Köprü > Millenium

Molla Malatya'da

(1/3) > >>

refref:
Malatya'da yine kafalar kesildi, hunharca bir cinayet işlendi. Bir yayınevi basılarak 3 kişi öldürüldü, katledildi...Hristiyan oldukları için ya da misyonerlik faaliyetleri yaptıkları için.Aslında farketmez, ne için olduğu önemli değil bence . . .Hiçbir sebep bir insanın bir diğerini öldürmesi için yeterli değildir.

Müslüman olduklarını iddia edenler ne yazıktırki Allah'ın verdiği canı yalnız ve yalnız O'nun alabileceğini bilmiyorlar :(

Ellerinde çıralarla madımak oynayan zihniyetteki blues for mollalar kuklacı amcanın kuklaları olmaya devam edecekler !

Shalamar:
Sürekli yazdığım ancak yanlış anlaşılmakta ısrar edilen konuyu birkaç gün önceki mesajımda şöyle ifade etmiştim:

"Karşımızdakinin düşüncesini beğenmeyebilir, benimsemeyebiliriz ancak Melek Tozları içerisinde saygılı olmak zorunda olduğumuzu hatırlatmak isterim."

Sadece Melek Tozları içerisinde değil, yaşadığımız bu dünya içerisinde...

O saygıyı duymuyorsa, işkence yapıp boğaz keser insan bedenli varlık...

efsun_i:
Şaşkınlık... Gözyaşları..
Sırtında bir hırka, elinde bir tas Anadolu'nun topraklarında yürüyüp giden gerçek HAK aşıkları...
Gülümserler sonsuzluktan buruk..
İslam dini hoşgörüdür kanlı ellerini göğe açan katillerin sığınağı değil!

hakan:
Evet sevgili REFREF.Olay tam bir vahşet ama her seferinde de bu olayın ardında mollalar var diye bir kesimi suçlamak doğru değil kanımca.Zaten nerede buna benzer bir olay olsa hep ardında mollalar , dinciler var deniyor ama bu düşünceye katılmıyorum.Hatırlarsanız geçmiş dönemlerde iktidar olan sol bir partinin başkanının eşi din elden gidiyor asker duruma el koysun demişti.Lütfen olayların ardında mollalar var  diye bir kesimi kötülemeyelim olmaz mı?

Yine bir hatırlatma 12 Eylül olayında kullanılan ve dinci diye tasvir edilen bir şahıs vardı.Tamamıyla ABD emperyalizmine hizmet eden bir uşaktı.Aynı zamanda bu din konusu belirli aralıklarla bazı dış mihraklar tarafından kullanılan güzel bir malzeme olmuştur.

Malatya olayında , olay olduktan 15 dakika sonra  REUTERS haber ajansı haberi flaş haber olarak gündeme taşıyor.Bu durumda yeterince düşündürücü değil mi sizce?

Shalamar:
Önemli olan şeylerden biri de şu;
gerek dini değer ve yargılarımızı, gerekse diğer siyasi düşüncelerimizi özümseyerek edinmemiz gerekir.

Temeli sağlam olmayan bir inanca sahip olan insan, Sevgili Hakan'ın belirttiği gibi kötü amaçlarla kullanılabilir.

Geçmişte yaşanmıştır, günümüzde de yaşanmaktadır. Genelde radikal uçlardaki siyasi ve dini görüşe sahip kesimler, "bir takım" düzencilerin emellerine alet olabilmektedirler.

Burada bize düşen, hangi görüşe sahip olursak olalım, o görüşü başkalarından kulaktan dolma olarak değil, araştırarak, okuyarak hissederek öğrenelim.

Ancak o zaman kimse -başkasının kışkırtmasıyla- din adına adam boğazlamaz, kimse vatan elden gidiyor diye üniversite basmaz...

Her şeyin başında yarım yamalak öğrenmek yatıyor... Burada yazılanları da tam okuyabilirsek birbirimize karşı kırıcı olmaksızın kardeşçe birarada oluruz.

Sevgili Hakan, seviyeli yorumun için de teşekkür ederim, tüm arkadaşların bu gibi konularda karşısındakine ve düşüncesine saygısını kaybetmeden yazacağına inanıyorum.

Işık ve Sevgiyle...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
usa online pharmacy