Gönderen Konu: İlk İlhan İrem Dinlediğiniz An...  (Okunma sayısı 106322 defa)

Çevrimdışı atesim

• 1.nesil
  • *
Ynt: İlk İlhan İrem Dinlediğiniz An...
« Yanıtla #30 : 04 Temmuz 2007, 16:55 »
İlk İlhan İrem dinlediğim an.... ortaokuldaydım.. her gece radyodan müzik dinleyerek uyurdum... bir gece uykumdan OLANLAR OLMUŞ’U duyarak uyandım... O zamana kadar İlhan İrem’i dinlememiştim... Ve o şarkıyla sesine vuruldum... O zamandan beri sürekli dinliyorum... bıkmadan usanamadan... ve her gün BEZGİN’İ mutlaka bir kez dinliyorum...
herşeyden çok...

Çevrimdışı atilganyildiz

• 1.nesil
  • *
    • cemal süreya
« Yanıtla #31 : 06 Temmuz 2007, 16:30 »
sanırım 1988 yılıydı Gümüldürdeyim hiç unutmam dayımın arabasında (ama ne araba, ya serçe, ya murat 131 bal rengi son nokta o dönem) dünden yarına kaseti vardı 10 yaşlarındaydım dayım sürekli buruk adlı şarkıyı dinlerdi onlar eve girince ben arabadan inmezdim saatlerce o kaseti çevirir çevirir dinlerdim.
nefesimde yaşayan
sıcaklığı paylaşan yar ola
yaşam denen uykudan
uyanmasını bilen yar ola..

Çevrimdışı ashemez

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #32 : 07 Temmuz 2007, 00:23 »
Ben İlhan İrem dinlediğim zamanları ilkokul zamanları bilirdim ama annem bir düzeltme yaptı sağ olsun :) Meğerse daha 2 - 3 yaşlarımdayken (1990-1991) karşı komşumuz İlhan amca bana arabasında dinletirmiş fakat ben hiç hatırlamıyorum. Demek ki ileride aslında bildiğim şeyleri hatırlamışım ve o yüzden sevmişim ya da sevdiğimi sanmışım...
PINK FLOYD

Çevrimdışı salamar

• 1.nesil
  • *
tamam tamam hatırlıyorum
« Yanıtla #33 : 08 Temmuz 2007, 21:14 »
1999 yılıydı o zaman Tarsus’ta okurken bir gün ders bitiminde mersindeki eve gelmiştim yorgun argın şöyle kanepeye uzanıp televizyon izlerken yerel kanalların birisi denk geldi ve o an:

mükemmel bir ses bana çok yabancı çok aradım ve sonunda buldum İLHAN İREM tam 8 senedir dinliyorum ve ömür boyuda dinleyeceğim nadir insanlardan bir tanesi...

Çevrimdışı ozgl

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #34 : 09 Temmuz 2007, 01:30 »
sanırım ortaokul yıllarıma denk geliyor ama çok net de hatırlayamıyorum belki daha önce:))

Çevrimdışı lilith

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #35 : 16 Ağustos 2007, 23:26 »
ooooooooo çok eski......... Hatırladığım kadarıyla bir Türk filminde dinledim. Bir Tarık Akan filmiydi........
ama son 1 yıldır daha çook anlamlandırdım kendisini !
sürgün gibi masallarda..........

Çevrimdışı ederlezi

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #36 : 02 Eylül 2007, 16:51 »
1998 Yılıydı..

O dönemde Yeditepe TV isimli yeni bir kanal test yayınları yapıyor ve sürekli olarak klipler yayınlıyordu.

İlhan İrem'in "Donuk Yolculuk" klibini yayınlamışlardı... Sonrasını hatırlamıyorum :)

Işık ve sevgiyle..
....

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #37 : 04 Eylül 2007, 14:29 »
İlk İlhan İrem dinlediği anla ilgili tarih verenler var, yıl vb..Bu benim açımdan imkansız. çocukken, 80'li yıllarda ilk kez dinlediğim kesin ama o yaşta o şarkılardan herhangi birini dinler dinlemez vurulup da tarihi aklımda tutamadım :P
O dönemlerden Konuşamıyorum, Anlasana, Yazık Oldu Yarınlara ve Ali Veli Maria kulağıma aşina idi. Özellikle de sonuncusu. İlk dinlediğim anı değil ama dikkatimi epeyce çekip bir kasetini almam gerektiğini düşündürten anı yazabilirim.
95 yılından bir gecede, odamda tek başıma ÖYS hazırlık testlerini çözmeye çalışırken küçük masa radyomda Konuşamıyorum çalmaya başladı ve aşina olduğum bu şarkıyı biraz sesini açarak dinledim. O gece o şarkı çok hoşuma gitti ve öbür gün soluğu bir müzikevinde aldım.
-"İlhan İrem'in son kaseti hangisi acaba?"
Romans'ı uzattılar bana..
Sonra..

"Bir şey anlamadım
Daha mı?, dahası yok, bu herşeyin ötesi
Herşeyin ötesine geldin, başlangıcına yani
"

Sevgiyle,

Çevrimdışı bahar02

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #38 : 11 Eylül 2007, 14:17 »
Ben İrem'i dinlemeye başladığım günü çok iyi anlıyorum ilk şarkısı yani onu tanıdığım Konuşamıyorum olmuştu öyle bir içime işlemişti ki hala da içimde saklıyorum.. seni çok seviyorum sevgili İlhan İrem..

Çevrimdışı ROMANS

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #39 : 12 Eylül 2007, 16:47 »
Hatırlamaz mıyım bulutların üstündeydim...
Sana eğildim tekrar yerinde yoktun...

Herkes aklında kaldıgınca yasatacak bızı bılıyosun...

Çevrimdışı bahar18

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #40 : 12 Eylül 2007, 18:39 »
Çok net hatırlıyorum.

Show TV’de 'BOŞVER ARKADAŞ' adlı bir film ile girdi benim dünyama... Tabii onun öncesi de var ailem de dinlerdi... O zamanlar ben pek dinlemezdim ta ki BOŞVER ARKADAŞ filmini izleyene kadar....
Filmden çok şarkılar hoşuma gitmişti o an. Yanılmıyorsam ilkokul 5.sınıfa gidiyordum...

Ve DAİMA ....!

Işık ve Sevgiyle

Çevrimdışı bahar18

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #41 : 12 Eylül 2007, 22:14 »
6-7 sene önce lisenin ilk sınıfının bittiği yaz Erdek de bir otelde akşamüstü radyoda büyülü sesiyle beni çağırdı: ANLASANA. Bu adam kim dedim
-aaaa İlhan İREM' i nasıl tanımazsın!
dedi bir abla...
o hafta ilk aşk ve ilk vurgundan sonra Erdek'te edindiğim ilk albüm BEZGİN'İN GİZLİ MEKTUPLARI
Ankara’ya kadar ağladım...
Sonrası geldi tabii ve şimdi İlhan İREM’İ tanımamama şaşıran abla olsaydı karşımda ona cevabım;
aaaa İLHAN İREM’İ nasıl anlayamazsın!  Olurdu...
                                                    ışık ve sevgiyle...

Çok iyi  ;D   'SİZ İLHAN İREM'İ NASIL ANLAYAMAZSINIZ!'    ;D

Çevrimdışı esc_

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #42 : 14 Eylül 2007, 23:37 »
8 yaşındaydım tv de her cıktıgında gözümü kırpmadan izlerdim annem her tv ye çıktıgında bak senin ki çıktı derdi bende ağlardım obenim ki degil diye ben çocukluk işte ;)

Çevrimdışı altunay

• *
« Yanıtla #43 : 08 Ekim 2008, 10:46 »
yıllar önce büyük darbe yemiştim... ve bu darbenin etkisiyle kötü bir hastalığa yakalandım... ilk İlhan İrem’i radyoda Ben Değilim şarkısı ile dinledim sözleri tam benlikti sanki sevgi büyüdü gitti... her saniye dinliyordum şuan hayatta ve yasıyorsam İlhan İrem’e çok borçluyum beni hayata döndürdü...

Çevrimdışı tozpembe

• *
« Yanıtla #44 : 28 Nisan 2009, 04:34 »
i$te hayat yine akip gidiyor... ses tonu yikanmi$lik veriyordu sanki, oyle rahatlatici... zaman; universite'de okurkendi, duygusalligin hat safhada oldugu yillar... cok gec tanidim aslinda... daha sonra naif 70'li yillarin sarkilarindan uzaklastim... kendiliginden oldu bu aslinda; yasananlara bagli olarak... pencere ve ozellikle ROMANS albumlerini tanidim... meditasyon'u hissetmeye basladim... Ozellikle universite yillarimdaki vize- final sinavlari oncesi ayricalikli sarkilar psikolojimi harika motive ediyordu... Sonra o yillarda psikologlarla ve psikoloji okuyan unv. arkadaslarimla konu$tum ve onaylandim!  Ve su an A.B.D.'de master egitimimi yaparken sinavlar oncesi İlhan İrem'in meditasyon sarkilarini yine, daima ve hep dinliyorum....
                                                                        ISIK VE SEVGIYLE....
dunya karanlik ve nefretten vazgecti mi?