Gönderen Konu: Dertleşme...  (Okunma sayısı 73645 defa)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Dertleşme...
« : 12 Nisan 2007, 21:56 »
Sevgili Arkadaşlar,
Belki de biraz da empati kurulabilmesini istiyor olduğumdan, bir forumdaki yöneticilerin, hele ki İlhan İrem gibi bir sanatçıya atfen hazırlanmış, içinde birbirinden farklı siyasi, dini vb görüşlere sahip üyelerin bulunduğu melektozlari.com gibi bir sitenin yöneticisinin ne gibi "dert"leri olabileceği konusunda ne düşündüğünüzü merak ediyorum.

Aynı zamanda tüm üyelerin yaşadıkları, yaşıyor oldukları sorunlardan da konuşabilirsek çözüm üretmek için birlikte adımlar atabiliriz...

Yalnız bu konunun bir ön şartı var:
Lütfen yazılan mesajları göz atmak şeklinde değil anlamak için okuyalım. Böylece olası yanlış anlamaların da önüne geçebiliriz.

Işık ve Sevgiyle...
Ufuk Agun

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Dertleşme...
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2007, 00:22 »

- Bir konuya rahatça mesaj gönderemezsiniz, öyle ya siz bir yöneticisiniz. Çoğu kişi İlhan İrem sitelerini kuran kişilerin sözlerini o kişinin şahsına ait bir düşünce olarak algılamaz. Bazen İlhan İrem'e mal eder. Yapacağınız her hareket, söyleyeceğiniz her söz herhangi bir kişiden daha fazla etkileyebilir okuyanı göreni... Bu nedenle her kelimenizi adımınızı ölçerek tartarak atarsınız.

- Gün içerisinde 2-3 saatten fazla zamanınızı mesajları düzeltmek, özel mesaj veya email yoluyla gelmiş olan teknik sorunları çözmekle geçirirsiniz.

- Düşünceleri sizin düşüncelerinizle aynı olsa da üslup nedeniyle forumda huzursuzluğa neden olan bir kişiyi uyarmak zorundasınızdır. Ancak o anda kişi tarafından "taraflı davranıyor" damgasını yersiniz. Kötü insan olursunuz. Münafık, kafir veya yobaz, komunist, ülkücü sıfatları havada uçuşur. Siz bile şaşırırsınız "benim görüşüm neydi?" diye....

- Uyarı alan hiçbir üye asla suçlu değildir, uyarının ardından günlerce mesaj gönderir ve kendisine haksızlık yapıldığını ve sadece tartışmış olduğu karşı tarafın uyarılması gerektiğini söyler. İşin ilginç tarafı tartıştığı kişi de aynı şeyi yapar... Öyle mesajlar gelir, öyle şeyler okursunuz ki kimi geceler, uyarı vermek konusunda forum yönetmi içerisinde verdiğiniz oyun vicdan muhasebesi nedeniyle uyuyamazsınız.

- Yaptıkları nedeniyle siz olumlu veya olumsuz oy vermiş olsanız da forumdan uzaklaştırılmış kişilerden e-postalar gelir veya farklı platformlarda yazılır. Kimseyle paylaşamayacağın, hiç duymadığın küfürler, adli işlem gerektiren tehditler barındırır bunlar. Bir gün anlamalarını ümit ederek zamana bırakırsın yapılanları...

- "Bana karşı kastınız olduğu için galeriye yüklediğim fotoğrafı yayınlamıyorsunuz" diyenler olur... Halbuki Sevecenler albümüne her üye sadece bir fotoğrafını yükler diye yazmaktadır girişte.

- Sizi hiç tanımayan bir kişi bile bazı söylentilerden sizin hakkınızda o kadar çok şey öğrenmiştir ki, nefret bile edenler vardır. İnsan hiç tanımadığı kişiden nasıl nefret edebilir ki?

sürecek

Peki şimdi bunları okuyunca, "Dert yanıyorsun madem, neden devam ediyorsun?" sorusu çok makul bir yaklaşım olur.

Melek Tozları'nın kurulmasının nedeni, yıllardır Sevecenlerin nitelikli ve naif bir iletişim platformundan yoksun olmalarıydı. Var olan ortamlar hep kontrolsüzlükten yok oldu!..

"Hiçbir demokratik hak ve özgürlük, kendisini yok etme özgürlüğünü kimseye vermez"

Birileri bu yükü çekmeli, bugün Ayşe, Ahmet... Yarın Fatma, Mustafa...

Tüm bunlar, Melek Tozları'ndaki her bir Sevecen'in Yüreğinden süzülmüş her bir mesajının yanında sadece bir HİÇ!.. Ama ne gerek var ki?..

...ve DOSTlar edinmişsindir, hiç görmeden... Aylarca iletişim kurmasan da orada olduğunu bildiğin, sessiz, sonsuz iletişimde olduğun...

Melek Tozları içerisinde olanlar veya olmayanlar... Büyük bir aile değil miyiz? Öyle veya böyle hep bu yolda peşi sıra yürüyen...

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
Ynt: Dertleşme...
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2007, 08:20 »
Bazılarımız biliyorduk ne zorluklar çekildiğini fakat herkesin durumu daha sağlıklı değerlendirebilmesi için bunların yazılması gerekliydi. Çok yerinde bir konu. Lütfen bunları okurken tüm site yöneticilerinin  benzer zorluklar yaşadığını düşünerek yorum yapın. Hele ki söz konusu olan bir İlhan İREM sitesi ise ! Umarım bundan sonra bir konu hakkında fevri hareket edip, yöneticilere yazmadan önce tekrar bu konu başlığı açılıp, yazılanlar hatırlanır !

" Bir gün anlamalarını ümit ederek zamana bırakırsın yapılanları... "

Bunu yapabilmek dahi bir erdemdir sevecen dostum. Kimilerinin hiiiiç bir zaman yapmayı beceremeyeceği.....

" ve DOSTlar edinmişsindir, hiç görmeden... Aylarca iletişim kurmasan da orada olduğunu bildiğin, sessiz, sonsuz iletişimde olduğun... "

Seni Seviyorum...

Işık içinde ol ! . .
http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı Sha_XIX

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2007, 12:34 »
Tebessümler;
Sıcak, Samimi, Sevimli...
Anımsayışlar;
Düşünceli, Kararlı, Hisli
Belki de Mahçup...
Fazlasıyla!

Fazlasıyla sevmektendir başkalarından,
O'na değer vermektendir burada bulunmak...

Ve fazlasıyla önemsemektendir bilinenlerden,
Bir de
Tercihlerine, yaptıklarına ve düşüncelerine değer vermektendir,
Başka yerlerde bulunmayıp da burada bulunmak
Birilerinin!..

Her birimiz için burada bulunmanın nedeni;
Işıkdost'un yüreğimizdeki anlamıdır ilkin,
Sonrası Ahmettir, Ayşedir, Mustafadır, Fatmadır
Hülasası MelekTozları'dır...
Fazlasıyla!

Burada yer alma nedenleri aynı olsa da
Yer alış tarzları ve anlatımları farklı onlarca yürek
Birbirlerine saygı duyabiliyor ve anlayabiliyorsa birbirlerini
Kızgınlığını hakarete, nefretini kavgaya dönüştürmüyorsa
Sevecenler
Bu biraz da MelekTozları Yönetimindendir,
MelekTozlarına duyduğu güven ve saygıdandır sevgili Shalamar!
Ve hatta sizdendir!..
Fazlasıyla...

Sorgulayın;
Burada herşey fazlasıyla olmasaydı hepimizden,
MelekTozlarında bulunmak kimin gelirdi içinden!

Tebessümle
Gönlümüzden...
Işık ve Sevgiyle
Yüreğimizden...
Dağlar, Nehirler, Ağaçlar...
Aşklar, Dostluklar, Arkadaşlık...
Anılar, Yarınlar, Işık ve Sevgi...
       _.-*-._
Hiçbir Şey Herşey...
Herşeymiş Hiçbir Şey...

Çevrimdışı lugol

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2007, 22:16 »
Eh ben de biraz dertleşip rahatlayayım. :)

- Forumda hoş olmayan ya da hakaret içeren bir mesaj yazılacak diye (ki aşırı bir mesaj trafiği yok ilhaniask.com' un ) her yarım saatte bir kontrol ediyorum. Sürekli bir endişeli ruh hali içinde yaşıyorum.

- Ufak bir aksaklık ya da eksiklik olduğunda ya da eklenmesi gereken bir resmi, yazıyı geç eklemek durumunda olduğumda üzüntüden mide ağrıları yaşıyorum.

- Ve çok üzücüdür ki diğer site yöneticilerine herhangi bir sebepten dolayı(silinme,engellenme vs..) sinirlenen, kızan üyelerin beni saatlerce msn başına kilitlemesi beni üzüyor ve vaktimi çalıyor. Vaktimi çalıyor çünkü; açıklama yapma gereği hissediyorum.

-Günlerinin en güzel saatlerinde bile forumların yada sitelerin düzeni için emek harcayan dostların yanlış sözlerle karşılaşmasının verdiği üzüntü çok daha fazla.

Ama herşeye rağmen, Işık ve Sevgi yolunda  ağrıların,  saatlerin ve sözlerin hiç önemi yok. Olmayacakda hiçbir zaman.

Ohh be :)  ne güzelmiş. 
hangimiz senli benli,hangimiz sizli bizli,
bir koridor esrarengiz,yaşıyoruz gizli gizli

Çevrimdışı beyaz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2007, 00:26 »
Aslında ben daha yenı sayılırım,üç günlük bir üyeyim umarım ışik ve sevgi yolunda daha güzel şeyler paylaşacağız.
çektim firakin satmimi erdim cemalin, iydineaç leblerin meyhanesin ney gibi nalan et beni...

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2007, 00:33 »
Yol güzel oldukça, paylaşılanlar da güzeldir...

Her şey bir bütünün parçası değil mi?

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2008, 02:50 »
Bu gece sevgili Sha_XIX'in bir yazısını tekrar okumak için foruma girdiğimde içimde bir burkulma hissettim. Yazıyı araştırmak için profiline girdiğimde gönderilen mesajlar bölümünden araştırma yaparken bir çok konu tekrar ilgimi çekti ve başladım geçmişe dair yazılarımızı okumaya.

Dudaklarımdan dökülen ise ''Ne güzel paylaşımlarımız ne güzel yazışmalarımız varmış.'' oldu. Bir çok konuda detaylı yazışmalarımız, hissedişlerimizin kaleme alınışı ve yansıtılışını görmek İç'imde bir burukluk yarattı. Şimdi foruma girdiğimde ise karşıma çıkacak mesajları tahmin edebiliyorum. Bir kaç ''Güzel Yürek''in çabalarından başka bir şey yok!

Nerede o paylaşımlar..!

''Seni Seviyorum'' , ''Cennet İlahileri'' ve diğer albümler için yazılmış hissedişleri gördükçe bu suskunluğu nedense kabul edemiyorum...

Yüreğim ses istiyor dünya gözüyle!

Her yüreğe ayrılıkların ötesinden sarılmak, cennet bahçesi olarak gördüğüm bu yerin kırbahçelerinde özgürce ve huzurluca uçabilmek istiyorum... Birbirimizin kanatlarına renk verelim özgür uçuşlarımızla! Üstümüzde ki boğucu ıslak giysiden soyunarak var edelim kendimizi...

Bizim bizden başka sarılacağımız yoldaşlarımız yok!

Güzel sohbetlerin bir yerinde hep şu sözleri duyuyorumbu güzel yer için: ''Güzel olacak Sefa'' umutlarım kaybolup gitmeden tekrar doğmak istiyorum..! Kendi adıma yazılarınıza, yolculuklarınıza ihtiyacım var. Hissediyorum ki yazılarıma, hissedişlerimi görmek steyen yürekler var...

Geçmişi şimdi yaşarken, uzak zamanlarda tekrardan bir burukluğu görmek istememek adınadır yazdıklarım.

''BİR''dik ''BİR'' kalalım..!
''Sevgi''ydik ''Sevgi'' olup akalım!
Sonsuzluğa!

Dönüp dolanıyorum başka yerlerde ama yine soluğu burada alıyorum gecenin bir vakti. ''Belki güzel bir paylaşım'' olmuştur diyerek...

Yoksa ben mi görmüyorum, bilmiyorum... Az önce söylediğimi yine tekrarlıyorum: Bizim bizden başka sarılacağımız yoldaşlarımız yok!

İrem ne diyordu: ''Ayrılıkların da Sonu Var''. ''BİR''

Dertleştim işte bir gece yarısı sizlerle. Varın şimdi kendinize sorun ''Neden'' diye...

Işık ve Sevgi o güzel yüreklerinizden eksik olmasın

ISIK YOLCUSU
Sefa KÖYLÜ
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2008, 04:46 »
Söylediklerinin altına imzamı atıyorum güzel dostum, daha 6-7 aylık bir yapılanma sürecinde 3.000'i aşkın üyesi bulunan, her açılan konuda karşılıklı beyin fırtınaları oluşan siteleri gördükçe, İlhan İrem gibi, şarkıdan şiirden çoook ötelerde ruhsal uyarımlar oluşturan, her eserinde farklı tatlar sunan, sonsuz bir hazinenin izleyicilerine ne oldu? neyi yitirdi? ya da neden çekiniliyor? diye sormadan edemiyorum...

Ama bu soruların da kendi içinde bir yanıt barındırdıkları aşikar ama gel gör ki ben yine de İlhan İrem düşüncesi ile ilgili çok sesli paylaşımların bitecegine ikna olamıyorum.

Biryerde Işık varsa Gölge de kaçınılmazdır !

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, İrembagı'nın kuruluşundan beridir süregelen fikir ayrılıkları sebebiyle, gruplaşmalar, ayrışmalar oldu.

Mevcut sitemizle ilgili olan paylaşım kısırlıgının ana nedenleri aslında bu ayrışma degildir elbet, ve samimi bir iyiniyet, hoşgörü, sevgi ile sunulan herşeyin karşılıklı kabul görecegi inancındayım, keza bu koşulları barındırmayan;

İrembagı oluşumunda gelinen süre itibarı ile elit bir seviyenin oluşması ve kaçınılmaz agırlıgı belirgin bir şekilde kendini hissettiriyor. İrembagının genel çehresinin, yönünün belirlenmesi, ve pek nihayi bunların neticesinde de paylaşımların salt duyuru, haber ve deginildigi üzere bir kaç güzel canın farklı açılımlarından ve hatırlatmalarından öte genişlik kazanamaması da açıkcası bana kafi gelmiyor !..

neyse susuyorum ;)

Işık Dost'un eserlerindeki tınısal, müzikal lezzetlerinden duyulan hissi tezahürlerinden ziyade, Ruhsal yolculukta çantamıza doldurabilecegimiz, İnsan olarak dünyadaki misyonumuzun farkındalıgına yönelik, psikolojik, sanatsal, tarihsel derinliklerin edebi, samimi ve hoşgörülü bir çerçevede sunulması ve paylaşılması arzusuyla,
Sadece kuru bir çift kelimeden ibaret olmayan, ''Işık ve Sevgi'' nin yüreklerinize aydınlık bir koridor sunması dilegiyle...

Işık ve Sevgiyle...

Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2008, 17:28 »
MelekTozları yönetiminin sert bir tutum içinde olduğu eleştirileri bir dönem epey dile gelmişti.
Yanlışlar olmamış mıdır? Olmuştur elbet ancak yeni yeni anlaşılan veya gelecekte anlaşılacak olan bu tutum, MelekTozları'nın kapanmış veya niteliğini yitirmiş platformlar listesine dahil olmasını engellemekten başka bir amaç taşımamaktaydı.

Bireyler kimi zaman dinlenir, geri çekilişler yaşayabilirler. Kendileriyle başbaşa kalmak isteyebilirler. İlhan İrem'in "Pencere... Köprü... Ve Ötesi..." üçlemesi öncesine, "Koridor" öncesine, "Cennet İlahileri" öncesine baktığımda, kış mevsimini görürüm. Sanki doğa sessizliğe bürünmüştür. Ağaçlar yapraksız, kuşlar suskundur... Beyaz bir kar tabakası kaplamıştır her yanı.

Ancak kışın ardından bir anka kuşu gibi küllerden yeniden doğuş yaşanır. O sessizliğin nedeni güçlenmek, anlatımların özümsenmesi içindir belki de... Karın toprağı sulaması gibi. Tomurcuklar patlar ve doğa uyanır sanılır. Halbuki hiç uyumamıştır. Sadece beklemiştir.

İlhan İrem anlatımlarının anlaşılması konusunda hiç umutsuzluğa düşmemiş, 35 yıldır sürekli anlatmıştır. Tekrar.. tekrar... tekrar...

Yalnız önemli bir şey var. BİR olmaksa niyetimiz, dileğimiz... Kimseye daha sonra pişman olma ihtimalimiz olan hitaplarda bulunmamak gerek. Yoksa zararımız olabilir BİRliğe... Bu nedenle sorumluluklarımız çok büyük...

Bir şey daha...
Hassas Yüreklerin güzelim satırları mevcut MelekTozları'nda. Çoğu şimdi uzaktan izliyor... Nedeni, zamanında kendilerine yapılan ithamlara karşı kendilerini tek başlarına savunmak durumunda kalmaları ve sonrasında hassas Yüreklerini korumak adına uzakta kalmayı tercih etmeleridir... Bahar geldiğinde aynı hatalara düşmemek gerekir. Yek vücut olarak tepki verilebilmeli yanlışlara. Yoksa birer birer yine düşer kaleler...

Çevrimdışı anelya

• *
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2008, 17:39 »
 Herkeze selamlar bende yeni sayılırım bir kaç aydan fazla oldu. Yazmak isterim ama imla hataları yapıyorum ve çekiniyorum ama yazılanlarıda okumak çok güzel.. Okadar güzel yazılar yazılıyorki,herkeze teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı disciple_of

• DMT
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2008, 22:13 »
Sevgili Anelya ve diğer yeni eski sevecen dostlar; yüreğiniz yüreğimizdir...

İmla ve yazım hataları hepimizin sık sık düştüğü yanlışlar.Gönlünüzün yansımalarını içten dokunuşlarla paylaşırsanız, sitemiz sevginin ve bilginin daha yoğun paylaşıldığı güzel bir köşe olur.

Işık ve Sevgiyle...
Herkesin kalbi vardır zannedilmesin !

Çevrimdışı anelya

• *
« Yanıtla #12 : 23 Aralık 2008, 11:49 »
Ayyy çok sevindim çok teşekkür ediyorum okadar yazacaklarım vardı kii içimden gelen bundan sonra yazmak isterim.Gerçekten çok ama çok teşekkür ediyorum.IŞIK ve SEVGİYLE.......

Çevrimdışı asem

• *
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2008, 17:12 »
Öncelikle sitedeki herkese merhaba demek isterim. Sitede çok yeniyim ve dertleşme konusunda yazılan yazıların tamamını okudum.Gönül isterki art niyet taşımayan herkes içinden geldiği gibi konuşsun ve yazsın. Zaten toplum olarak üzerimizde yeterince baskı hissediyoruz ama diğer yandanda sitenin birliğini ve devamını korumak adına yapılanlarıda anlamaya çalışıyorum.Dediğim gibi çok yeniyim henüz, bu sitede ilgimi çeken ve fovorim olan konular var ve başlarken hata yapmak ve engellenmek korkusu ile yazmak istemem.Slogan çok hoşuma gitti " Işık ve Sevgiyle" umarım içimizdeki ışık ve sevgiyle tüm üyelerle BİR olmaya devam ederiz.
Hezaman Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı oik0s

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #14 : 29 Aralık 2008, 22:57 »
"Tozpembe / Progressive Çocuk Şarkıları" / İlhan İrem
CD kartonyeti içi :

YORUMSUZ

usa online pharmacy