Gönderen Konu: iirem.com Ziyaretçi Defteri  (Okunma sayısı 28995 defa)

Çevrimdışı efsun_i

  • Melek Tozları
  • *
  • İleti: 352
    • Kanat Sesleri
iirem.com Ziyaretçi Defteri
« : 01 Şubat 2007, 17:29 »
"Tam 14 yıl sonra yeniden...
Dün akşam izlediğim bir konserin çok ötesindeydi. Hala heyecanlanıyorum.
Dün akşam anladım ki anlatmak istediklerini çok doğru yansıtmışsın. Çünkü oradaki tüm Sevecenlerin gözünde aynı ışık ve sevgiyi gördüm.
Hep mutlu kal..."

tuğba (9/30/2006)
"o ilki, o heyecanı, o huzuru, o sevgiyi, o özlemi, o adrenali, o ışığı, bizlere yaşattığın için şükür sana


her şey şimdi başlıyor.!!
....IŞIK ve SEVGİYLE..."

sercan (9/30/2006)
"Dün gece Harbiye’deydik ve beraberdik siz bilmeseniz de benim bizim sevecenlerin hepimizin sizinle birleştiği sanki başka bir yer, başka türlü bir şey var aramızda. Dünkü konser, nasıl ifade etsem ki duygularımı, 1979 doğumluyum ve sizi hemen hemen ortaokul yıllarımdan beri dinliyorum, ilk defa canlı dinledim, 26 senedir yaşıyorum şu yeryüzünde ve aklımın erdiği yaştan beri diyebilirim ki size; bu konser hayatım boyunca yaşadığım en güzel gündü, okyanuslar kadar uzak derdim sizin konserinize gitmeyi, ama gerçek oldu bir saattir yazıyorum siliyorum, içimdekileri anlatmak ne kadar zormuş ne hissettiğimi anlatamıyorum. Eminim siz anlıyorsunuz... Konuşamıyoruum, konuşamıyoruum, ko nu şa mı yoooruuum......."

meral (9/30/2006)
"insan hayatında böyle muhteşem kaç gece daha yaşayabilir ki
YAŞADIK, YAŞADIK....

Yüreğine sağlık İLHAN İREM"

nihal (9/30/2006)
"Merhaba İlhan abi, sana 1980'li yıllarda böyle hitap ediyordum. Seninle tanışmış olmanın, hatta Tarabya ve R.Hisarındaki evinde defalarca konuğun olmamın hazzını hala doya doya yaşıyorum. Hayatımdaki en büyük ayrıcalığın bu olduğunu düşünüyorum. Ben birçok sevecenden bu nedenle daha şanslıyım. 29 Eylül'de eşim Sevil ve kızım İREM'le birlikte o büyük buluşmada idik. Sana H blok 1. sıradan yüreğimizi, sesimizi ve alkışlarımızı gönderdik. eşlik ettik ve ağladık hiç bitmesin istedik, ama çok çabuk bitti, ya da bize öyle geldi. evet kavuşmamız şarkı şarkı oldu ama muhteşem oldu. Tüm sevecenler şunu hiç aklınızdan çıkarmayın biz AYRICALIKLIYIZ. Son söz: açıkhavayı gördün işte, emeklerine değmiş be İlhan abi."

Erkan Ertınaz (10/2/2006)
"Biletleri çıktığı gün, en önden aldım. Tüm konseri/seni, dizlerim titreyerek, belki senden de fazla heyecanlanarak dinledim. Hayatımın unutamayacağım tek zaman aralığı o geceydi, tüm şarkılarını avazım çıktığı kadar kelimesi kelimesine söyledim, yılların birikimiyle... Hala konserin/senin sarhoşluğunu yaşıyorum. Sen olmasaydın bir parçam eksik kalır, iyi ki varsın... Işık ve Sevgiyle... Seni seviyorum..."

Seçil AKTAŞ (10/2/2006)
"Büyük müzisyene ve tüm sevecenlere selamlarımla, 29 Eylül günü benim için gerçektende özel bir gün oldu bunun en önemli sebebi yıllardır rüyalarımda seyrettiğim İlhan İrem konserinin gerçekten meydana gelmesiydi. Cuma akşamı Cemil Topuzlu konser salonuna giderken içime bir şüphe düşmüştü çünkü önceki iki gün yağmur kesilmeden devam etmişti. Konsere gidecek olan dostlarım konser belki iptal olacak diye sayıklamaya başlamışlardı ama ben kulak asmadım çünkü içimden bir ses bu konser bugün olacak diyordu konser alanına ulaştığımda fazla bir kalabalık yoktu önce bu manzara beni karamsarlığa düşürdü fakat yarım saat sonra açık hava tiyatrosu dolup taşmaya başladı kalabalık gittikçe arttı ve herkes bir koro halinde İlhan İrem klasiklerini söylemeye başladı. Ben protokolün arkasından üçüncü sırada olduğum için kendimi şanslı hissediyordum çünkü sahneye gerçektende yakındım. Sonunda adrenalin, heyecan yükselmeye başladı ışıklar söndü ve sislerin ardından o usta müzik adamı göründü. Bir yıldız şarkısıyla başlayan konserde öyle heyecanlandım ki bağırmaktan sesim kısıldı diyebilirim. Sonra ardarda Sürgün gibi masallar, Gemiler Döner geriye, Ayrılık akşamı, Gece yolcuğu, Şalamar, İşte hayat, Hoş geldin, Ali Veli Maria, Şartlı Refleks, Haydi Sil Gözlerini, Daima... Tüm bu şarkılar çalarken seyircilerin çoğu gibi kendimi kaybettim Şalamar şarkısı çalarken ağabeyim bana dönüp kendimi rüyada hissediyorum dedi... Bununla beraber konserde dikkatimi çeken en önemli olay İlhan İrem’in aslında tam bir canlı performans sanatçısı olmasıydı yıllardır canlı çalınmayan bu şarkılar tekrar canlı çalınarak yeniden hayat bulmuştu. İlhan İrem konserde söylediği sözler beni gerçekten etkiledi gözlüklerimi gözyaşlarım görünmesin diye takıyorum ve sizi nasılda özlemişim diye seslendi tüm sevecenlere konser Yılan ısırığı şarkısıyla muhteşem bir sahne şovuyla bitti. Konserden sonra düşündüm ve İlhan İrem gerçektende döndü dedim kendi kendime. Bana göre bu konserler üç konserle sınırlı kalmamalı. 29 Eylül 2006 günü hayatımda asla unutamayacağım bir gün olarak yaşayacak.. IŞIK VE SEVGİYLE KALIN"

Derin Topuz (10/3/2006)
"29 Eylül’de konserdeydim, İstanbul dışından geldim. Bir gün İlhan İREM konserini olacağını hayal bile etmiyordum. Orda tüm sevecenler şarkılarını söyleyerek bekledik konserin başlamasını ve ayakta karşıladık gönül dostumuzu.
Duygu rüzgarlarında savruldum, sevinç ve gözyaşlarım birbirine karıştı. Uzun ve güzel bir ömür sür İLHAN İREM."

kubra derya (10/4/2006)
"Değerli ve büyük müzisyene sevgilerimle... 29 Eylül akşamı hayatımda unutamayacağım en özel anlardan biri oldu. O gün aslında benim olduğu kadar herkesin yağmur yağmama duasına çıktığına eminim, aslında yağmur değil dolu yağsa giderdim. Her şeyin güzel olacağı konsere gelmeden önce belliydi. Yağmur durmuş, bir ılık hava, seyirci muhteşem..
Hayatımda hiç görmediğim bir atmosferdi. Acaba sadece ben mi heyecanlıydım, birden bütün herkesin şarkılar söylemesi Açıkhava’nın alkışlarla çınlaması görülmeye değerdi. Herkes heyecanla İlhan İrem’i bekliyordu. Daha İLHAN İREM sahneye bile çıkmamıştı ama bizler onu o kadar özlemiştik ki, dakikalarca şarkılarla, alkışlarla o anın gelmesini bekliyorduk ve sonunda o an geldi. BİR EFSANE OLMASI GEREKEN YERDE SAHNEDE.. Çok konsere gidip de izleyebileceğiniz şarkıcılar yoktur aslında, bende gittiğim konserler dahil hayatımda böyle bir sevgi, saygı, hayranlık, coşku görmedim. Her şarkıda aynı anda eşlik etmek ayakta alkışlamak çoğu sanatçının bile yaşamadığı bir şey, İlhan İrem bunu fazlasıyla hak eden bir sanatçı, umarım bu konser yeni bir başlangıç olur ve bu konserler devam eder. Sevgili İlhan İrem sevdiklerinizle ve bizimle daha uzun yıllar diliyorum. Şarkılar ve dinleyenleriniz sizi hiç bırakmayacak. Işık ve Sevgiyle kalın, bize yaşattığınız güzel an için tekrar teşekkürler. "

LALE (10/5/2006)
"29 Eylül gecesi benim doğum günümdü ve o gün hayatımda aldığım en güzel doğum günü hediyesini siz verdiniz bana. O gün sizin konseriniz olmasını ilahi bir güce bağlıyorum ve tabiki kapkara bulutların bizi terk etmesini de... Dediğiniz gibi çok istedik ve birleştik o gece. İlerleyen dakikalarda "doğum günü olan var mı" dediğinizde, işte dedim bu gerçekten ilahi bir gece… Ve o gece benim en kalabalık doğum günümdü tüm sevecenlerle... Yaşamımın zor bir döneminde bana güç verdiniz, bazı şeyleri tekrar hatırlamamı sağladınız... Sizi bütün kalbimle ve bağlılıkla seviyorum, sizin deyiminizle hep ışık ve sevgiyle kalmanızı diliyorum..."

merve mamacı (10/6/2006)
"29 Eylül gecesi... Önce bir gitar solosu ardından tam-tamtam davul. Perdesiz gitarı duyana kadar hepimiz şarkının hangisi olduğunu anlamaya çalışıyorduk. 'Bir Yıldız'la şölen başladı. Tarifi imkansız bir geceydi. Bize İLHAN İREM'le aynı yüzyılı ve dili paylaşmamıza izin veren TANRI'ya o gece ne kadar şükür etsek azdı. Ve 14 Ekim geldi. Bu kez Ankara'daydık. Ve biz SEVECEN'ler için çok önemli bir köşe başı vardı. Sanal ortamda tanıştığımız soyutun o gün somuta dönüştüğü ışık dostu arkadaşımız Hamdi. O günün ve gecenin hatta konser salonun ev sahibi. Hepimizi yerlerimize yerleştiren bile oydu. Konserde İlhan İrem'e uzattığı melek kendisinin bize yansıyan yüzüydü. Tüm SEVECENLERE evinin kapılarını açıp herkesi kavuşturdu, kaynaştırdı. Tanrı'ya, İlhan İrem'e, Hamdi'ye ve tüm SEVECENLERE sonsuz teşekkürler... HERŞEY ŞİMDİ BAŞLADI..."

Yasemin İrem (10/16/2006)
"İlhan İrem'in Ankara konserindeydim. Muhteşem bir konserdi. Pek çok sanatçının konserine gittim ancak seyircinin bu kadar coşkulu olduğu bir konseri ilk defa görüyorum. Gerçekten "Tekyürek" gibiydik birbirimizi hiç tanımasak da... Zaten bu nedenle İlhan İrem de grubunun ismini "Tekyürek" olarak değiştirmeye karar verdi konserde... O'nu görmek, O'nu dinlemek çok büyük bir mutluluk. Yıllardan beri hayalini kurduğum bir olay gerçekleşti sonunda... O'nun için ne söylesem az. Sadece konserinde de içimden çığlık çığlığa haykırdığım gibi SENİ ÇOK ÖZLEMİŞTİM, İYİ Kİ VARSIN, İYİ Kİ VARSIN, İYİ Kİ VARSIN İLHAN İREM! Uzun, sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum, hep bizimle ol SENİ SEVİYORUM, SEVİYORUZ"

AYLA (10/16/2006)
http://www.iirem.com/defter.html

[Bazı mesajlardaki imla ve yazım hataları düzeltilmiştir.]
Işık ve sevgiyle...

 

usa online pharmacy