Gönderen Konu: Molla Malatya'da  (Okunma sayısı 214202 defa)

Çevrimdışı refref

 • DMT
 • *
 • İleti: 277
Molla Malatya'da
« : 20 Nisan 2007, 19:42 »
Malatya'da yine kafalar kesildi, hunharca bir cinayet işlendi. Bir yayınevi basılarak 3 kişi öldürüldü, katledildi...Hristiyan oldukları için ya da misyonerlik faaliyetleri yaptıkları için.Aslında farketmez, ne için olduğu önemli değil bence . . .Hiçbir sebep bir insanın bir diğerini öldürmesi için yeterli değildir.

Müslüman olduklarını iddia edenler ne yazıktırki Allah'ın verdiği canı yalnız ve yalnız O'nun alabileceğini bilmiyorlar :(

Ellerinde çıralarla madımak oynayan zihniyetteki blues for mollalar kuklacı amcanın kuklaları olmaya devam edecekler !

Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı Shalamar

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 705
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2007, 20:40 »
Sürekli yazdığım ancak yanlış anlaşılmakta ısrar edilen konuyu birkaç gün önceki mesajımda şöyle ifade etmiştim:

"Karşımızdakinin düşüncesini beğenmeyebilir, benimsemeyebiliriz ancak Melek Tozları içerisinde saygılı olmak zorunda olduğumuzu hatırlatmak isterim."

Sadece Melek Tozları içerisinde değil, yaşadığımız bu dünya içerisinde...

O saygıyı duymuyorsa, işkence yapıp boğaz keser insan bedenli varlık...

Çevrimdışı efsun_i

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 352
  • Kanat Sesleri
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2007, 22:31 »
Şaşkınlık... Gözyaşları..
Sırtında bir hırka, elinde bir tas Anadolu'nun topraklarında yürüyüp giden gerçek HAK aşıkları...
Gülümserler sonsuzluktan buruk..
İslam dini hoşgörüdür kanlı ellerini göğe açan katillerin sığınağı değil!
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı hakan

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 38
  • ilhaniask
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2007, 16:32 »
Evet sevgili REFREF.Olay tam bir vahşet ama her seferinde de bu olayın ardında mollalar var diye bir kesimi suçlamak doğru değil kanımca.Zaten nerede buna benzer bir olay olsa hep ardında mollalar , dinciler var deniyor ama bu düşünceye katılmıyorum.Hatırlarsanız geçmiş dönemlerde iktidar olan sol bir partinin başkanının eşi din elden gidiyor asker duruma el koysun demişti.Lütfen olayların ardında mollalar var  diye bir kesimi kötülemeyelim olmaz mı?

Yine bir hatırlatma 12 Eylül olayında kullanılan ve dinci diye tasvir edilen bir şahıs vardı.Tamamıyla ABD emperyalizmine hizmet eden bir uşaktı.Aynı zamanda bu din konusu belirli aralıklarla bazı dış mihraklar tarafından kullanılan güzel bir malzeme olmuştur.

Malatya olayında , olay olduktan 15 dakika sonra  REUTERS haber ajansı haberi flaş haber olarak gündeme taşıyor.Bu durumda yeterince düşündürücü değil mi sizce?

Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde
IŞIK VE SEVGİYLE.........

Çevrimdışı Shalamar

 • Melek Tozları
 • *
 • İleti: 705
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2007, 16:52 »
Önemli olan şeylerden biri de şu;
gerek dini değer ve yargılarımızı, gerekse diğer siyasi düşüncelerimizi özümseyerek edinmemiz gerekir.

Temeli sağlam olmayan bir inanca sahip olan insan, Sevgili Hakan'ın belirttiği gibi kötü amaçlarla kullanılabilir.

Geçmişte yaşanmıştır, günümüzde de yaşanmaktadır. Genelde radikal uçlardaki siyasi ve dini görüşe sahip kesimler, "bir takım" düzencilerin emellerine alet olabilmektedirler.

Burada bize düşen, hangi görüşe sahip olursak olalım, o görüşü başkalarından kulaktan dolma olarak değil, araştırarak, okuyarak hissederek öğrenelim.

Ancak o zaman kimse -başkasının kışkırtmasıyla- din adına adam boğazlamaz, kimse vatan elden gidiyor diye üniversite basmaz...

Her şeyin başında yarım yamalak öğrenmek yatıyor... Burada yazılanları da tam okuyabilirsek birbirimize karşı kırıcı olmaksızın kardeşçe birarada oluruz.

Sevgili Hakan, seviyeli yorumun için de teşekkür ederim, tüm arkadaşların bu gibi konularda karşısındakine ve düşüncesine saygısını kaybetmeden yazacağına inanıyorum.

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı raynah

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 79
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2007, 21:21 »
Sadece Malatya'da değiller.Her yerdeler.En çok da içimizin taa derinindeki hoşgörüsüzlüğün,tahammülsüzlüğün başladığı yerdeler.Cehennemi öbür hayatta aramaya gerek yok,sayelerinde dünya,cehenneme çevriliyor insana inanmamalarıyla,insanı sevmemeleriyle.Gitgide çoğalmaktalar,inandıkları her ne ise,insanlıktan çıkıp yaratık olmalarına sebep oluyor.Önce insan vardı,önce evrenin doğuşu vardı;inandıkları,savundukları idealler değil.Hani "bir insanı sevmekle başlar her şey" ya,bu vahşeti kafalarında taşıyan sonra da uygulayanların "insan sevmek" gibi bir galeleri yok;onlar Tanrı'yı seviyorlar nasılsa..Sanki insanlığı yaratan o Tanrıları değilmiş gibi..
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı Sha_XIX

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 74
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2007, 03:12 »
Çok sevimsiz, endişe ve utanç verici bir hadise...
Daha ne söylemeli, nasıl söylemeli bilinmez. Lakin olayın görünmeyen yüzü, sağduyu sahibi ve ulusal hassasiyet taşıyan insanlarımız için çok önemli kanaatimce. Mevzunun sadece "Mollalık" kavramıyla tanımlanması, hadiseyi bu noktaya çekmek isteyenlerin çok keyif alacağı bir durum olsa gerek. Birilerinin özenle icra ettiği cinayet kurgusu, insanımızın ve dış basının en yoğun nefretle ve kolay tarif edebileceği bir kisveyle organize edilmiş olması çok sıradan bir senaryo değil mi?
Bu filmi daha önce de izlemedik mi?
Trabzon'da dinsel, İstanbul'da ulusal...
Şimdi de Malatya!
Yine bildik bir hikaye; aynı Tanrı'ya inansalar da başka dinden olan ve o dine hizmet eden insanlara kıyan fitneciler. Dinlerin birer araç olduğu ve dini farklı da olsa her inancın Tanrı yolunda olabileceği ve bunun takdirinin sadece Tanrı'ya bırakılması gerektiği çok doğru bir öngörü iken, Tanrı'nın yarattığı varlığa sunduğu Can'a kıymak -en hafif anlamıyla- fitneciliktir.
Kanaatimce, tatbiki ne olursa olsun, sonucunda hepsi insanımız içine fitne fesat karıştıran olgular bunlar. Gündem değiştiren ve halkın ilgisini üstüne çeken bu olaylardan kimler, nasıl fayda sağlamaktadır? Sanıyorum ki buzdağının görünmeyen yanı, çok daha can acıtıcı...
Bu açılardan ele aldığımızda, başlıkta geçen "Molla" sıfatı biraz banal olmuş. Hatta birilerinin bu olay hakkında böyle düşünmemizi sağlamayı başardığının ispatı olmuş...
Habulki "Vatanhainleri Malatya'da" yeniden çıktılar ortaya!
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı hakan

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 38
  • ilhaniask
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2007, 13:01 »
Ayrıca arkadaşlar çok küçük bir nüans daha var. O da şudur ki;islamiyet'te molla diye bir kavram var ama çok sık kullanılmamaktadır.Molla ifadesi bugün şia rejimiyle yönetilen İran'da sıklıkla kullanılan bir ifadedir.

Ayrıca daha önce belirttiğim gibi dış mihrakların Ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlar sonucu bu tarz infialler yaşanıyor.Lütfen aşağıdaki linki tıklayın...

http://www.trt.net.tr/wwwtrt/progdetay.aspx?tur=TV&proid=5064

Doğumdan Sonra
Ölümden Önce
Güneşin Battığı Yerde
IŞIK VE SEVGİYLE.........

Çevrimdışı hayal-et

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 15
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2007, 03:04 »
çok aykırı bir yaklaşımda bulunacağım. kimseyi savunmadan.... ermeni vatandaşımız çıkıp öldürüldüğünde biz ermeniyiz diye afiş açan zihniyet burda da biz hristiyanız diye ayaklanmalı mı sizce.bu kadar büyük oynamayalım bence.avrupada amerika da kaç müslüman kaç türk öldürülüyor kaç kişi biz türküz biz müslümanız dedi,,, bu asla faşistlik yada ümmetçilik değil evrensel bir görüş bence heryerde oluyor bunlar insanlık ayıbı ama bundan öteye gidemez bence kendimizi daha fazla lüzumsuzca aşağılamanın anlamı yok.

Çevrimdışı ceza

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 45
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2007, 12:16 »
ülkemizi karıştırıp huzur bozmak isteyenlerin güzel bir oyunu. Yıllardır kardeşi kardeşe düşürdüğü gibi. Tabi cahil kesimin. trabzon olayı hrant dink ve malatya olayları üç olayıda yaşı 20 veya daha altında cahil veya kandırılmaya daha yatkın genç insanlar. asırlardır bu topraklarda bu tarz entirkalar oyananıp birbirimize düşürmekten başka bir amaçları olmayan dış güçler. Yüklenen suçlar veya kavramlar milliyetçilik islamcılık ülkücülük vatanseverlik vs vs. Kim aldanır ki bunlara. Başlıkta molla denmiş mesela .

Molla; osmanlıda medrese öğrencisine denirdi. Zamanla bu kavram değişti dini bir tanımlama oldu.

Bunun gibi birçok kavram ve kavramlar. Çok merak ediyorum din elden gidiyor diye böyle bir insanlık dışı olayı yapan yaşları 20 li olan arkadaşları alıp akşam namazı kıl bakalım veya kaç rekat veya hangi dualar okunur desek cevap verebilceklermi. Tahminim abdest almasını bile bilmiyolardır. Ama din elden gidiyor demesini biliyolar. Biri hapçı ve madde bağımlısı dini kurtarıyorlar :) ortada bana göre huzursuzluk çıkarmak isteten bazı kurum veya kuruluşlar var.

Çevrimdışı Yunus

 • 1.nesil
 • *
 • İleti: 5
Ynt: Molla Malatya'da
« Yanıtla #10 : 25 Nisan 2007, 15:27 »
  Bu tür kötü olaylar geçmişte çok oldu , gelecekte de olacaktır da , belli amaçlara hizmet eden kişi veya kurumlar gençlerimizi kullanmaya devam ediyorlar. Bu cinayetleri işleyen gençlerin genel profili hep aynı , hepsi vatanı kurtarmak için ömürlerini ateşe atıyorlar fakat vatanı ateşe attıklarından bihaberler.

   Yaşanan bu katliamlara engel olmak için çok uzun vadede özgün düşünce ve eğitime ağırlık verilmeli , çünkü belli kalıplar içinde yetiştiriliyoruz ve bize gösterilenden başka bir şeyler hiçbir zaman umurumuzda olmuyor düşünmüyoruz, uğraşmıyoruz, araştırmıyoruz. Yüzeysel bilgiler içinde dolaşıp duruyoruz. Amacı vatanın iyiliği olan kimseler bu cinayetleri işlemezlerdi eminim.
Aradığın zenginlik kırık kalplerde var.

 

Benzer konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
9 Yanıt
81495 Gösterim
Son İleti 07 Ekim 2006, 23:11
Gönderen: mabeth
16 Yanıt
10316 Gösterim
Son İleti 07 Ocak 2007, 20:08
Gönderen: historian
6 Yanıt
90707 Gösterim
Son İleti 13 Aralık 2008, 19:53
Gönderen: atlantis

usa online pharmacy