Gönderen Konu: Diğer Platformlardan  (Okunma sayısı 12791 defa)

Çevrimdışı efsun_i

  • Melek Tozları
  • *
  • İleti: 352
    • Kanat Sesleri
Diğer Platformlardan
« : 29 Ocak 2007, 00:55 »

Ekşi Sözlük:


“İzleyici için adeta ayin niteliğinde bir konser oldu.
Farklı bir ışık vardı Açıkhava’da dün gece.
Naif bir sevginin elektriği dolaşıyordu üzerimizde.
Tüm gözler buğulu...”

ekinella, 30.09.2006 12:34
“Yıllardır dinlediğim, diğer sanatçılardan ayrı tuttuğum İlhan İrem'in, tarifi anlatması zor, onu sevenlerin ve delicesine bekleyenlerin anlayabileceği müthiş bir gösteri sunduğu gecedir. Mest olduk mest, daha ne diyim...”

tagras, 30.09.2006 01:20
“...ona bir ovanın ortasında bir kümbeti tavaflarken de rastlayabilirdik... Van Gölü'nde inci kefali severken de... ama Bizanslıların cennet ilahileriyle bağbozumu yaptığı bir harbiye taşlığında buluştuk nihayet... Harbiye değildi artık yağmurdan sonra esen koku, dişlerinin kargir aralığından sıyrılan apayrı bir barış ıslığıydı... hülasa, ne güzel gürledin, yağdın ve geçtin şalamar...”

delinin zoru, 30.09.2006 01:31
“Dörtbin kişilik bir vokalist grubunun tüm şarkılarda üstada eşlik ettiği konser. İzleyenler İrem Bağı'ndan demet demet çiçekler koklamışlar, kendilerinden geçmişlerdir.”

atacan, 30.09.2006 11:29 ~ 14:07
“Açıkhava’daki herkesin birer sevgi kelebeğine dönüştüğü, hiç tanışmayan insanların bile el ele şarkı söylediği, mutluluktan ve huzurdan göklere yükseldiğimiz konserdir. Ah bir de o güvercinler uçsaydı..”

hmmm, 01.10.2006 21:16http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=29+eylul+2006+ilhan+irem+istanbul+konseri&kw=&a=&v=&p=1
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=29+eylul+2006+ilhan+irem+istanbul+konseri&kw=&a=&v=&p=2


Anatolianrock Forumu:


"Son yirmi yılın en büyük konserlerinden birini izledik dün gece Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda.
İlhan İrem ve 4.000 sevecen ordaydı. Uzun kuyruklardan sonra girebildik içeriye.
Şarkılarını söyleyerek çağırdık sahneye. Sahneye çıktığı an bütün alan ayağa kalkarak alkışlarla karşıladık İlhan İrem'i. İnsanın avuçları patlayıncaya kadar alkışlaması ne demekmiş gördük. Alkışlar durmadı, biz durmadık, İlhan İrem durmadı.

Yağmur yağmadı ama Harbiye’yi sel götürdü dün gece. "Belki de gözyaşlarım görünmesin diye takıyorumdur bu gözlükleri" dedi usta. Sonra " Diledik ve yağmuru durdurduk bu gece. Ne dilersek gerçekleştirebilecek güçteyiz" dedi. O öyle saatlerce dursaydı hiçbir şey yapmadan biz öyle saatlerce alkışlardık onu.

O kadar özlemişiz ki birbirimizi ara bile vermeden durmadık söyledik. Grup Sevecen çaldı İlhan İrem ve 4.000 vokali haykırdı. Şartlı Refleks dedik, Olanlar Olmuş dedik, Sil Gözlerini dedik, Şalamar dedik, Terazi, Ali Veli Maria, Sazlıklardan Havalanan, Sürgün Gibi Masallarda, Sen Bilirsin, Buruk, Anlasana, Daima ve daha neler neler dedik.

Güvercinler geldi sahneye "Işık ve Sevgiyle" dendi uçuruldu güvercinler. İki İlahi ile final yapıldı. Hiç ilahi dinlemeyenlere bile ne güzel geldi o ilahiler. İlhan İrem ne yaparsa oluyormuş onu gördük. Biz burun kıvırdık, dudak büktük, gitme dedik o daha söylemediğimiz 150 - 200 önemli şarkı varmış dedi, güldü bize. O gitti biz gitmedik. Alanı terk etmeyen insanlar, ışıklar ve müzik açılarak bastırılmaya çalışıldı. Ve dağıtıldı kalabalık. Yaşayabileceğimiz en güzel, en anlamlı iki buçuk saati yaşadık.

Sevgi oradaydı, özlem oradaydı, sapasağlam bir kitle, yılların eskitemediği bir adam ordaydı. Işık oradaydı. Göz yaşartıcı bir bomba oradaydı... Kelimelere gerek yoktu. Şöyle bir bakmak yeterliydi manzaraya. İnsan güzel işler yaparsa nereye giderse gitsin onu kimse bırakmazmış. Birilerinin televizyonlarda kendilerini gözlerimizin içine içine sokması boşunaymış. Kalite neredeymiş biz oradaymışız. Ne öğütsel bir görüntüydü anlayana. Birileri uzun uzun baksın o fotoğrafa anlayana kadar.
Ne kadar şanslı insanlarız ki bize güzel şarkılar söyleyen, anlamlar yaratan bir İlhan İrem’imiz var.
Teşekkürler İlhan İrem.
Dünler, bugünler ve yarınlar için ..."

rocksevicisi - 30 Eylül 2006 3:24
"Harika bir geceydi. Gerçekten İlhan İrem ilerlemiş yaşına rağmen sesinden bir şey kaybetmemiş yegane sanatçı olduğunu bir kez daha gösterdi... Dikkat ettiğim en büyük nokta ise... Sezen Aksu, Kayahan, Nilüfer gibi şarkıcıların kendi vermiş olduğu konserlerde seslerinin kaset ve CD’deki söyledikleri seslerle bir olmaması ve İlhan İrem’in ise ses kalitesinin CD ve kaset dolumundaki ses kalitesinden daha iyi oluşu… Bu demek oluyor ki gerçek bir ses... eee kalite farkı işte burada çıkıyor.. Kimileri mix sanatçısı; İlhan İrem ise gerçek bir ses. Tam bir sanatçı. Sadece ses sanatçısı olmadığını da hepimiz biliyoruz zaten... Şarkıcı var sanatçı var... Konser süperdi."

Sunyyyy - 16 Ekim 2006 9:33http://www.anatolianrock.com/stopic14-80279-1.htm


Cam Kenarı Blogspot:


"Pazar, Ekim 15, 2006
IşIk ve sEvgİylE
Aylardır aynı giden düzeni bu gün muhteşem bir olayla bozdum. İş- ev, ev - iş arası sıkıcı ve monoton düzeni Muhteşem İLHAN İREM konseriyle bozmuş oldum ki gerçekten de muhteşemdi.
Hemen hemen her şarkısına eşlik ettiğim (İtalyanca söylediği hariç) , alkışlamaktan ellerimin acıdığı (feda olsun ona), bağırmaktan sesimin kısıldığı (oda feda olsun) muhteşemin muh unda, fev-kaladenin fev kinde, olağanüstünün üstünde bir konserdi.
Oturduğum yer itibariyle yaptığı her hareketi gördüğüm ve gözlerimi bir dakika bile ayırmadığım harika saatlerdi. Bence bunca yıl bizi kendinden mahrum etmeye hakkı yoktu ama dönüşü muhteşemdi. Yine tarihi bir olaya tanıklık ettim, ilerde çocuklarıma, hatta torunlarıma anlatacağım bir konserdi. Sahne performansı da bir o kadar güzel ve tavırları çok samimiydi. Konserin her anı güzeldi ama en güzeli sanırım herkesin hep bir ağızdan ayakta söylediği "Haydi Sil Gözlerini" şarkısıydı. Kendi adıma "Bezgin" ve "Dua" parçalarını okumasını çok isterdim ama söylemedi, canı sağolsun ne yapalım dinlediklerim yeter de artar bile.
Bis kısmında söylediği parçalara eşlik eden semazenler ve ayakta izleyen seyircilerin görüntüsü de görülmeye değerdi.
Uzun süredir kendimi hiç bu kadar iyi hissetmemiştim, güzel bir değişiklik oldu benim içim. Bir süre götürür sanırım beni bu güzellik.
Gelemeyenler, sizde kendi derdinize yanın ve pişman olun, ne yapalım artık :)"

http://camkenari.blogspot.com/2006/10/iik-ve-sevgiyle.htmlSibel'in Kahvesi - Armağan:


Armağan...

Dün gece kilitlendiğim için ancak bu fotoğrafı koyabilmiştim...
... şimdi -sabaha karşı- belki birkaç sözcük yazabilirim.
ama anlatamam ki size o atmosferi...

... gözyaşlarını gizlemek için siyah gözlüklerinin ardına gizlenen, "ışık ve sevgiyle sevecenler" diyerek bize kollarını açan, önümüzde eğilen, anılarımızın tozlarını usulca alan, ruhlarımıza dokunan, aslında ruhlarımızın tam içine bakan o büyük, o kocaman "ışıkadam"ı, o dervişi nasıl anlatayım..

"bu yakınlarda doğumgünü olanlar için" diyerek, "mumları üfle bir dilim kes hayattan" dizeleriyle beni en sonunda ağlatışını..

... tam "bitti işte, bir tek cennet ilahisi söylemeden gidiyor!" diye üzülürken sahneye semazenlerin çıkışını, beyaz güvercinlerin geceye uçuşunu, "Aşk Kapıları"nın usulca açılışını nasıl anlatayım...

yaşadığım en güzel, en yalnız, en kalabalık doğumgünü gecesiydi......


Sibel - Cumartesi, Eylül 30, 2006
http://sibelinkahvesi.blogspot.com/2006/09/armaan.html

[Bazı mesajlardaki imla ve yazım hataları düzeltilmiştir.]
Işık ve sevgiyle...

 

Benzer konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
1 Yanıt
5002 Gösterim
Son İleti 15 Kasım 2006, 11:46
Gönderen: efsun_i

usa online pharmacy