Gönderen Konu: Çok Özledik Seni Barış Abi (1 Şubat 1999)  (Okunma sayısı 10373 defa)

Çevrimdışı atilganyildiz

• 1.nesil
  • *
    • cemal süreya
Çok Özledik Seni Barış Abi (1 Şubat 1999)
« : 01 Şubat 2007, 16:03 »
Bugün Barış Manço'nun aramızdan ayrılışının 8. senesi ama onun eserleri ve ruhu hep bizimle saygı ve rahmetle anıyoruz onu bugün.. Dudağımızda son bir türkü hala hep seni söyler seni çağırır Barış Abi 40 yılda bir gelir senin gibisi..

["gözlerimizde yaş kalbimizde sızı çok özledik seni barış abi (1 şubat 1999)" olan konu başlığı "Çok Özledik Seni Barış Abi (1 Şubat 1999)" olarak değiştirildi.]
nefesimde yaşayan
sıcaklığı paylaşan yar ola
yaşam denen uykudan
uyanmasını bilen yar ola..

Çevrimdışı refref

• DMT
  • *
Ynt: Çok Özledik Seni Barış Abi (1 Şubat 1999)
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2007, 17:11 »
Eh Barış Abi aşkolsun , aşkoldu da... Manço aşkı dahada büyüdü ölümüyle sevenlerinin içinde. O adını layığıyla taşıyan ender insanlardan biriydi. İsmini hakedercesine Türkiye'nin Barış elçisiydi. Ülkemizde her hayatını kaybeden değerli insanlarda olduğu gibi O'nunda kıymeti öldükten sonra daha iyi anlaşıldı! Toprağın bol, mekanın cennet olsun. Rahat uyu . . .
Son kapının ardında, gül kokulu çeyiz sandığının başında buluşalım.
Bakalım tanıyabilecekmisin beni. Düşünemeyeceğin bir haldeyim.
Krizalit kristalin.

Çevrimdışı ashemez

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2007, 18:22 »
Bence öldükten sonrada kıymeti anlaşılmadı neyse burası yeri değil bu tartışmanın  :-\

Her 3 Şubatta olduğu gibi bu 3 Şubatta da adresimiz aynı, 81300 Moda Saat: 11.00

Işık içinde uyu Barış abi  :'(
PINK FLOYD

Çevrimdışı virtioz

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2007, 23:07 »
7’den 77’ye,

Seni çok özledik Barış Abi :'(

Ruhun şad olsun, Nur içerisinde yat :'(

Çevrimdışı lugol

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2007, 23:19 »
O kötü günü hatırladım da günlerce ağlamıştım. Hani kahrolmanın ne demek olduğunu o gün anladım. 

"Unutmaki dünya fani
Veren Allah alır canı
Ben nasıl unuturum seni
Can bedenden çıkmayınca..."

''Asla unutulmayacaksın''
hangimiz senli benli,hangimiz sizli bizli,
bir koridor esrarengiz,yaşıyoruz gizli gizli

Çevrimdışı dembahar

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2007, 23:41 »
          ''Hava ayaz mı ayaz ellerim ceplerimde.. Bir türkü tutturmuşum duyuyorsun değil mi?'' Bir aralar söylediğim  tek şarkıydı.. O çok sevdiğim kara kışlarda ellerim ceplerimde dudağımda bir ıslık bu şarkıyı söyler ve dolaşırdım onca... Hala da okulun koridorlarında aynı şarkıyı dillendiririm... O gittiğinde aklımda kalan sade o ipincecik siyah çocuklarla yer aldığı kareler oldu!
          Hoşçakal canım Barış Manço . . .
BADE...

Çevrimdışı B.I.R

• ...
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2007, 00:06 »
 "Gün çoktan döndü buralarda ve ben simsiyah gecenin koynunda bekliyorum...
 DUYUYORUM, GÖRÜYORUM
 Bir gün gelecek Dönence,
 BİLİYORUM..."

"Sensiz ben yolumu bulamam...
 Haykırmak istiyorum...
 Konuşamıyorum, konuşamıyorum, konuşamıyorum...
 Konuşursam gözyaşlarım beni boğacak...
BİLİYORUM, DUYUYORUM, GÖRÜYORUM... Konuşamıyorum..."

Henüz daha bebekken hiç bitmiyecek sanılan ağlamalarımı şarkılarıyla susturan adam...
 8 yıl önce beni tekrar ağlattın...

SENİ SEVİYORUM BARIŞ ABİ!
SEVGİMİZ TÜM EVRENİN ÜSTÜNE....
IŞIK VE SEVGİYLE...

Çevrimdışı gece

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2007, 01:29 »
Büyük B.İ.R özlem olarak kalacaksın yüreklerde...

ANLIYORSUN DEGİL Mİ?                                           

GECE ne düşünüyor dersin böyle ;kara kara...

Çevrimdışı raynah

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2007, 03:36 »
Özel bir hayranlığım olmamasına rağmen, öldüğünde Kurtalan Ekspres'in elemanlarını o durumlarında görünce bir kaç damla gözümden aktı.. Sonra neyi farkettim biliyor musunuz? Pazar günleri, 7den 77ye'yi kaçırmadığımı, TRT1 zamanlarında habire Sakız ,Hanım ve Mahur Bey'in klibinde üzüldüğümü, Hala Kızı Zehra'da nasıl eşlik ettiğimi.. Evdeki Barış Manço kasetlerini.. Moda adresini ezbere bildiğimi.. Bütün Japonya'nın Barış Manço sayesinde bizi sevdiklerini sandığımı :D .. Ne çok anım varmış.. Ve gizliden nasıl da yer etmiş aklımda.. Az ağlarım diye mutluluk duyardım, gördüm ki hemen her şeye ağlayabilme potansiyeline sahipmişim bununla birlikte ağlanacak şeyler az imiş hayatımda.. Barış Manço da güzel insandı, Karasevda'daki o gemiye binip taa ötelere gitmesi de bundan olmalı.. Huzur bulsun, yattığı yerde..
..yalnızlığım sana emanet..

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2007, 09:44 »
Barış Manço'nun vefatının içimdeki acısını bir tek ben bilirim. Haftalarca içimde basketbol topu büyüklüğünde bir boşluk hissetmiştim. Uykusuzluk... Uyuduğum bir kaç saat içinde rüyamda sürekli Barış Manço'yu görmek. Çok zor günlerdi.

Halen Arkadaşım Eşek'i dinlerken zor tutarım kendimi. Barış Manço benim temelimi çok sağlam oluşturdu. O'ndan bir tane daha çok zor gelir...

Çevrimdışı bezgin57

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2007, 20:45 »
Müziğini sevmekle birlikte sesini çok beğenmezdim. Barış Manço'nun günlük hayatında nasıl biri olduğunu da elbet bilemiyorum. Ama tüm o programlarında gördüğüm ve hissettiğim kadarıyla bence Barış Manço büyük bir insanlık aşığıydı. İnsan ve tabiat sevgisi ile dolu olmasa bu kadar sıcak dostluklar kurmaz, milyonlarca insnın gönlünde böylesine yer etmezdi. Zaten sanatçılar genelinde sola yakınken ve sağ cenahtakiler pek "sanatçı" kategorisine sokulmazken Manço ile ilgili kimsenin bu yönde dahi antipati duymaması onun nasıl bir gönül insanı olduğunun kanıtı. Barış Manço'nun yerini doldurabilecek hatta aday birini pek göremiyorum, malesef. Ruhu şad olsun.
Ne düşünüyor dersin gece böyle..kara kara?

Çevrimdışı gothic_dreams

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2007, 16:24 »
10 yaşımdaydım televizyon açıktı ve ben okula gitmek için hazırlanıyordum. Birden TV’de Barış Manço’nun görüntüleri belirmeye ve Gülpembe parçası çalmaya başladı. Ve ekranda beliren yazı SENİ UNUTMAYACAGIZ. Ve benden gelen hıçkırıklar gözyaşları… Ailemden birini kaybetmiş gibi üzülmüştüm 7’den 77’ye yi dönenceyi az mı izlemiştim. Onunla ıspanak yemeyi sevmiştim. Ama artık yok aramızda ıspanaktan tekrar nefret ediyorum. Adam olacak çocuk yarışmasına da katılamamıştım zaten. Hiç bir konserine gidip sesim kısılıncaya kadar da bağıramamıştım lanet olsun keşke daha önce doğsaydım. Belki belki bir defa canlı görebilirdim..
ışıltılar içinde tutsaklıgı yaşarlar bana benzer göklerde çivilenmiş yıldızlar