Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 ... 10
1
İrembağı / Sekizinci Seviye
« Son İleti Gönderen: thanados 21 Nisan 2019, 13:13 »
Bir başka yolcuyla birlikte yazdığımız roman.
İçimde İlhan İrem'in müziğini taşıyarak kaleme aldığım anlatılar var.
Hepimiz ışık savaşçıları olduk
Belki de artık sonraki seviyeye geçmenin zamanı gelmiştir hepimiz için.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/sekizinci-seviye-amp-bir-ruhun-yuzyillari-asan-savasi/494738.html&filter_name=sekizinci%20seviye

https://www.facebook.com/sekizinciseviyeroman/

https://www.facebook.com/sekizinciseviyeroman/photos/a.2370142806553240/2391928044374716/?type=3&theater

Aramızda okuyanlar olursa, yorumlarınızı esirgememenizi diliyorum.

Işık ve Sevgiyle...

2
Dün bir rastlantı sonucu denk geldim videoya, ilk birkaç dakika alaycı bir üslup sandığım için neredeyse kapatacaktım, ama sonrasında öyle olmadığını anladım. İlhan İrem'e doğru yerden bakmayı başarmış çalışmalardan biri olduğunu söyleyebilirim. İki kişiyle röportaj yapılmış, birinin boyutları ne kadar genişlemişse, diğerinin o denli cüce kaldığını görüyorsunuz çalışmada. Yurdumuzda İlhan İrem'e bakış açısını gösteriyor iki röportaj da, biri anlamlarını zenginleştiriyor, diğeri saçma buluyor. Biri okyanusta kaybolduğunun bilincinde ve bundan memnun, diğeri ise kendi yarattığı derinliğin, daha da ötesinde kendi derinliğinin farkında değil.
Güzel bir çalışmaydı ve bana yıllar sonra soluğu yine burada aldırdı. İstanbul'da hiç katılamamıştım, ancak Ankara ve Bursa'da katıldığım SEVECEN buluşmalarını anımsadım.
Yine bir ölü toprağı mı serpildi üstümüze.
Artık uyanmanın zamanı gelmedi mi...
Işık ve Sevgiyle...
3
Hayat Öpücüğü / Ynt: Meditasyon
« Son İleti Gönderen: Galenos 21 Ocak 2019, 04:01 »
"Evrenin sonsuz yayıcı ışık enerjisi ile meditasyon boyutlarında bütünleşip etkileşerek diğer canlılarla evrensel bir iletişime geçebilmek. "
"Müziğimi meditasyon boyutlarında dinleyenler, algıladıkları bir yansıma ile çevrelerindekilerinin enerjilerini etkileyen, tüm dünyaya ve kainatlara dalga dalga yayılan bir enerji yaratıyorlar. "
"Ve sorular sormaksızın Şalamar’ın ruhuna girmeli sevecenler."
İlhan İrem

Bence "ŞALAMAR" herhangi bir anlamı olmayan, zihinde tekrar edildiğinde meditatif etkisi olan
Mantra özeliğinde bir kelimedir.

İlhan İREM müziğiyle ,"şalamar" mantrasıyla Türk toplumuna büyük bir hediye bahşetmiş.Ne mutlu kıymetini bilip değerlendirene.
4
ünlülerin "gizli dosyalar"ının izini süren yeni belgesel serisinin ilk bölümünde, İlhan İrem ve yarattığı “evrensel sevgi planeti” felsefesine inananların oluşturduğu esrarengiz fan kulübü irembağı’nın mistik dünyasına doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.

90’larda inzivaya çekildiğinde “bi' İlhan İrem vardı n’oldu ona?” geyiklerinin konusu olan 70’lerin romantik prensi İlhan İrem, bugün çoğunluk farkında olmasa da 150 bin üyesi olduğu iddia edilen neo-spiritüel bir inanç felsefesinin lideri.



https://www.youtube.com/watch?v=20vF_D59hl4
5
Hayat Öpücüğü / Ynt: Şalamar'daki konuşma
« Son İleti Gönderen: Galenos 11 Ocak 2019, 14:37 »
Vay be zaman ne çabuk geçiyor ?

Ne güzel tartışmışsınız konuları...

İlhan İREM'in müzikal bilmecelerine ne güzel kafa yormuşsunuz.

Nerelerdesiniz kimbilir ? Kendimi felaket sonrası kimsenin sağ kalmadığı bir yere gelmiş gibi hissettim.


SESİMİ DUYAN VAR MIIIIIIIIIII ?
6
İlhan İrem'de gemi sembolü daha önce, hem de çok daha kuvvetli biçimde kullanıldı. Bahsettiği gemi, bildiğiniz uzay gemisidir. Uzaylılar tarafından yapılan, vaktiyle dünyaya gelmiş ve tekrar geleceğine inanılan gemiler. (Ola ki günün birinde, gemiler döner geriye / Yolcular aynı yolcular ve biz aynı sahilde) Yıllardır bilinir bu. İrem'in bu şarkıya çektiği klipte de uzay gemileri vardır, röportajlarında kendi de bunu söylemiştir. Bir gün gelip insanları doğru yola getirecekleri gibi beklentileri vardır.
7
İrembağı / Ynt: Sevecenlere Önemli Duyuru
« Son İleti Gönderen: Galenos 14 Ocak 2018, 22:35 »
Yormasaydın keşke kendini boşu boşuna.
Yıllar sonra Sayın İlhan İrem de  Gençler ruhlarını kaybetti dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/ilhan-irem-gencler-ruhlarini-kaybetti-40596269

Şayet iletini yazdığın tarihten sonra ruh sağlığını kaybetmeden bu günlere gelebildiysen ve bir işin varsa karnını doyurabildiğin güleceksin herşeye. Herşeyin başlangıcına geldin.Masalcı amcada masal bitmez.Sessizlik sağlandıkça üretimlere devam...Fazla kaptırmadan tadını çıkarmak lazım.

Sağlıcakla kalınız...(ışık gitti sevgi bitti)
8
Umuyorum ki yıllar sonra Ankara'ya da yolu düşsün İlhan abinin...
Dile kolay: Tam 10 yıl oldu! :'( Son Ankara konserinden bu yana!
9
İlhan İrem “Yıllardan Sonra” isimli konseriyle Bursa Kültürpark Açık hava Tiyatrosu’nda.
Sanatçı ilk şarkılarını yarattığı kendi şehrinin gökleri altında sevenleriyle hasret giderecek.
Yarım yüzyıla yakın bir zamandır sürekli tazelenip gençleşererek büyük bir sevgi ve coşku ile çoğalan dinleyicileri için İlhan İrem yalnızca bütün şarkıları ile ölümsüzleşen bir efsane değil, aynı zamanda notalarla ve düşüncelerle örülmüş bir felsefedir.
Albüm çalışmalarını sürdürdüğü halde uzun yıllardır uyguladığı bir kararla popüler kültüre ait hiçbir ortamda yer almayan sanatçı, sıradışı anlatımları ile sessiz kalabalıkları derinden etkilemektedir.
Düşsel bir atmosferde gerçekleşen İlhan İrem Konserleri yoğun duygu paylaşımlarının yaşandığı aşk ayinlerine dönüşüyor.
İlhan İrem nadir olarak verdiği her biri değişik konseptlerdeki konserlerinden biri ile 4 Haziran 2016 Cumartesi günü Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gönül kapılarını açıyor.

“Benim için dünyaya geldiğim şehir olmaktan çok daha farklı anlamları var Bursa’nın... Kendimle tanıştığım... Duygularımın, düşüncelerimin yüreğimin şekillendiği yer. İlk aşklarımı yaşadığım sokaklar, sahiller... Ve en önemlisi ilk bestelerimi yaptığım şehir.” diyen İlhan İrem için de, Bursa’nın yetiştirdiği ülkenin en büyük müzik efsanesini bağırlarına basmak için yıllardır bekleyen müzikseverler için de özel bir kavuşma gecesi yaşanacak.

İlhan İrem “Yıllardan Sonra” Bursa’da büyülü sesiyle zamanötesi başyapıtlarını seslendirecek.
55. Uluslararası Bursa Festivali perdelerini bu muhteşem konser ile kapatacak.

“Yıllardan Sonra” İlhan İrem Konseri
4 Haziran 2016 / Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu (21.00)

https://www.biletinial.com
10
İrembağı / 1 Nisan'da Birine Bir İyilik...
« Son İleti Gönderen: sevdali_bulut 23 Mart 2016, 10:26 »
Dünya can çekişiyor. Doğasıyla, deniziyle, insanıyla bütün güzelliklerini ve içsel cevherlerini bir bir yitiriyor. Çocuklar ölüyor... Askerler ölüyor... İçinde yaşamak zorunda bırakıldığımız katastrofik cehennemde hayatlar, sevgiler, aşklar ölüyor.
Bizler bütün bu kıyametin ortasında birbirimizin güzelliğine sarılarak, ayrıksı hayatlarla, dışarıdaki kavgadan, direnmekten kopmadan kendi cennetlerimizde çoğalıyoruz.
Bunu yaparken de üç kuşaktır hayatlarımıza sonsuz ışık, sevgi ve umut katan İlhan İrem'in şarkıları, ve anlatımları güç kaynağımız olmaktadır. Işık ve sevgi felsefesini hayatlarımıza geçirerek, aşk için aşkla direnmeyi, değişmeden gelişmeyi, kendimiz kalarak başkalarına saygı göstermeyi, hiçbir aidiyetin esaretine girmeden yalnızca kendimize inanarak sonuna kadar özgür Dünya Vatandaşları olarak yaşamayı ilke edinmiş Sevecenleriz.
Kendi cennetlerimizdeki evrensel bağımız büyüyerek sürerken, üzerinde dünyaya geldiğimiz topraklara vefanın yanısıra, daha şanssız oldukları için veya kendi tercihleri ile ışıktan, sevgiden güzelliklerden uzak ve karanlık yaşamlar sürenlere de ışığımızın sevgi değerlerini günlük hayatımızın doğal akışı içinde yansıtıyoruz.
Böyle yaşıyoruz ve içimizde uyanan sevgi tomurcukları sonsuza kadar çiçekleniyor... Bunlar kimse ile paylaşmadığımız Aşk Aynalarımızdır.
Ancak bu kez bir istisna yapacağız ve yaşadıklarımızı anlatacağız. Böylelikle, ülkemizin ve dünyanın içine düştüğü bu sevgisizlik girdabında, sevgiyi ve incelikleri belki bir nebze olsun görünür kılabiliriz. Biz Aşık Ruhlar gibi, belki başkalarının hayatlarında da duyarlıklar alışkanlığa dönüşebilir. Bu düşünce ile, 21 Mart-1 Nisan arasında yaşadığımız hayat içindeki iyilik yansımalarımızı birbirimizle paylaşacağız ve sizlerin de bizlere katılmanızı istiyoruz. İlhan İrem'in doğum günü olan 1 Nisan tarihine kadar yaşadıklarımızı biriktirelim.
Günlük koşu içersinde hızla geçip giderek, çoğunlukla görmediğimiz başkalarının duygu dünyasına biraz dikkatli bakmakla ulaşacağımız farkındalıklar zincirine dair her türlü temastan söz ediyoruz. Her şey olabilir. Dalda ağlayan bir kedi yavrusunu indirmek olabilir. Bir yaşlıyı, engelliyi karşıdan karşıya geçirmek, huzurevine gidip kitap okumak, çocuklara hediye vermek olabilir. Bir arkadaşınıza çok sevineceğini bildiğiniz bir konuda hiç beklemediği bir sürpriz yapabilirsiniz veya bir dostunuzun bir sorununu kendisinin haberi olmadan çözebilirsiniz. Bir karınca ya da örümceği düştüğü yerden çıkarmaktan Obama veya bir başkasına barış için mektup yazmaya kadar her şey... Penceremizden dışarı doğru yüreğimizle baktığımızda, sonsuz renklerle sıradışı güzellikler yaratabiliriz... Ve belki de duyarlıklar artık hayatlarımızın hiç değişmeyen parçası olarak kalır.
3 Nisan Pazar günü bir araya gelerek tecrübelerimizi anlatmayı, varsa yaşadığımız konu ve olaylarla ilgili fotograflar, videolar paylaşmayı ve sanatçımızın doğum gününü kutlamayı hedefliyoruz. O gün başka şehirlerden de bize ulaşabilir, telefon ya da e-posta ile aramıza katılabilirsiniz.
Duygularını yitiren dünyamızın duyarlık kırıntlarıyla güzelleşebileceğini göstermek için ilk baharın ilk günleri başlangıç olsun.
"1 Nisan'da Birine Bir İyilik..." Etkinliğimizde İlhan İrem'in şarkıları da her zaman olduğu gibi bizimle olacaktır...

Işık ve sevgiyle...
İrembağı Sevecenleri

1 Nisan’da Birine Bir İyillik…
Tarih: 3 Nisan 2016 / Pazar
Saat: 14.30 – 17.30
Yer: Cafe De Kadıköy
Adres: Osmanağa Mah.
Serasker Cad. Piri Çavuş Sok. No. 22
Kadıköy / İstanbul
İletişim:
Tel: 0533 966 53 69
Mail: bulutsu@bulutsu.gen.tr
www.bulutsu.gen.tr
Sayfa: [1] 2 3 4 ... 10
usa online pharmacy