Gönderen Konu: Melek Tozları İlhan İrem Forumları - Ankara Konseri Sonrası  (Okunma sayısı 34327 defa)

Çevrimdışı efsun_i

  • Melek Tozları
  • *
  • İleti: 352
    • Kanat Sesleri
Ankara Konserine Dair...
*********

"Merhaba arkadaşlar, olağanüstü güzelliklerin yaşandığı geceyi kelimelere dökmek çok zor olacak. Tarifsiz paylaşımlar oldu, asırlar sonrasında buluşmak için gönül koordinatları verildi, kirli sistem ile arasına çekmiş olduğu gözlüklerini sevecenleri için aralayıp ışıltılarını yansıttı, grup Tekyürek performansı ile büyüledi, Melekler korosu İrem Şarkı? larına gönülden eşlik etti ("Quando l'amore Diventa Poesia" hariç, ama onuda ezberleyeceğiz) Alaca Tüylü Kuş sürpriz oldu. İstanbul konserinden farklı paylaşımların yaşandığı muhteşem bir geceydi. Teşekkürler..."

milA « 15 Ekim 2006, 14:53:29 »
“Muhteşem bir konserdi. Ben Aşti ye yetişmek üzere 23:00 e 5 kala çıktım o sırada Üstat "Arkadaş"ı söylüyordu. Oradan sonrasını birisi aktarır umarım. Harika bir konserdi. Üstad'ın sesi ve yorumu yaşına rağmen beklediğimden de çok çok iyiydi. Ankara bürokrasi şehri olduğu için coşkunun çok üst seviyede olacağını beklemiyordum. Yine de özellikle hareketli şarkılarda çoğuınluk ayakta eşlik etti. Yaş grubunun ağırlığının 20li yaşlar olması bana şunu ifade etti. Üstadı 70li 80li yıllarda pop müzik şarkılarıyla seven ancak onun mistik yönüne ve şarkılarına itibar etmeyen kesim (40lı 50li yaşlar) Üstad'ı takip etmeyi bırakmış. Ancak benim yaş grubum olan (20-30) ve Üstadı en az "İşte Hayat" kadar "Gece Yolculuğu" ile de seven, Romans albümünü baş köşesi yapan genç insanlar ona ve felsefesine daha fazla sahip çıkıyor. Cep telefonumla birkaç çekim yaptım çok kaliteli değil ama idare eder diye düşünüyorum. Bir de kart bir ses duyacaksınız aralarda.. Faranjit olmama rağmen pek çok şarkıya eşlik etmeden edemedim. Üstad'ın konserin sonlarına doğru üzerinde durduğu ve bizlere yakında vereceğini söylediği "koordinatlar" hususunun forumlarda tartışılması lazım. İmkanım olsa kesinlikle İzmir konserine de giderdim. Abartmıyorum, aslına bakarsanız her gün konser olsa her gün imkanlarım ölçüsünde gitmek isterim. Hasta halimle aynı gün 1000 km yol katetmeyi seve seve göze aldığım ilk ve tek sanatçıdır İlhan İrem.

İzmir konserine gidebileceklere:sevgi yağmuruna hazır olun.”

bezgin57 « 15 Ekim 2006, 17:35:37 »
“Ankara konseri muhteşemdi, doyumsuzdu.. Saat:16 da konser öncesi Kumpirim cafede sevecenler bir araya geldiler.. Şehir dışından gelen konuklarımızla tanıştık. İstanbul konser görüntüleri izlendi.. Beraberce şarkılar söylendi. Oradan topluca Anatolıa’ya gidildi. Saatler geçmek bilmiyordu.. Almanya’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Bartın’dan, Mersin’den, Karadeniz’den ....... gelenler vardı. İlhanı aşk için konser başladı. Her şey çok güzeldi en güzeli de üstadın gözlüklerini çıkarmasıydı. Gözlerindeki ışığı bizlerle paylaştı. Sesindeki netlik pürüzsüzlük mükemmeldi. Bizlere unutamayacağımız bir gece yaşattı. Belki de bu geceyi hiç yaşamayacaktık iyi ki varsın İlhan İrem seni çok seviyoruz. Hepimiz tek yürek olduk yeni paralelde buluşmak üzere. Cem..”

aviator06 « 15 Ekim 2006, 17:52:25 »
“Yıllardan sonra bu akşam ilk defa. Harika bir konserdi. Cem seveceninde dediği gibi 16,00 da Kumpirim ardından konser alanına şarkılar eşliğinde gidiş. Salona girdiğimizde içeride bir ağızdan şarkılar ve üstadın sahneye girişi... Yine "Bir Yıldız..." Konserin benim için en can alıcı noktası... Almanyadan gelen Semra sevecenin hediyesini sahnenin önüne bıraktığımda üstad "Canım benim" dedi ve orkestraya doğru yöneldi. Tekrar döndü ve eğildi "Bu ne! Aaa çok güzel" dedi...Yaklaşık 10 saniye gözgöze kaldık ve "Sizleri seviyorum"dedi... Konser bitiminde bir kısım sevecenle sabaha kadar sohbete doyduk. Yada doyumsuzluğumuzu bir nebze gidermemiz bize doyduğumuzu sandırdı... Öğlen saatlerinde Kızılaya indik ve diğer sevecenlerle buluştuk. Anıtkabir ziyareti mutabıkında AŞTİ den sevecen dostlarımızı BAŞKA KORDİNATLARDA buluşmak dileğiyle uğurladım... Harika bir gündü üstad ve dostlar. Resimleri en kısa zamanda paylaşacağım. Işığa Aşkla...”

s(c)enaze « 15 Ekim 2006, 19:09:38 »
“Merhabalar,

Yaşadıklarımız rüya mıydı gerçek mi hâlâ anlayamadık. İstanbul mucizesini iki kişi olarak yaşamış, duygularımızı yalnız birbirimizle paylaşmıştık. Ankara'da ise hiç beklemediğimiz, ummadığımız bir coşku ve sevgi seli içinde bulduk kendimizi. Yaşımız dolasıyla çekinerek girdiğimiz Kumpirim'deki tutukluğumuz çok kısa sürdü. Aniden bir coşku, sevgi ve paylaşım denizine daldık. İlhan İrem'a dair anılar, yaşam parçaları, mistik deneyimlerle dolu sohbetler.. Adres alıp vermeler.. Poster paylaşmalar.. Ve köklü olacağını umduğumuz dostluklar.. İlhan İrem gibi dış dünyadan en azından ruhsal olarak uzak yaşıyan biz "acaba bunlardan bize zarar gelir mi" şüphesi olmadan birden kendimiz oluverdik; yalnızca sevgi olduk orada ve kat kat karşılığını aldık.

Konser öncesi Anatolia lobisinde yaşadıklarımız ise daha bir başkaydı. Samsun'dan onaltı yaşındaki kızını kapıp gelen eski bir sevecen ile Bursa'dan, Adana'dan, Eskişehir'den gelenlerle zenginleşti yüreğimizdeki sevecen kadrosu. Herkes kendiliğinden yanaşıyordu birbirine. Kendiliğinden oluyordu isimsiz, törensiz tanışmalar.  İlhan İrem sevgisini içinde sessizce yaşayan ama yüzündeki ışıltılarla konuşmaları dinleyen ve sanki hepimiz adına duygularını coşkuya dönüştürmüş sevecenlerle girdik salona.

Ankara'nın senfoni konserlerine alışmış resmi dinleyici kitlesi sebebiyle İstanbul'daki coşku gibi olmadı yaşadıklarımız. Ama olsun. Ortak aşkımız sahnede muhteşemdi. Ne ile karşılaşacağını İstanbul'da yaşamışlığın verdiği bir rahatlık vardı yüzünde. Çok mutluydu. Arasıra gözlüklerini kaldırıp yeşil gözlerindeki ışığı esirgemedi bizden. Neşeli ve muzipti. "Hepinizi tanıyorum" dedi; "ben burdayım" diye sallanan kollarımıza, zıplayan bedenlerimize bakarak. Öndekiler ellerini tutarken kıskandık. Uzakta olduğumuz için yanına gidemedik. İzdiham olur, onu zor durumda bırakırız diye korktuk. 1995'te Sevgililer Günü'nün imza gününde onunla kucaklaşmanın, aynı havayı bir saate yakın solumanın anısıyla avunduk.

İstanbul'daki aynı şarkıları söyledik yine. "Alaca Tüylü Kuş" fazlasıyla. Konser sonunda yine semazenler ve beyaz güvercinlerle Ankara'ya "Hoşca kal" dedi.

Bir rüya gibiydi herşey. Kuş misali bir gün içinde Ankara'ya uçup dönmüştük ve çok farklı bir boyutta geçen bu uçuşun izdüşümleriyle yaşayacaktık artık.

 Bir dahaki uçuşa kadar sizi çok özleyeceğiz sevecenler..

 Not: Kırklı-ellili yaşındakileri İlhan İrem'in mistik duygularını yaşatmamaktan yakınan Bezgin57'ye: Bu nesil korkutularak geçirdi gençliğini. İhtilaller, muhtıralar, sıkı yönetimler yaşadı. Bezdirildi ve sonraki yıllarını 'acaba bana zarar verilir mi' korkusuyla yaşadı. Sustu, susmak zorunda kaldı. Ama onu hep içinde yaşattı. Ruhsal rehberi olarak gördü ve sessizce "izledi". Ankara konserinde bu nesil vardı çoğunlukla. Samsun'dan, Almanya'dan sadece konser için çıkıp gelenler sözünü ettiğiniz yaşlardaydı. Eminim çoğu da çeşitli nedenlerden içini çekerek uzaktan katıldılar bize. Bir de şu var: İlhan İrem bu neslin içinden çıktı. Bu bile onların gurur duyması için yeterli bir sebep. Seni seviyoruz sevecen Bezgin57.”

B-R « 15 Ekim 2006, 21:31:58 »
“Merhaba
Ben aranıza yeni katıldım. Aslında yıllardır aranızdayım ama dün maddesel olarak katılmış oldum. Yıllardan beri çok sıkı bir İlhan İrem hayranıyım ve dün gece Ankara'da inanılmaz güzel bir gece yaşadım, daha doğrusu oradaki herkes birlikte yaşadık. Aslında İzmir'de yaşıyorum ve geçen hafta İzmir'de yapılacak konser için bilet almıştım ve büyük bir sabırsızlıkla konseri bekliyordum ama sevgili İlhan İrem hastalandığı için konser iptal oldu. Bu hafta (ayın 17'sinde) İzmirde konseri olacak ama ne yazıkki ben bir toplantı için burada olamayacağım. Tam bunlara üzülürken İzmir'deki gişe görevlisi ayın 14'ünde de Ankara konseri olduğunu söyledi ve sanırım öylesine laf olsun diye bunu söyledi. Ama ben Çarşamba günü görevli olarak 4 günlüğüne Ankara'ya gidecek olduğum için hemen girişimde bulundum ve biletimi buraya (Ankara'ya) aktardım. Ve gerçekten de son yıllarda yaşadığım en inanılmaz güzelliği yaşadım. Ayrıca benim yaşımdakiler neyse de asıl bu kadar çok sayıda gencin İlhan İrem hayranı olmasına ve şarkılarını anlamasına çok sevindim ve bundan çok etkilendim. Bu arada konserin başlamasını beklerken tesadüfen tanıştığım güzel insan sevgili Cem'e de çok çok teşekkür ediyorum. Hem güzel dostluğu için hem de hediyesi için. Umarım en kısa zamanda bu mükemmel anları tekrar yaşamak ve insanı başka alemlere götüren sesi canlı olarak dinlemek mümkün olur. Böyle huzur verici, böyle ilahi ve inanılmaz güzellikte ses ve duygu seli sanırım kimsede yok. Ve özellikle konserin finalindeki semazenler eşliğinde söylediği iki bitiş parçası ve son parçada bir küre (dünya) içinde sahneye getirilen beyaz güvercinlerin kapılarının açılması görüntüleri harikaydı.  İyiki varsın İlhan İrem ve sizlerde iyiki varsınız sevgili arkadaşlar. Işık ve sevgiyle..... Dr Selma”

dr selma « 16 Ekim 2006, 00:41:05 »
“Yıllardır özlemini duyduğum insan tam karşımdaydı dün gece... İnanılmazlığın ötesinde dakikalar  , saatler yaşadık sevecenler olarak. Zonguldak'tan geldiğimiz için biraz yorucu oldu ama büyük üstadı görmeyi herşeye değişirdik. Gecenin sonunda hatıra olarak aldığımız (!) 3 metrelik o muhteşem ötesi hediye de bize unutamayacağımız bir anı olarak kaldı     Bu muhteşem geceyi yaşayan ve yaşatan herkese sonsuz teşekkürler...”

onuk67 « 16 Ekim 2006, 00:50:55 »
“Ben de oradaydım. Harika bir konserdi. Arkadaşların yazdıkları bütün güzelliklere sonuna kadar
katılıyorum."Tek Yürek" olduk hepimiz...

Önceleri kendi yerimde orta sıralardaydım, ancak baktım irem kaçmak üzere, bende önlere geldim, maalesef elini sıkmak nasip olmadı ama onu çok yakından görmekte şükür edilecek bir durum...

O anı tekrar yaşamak için, bir çok şey verebilirim...


Işık ve Sevgiyle,...”

Krizalit Kristalin « 16 Ekim 2006, 08:31:28 »
“Cuma akşamı İzmir'den trene bindiğimde nereye gittiğimi bilmiyordum. Sonsuzluğa mı yoksa bir boşluğa mı... Meleğim de yanımdaydı. Daha ne isterdim ki?

Sincan'a indiğimizde yağmuru da beraberimizde getirmiştik. Soğuktu ve yağmur çiseliyordu ama olsundu! Saatler buluşma vaktini gösterdiğinde oradaydık hepimiz  BİR'imiz. Her yerden gelmiştik ve herkestik. İstanbul'dan gelen dostlarımız hele Alper dostum sen cok özel bi adamsın... Tişörtüme kavuşmustum nihayet  ve işte o an Anatolıa'ya doğru yürüyüş şarkılar eşliğinde, daha sonra içeri giriş yerlerimize geçmeden başlayan hep bir ağızdan söylenen parçalar. Artık içerdeyiz bekliyoruz. Fakat orada da susmuyoruz haykırıyoruz. Ve gözüküyor O! 'Akşamüstleri insanlar yorgun eve dönerken, zaman sevmek için cok geç uyumak içinse erken. Siyahlaşan maviliklerde bir sarılık bir yıldız görürüm, boşlukların ortasında ağır ağır yanıp sökerken...!' O anda ışıltılar içinde tutsaklığı yaşıyorduk ve O'na benziyorduk ayrı ayrı... Herşey bir anlıktı göz açıp kapayana kadar oldu. Ağladı, ağlattı...ve sonra gitti. BİTTİ!

Daha fazla söze ne hacet zaten KONUŞAMIYORUM!

NOT:Hamdi kardeşim yüreğine emeğine sağlık. VAROL! Üstadım sıra bizde. İZMİR seni bekliyor...!”

refref « 16 Ekim 2006, 11:25:40 »
“Bulutların ortasında bir sarılık bir yıldız görürüm…

Sonsuzluğu yaşadığımız konserler… Sahne arkasında ağır ağır süzülüşü İrem’in. Gökleri gösteren eli.. Ve bizler.. Yıllardır beyinlerimizde, ruhlarımızda yaşadığımız konserler. Herbir parçasında, hayalimizde canlandırdığımız uçuşan pelerin. Mikrofonu tutan siyah ojeli asil eller. Ayağını kolona koyup seyircisiyle coşan rock şövalyesi. Hepsini yaşadık hayalimizde. Yıllarca.. Heyecanla.. Ve vuslatımız.. Kelimelere sığar mı ki bu anlar? Ne yazayım? Ne edeyim? Bilemem. İnanın bilemem. Hangi kelimeleri bulayım da anlatayım. Sonsuzluğu yaşadık desem? Cennetleri gördük desem? Melek gördük desem? Buğulu gölü gördük desem? Tek tek parçaları anlatmak hoşuma gitmiyor. Haddime düşmüyor. Çünkü olağanüstüler. Ama şunu belirtmek isterim. İrem konserde “Alaca Tüylü Kuş” u söylüyor ve o muhteşem lirik geliyor. O kısmı söylemeden önce şöyle diyor İrem : “Burası çok önemli” ve hep bir ağızdan söylüyoruz “asla pes etme, sarıl hayata…Sımsıkı sarıl yalnızlığına….” İşte bu an her şeyin başladığı andır.Yıllardır bize anlattıklarının altını şefkatli bir baba, şefkatli bi öğretmen gibi çizmesi.. ”Burası çok önemli” deyişi. İki saniye sürdü bu an belki. Ama o anki sonsuzluğa uçan bir alaca tüylü kuş gibi uçtum göklere. Ruhum O Yıldız’a değdi.

Her şey o anda başladı.
Her şey şimdi başlıyor…

Işık ve sevgiyle…”

BOLT THROWER « 16 Ekim 2006, 16:30:39 »
“Çevirdik yüzümüzü cennete doğru
Gözümüz daldı gitti ışığına
Sonra sonsuzluk notalarında
Coştuk coştuk coştuk...
Ve yine ne yana kanatlansan o yana
Uçtuk uçtuk uçtuk...
             
                     Sizi seviyorum
                                  Işık ve sevgiyle”

cicekkiz « 16 Ekim 2006, 20:31:39 »
“Sevecenlere : Başkente yakışan bu çoşku selinde ve sonrasındaki o ışık dolu sohbetlerde beraber olduğumuz herkese yürekten teşekkürler..her daim sürsün bu güzel paylaşımlar....

 Işık Dost'a  :  SENİ SEVİYORUZ !...

 Ve Atamıza : Bilgeliğinden Işık almaya geldiğimiz o günde  bizlere bir küçük tebessüm vardı yüzünde, hissettik !   Uyu güzel bebeğim, çok yakında değişim !..UYU SONSUZA DEĞİN . . .”

crysalid « 17 Ekim 2006, 14:55:40 »
“...ve o an İlhan İrem sahnede...
nefeslerimizi tuttuk...
kanımız donmuştu adeta...
çılık çılıga karşımızdaydı...
o sevecen tavırları...
sahnede çocuklar gibi şen...
                               
                   koordinat düzleminin yerini ve zamanını
                                               bekleyeceğiz sonzuzluğa değin
                                         ve hep o melekler korosu İlhan İrem şarkılarına eşlik edecek
                                                                               yürek gözüyle İlhan İrem'e

                                                                           ışık ve sevgiyle”

la kuyud « 17 Ekim 2006, 19:55:41 »
“Ben bugün üye oldum. Ankara konserinden beri şaşkınlığımı üzerimden atabilmiş değilim. Doğrusu pek fanatik sayılmazdım, konser anına kadar şarkılarını severdim sadece. Ama konser boyunca bahsettiği şeyler ve ilk kez şarkıları gerçekten dinlediğimde, yaşadığım, bildiğim şeylerden bahsediyor dedim ve bugüne kadar nasıl kaçırmışım diye düşündüm. O günden beri sürekli dinlediğim şarkılarını bu kez çok farklı bir ruh haliyle dinliyorum. Ve sonra "sevecen"in anlamını keşfettiğimde, bu kadar açık bir mesajı bugüne dek nasıl anlamadığıma hayret ettim. İlhan İrem iyi ki var, sizler iyi ki varsınız hepiniz.”

Le temps « 18 Ekim 2006, 17:03:46 »
“İlhan İrem le aynı jenerasyonun çocukları olduğumuz için öncelikle gurur duydum. Ben onu ilk siyah beyaz tv de dinlediğimde işte bu demiştim ve o günden başlamıştır hayranlığım. O'nu hiç görmemiştim sadece şarkılarıyla bağlanmıştım her söylediği şarkıda kendimden bir parça bulmuştum. TV ye çıkmasa dahi onun cd lerini alıp ona gönülden bağlı olduğum mesajını vermeye çalışıyordum. çevremdekilere beni tanımak isterseniz İlhan İremin bir kaç şarkısını dinleyin diyordum.

Ankara'da  konser  vereceğini duyuncada  çok heyecanlandım. Çünkü yıllar sonra karşılaşacaktım. Ama merak ettiğim yıllarca hayranlık duyduğum İlhan İrem acaba sahnede nasıldı..... Yoksa ben mi büyütüyorum diye, konser başladığında heyecandan yerimde duramadım. Tek kelime olağan üstü ve muhteşemdi onu anlatmaya kelimeler bulamam ve 1975 yılından beri fanatiklik derecesindeki İLHAN İREM sevgim Ankara konseriyle sonsuzluğa kadar sürüp gidecek...... Beni yanıltmayan tek insan.

İyi ki varsın gençlerin de seni bizim kadar sevdiğni gördüm ve çok mutlu oldum yeni konserini sabırsızlıkla bekliyorum”

basalpbelgin « 19 Ekim 2006, 01:48:04 »
“Geç kalmış sayılmam.. 1 haftalık bir geç anlatım olacak ancak olsun.. Antalya'dan gelirken uçağı kaçırıyordum. Yasemin bekletti. Sağolsun!! İndik, buluştuk herkesle, gitmem gerekti, kalamadım yanlarında, olsun. Bu ana kadar normal... Sonra konser.. sahne.. ilk çıkış.. ve ben gibi bir sfenks i bile ağlatan bi adam.. 1 dk ağladım, o kadar uzundu ki sanki.. Alkış yağmuru.. Hayatımda yaptığıma inandığım en doğru şey.. En doğru yerde olmak.. Hamdi'nin bizi ağırlayışı.. Sabahlamamız.. Uykuya düşmanlık.. Hiç bir yorgunluğun bu kadar güzel olacağını sanmamak.. ilkti.. öyle de kalacak.. bir çok ilhansever tanımak.. İlhan İrem'i o değişmez sesiyle dinlemek.. Rüya gibi dedikçe ne kadar gerçek olduğunu sahnede anladım. O ana kadar inanamamak...

Giderken gözüm arkada, sahnede kaldı.. Geldi gelecek derken kanatlandı ve gitti.. Sabah yağmur altında Hamdi'yle yürürken, daha aşılacak çok yol olduğunu anladım.. Gene dönüş uçağına ucu ucuna yetiştim.. Sincan'dan gelmek epey zahmetli, ancak her şeye değermiş..

Hayatımda bu kadar mutlu olduğum bir günü hatırlamıyorum.. Herkese teşekkürler..

Not: Bugün gene Ankara'dayım.. Gene Hamdi ile neler paylaştık.. ve Zeynep'le.. ve Yılmaz'la.. ve telefonla konuştuğumuz herkesle.. Böyle kalın.. Hep böyle kalın..  ”

raynah « 25 Ekim 2006, 04:10:59 »
“Birçok şey söylemek istiyorsun ama kelimelere dökemiyorsun… İşin güzel tarafı ise eğer şu anda buradaysanız ne söylenilmeye çalışıldığını duymanıza ya da okumanıza gerek yok… Herkesin içinde aynı kıpırtı, herkesin içinde aynı duygular... her şeye rağmen muhteşem bir buluşumdu Ankara konseri... O duyguyu tarif etmek çok zor. Herkesin aynı dili konuştuğu, yüreklerinde aynı hissi paylaştığı bir konserdi. Yabancı yok, bizbize... Hiç bitmemeliydi o gece.”

faith55 « 25 Kasım 2006, 12:45:57 »

[Bazı mesajlardaki imla ve yazım hataları düzeltilmiştir.]
Işık ve sevgiyle...

 

Benzer konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
43792 Gösterim
Son İleti 08 Haziran 2007, 00:29
Gönderen: Shalamar
0 Yanıt
33355 Gösterim
Son İleti 01 Şubat 2007, 17:30
Gönderen: efsun_i
0 Yanıt
32922 Gösterim
Son İleti 01 Şubat 2007, 17:30
Gönderen: efsun_i
0 Yanıt
16324 Gösterim
Son İleti 01 Şubat 2007, 17:31
Gönderen: efsun_i
0 Yanıt
34737 Gösterim
Son İleti 01 Şubat 2007, 17:32
Gönderen: efsun_i
0 Yanıt
32102 Gösterim
Son İleti 01 Şubat 2007, 17:32
Gönderen: efsun_i
2 Yanıt
122305 Gösterim
Son İleti 28 Mayıs 2007, 00:19
Gönderen: Shalamar

usa online pharmacy