Gönderen Konu: Kuantum Müziği Nedir?  (Okunma sayısı 14900 defa)

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
Kuantum Müziği Nedir?
« : 05 Nisan 2007, 02:54 »
"29 Eylül, akşamüstü müthiş bir sağanak vardı. Yağmur konsere yarım saat kala durdu. İstanbul’un bütün diğer semtlerinde yağış sürerken, Açıkhava üzerindeki yıldızlar beni çok etkiledi.

Kuantum Müziği bu ! Arzular hayatı değiştirir. Sen kendi hayatında mucizevi değişimler ararken… Düşün ki, binlerce insan, yağmurun durmasını istemiş, düşlemiş. Kainat derin düşüncelerle dönüşür, büyülenir."

Üstadın Hulusi Tunca ile röportajından alınmıştır...

Kuantum müziği sizce nedir sevecenler?

oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Ynt: Kuantum Müziği Nedir?
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2007, 10:51 »
Bu çok önemli röportajın okunması sayısı maalesef epey az oldu. Ulaşmak isterseniz adresi:
http://www.melektozlari.com/mt/index.php?topic=956.0

Kuantum Müziği vurgusu, üzerinde durulması gereken bir konu...

Çevrimdışı gece perisi

• DMT
  • *
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2007, 11:18 »
       Kuantum, madde atomunun enerjiye dönüştüğü durumdu (bu noktalarda kavramlarda yanılırsam düzeltin).  Atomdan daha küçücük parçacıklar (kuark vb...) çok hızlı hareket eden enerji partiküllerine ya da enerji dalgalarına dönüşmüş olur. Kısaca, madde enerjiye dönüşür...

Bu dönüşümün çeşitli olabilir. Canlılar gibi.. ve bu enerji parçacıkları, diğer canlıları da etkiler ve hatta belki insan düşüncelerini de..
     Kişi bu enerji titreşimi gözlemlerse ya da algılarsa, algıladığı ve algılanan kopuk ve bağımsız olmaz, bir dir...

Bu müzik içinde geçerli; içsel bir ışıkla, özel bilinç düzeyinde notalar, kainatın enerjisiyle işbirliğine sokulduğunda :) müzik, müzik olmanın ötesine geçecektir, daha derinlerimize etki edecektir ve ediyor da... Kişiler arası iletişimin en derini gibi sanki ;)

Kuantumda bir noktaya yapılan etki de, bütünü etkilerdi.. O zaman düşünceler de tüm alanı, çevreyi hatta kainatı etkiler diyorum.. Notalara yüklenen titreşimleri, enerjileri, düşüncelerimizde güçlü inançlarımıza koyduğumuzda, kainatta bu doğrultuda değişecek, güzelleşecektir, yağmurlar dinecektir...
Yıldızlar, gece belirmekten memnunlar..!!

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2007, 12:58 »
Sevgili Halide, öncelikle düşüncelerini paylaştığın için çok teşekkür ederim.

Yıllar önce Yahoo mail grubunda sevginin enerji olduğuna dair bir tez atmış, ardından sıkı tartışmalara girmiştik. Maddenin enerjiye dönüşmesi gibi, enerjinin de maddeye etkisi kaçınılmazdır. Sevgi enerjisinin de insana, çiçeğe, kütüğe kısacası her şeye etkisi olduğunu düşünürüm.

Kuantum fiziğinde en küçük parça bütünün temsilidir ve bütünün özelliklerini taşır.
Tasavvuf düşüncesinin bugüne uyarlanmış hali olduğunu söylersem yadırganmaz sanırım.
Tasavvufa göre kainat bir bütündür ve insan, bu kainatın parçası olmakla birlikte kainatın, BÜTÜNÜN, dolayısıyla yaratıcının tüm özelliklerini barındırır.

Peki, Kuantum Müziği? Bir önceki paragrafıma paralel gidecek olursam...
Sonsuzluk Notalarını yorumlamaya kalktığımızda, fark etmişinizdir ki bir diğer şiiri aklımıza geliyor ve çoğu zaman şaşırtıcı "köprüler" olduğunu fark ediyoruz. Buna örnek veremem, kelimeyle anlatamam ancak bu hissi yaşayan arkadaşlarımız ne demek istediğimi anlayacaktır... Şu an aklıma gelen ve paylaşmak istediğim, İlhan İrem'in her bir Sonsuzluk Notası, "Işık ve Sevgiyle", "İrembağı", "ESP" düşüncelerini olduğu gibi barındırıyor. Yani bu felsefeyi BÜTÜN olarak kabul edersek, her bir şiir bu bütünün parçası ve tüm özelliklerini barındıran hali. (Belki bu nedenledir ki İlhan İrem hiçbir şarkısını diğerinden ayırmaz)

Diğer arkadaşların düşüncelerini de sanırım merak ediyoruz...

Çevrimdışı ceza

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2007, 16:40 »
Shalamar arkadaşımın 2. paragrafını okurken VAHDET-İ VÜCUD aklıma geldi. Son derece yakın bilgiler gerçekten. Son paragrafı okurken de

okuyarak öğrenilemez.....

birinden dinleyerek de öğrenilemez....

tamamen sezgiye dayalı,özel bir bilgidir.....

yaşanması gerekir.....

yaşayarak öğrenen kişi de....

karşı tarafa anlatamaz.....

Kuantum müziği=VAHDET-İ VÜCUD gibi oldu ben öyle algıladım gerçekten.

Farklı bir yaklaşım oldu galiba :)

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Kuantum Müziği Nedir?
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2007, 10:16 »
Alıntı
Düşüncelerimiz, hissedişlerimiz, isteklerimiz… Beynimizin kıvrımlarında dönen her şey dalga dalga yayılıyor evrene. İyi düşünceler, kötü düşünceler… Ve tüm bunlar, bugün yarın, bir şekilde kıyılara vuruyor ve evrenin bütünlüğü içinde bir fiziksel sonuç yaratıyor. Nasıl ki yıllarca ardı ardına kayalara vuran dalgaların, güçlerini birleştirip o kayalara etki etmesi gibi, düşünceler de birleşip olayları etkileyebiliyorlar.

İlhan İrem İstanbul Konseri… Binlerce Yüreğin saf temennileri birleşerek yağan yağmuru durdurmadı mı? “Bir Yıldız”, açılan bulutların arasından yıldızların altında söylenmedi mi?..

İlhan İrem’in Kasım 2006’da Hulusi Tunca ile yaptığı özel röportajdan:
“Kainat derin düşüncelerle dönüşür, büyülenir. ”

Yukarıdaki alıntı, geçtiğimiz ay yayımladığım "Kainata Yayılan Dalgalar" isimli yazımdan bir bölüm. Kuantum Müziği kavramı ile ilgili olduğunu düşündüğüm... Tamamını http://ufuk.agun.org/kainata-yayilan-dalgalar adresinden okuyabilirsiniz.

Işık ve Sevgiyle...
Ufuk Agun

Çevrimdışı matya

• 1.nesil
  • *
What the Bleep Do We (K)now ?
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2007, 16:41 »
    Arkadaşlar bu konu gerçekten derin... Bilmiyorum izlediniz mi? 'What the Bleep Do We (K)now' adlı 2004 yapımı bir film var. Şu an 2. si de yoldaymış. Ramtha grubunun desteği ve bir grup bilim adamının sözleriyle inanılmaz derecede sevimli sade ama derin bir anlatımla, kuantum fiziğinin insan hayatındaki önemli etkileri konu alınarak yeni (aslında kadim) bir yaklaşım tanıtılmış.

bir zen rahip, bilinen en duyarlı element olan su ya meditasyon yolu ile zihinsel uyarılar ve onaylamalar gönderiyor. Rasgele bir barajdan alınan bu su örneğinin baştaki molekül yapısı ile rahibin uygulamasından sonra değişen molekül yapısı incelendiğinde çok ilginç bir fark çıkıyor ortaya..
   Suyun dağınık olan molekül yapısının uyarıcı düşünceden sonra tıpkı kar tanelerinin büyütülmüş görüntüsündeki o yıldızımsı şekiller gibi düzenli ve muhteşem bir görünüm kazandığı gözlemleniyor...

Yani 'düşünce su ya bunları yapıyorsa bize neler yapabilir kim bilir...'

29 Eylülde ben de oradaydım. Çevremdeki herkes 'kesin iptal edilir, bu yağmurda konser mi olur'  gibi özgüven yıkıcı düşünceler taşırken ben kesinlikle o konserin mükemmel olacağına inandım.
 Ve gerçekten garip bir şekilde Harbiye'nin bulunduğu muhitte gökyüzü konser esnasında açık bir görünüme sahipti. İnanamadım çünkü gerçekten o gün yağmur bardaktan boşalırcasına yağmıştı... İstanbul’un diğer kısımlarında hala yağmur yağmaktaydı ama..
       bence bu durum, orda olmayı gönlünce en samimi duygularıyla 'seçmiş' benim gibi bir grup insanın toplamıydı......

Ne diyordu sevgili İlhan İrem  'Biz İstersek gözyaşından gülen elma yaparız
                                              Biz istersek kahkahadan ağlayan nar yaparız'

HERKESİ SEVİYORUM....IŞILTILI GÜNLER....
"AKLININ ALAMAYACAĞI ALEMLERE AKIYORUM.. KAFANIN BASAMAYACAĞI GERÇEKLERDE YAŞIYORUM..BENİ FARK ETMEN İÇİN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKMIYORUM.KENDİMİ İSPAT ETMEK İÇİN ŞEKİLLERDE KÖPEK OLMUYORUM.BEN KİM OLDUĞUMU ZATEN BİLİYORUM"

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
Dr. Emoto'nun Su Kristalleri
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2007, 19:50 »
Su kristallerinin, kendilerine iletilen duygulara verdikleri tepkileri bilimsel deneylerle araştırılmıştır.

Sürekli hakaret edilen su ile güzel sözler söylenen suyun kristalleri birbirinden farklılık gösteriyor. Farklı dillerde de olsa dua (buna güzel dilekler de diyebiliriz) edilen su, görsel şölenler sunuyor bizlere... Kristallerin fotoğraflarının aynı fiziksel şartlar altında çekildiğini de eklemem gerek.

Japon bilim adamı Dr. Masaru Emoto tarafından yapılan bu deneyler, düşüncenin fiziksel etkisini ispatlamıştır.

Aşağıdaki linkler incelendikten sonra Kuantum Müziği hakkında tekrar düşünmek gerekebilir...

Konuyla ilgilenen arkadaşlar için bazı linkler:
http://www.netpano.com/haber/1257/Suyun/Haf%C4%B1zas%C4%B1/Var/
http://sufizmveinsan.com/arastirma/sukristalleri.html
http://www.thank-water.net/english/index.htm (İngilizce - Projenin sayfası)
http://www.spiritofmaat.com/archive/aug1/consciouswater.html (İngilizce)

Türkçe kitaplar:
Suyun Bilinmeyen Gücü
Suyun Gizli Mesajı

...Ve bir not: İnsan vücudunun büyük bir yüzdesinin SUdan oluştuğunu düşündüğümüzde, düşüncelerin insanı nasıl etkilediğini anlamak kolaylaşıyor...

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı B.I.R

• ...
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2007, 03:00 »
   Sevgili Shalamar’ın dikkat çektiği kitaplar gerçekten çok güzel mutlaka edinilmesi gereken kitaplar. Özellikle bahsettiği su kristallerinin fotoğrafları görülmeye değer harika fotoğraflar. Biri pozitif diğeri negatif iki zıt kavram ( örneğin: melek - şeytan ya da çok tatlısın-çok *****sın) söylendiğinde su kristallerinin kristalize halleri arasındaki inanılmaz farkı mutlaka görmelisiniz.

Ve evet düşünce yaratıcıdır. Kendimizi, Dünyamızı,  hayatımızdaki her şeyi düşüncemizle şekillendiriyoruz, düşündüklerimizi hayatımıza çekiyoruz. ( Tıpkı İstanbul Konserinde yağmuru durdurduğumuz gibi.) 

Suyun Gizli Mesajı adlı kitaptan bir alıntı yapmak istiyorum:
   "Size bir soru: Ruhunuz ne kadar temiz? İşteki sorunlardan beliniz bükülmüş durumda mı? Ya ailevi problemler? Vicdanen rahat mısınız? Şayet öyleyse içtiğiniz suyun tadını yavan ve lezzetsiz buluyor olmalısınız.
   Spordan ya da benzeri bir egzersizden sonra içtiğiniz suyu-musluktaki su bile olsa-ferahlatıcı ve lezzetli bulduğunuz dikkatinizi çekti mi? Suyun tadında içinden geçirdiklerinizi bulursunuz.
   Bilmiyorum, bu söylediklerimden her şeyin sizin zihninizde olup bittiği sonucunu çıkarıyorsunuz; ama benim asıl anlatmaya çalıştığım şu ki, belirli bir ruh halindeyken - mesela şükrederek - su içtiğinizde suyun bizatihi kendisi fiziksel olarak dönüşüme uğrar; aynı suyu farklı duyguyla içtiğinizde aldığınız tat değişir.
   Duygularımızın ve heyecanlarımızın dünya üzerinde anbean etkisi vardır. Kelimeleriniz ve imgeleriniz yaratıcıysa, güzel bir dünyanın yaratılmasına anbean katkıda bulunuyorsunuz demektir. Oysa yaralayıcı mesajlar iletiyorsanız ancak evrenin yaralanmasına katkıda bulunursunuz.
   Bu durumun farkında olan birinin, etrafındaki insanlara öfkeli sözcükler yöneltmesi mümkün değildir; ne de kendi hataları ve zayıflıkları yüzünden başkalarını suçlaması. Dünyayı tek bir anda değiştirecek kapasiteye sahipsiniz. (Işık Dost'un dediği gibi: Biz istersek, bir gecede yeni Dünya kurarız!) Yapmanız gereken sadece basit bir seçim. Sevgi ve şükran dolu bir dünyamı seçeceksiniz, yoksa yoksunluk ve mutsuzlukla dolu bir dünya mı? "

Ve unutmadan sadece vücudumuzun değil Dünyamızın da büyük bir kısmının su olduğunu düşünürsek...!!
SEVGİMİZ TÜM EVRENİN ÜSTÜNE....
IŞIK VE SEVGİYLE...

Çevrimdışı gece perisi

• DMT
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2007, 23:01 »
Rica ederim, amaç paylaşım. Sevgili Shalamar, söylenenlere katılmakla birlikte o röportajda geçen 'Kuantum müziği' ifadesi sanki ilk satırlarda yazılanlarla daha paralel buldum ben, yani paragrafın bütününden öyle anlam oluştu bende..

ve sevgili matya; İstanbul konserine saatler kala sırılsıklam olmama rağmen, o konserin sadece ben orda olduğum için bile olsa (megolamanlık gibi oldu ama) olacağını biliyordum, zaten ilerleyen saatlerde gökyüzüne her baktığımda artan yıldız sayısı da bunu gösterdi sanki..

Bilim ve metafiziğin birbirini desteklediği kuantuma, bilimsel ve deneysel örnekler linkte;

http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/kuantumbilinc.htm

Çevrimdışı zaf

• ..
  • *
« Yanıtla #10 : 10 Mayıs 2007, 13:42 »
Bu konuda 5 sene evvel bir eğitim almıştım kuantum düşünce teknikleri ondan sonra hayatımda ciddi değişimler oldu. Daha sonra uygulamayı veren hocam R.Şanal bunu kitaplaştırdı, Kuantum düşünce tekniği Arıtan Yayınlarından çıktı, konuyla ilgilenen sevecenlere şiddetle önerilir...
oyun yapıp oynarlar seni geceleri aralarında

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
« Yanıtla #11 : 18 Mayıs 2007, 17:40 »
İzmir konserinin haberi duyulduğundan beri yağmur..
yağmur.. yağmur deyir herkes..
Ne olur "Güneş" desek "açık bir hava" dilesek "dua" etsek...
Işık ve sevgiyle...
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı gece perisi

• DMT
  • *
Kuantum Konser
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2007, 21:05 »
Büyülü desenimizin hiç bir noktasında negatif yaklaşım yok...hiç bir noktası kararmıyor.. İstekler en içtendi, insanlara inanıyorum...

Konser olacak, bakın ki fuarın en kalabalık sürecinde de boş bir mekan bulunabilmiş, hem de aynı zaman diliminde.

İstekler, derin düşünceler kainat dönüşümü... ;) Bakılan pencereler de**

Işık ve Sevgiyle...

Çevrimdışı matya

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #13 : 29 Mayıs 2007, 13:11 »

http://www.derki.com/sayfalar9/kuantumask.html
"AKLININ ALAMAYACAĞI ALEMLERE AKIYORUM.. KAFANIN BASAMAYACAĞI GERÇEKLERDE YAŞIYORUM..BENİ FARK ETMEN İÇİN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKMIYORUM.KENDİMİ İSPAT ETMEK İÇİN ŞEKİLLERDE KÖPEK OLMUYORUM.BEN KİM OLDUĞUMU ZATEN BİLİYORUM"

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Haziran 2007, 22:44 »
Gerçek bir sentez , duyguların harmanlanması ve hissedilenlerin yoğrulması. Hakikaten Kuantum Müziği bu !

İşte TÖREN...

Ne gam...
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.