Gönderen Konu: İlhan İrem tişörtleri  (Okunma sayısı 15472 defa)

Çevrimdışı turguteren

• 1.nesil
  • *
İlhan İrem tişörtleri
« : 30 Ocak 2007, 13:51 »

merhaba arkadaşlar , ben "İlhan İrem" kültürüne çok yabancıyım ancak eşim kendisinin çok sıkı bir hayranı , istanbuldaki konsere gittiğimizde en öndeki dinleyici grubunun hemen hepsinin üzerinde İlhan İrem tişörtleri vardı , zannediyorum bu grubun üyeleriydiler , eşim çok beğendi o tişörtleri , acaba bir tane edinme şansımız var mı ?

Çevrimdışı efsun_i

• Melek Tozları
  • *
    • Kanat Sesleri
Ynt: İlhan İrem tişörtleri
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2007, 18:16 »
Merhaba,
O tişörtleri giyenlerden biri de benim ve bizlere en çok sorulan soru bu oldu  :D

Tişörtler konser öncesi kişi sayısına göre basıldı ve dağıtıldı. Bu yüzden her hangi bir yerde satışı yok maalesef....

Üzerlerindeki grafikleri bulabilirseniz, sanırım baskı yapılan bir yerde bastırılabilir.

Işık ve sevgiyle..
Işık ve sevgiyle...

Çevrimdışı Atk

• ..
  • *
    • Bütünün bir parçası
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2007, 18:33 »
Tişörtler için emek harcayan tüm dostlarıma yeri gelmişken bir kez daha teşekkür etmek isterim. Ankara'da tişört sadece bir kaç dostumuzda var. İzmir konseri öncesi bir basım düşünmekteyiz. Basım netleştiğinde haberdar edileceksiniz..

Işık ve Sevgiyle
Üyenin isteği üzerine üyeliği durdurulmuştur.

Çevrimdışı miguel_bain

• ...
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2007, 21:07 »
gercek sevecen olmayan sizler bu t.shirtlerle ne kadar ayrımcı olduunuzu kanıtlıyorsunuz...tshirtlü gruba sesleniyorum...siz sevecenler içinde kendinizi özel gören, İlhan İremin azınlığa hitap etmesini savunan,İlhan İremi kendilerinin içinde bulunduğu elit kesime mal eden,halktan kopmasını destekleyen,anlamayanın dinlememesini savunan, kardeslikle alakası olmayan insanlarsınız.halbuki irem kardesliği milyonları kapsamalı.İlhan İremi bugün piyasayı kepaze insanlara bıraktığı için suçluyorum.günümüzde çakkıdı gibi abuk sabuk sarkılar yapan kişiler popun kraliçesi ilan ediliyor.bu durum İlhan İremi hiç mi etkilemiyor.iremin halkla iç içe olmasını savunan bizler siz sözde sevecenler tarafından susturuluyoruz.....halk arasında yaygın görüş şu..."İlhan İrem eskiden bir iki iyi sarkı yaptı.şimdi iyi şarkı yapamıyor....söndü...."bu görüs siz sevecenleri delirtmiyor mu?Beni kahrediyor.ben toplumda irem müziğini sezen aksu yanında savunamıyorum.İlhan İremin varlığı toplumda unutulmaya yüz tuttu.bunu içime sindiremiyorum.tabii siz sözde sevecenler bunu önemsemiyorsunuz çünkü ilhanı kendinize mal etmek,siz azınlığın sanatcısı olmasını istiyorsunuz.bence İlhan İrem siz sözde elit kişilerin değil türkiye'nin sanatcısı...bütün türkiye'yi ayağa kaldıracak besteler yapmalı(anlasana gibi)....türkiye'nin en güzel sesi olduğunu bütün millet tekrar kabul etmeli...her yerde İlhan İrem parcaları çalmalı..70lerde ve 80lerde olduğu gibi.....çok mu sey istiyoruz..gercek sevecenlerden destek bekliyorum...   

Çevrimdışı crysalid

• DMT
  • *
    • Doğanın Melek Tozları
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2007, 21:36 »
 :)
Tek bir soru ?
Peki bu sert ifadeler, bu üslup "gerçek" sevecenlikle, kardeşlikle ne kadar bağdaşıyor ?!

............................ ....

http://doganin.melektozlari.com

Sevginin sonsuz renkleri vardır

Çevrimdışı ISIK YOLCUSU

• 1.nesil
  • *
    • Işık ve Sevgiyle
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2007, 22:13 »
Sevgili miguel_bain'in yaptığı bu açıklamayı talihsiz buluyor ve sevgili crysalid'in sorusunu yinelemek istiyorum...

''gercek sevecen olmayan sizler bu t.shirtlerle ne kadar ayrımcı olduunuzu kanıtlıyorsunuz...tshirtlü gruba sesleniyorum...siz sevecenler içinde kendinizi özel gören, İlhan İremin azınlığa hitap etmesini savunan,İlhan İremi kendilerinin içinde bulunduğu elit kesime mal eden,halktan kopmasını destekleyen,anlamayanın dinlememesini savunan, kardeslikle alakası olmayan insanlarsınız.''

Bu yargılara bir tişört ile nasıl vardığınızı anlamakta inanın güçlük çekiyorum...Yukarda bahsettiğiniz düşünceleri hangisini hangi ortamda görüyorsunuz ve İlhan İrem'in halktan kopmuş olduğundan nasıl bahsediyorsunuz...Albümler ve konserler bunun aksini söylemiyor mu ?

''İlhan İremi bugün piyasayı kepaze insanlara bıraktığı için suçluyorum.günümüzde çakkıdı gibi abuk sabuk sarkılar yapan kişiler popun kraliçesi ilan ediliyor.bu durum İlhan İremi hiç mi etkilemiyor.iremin halkla iç içe olmasını savunan bizler siz sözde sevecenler tarafından susturuluyoruz''

İlhan İrem'in mi suçlanması gerekiyor yoksa ''Çakkıdı'' parçasını dinleyen insanların mı ? O parçaları dinlemek yerine gerçek değeri olan parçaları dinleseydik ve bize sunulanı hemen almasaydık nasıl varolabilirlerdi bu şarkıcılar...Sevgili İlhan İrem'in günümüz sanatına bakış açısını yazılarında, röportajlarında fazlası ile görmekteyiz. Ve hangi platformda bunları dile getirdiniz de  ''sus '' cevabı ile karşılaştınız açıklayabilir misiniz ?

''.....halk arasında yaygın görüş şu..."İlhan İrem eskiden bir iki iyi sarkı yaptı.şimdi iyi şarkı yapamıyor....söndü...."bu görüs siz sevecenleri delirtmiyor mu?Beni kahrediyor.ben toplumda irem müziğini sezen aksu yanında savunamıyorum.İlhan İremin varlığı toplumda unutulmaya yüz tuttu''

10 yıla yakındır İlhan İrem dinleyeniyim lakin ''"İlhan İrem eskiden bir iki iyi sarkı yaptı.şimdi iyi şarkı yapamıyor....söndü...." ''cümlesi ile karşılaşmadım desem yeridir. Genç nesilin tanımadığını anlaya bilirim lakin söndü kelimesini kabul edemem. Eğer Sezen Aksu'nun yanında İlhan İrem'i savunamıyorsanız bunu başka insanlara mal edemezsiniz. En basit cevabınız albüm trajları olsun :)

''tabii siz sözde sevecenler bunu önemsemiyorsunuz çünkü ilhanı kendinize mal etmek,siz azınlığın sanatcısı olmasını istiyorsunuz.bence İlhan İrem siz sözde elit kişilerin değil türkiye'nin sanatcısı...bütün türkiye'yi ayağa kaldıracak besteler yapmalı(anlasana gibi)....türkiye'nin en güzel sesi olduğunu bütün millet tekrar kabul etmeli...her yerde İlhan İrem parcaları çalmalı..70lerde ve 80lerde olduğu gibi.....çok mu sey istiyoruz..gercek sevecenlerden destek bekliyorum...    ''

Kimse İrem'in azınlığın sanatçısı olsun dediğine rastlamadım bugüne kadar ve böyle bir üslupla karşılaşmadım hiçbir platformda. Türkiye'nin sanatçısı demişsiniz evet bu konuda kesinlikle haklısınız. Türkiye'yi ayağa kaldırılacak parçaların yapıldığına inanıyorum ama bunu farkedecek Türk insanını göremediğimi belirtmek isterim. Kim istemez İrem parçalarının her yerde çalınmasını ama bu konuda yine bize iş düşüyor  sevgili miguel_bain

Işık ve Sevgiyle
Işık Yolcusu
Ben karanlıklarda aykırı ışıklarımla
                                            dönüyorum

Gecenin yırtılmış elbisesinden dökülen avuçlarıma
                                                       savruluyor
Azade çığlıklarla...

Çevrimdışı yitik_savasci

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2007, 22:23 »

Kimse İrem'in azınlığın sanatçısı olsun dediğine rastlamadım bugüne kadar ve böyle bir üslupla karşılaşmadım hiçbir platformda. Türkiye'nin sanatçısı demişsiniz evet bu konuda kesinlikle haklısınız. Türkiye'yi ayağa kaldırılacak parçaların yapıldığına inanıyorum ama bunu farkedecek Türk insanını göremediğimi belirtmek isterim. Kim istemez İrem parçalarının her yerde çalınmasını ama bu konuda yine bize iş düşüyor  sevgili miguel_bain

İnsan nesli hızla tükeniyor...
Onların sözlerini karıştıralım,birbirlerini anlamasınlar diye....

Çevrimdışı Shalamar

• Melek Tozları
  • *
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2007, 22:36 »
"Gerçek" Sevecen veya "sözde" Sevecen diye bir kavram yoktur!

Sevecen vardır...
Tanımı İlhan İrem tarafından yapılmıştır:

"Ticari tuzakların ötesinde, evrensel titreşimler taşıyan bir sanat eserini, bir şarkının belki de bir dörtlüğündeki çağrıyı derinlemesine kavrayıp, aldığı enerjiyle hayatında daha anlamlı, daha yüksek bilinç boyutları, başka kapılar, pencereler, köprüler, koridorlar açan, -açmak- isteyen her insan Sevecen'dir."

Ve Melek Tozları İlhan İrem Forumları içerisinde tarafınızdan "gerçek" veya "sözde" sıfatı verilmiş hiçbir Sevecen'e bu şekilde bir üslup ile seslenilemez.

Konuyu daha özgür olduğunuz bir ortamda "gerçek sevecen" sıfatı taşıdığını düşündüğünüz kişilerin desteğiyle sürdürebilirsiniz.

Işık ve Sevgiyle...

"miguel_bain" kullanıcısının üyeliği iptal edilmiştir.

Çevrimdışı KORIDOR

• 1.nesil
  • *
    • Bulutsu
« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2007, 23:24 »
Yine amacına ulaşmış bir mesaj..
tişört başlığı altında alakasız bir mesaj ve ona cevaplar..hani noldu tişört konusunda yazılıyordu? bazı komik ya da kötü amaçlı mesajları çok dikkate aldığımız sürece amacına ulaştırmış oluruz. her dipnot mesaj sonunda olacak değil ya:)

tişört konusuna gelince; her talebi karşılayacak boyutta yakın bir zamanda tişört basımı "bir grup gönüllü" tarafından gerçekleştirilecektir. Zamanı geldiğinde forumda duyurusu yapılacaktır.

Sevgiyle,

Çevrimdışı turguteren

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Şubat 2007, 11:06 »

buna çok sevindim , zaman zaman takip ederek kaçırmamaya çalışıcam..

ayrıca dolaylıda olsa bir şekilde tatsız bir iki yazıya sebep olduğum için üzgünüm..

siz sevecenler nasıl diyorsunuz , ışık ve sevgiyle :)

Çevrimdışı HAMIDE

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #10 : 01 Şubat 2007, 11:32 »
İstanbul sevecen buluşmasına katıldığım zaman o tişörtleri fark ettim, çok güzeller.. Konserde dağıtıldığını öğrendiğim zaman bu fırsatı kaçırdığım için çok üzülmüştüm. turguteren'e  teşekkür ederim, bir çok sevecen'in dileklerine tercüman oldu.  Tabi ki en başta tişörtleri bastıracak gönüllü arkadaşlara içten teşekkürler. Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Işık ve Sevgiyle...
Alçaktan uçanları vurarak özgürlüğü anlatıyorlardı...

Çevrimdışı kalbim

• ...
  • *
« Yanıtla #11 : 01 Şubat 2007, 17:46 »
İlhan İrem şarkılarını heryede duyuyoruz duymaya da devam edicez.böyle kişiler forumu açtıgında ilk önce kaç kişi oldugumuza baksın..buradakiler dışında daha kaç bintane bizlere burdan ulaşamayan sevecenler var..biz azınlık değiliz o kadar büyüyoruz ki şimdi aramızda 16 lı 14 lü yaşlarda çooookkk sevecen kardeşimiz var .demekki az değil çokuz demekki heryede iremin sesini duyuyoruz.yönetime teşekkür ediyorum zamanında bu konuya müdahale ettiği için.bir ricam var:bu tşörtleri görmedim ama bi elbirliği yapıp kargoyla postayla isteyen sevecenlerin almaları bunu yapabilecek sevecnler burada bi öncülük yapıp bizlerinde almasını saglayabilirler sanırım.ışıkla kalın..
                                                                             gaziantepli sevecen
ışığa koşalım

Çevrimdışı oznurkose

• 1.nesil
  • *
« Yanıtla #12 : 10 Mayıs 2007, 01:27 »
Arkadaşlar ;
Konunun zamanı gelmişken 'sevecen tişörtleri' İzmir konseri için tekrar basılacak mı? Gerçi zaman oldukça daraldı ama eğer basım yapılacaksa , ben edinmek istiyorum . . .

Çevrimdışı burock0

• ...
  • *
« Yanıtla #13 : 10 Mayıs 2007, 02:11 »
 miguel_bain'in ne demek istediğini inanın anlamadım. tişörtlerle ne alakası var bu yazdıklarının..
hem o tişörtlerden istiyosan gidiyosun baskı yapan yerlere veriyosun 5-10 milyon seninde o tişörtten bi tane oluyo. bu kadar basit...
      """bütün türkiye'yi ayağa kaldıracak besteler yapmalı(anlasana gibi)....türkiye'nin en güzel sesi olduğunu bütün millet tekrar kabul etmeli...her yerde İlhan İrem parcaları çalmalı..70lerde ve 80lerde olduğu gibi.....çok mu sey istiyoruz..gercek sevecenlerden destek bekliyorum...''""
      ayrıca, irem'in müzik piyasasından kendini soyutlamışsa bu kişisel tercihidir.cakkıdılarla aynı camiada olmak istemeyişinin sebebi olabilirmi?     
İlhan İrem'in artık aşk şarkısı yapmasını ben beklemiyorm.zamanında aşkla ilgili çok güzel eserler verdi ama 50'sine gelmiş birininde platonik aşklara şarkı yazmamasını normal karşılamak gerek. Haa yapsa güzel olur ama adam yapmıyo bizim ne suçumuz var allah'ım ya:)
    miguel_bain ben sanırım gerçek sevecen değilim %60'lardayım ama biraz daha uğraşcam ve %80 sevecen olcam. evet evet gerçek ve sahte sevecen yerine artık yüzdelerle ayıralım birbirimizi:)
    yazılarında kötü bi niyetin olmadığını varsayıyorum...
Her yer de sen,Herşey de sen, Hangisini seçeyim

Çevrimdışı ormanbaba

• 1.nesil
  • *
    • Katastrof
« Yanıtla #14 : 10 Mayıs 2007, 09:19 »
İlhan İrem dinleyicileri arasında elit bir kesim yoktur.

İlhan İrem'den zerre bir şey öğrenenler bunu anlarlar.

Bu, planlanmış bir hareket. Tahriklere gelmeyelim...