Yeni yönetim şekliniz Teokrasi…
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2007, 13:13 »
bu konuyla bunun ne alakası var arkadaşım. bu konuyla ilgili düşünceni başka bir topik var cumhuriyete sahip çıkalım diye oraya yazsaydın daha güzel olmazmıydı. burda işlenen bir cinayetin hangi sebeb olursa olsun yanlış olacağını savunmaya ve bu olaya neden olan kavramlardan bahsederken sen daha farklı şekilde yazmışsın. işlenen bu insanlık dışı olayı da başbakan yaptırdı galiba. bence biraz hırslarından ve bildiğim bildik düşüncelerinden uzaklaşsan daha objektif olursun kendi kanımca.

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2007, 13:21 »
düzltme: molla malatyada olarak algılayıp konuya verdiğiniz cevabı o şekilde anladım. ama yazdığınızın gene bu konuyla ilgisi yok :)

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2007, 15:08 »
hayal-et ve ormanbabaya katılıyorum. Artık insanların üstlerindeki kıyafetlere bakıp yargıya varmak bence tanımsız bir ayıptır. Kafanın üstündeki önemli diil içindeki güzellikler önemlidir. Baş örtüsü bir gelenektir. Gerici olarak algılanıyor maalesef ona bakıp insanlar küçümseniyor. Cumhuriyet bitinginde kartel basın cumhuriyetçi bayanlarımız diye bir resimde 5 karış mini etekli kızları göstermiş. saçmalıktan başka birşey değil vücüdunu teşhir edip cumhuriyetçi olunmaz veya başına baş örtü (çarşaf demiyorum) takmakla gericide olunmaz. Bırakalım bu düşünceleri artık. Unutmayalım ilk cumhurbaşkanımız M.KEMAL ATATÜRK ün eşi LATİFE HANIM ında baş örtüsü vardı. Önemli olan icraattır. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek vatandaşların refahı ve huzuru için çalışmaktır. Bunu kim yapabilecekse deseteğimde oyumda ona kıyafete veya takılara değil.

Baş örtüsü gericilik değildir. Kurtuluş savaşında yüz kiloluk mermileri taşıyan kadınların hiç birinin başı açık değildir. Ama hiç birisinde de sıkmabaş yoktur. Sıkmabaş ve çarşaf, Anadolu'ya Mısır ve Arap Yarımadası'ndan giren bir akımdır. Siyasidir, gericidir, yobazlıktır.

Dinle alakası yoktur. Arapseksüelliktir...

Lütfen her örtü-sıkmabaş tartışmasında Zübeyde Hanım'ı ve Latife Hanım'ı karıştırmayalım...

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2007, 15:18 »
yazdıklarımın senin yazından hiçbir farkı yoktur. verdiğim örnek ise her olaya dini bakıp başkalırını küçük gören insanlaradır. senle hem fikirim verdiğim örnekte  bir art niyet yok sadece eskiden de olmuş bir olayı hatırlattım. O olayı kullanmadım önemli olan icraat ve hizmet olduğunu vurguladım.

Türkiye cymhuriyeti Ulu Önderin açtığı yoldan ilerleyecektir. Arada yanlış olan olaylara gelişmelere yönetime tüm vatandaşlarımız müdahale eder ve ülkemizi geri götürecek olaylara izin vermez. 

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #10 : 25 Nisan 2007, 15:52 »
Halkın izin vermeyeceğini zaten Ankara'da gördük. Kısmetse İstanbul'da da göreceğiz. Ulus ve Türklük bilinci olmayanlara karşı duruşumuz belli olsun.

Benim demek istediğimdeki fark şudur;

İcraat, hizmet hamaseti altında hiç bir ümmetçi bu ülkenin can damarlarına iplik bağlayamaz...

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2007, 16:20 »
hiçbir zaman vermedi vermiyecektirde. Bundan kimsenin şüphesi yoktur bence.

Çevrimdışı hayal-et

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2007, 20:38 »
orman baba aynı şeyleri anlatıyoruz emin ol seni de anladık buna da emin ol.sıkma başa takılıp kaldık cümlelerimizin içeriği aynı. ;)

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2007, 20:39 »
Ülkenin siyasi gündemini de birebir takip eden bir forum haline geldik anlaşılan :)

Sanıyorum aramızdaki hiç kimse, antilaik (şeriatçı), antidemokratik (diktatörlük) ve antiulusalcı (mandacı) bir iktidarla yönetilmek istemiyordur. Bunun yanı sıra, hiç kimse devletin zirvesini temsil edecek şahsiyetin de söz konusu sıfatları benimseyen uygulamaları olmasını istemiyordur...
................   oOo   ............................
Bireysel tercihler nelerdir sizce?
Kişinin kendini bağlayan ve başkalarına göre değişik olması normal sayılabilecek olan şahsi seçimleri neler olabilir?
Örneğin, her hangi bir yazarın kitaplarını diğerlerinden daha çok okumak,
Örneğin, her hangi bir sanatçının şarkılarını diğerlerinden daha çok dinlemek,
Örneğin, her hangi bir futbol takımı diğerlerinden daha çok sevmek ve onu tutmak,
Örneğin, her hangi bir içeceği diğerlerinden daha çok tüketmek,
Örneğin, sigara içmek yada içmemek,
Örneğin, alkol almak yada almamak,
Örneğin, inanmak yada inanmamak,
............................ ................
Bunları çoğaltmak mümkün tabi :)
Peki başörtüsü takmak yada takmamak bireysel bir tercih midir? Şahsi bir seçim olarak kabul edilebilir mi?
Bence evet; hem de hiç sakıncasız ve çekincesiz. İnanıyorum ki bazı dostların yakını, eşi, dostu da başörtüsü kullanır. Başka bir ifade ile, başını örtmek seçiminde bulunur/bulunabilir...
Fakaaaat burada gözardı edilemeyecek olan bir nüans var!
Kişilerin benimsedikleri bu gibi unsurlar, yani bireysel olarak tercih ettikleri bu eylemler, eğer ki içinde bulunduğu toplumda herhangi bir ideolojinin sembolü haline gelmişse yada ideolojik bir sembol olarak tercih edilmekteyse bu bireysel bir tercihten çok ideolojik bir eylemdir. Ninelerimizin başörtüsü tercihi ile söz konusu kişilerin başörtüsü tercihinin aynı olduğunu düşünen var mı?
Bunun böyle olduğuna, her iki durumun da bireysel tercih olduğuna inanan var mı?
İşte size örnek bir soru:
Bu ülkede arabasının bir köşesine 3 hilali flama asmak bireysel tercih midir, ideolojik tercih midir?
Bu ülkede arabasının bir köşesine futbol takımı flaması asmak ideolojik tercih midir, bireysel tercih midir?

Bir cumhurbaşkanı eşi tuttuğu futbol takımı nedeniyle halkın gözünde tarafsız sayılabilir mi?
Tabi ki evet. Çünkü herhangi bir takımın taraftarı olmak bireysel bir tercihtir. Bu nedenle devletin zirvesindeki siyasal ve sosyal tarafsızlığa şüphe getirmez...
Bir cumhurbaşkanı eşi taktığı "sembolik" başörtüsü nedeniyle halkın gözünde tarafsız sayılabilir mi?
Tabi ki hayır. Çünkü -başka toplumlarda normal sayılabilecekse de- herhangi bir zümrenin benimsediği sembolü kullanmak ideolojik bir tercihtir. Kişi onu kullanmakla, o sembolü benimseyen zümreye yakın olduğu mesajı vermenin yanında, bahse konu sembolün karşısında olan halk mevcudiyetine ise uzak olduğunu gösterir ki bu nedenle devletin zirvesindeki siyasal ve sosyal tarafsızlığa şüphe getirir...
...............   oOo   ........................
Dünyanın en büyük tiyatro sahnelerinden birine sahip değiliz belki, ama en büyük oyuncuları ülkemizde...
Kimi Oscarlı, kimi Nobelli!
En büyük kumpanya ise yakında parlamentoda;
Karamizah mı, gerçek mi?

NOT: Sevgili ormanbabanın anlatmaya çalıştığıklarına ilişkin olarak, büyük oranda kendisiyle aynı düşünce ve ifadeleri paylaştığımı da sözlerime eklemek isterim...
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı dila

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 25 Nisan 2007, 22:11 »
Saygılarımı sunuyorum...
Bence bu konunun tartışması bile anlamsız...
T.C. de yaşıyorum,,ve herzaman sonuna kadar kemalistim...
Atatürk 'ün izindeyim...
Ve O, benim ülkemde yaptığı inkılaplarla herzaman kalbimdedir...
Yaptığı inkılapların izinde yürümeye devam etmeliyiz...
Git gide karanlığa gömülüp gideceksin,seni aydınlatmaya bir meşale yok artık...Geçmişten bir kıpırtı,bir gülücük yok artık...İyisi mi sen toprağa yavaş yavaş sız artık...

usa online pharmacy