Gönderen Konu: Kainatın Sarkacı  (Okunma sayısı 3026 defa)

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Kainatın Sarkacı
« : 07 Şubat 2007, 18:46 »
Hırs akrebi vahşice kanırttı acımasız, meşum
Kim daha yükseklerde o mu ben mi ?
Başında kainatın sarkacı
Geçmiş - an ve gelecek

İlhan İrem
Sis-Satlup-Sekiz Bulut Dağının Prensesi

Sis Satlup Sekiz Bulut Dağının Prensesi... Hergün değişik labirentlerde koşturuyor beni. Çok derin anlatımların birine yaklaşınca diğeri uzaklaşıyor. Nedir kainatın sarkacı?
Güzel paylaşımlar.

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
Ynt: Kainatın Sarkacı
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2007, 02:42 »
Sarkaç herhangi bir merkezden salınan bir ipin ucunda bulunan. Boşluktan dolayı gel-git yapan bir mekanima. Dünya da kainatın içinde bir noktada yer edinen ve kendi ekseni etrafında dönen bir sistem -Sarkaçın gel-gitleri ve Dünya'nın ekseni etrafıdnaki dönüşü paralel anlatımlar olabilir- olduğunu düşünürsek kainatın sarkaçı Dünya olabilir bence.

Hırs akrebi vahşice kanırttı acımasız, meşum
Kim daha yükseklerde o mu ben mi ?
-Dünyevi saçmalıklar-

Işık ve Sevgiyle...
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı gece perisi

• DMT
  • *
Ynt: Kainatın Sarkacı
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2007, 11:41 »
Yanılmıyorsam 23,44' lik eğimiyle, kainatta sarkaç hareketi yaptığını bir yerlerde okumuştum.  Sarkaçların , salınım hareketleri de, belli zaman diliminde hareketin tekrarlanması değil miydi? Sarkacın maksimum noktalara ulaşıp, tekrar denge konumuna gelmesi yani..

Kuantumculara göre de; geçmiş, gelecek ve şimdi olmak üzere üç zaman dalgası var.. Bu üç zaman dalgası bir dördüncü boyut uzayında yanyana gelir.. Sarkacın ekseni gibi bir anlamda..(Hatta bu bilgiyi kullanarak, zaman makinası yapmaya çalışan bilim adamları var :) )
(Bunlar sana yardımcı olur umuyorum..)
Işık ve Sevgiyle...
Yıldızlar, gece belirmekten memnunlar..!!

usa online pharmacy