Son İletiler

Sayfa: 1 ... 7 8 9 [10]
91
Hayat Öpücüğü / Ynt: Cennet İlahileri - İlhan İREM'deki Değişim Hakkında
« Son İleti Gönderen: crysalid 25 Haziran 2012, 10:00 »
Uzun zaman sonra  efsun_i bir yürekten dökülen satırları okumayı özlemişiz......Işık ve sevgiyle !
92
Hayat Öpücüğü / Ynt: Cennet İlahileri - İlhan İREM'deki Değişim Hakkında
« Son İleti Gönderen: efsun_i 19 Haziran 2012, 13:19 »
Cennet İlahileri'nin tüm inançları barındırdığını hissettim hep.  Aynı anda hava kızları, 12 havari ve 12 melek hepsi içiçe hepsi bir oldu.
Müjde çan sesleri ile başlıyordu ve Tören'de "Elinde billur küre dünya tahtında" diyordu (bir çok yerde Hz. İsa'nın elinde küre ile resmedilmiş, küre evreni bazı kaynaklarda da dünyayı temsil ediyor).  Basubadelmevt, yeniden doğuş ve  Hu...

Sırların peşinde olmak, hem çabuk kaybolunabilecek hem de aydınlık kapıların aralanabileceği bir yolculuk.
İlhan İrem anlatımları ile bir fener, bir ayna benim için ve kendi içimizdeki aynanın duruluğu ile görebildiğimiz kadarıyla ilerlemek keyfi yolculuğun.

Uzun zaman sonra burada paylaşımda bulunmayı özlemişim.
Birbirimize açtığımız pencereler, yaktığımız ışıklar yolculuğumu aydınlatıyor çünkü.

93
Hayat Öpücüğü / Ynt: Cennet İlahileri - İlhan İREM'deki Değişim Hakkında
« Son İleti Gönderen: tiamat 16 Haziran 2012, 13:07 »
Evet ilk baktığınızda aklınıza ne geldi. Ben Albümü aldım, açtıktan sonra 12 melek çıktı karşıma ve aklıma hemen Hz İsa'nın 12 havarisi geldi. Bunda art niyet falan da yok. Eğer 12 havari izlenimini doğru kabul edersem içindeki şarkılarla daha doğrusu ilahilerle tezat oluşturuyor. Çünkü albümdeki ilahiler ve sözler bende daha çok İslami çağrışımlar uyandırıyor. (Bir de Şalamar (rock) daki konuşma var tabi)
Şalamar'daki basubadelmevt'ten sonraki konuşmalar ve Cennet İlahileri cd sinin üstündeki 12 melek Hıristiyanlığı çağrıştırmasına rağmen yine Cennet İlahileri'ndeki Aşk Kapıları, Hu gibi şarkılar (ilahiler) de İslami bir izlenim bırakıyor.

Lütfen bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. Sizlerin de yorumunuzu bekliyorum. Söylediklerimin yanlış olduğunu düşünüyorsanız onları da belli çerçeveler içinde yazın.

Bütün semavi Din kitapları,”Mele-i Ala “ denilen kutsal Ruhani Meclise bağlı 4 kanaldan yazdırılmıştır.  Bu 4 kanalın her birinde, kanal yöneticisi olan 12 büyük Melek vardır.

94
Hayat Öpücüğü / Ynt: Cennet İlahileri - İlhan İREM'deki Değişim Hakkında
« Son İleti Gönderen: tiamat 16 Haziran 2012, 13:04 »
tüm arkadaşların dedği gibi din bu şarkıları dinlememize engel olamaz.ama bende doğruluğundan emin olamasam da düşüncemi ifade etmek istiyorum.Belki başlarda sadece teist bir düşünceye sahip olabilir yani bir yaradanralekle geçen mea inanıyor ama dinlerin varlıığından emin değildi belkide.ama zamanla iç yolculuklarıyla beraber şamanizmi hristiyanlığı yaşamışta olabilir fakat ben cennet ilahilerinde İlhan İremdebir islami düşünce yapısı gördüm.albümdeki 12 melek 12 havariye  yada hava kızları diye bir görüşte var.benim görüşüm ise MELE-İ  ALA: MELEKUT ALEMİNİN YÜCE RUHANİ MECLİSİ. bu kuranda geçer.Her idari Mekanizmada on iki şer adet Görevli Melek vardır bu melekler onlar olabilir.(tabi olmayabilir de)         İlhan İremin şarkılarında hem islamiyete hemde diğer dinlere ait izler görebiliyoruz. İslam zaten daha önceki dinleri kabul eder.Üç semavi dinin, önceleri, Allahın ortak =müşterek kararla kabul edilen (Bir =TEK Allah ) olduğunu,  bildirdiğini görüyoruz. Son 100 yıl içinde de, üç semavi dinin ortak temellerinde gizli kalan bir (Evrensel gizli hikmet sırları gerçeği) nin var olduğunu ,
hatta kutsal kitaplarda da kayıtlı yazılı belgeli, delilli olduğu halde,  Din adamlarınca sırf siyasi sebeplerle bu hususun , görmemezlikten  anlama mazlıktan  gelindiğini anlıyoruz, keşfediyoruz. Bu keşif,  biz insanların niçin yaratıldığımızı açıklayan, neyi çok iyi bilmemiz gerektiğini çok iyi açıklayan bir sonuç dur.
(Kadir-i Mutlak=her şeye gücü yeten ) boyutundan insanlara gönderilen gizli evrensel sırları , sadece Budist ve Konfüçyüs Felsefesini anlayabilen Gurulardan Lamalardan anlıyoruz. Ancak bu uzak doğu filozofları da şerri bilgilerden mahrum kalmışlardır. Üç Semavi din ümmetleri de Evrensel gizli imtihan sırlarını anlamaktan mahrum kalmışlardır.
Bence İlan iremin düşüncelerini bunlar acıklayabilir
95
Hayat Öpücüğü / Ynt: Şalamarın Anlamı
« Son İleti Gönderen: tiamat 16 Haziran 2012, 12:18 »
şalamarın mevlevilikle bir ilgisi olduğunu düşünüyorum gerci üzerinde cok fazla kafa yormadım henüz ama Şems'in gelmesiyle HZ. Mmasevlana nın eski düzeninini tersine akıtması Şemsin dokunuşuyla yeni bir başlancıg yapması(basübadelmevt) yada Şemsin ölüsünü ararken kuyda bulması ,kimya hatunun yanlızlığı aliaddin in öfkesi bi şekilde bu şarkıyla bir bağ kurdurdu kafamda..
96
İlahi Yörünge / Ney
« Son İleti Gönderen: ISIK YOLCUSU 03 Haziran 2012, 21:56 »
Sen yüregindekileri dök.
Elbet ses verir dünya gözüyle...

Elbet bu karanlıkta yok olacak!
Şimdi sessizlikte neyi dinle...


ÖZLEMLERİN EN YÜCESİ

97
İrembağı / 18.05.1984 tarihli RENK gazetesindeki İlhan İREM röportajı
« Son İleti Gönderen: Galenos 28 Mayıs 2012, 01:18 »
Milliyet gazetesinin arşivine bakarken İlhan İremle ilgili çok sayıda yayına rastladım.
Bunlardan bir tanesini eklemeye çalıştım.
Siteye ücretsiz üye olup arşiv araması yapabilirsiniz.

http://gazetearsivi.milliyet.com.tr
98
MelekTozlari.com / Melek Tozları Altı Yaşında!
« Son İleti Gönderen: Shalamar 04 Mayıs 2012, 01:02 »
MelekTozlari.com 04.05.06 tarihinde, saat tam 01:02:03'te yayına başladı...

Duyuruyu göndermek üzere saniyeleri geriye saydığımızı dün gibi hatırlıyorum.

Altı yıl nasıl da geçmiş...

Alıntı
İlhan İrem ve O'nun hissettirdiklerinin, düzey kaybetmeksizin paylaşılacağı, hakkında doğru bilgilere ulaşılacak bir platform olmak amacıyla kurulan http://www.melektozlari.com, bir aylık deneme süresinin ardından 01:02:03-04.05.06 tarihinde yayınına başlamış, http://kopru.fisek.com.tr, http://www.ilhanirem.net ve http://www.kanatsesleri.com sitelerinin forum adresi olarak eklenmiştir.

İlahi Yörüngesinde,
Işık ve sevgiyle...
99
Hayat Öpücüğü / Ynt: Gel Bir Oyun Oynayalım!
« Son İleti Gönderen: refref 03 Mayıs 2012, 23:21 »
Evet Ufukcum haklısın..O soruyu sorma hakkımı bir ara kullanmak üzere saklı tutuyorum :)

Forum yeni düzeni de güzel olmuş,eline sağlık..
100
Hayat Öpücüğü / Ynt: Gel Bir Oyun Oynayalım!
« Son İleti Gönderen: Shalamar 03 Mayıs 2012, 23:15 »
Soru 51'i sormayı unutmuşsun Erdem  ;)
Sayfa: 1 ... 7 8 9 [10]
usa online pharmacy