Gönderen Konu: Dertleşme...  (Okunma sayısı 73623 defa)

Çevrimdışı mehlikasultan

• 1.nesil
  • *
Ynt: Dertleşme...
« Yanıtla #15 : 30 Aralık 2008, 01:32 »
        Merhaba
Hayatımın Sevgili'nin dediği gibi ''şartlı refleks'' olduğunu farkettiğim an, bir arayış içine girdim, düşlerim düşünlerim neredeyse yoktu, korkularıyla yaşayan bir toplumun en korkak üyesiydim düşünceden yoksun, yiyip içip severken neyi sevdiğini bilmeden.. Hayalleri ölmüş şarkıları dinlemiştim. Üstadla uyandım, hayallerimin sedef kapısını açtım gül kokusu döndürsün başımı diye..
      O arayışlarımın meyvelerindendir bu siteye üye oluşum, uyanmışlarla bir olmak isteyişimden, üstadı dinlemek insanı düşündürüyor çünkü, kimsin, niye yaşıyorsun, bu yüzyılda gelişin niye, aşk, gül kokulu çeyiz sandığı vs. vs. Hergün giriyorum siteye, birşeyler paylaşmak ümidiyle ve üzülerek kapatıyor ama yılmıyorum.. Birkaç dosttan başka yazı yazan yok nedense belli ki onlarda birbirlerini tanıyorlar ve ben kendimi yabancı hissedip çekiliyorum.. Yine de yüreğini, düşlerini açabilen dostlara teşekkür ediyorum..Konu başlığı 'dertleşme' olunca dertleşmek istedim, ışığı görmüşlerle..
      Artık yükseklerdeyim, düşlerle iç içe, ışığın izinde ve sevgiyle..

Başkasını sanıp, başkasını keşfettiğim
Eski zaman haritaları gözlerin.
Gemilerim ihtişamla yanaşıyor sahillerine
Yönsüzlüğümde/yörüngendeyim
Ben,
Karanlık mavilerin ışıklı denizcisi.

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #16 : 30 Aralık 2008, 03:21 »
        Merhaba
Hayatımın Sevgili'nin dediği gibi ''şartlı refleks'' olduğunu farkettiğim an, bir arayış içine girdim, düşlerim düşünlerim neredeyse yoktu, korkularıyla yaşayan bir toplumun en korkak üyesiydim düşünceden yoksun, yiyip içip severken neyi sevdiğini bilmeden.. Hayalleri ölmüş şarkıları dinlemiştim. Üstadla uyandım, hayallerimin sedef kapısını açtım gül kokusu döndürsün başımı diye..
      O arayışlarımın meyvelerindendir bu siteye üye oluşum, uyanmışlarla bir olmak isteyişimden, üstadı dinlemek insanı düşündürüyor çünkü, kimsin, niye yaşıyorsun, bu yüzyılda gelişin niye, aşk, gül kokulu çeyiz sandığı vs. vs. Hergün giriyorum siteye, birşeyler paylaşmak ümidiyle ve üzülerek kapatıyor ama yılmıyorum.. Birkaç dosttan başka yazı yazan yok nedense belli ki onlarda birbirlerini tanıyorlar ve ben kendimi yabancı hissedip çekiliyorum.. Yine de yüreğini, düşlerini açabilen dostlara teşekkür ediyorum..Konu başlığı 'dertleşme' olunca dertleşmek istedim, ışığı görmüşlerle..
      Artık yükseklerdeyim, düşlerle iç içe, ışığın izinde ve sevgiyle..

O kadar güzel özetlemişsin ki sevecenlerin hallerini sevgili mehlikasultan.
İlhan İrem bir aynadır kendi varoluşumuza tuttuğumuz, her bir şarkıda, albümde katedilen mesafe ruhun yolculuğuna, yükselişine kat'i del'ildir.
Bu del'iller öyle hakikatlere mazhar olmuş derinlere çıkar ki, yürek gözünün kör olamayacağı bir yoğunluğa nüfuz eder.
Dertleşmek, halleşmek isteyen, kendi derinliklerindeki maceraları paylaşmak dileyen, daldığı okyanustan bizlere inciler çıkarmak isteyen, ne kadar çok ruh olduk İrembağı'nda maşallah, ama bu başlığı reklam panosuna çevirenler müstesna.
Varlık aleminde yokluğa sofra kurmuş, özünü arama yolunda dinlenmek suretiyle İrembağı'na uğramış, Işık ve Sevgi deryasından su içen mübarek ruhların yolları yüreklerinin dilediği gibi SeLaM içinde olsun !
Paylaşımlarınız için gösterdiğiniz samimiyete ve yalnız olmadığımızı isbatlayan açıklamalarınıza teşekkürler sevgili sevecenler.
                                       Işık ve Sevgiyle !...
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

http://doganin.melektozlari.com

Çevrimdışı yukselbursa

• *
« Yanıtla #17 : 30 Aralık 2008, 13:38 »
YENİ BİR YILIN YEPYENİ BİRLİKTELİKLER VE UMUTLAR GETİRMESİNİ TÜM İREM BAĞI İÇİN DİLİYORUM.
Işık ve Sevgiyle Nice ışıklı yıllara. Elele yürek yüreğe.
Yüksel Civelek

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #18 : 28 Nisan 2009, 14:52 »
" Kâinat, bu gezegendeki karaltıları derinden hissetmektedir. Açılan sayfa, içinde yaşayanlarca yeniden mavileşmezse, yırtılır. "

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2009, 15:16 »
Kendi aynalarımızda gördüklerimizi paylaşalım, kendi buğularımızı savurup hiçliklere, netleştirelim... Tüm aynalar netleşir... güzelleşir; Işık ve sevgiyle
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2009, 23:01 »
bilselerdi yapmazlardı !
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

Çevrimdışı Amaru

• *
« Yanıtla #21 : 29 Nisan 2009, 00:43 »
Büyücüler  pişman!

.. .. -.- ...- . ... . ...- --. .. -.-- .-.. .

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #22 : 29 Nisan 2009, 01:37 »
Son albüm "Cennet İlahileri" "çevir yüzünü cennete doğru" diyor Işık Dost... Son şarkı "Sis, Şatlup, Sekiz Bulut Dağının Prensesi" "odalarına gir cennet yüreğinin diyor" yüzümüzü cennete, yüreğimize çevirelim sevecen yürekler... buğulu aynaları yansıtmaya zaman yok.
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı akzambak

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #23 : 29 Nisan 2009, 11:54 »
Bazıları için hiç olmayan, bazıları için hiç ölmeyen güzellikler...

Uzun dünya yılları sonrasında, dağılan sislerin ardından pırıl pırıl aynalarda gülümseyen netlikler...
Aynı bütünün parçaları oluşu hissediş kapısından geçerek, yaşama aktarabildiğince cennet yüreğinin odalarına ulaşabilenlerin her biri, aklında kaldığınca yaşatacak herşeyi...

Yol uzun ama
Keyifli...

Her dünyalıya kısmet olmayacak bir zaman örtüşmesiyle,

Işık ve sevgiyle...
"Sesini değil, sözünü yükselt. Yaprakları yeşerten yağmurlardır, gökgürültüleri değil."

Çevrimdışı divane

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #24 : 05 Mayıs 2009, 03:21 »

ruhumla kavuşmuş gibiydi
                                kanatlarına, macera..

...

uçsuz bucaksız bozkırda şimdi,
                                suskun bir rüzgar gibi..

usa online pharmacy