İlhan İrem Forumları

Köprü => İrembağı => Konuyu başlatan: Shalamar - 06 Mayıs 2006, 14:59

Başlık: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Shalamar - 06 Mayıs 2006, 14:59
Merhaba,
Çoğumuzun kullanıcı isimlerinin bir hikayesi vardır. Almak istediğimiz bir eposta adresinde seçtiğimiz isim başkası tarafından alındığından alternatifleri dener bir tanesi uygun olunca da alırız. Sonra da onu benimser ve hemen her yerde onu kullanırız. Yahut belli bir olaydan etkilenerek seçeriz isimlerimizi. Kendi kullanıcı ismime ait hikayeyi paylaşarak, buradaki "ilk mesaj" tereddüdümü atmaya çalışacağım :)

1994 yılında başlayan kendimi bulma arayışım, 95'te İlhan İrem ile birlikte epey hızlandı. Ancak 99 yılında "Yoruldum yalnız gitmekten, bu sonsuz yolu" çerçevesinde kendimi arayışım, yerini bir başkasına anlamlar yüklemeye bıraktı. (Halbuki bugün biliyorum ki ben, evrenden ve benden başka hiçbir yerde/kişide değilim...)

4 yıl sürecek bir uykuya dalmıştım. Rüyalarım her ne kadar farklı olsa da, penceremden gördüklerim aleladeydi... 2001 yılında çıkan "Seni Seviyorum" albümündeki "Şalamar"ın sözleri, bana sesleniyor gibiydi; "Pencerelerine resim yapıştırmış cüceler, dünya diye seyrettiğin odanda". Bu seslenişi duyuyor, ancak uykunun derinliklerinde olan ben, algılayamıyordum. Nihayet 2002 yılında, penceremden gördüklerimin aslında resim olduklarını, ulaşabileceğim yükseklikleri görmemi engellediklerini fark edebildim. İşte o zaman, yaklaşık 8 yıldır kullanmakta olduğum Sevecen kullanıcı adını bir kenara bırakarak, pencerelerine resim yapıştırılmış Şalamar ismini almaya karar verdim. Şalamar'ın anlamına dair yaptığım araştırmalarda rastladığım "Shalamar" kelimesi o gün bugündür kullanıcı adım olmaya devam etmekte... Ancak ne zamana kadar bilemiyorum çünkü penceremi yeterince temizleyebildiğime inandığımda, bu isim de değişecektir.

Işık ve Sevgiyle...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: hayaletdansi - 06 Mayıs 2006, 23:33
Yaklaşık bir kaç yıldır bu rumuzu kullanıyorum, nedense Kızılderililere kendimi yakın hissetmişimdir, yaşamları, kültürleri, inançları ilgimi çekmiştir hep ama tüketim boyutunda ele almak istemedim, dünyaya bir de başka gözle bakma, anlama çabası, farklı olana duyulan merak belki de, bir de yıllardır beyaz adam tarafından uygulanan karalama çabalarının ters tepkisi gibi de denebilinir.
Hayalet Dansı umut, özgürlük ve belki de yeni bir dünya için ………..
Yazı biraz uzun umarım okurken sıkılmazsınız.

"Oturan Boğa ya da kendi dilindeki adıyla Totanka Iyotake, 1890'da, Hayalet Dansı yaptığı için ABD'li askerler tarafından öldürüldü. Her şey 1492'de, Christoph Colombus'un Amerika ismini verdiği topraklara ayak basmasıyla başladı. Yeni bulunan kıta, hemen ardından 'Avrupa yerlilerinin' istilasına uğradı. Önce Güney Amerika 'medenileştirildi'. Amazon'da o tarihe kadar görülmemiş kıyımlar, katliamlar yaptı 'uygar Avrupa'.Amazon'un sık ormanlarından, yağışından ve vahşi hayvanlarından korkan Avrupalılar, salgın hastalıklarla daha fazla mücadele edecek gücü bulamadı. Altın Şehir 'El Dorado'yu bulamamanın şoku ise Güney'de yaşadıkları en büyük hayal kırıklığıydı.

Kuzey Amerika'ya doğru yelken açtılar bir süre sonra. Yaşanması daha kolay, verimli topraklara sahip Kuzey Amerika o tarihlerde Kızılderililerin anavatanıydı. Ama 'uygar Avrupa'ya karşı anavatanlarını kaybetmeleri çok uzun sürmedi. Görülmemiş bir katliam başladı Kuzey'de. Çatışmalarda canını kurtarabilen yerliler açlıktan, soğuktan veya hastalıktan ölüyordu. Beyazlar, Kızılderilileri sindirmek ve aç bırakmak için milyonlarca yaban sığırını öldürme politikası izliyordu.

Kızılderili önderleri cesaretlerini yitirmişlerdi. General Amstrong Custer, 1860'larda 'baş temizlikçi'ydi. General için 'en iyi Kızılderili, ölü Kızılderili'ydi. Köklerini kurutmak için dağ-bayır dolaşıp insan avlıyor, savunmasız köyleri basıp ateşe veriyor, yeni doğmuş bebekleri, yatalak ihtiyarları kılıçtan geçiriyor, 'kaçışı kurtuluş' sananları kurşuna nişangah yapıyordu.

İşte tam bu dönemlerde uzaklarda, Nevada'da, geleceği görebilen, ölülerle konuşabilen bir Kızılderili'nin yaşadığı söylentisi tüm Kızılderili topluluklarına yayıldı. Her Kızılderili reisi, bir büyük reisin gelip, kendilerini beyazların elinden kurtaracağına inanmaya başladı. Bu konunun araştırılması için tüm Kızılderili reisleri heyet gönderdi. Heyetin dönüşünü bekleyen Kızılderililerin çoğu kendilerinden geçerek ve bu olguya kendilerini iyice vererek dans etmeye başladı. Bu dans bir uyanışın, bir dirilişin habercisi gibi tüm Kızılderili toplumlarına yayıldı.

Kızılderili önderleri ısrarla Büyük Kurtarıcı'nın geleceğini ve beyazların zulmünden kurtularak anayurtlarına kavuşacaklarını anlatmaya başladı. Beyazların 'Hayalet Dansı Ayini' adını verdikleri bu şölenler, yerlilerde bir silkinişi ve birlikteliği doğuruyordu. Çok geçmeden tüm kıtanın Kızılderilileri bu dansı uygulamaya başladı. Heyecan doruktaydı. Suskunluğu parçalayan çığlık giderek artıyordu. Yitirilen dağların, ovaların ağıdı koca birer yürek olup, ırmak olup akıyordu.

Dönemin hükümeti bu yeni eylemden etkilenen yerlilerin üzerine silahlı güçler göndererek püskürtmeye çalıştı. Katliamlar birbirini kovaladı. Kızılderililere karşı sürek avı arttı. Hükümet, Hayalet Dansı ile gelen bu özgürlük kıvılcımını tehlikeli ve sakıncalı görerek, dansın yapılmasını tüm kabilelerde yasaklattı. Sioux şefi Totanka Iyotake (Oturan Boğa), Hayalet Dansı yasağına uymadığı için öldürüldü.

Hayalet Dansı ve kuralları kuşaklar boyunca gizlilik içerisinde kabileler arasında sessizce uygulandı. Kızılderili tarihinde, kardeş dayanışmasının 'yenilmez güç' olduğunu kanıtlayan ilk lider, yaşlı Oturan Boğa (Totanka Iyotake) oldu."


http://www.bizimanadolu.com/haber/haber57.htm

Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Shalamar - 07 Mayıs 2006, 22:10
Sevgili hayaletdansı,
Sizin Kızılderililerle ilgilenmenize dair olası nedenler sıralamışsınız. Bir olasılık da izninizle ben söyleyeyim; Türkler' in ilk inançlarından biri Şamanizm'dir. Orta Asya'dan bu kadar uzak olmasına rağmen Şamanizm' e bu kadar yakın inanışları olan bir toplumdur Kızılderililer. İnançları dışında kültürleri de çok benzer, örneğin çadır motiflerine dikkat ederseniz Anadolu'da kullanılan motiflere fazlasıyla benzerler. Bu kültür yakınlığının da sizi çekmiş olma ihtimali vardır.

Paylaşımınız için teşekkürlerim,
Işık ve Sevgiyle...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: hayaletdansi - 08 Mayıs 2006, 19:11
Türk kültür ve inançlarının Kızılderililerin kültür ve inançları ile yakınlığı dikkat çekicidir, doğru söylüyorsun. Kızılderili dillerinde yaklaşık üçyüz ila beşyüz arası Türkçe kelime bulunmaktadır. Hatta Sunay Akın ''Kız Kulesi'ndeki Kızılderili'' ismindeki kitabında, Ord.Prof.Dr Reha Oğuz Türkkan'ın 20 Şubat 1996 tarihli Hürriyet gazetesinde yayımlanan iki günlük yazı dizisinden bazı notlar aktarmıştır , bir tanesi sizin söylediklerinizi destekler nitelikte ,aynen aktarıyorum :
''New York'tayken televizyonda 'Güller Resmigeçidi' ni seyrediyordum; otomobil ve kamyonetler renk renk desenler halinde güllerle donanmıştı. Çeşitli ülkelerin katıldığı bu şöleni TV'ci Chet Huntkey anlatıyordu. Bir tankı 'Şimdi Meksika Kızılderililerinki geçiyor ' diye tanıtınca yardımcısı elindeki kâğıdı işaret etti. Sunucu da şöyle özür diledi:
'Kızılderililerin değil, Türkiye Konsolosluğu'nunmuş: Desenler o kadar benziyor ki şaşırdım'.

Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: KORIDOR - 09 Mayıs 2006, 13:54
Seni Seviyorum kanımca İlhan İrem'in manifesto albümüdür. Koridor ise doruk noktası. Müzikal kurgunun ana öğesi olması dışında, doruk noktası.
O yüzden KORIDOR..
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: vera_frm_elysion - 09 Mayıs 2006, 18:36
Kendi hayallerimde yaşarım ben...
Yaşadığım yer ELYSİON...
Adım VERA...

vera_frm_elysion olmaktan kendimce gurur duyuyorum ben ;)
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Servant Of Eden - 10 Mayıs 2006, 01:56
"Hem anlamam hem severim seni,
 Dünya...!"


Aynı insandan nefret edenlerin birbirlerini sevdiği,
aynı insanı sevenlerin ise birbirlerinden nefret ettiği,
karmaşık şekillerle dolu
Yeşil-mavi bir küre...

Ağaçsız ormanlar, susuz göller...
Dikenlerinden ötürü,
Dokunmaya korktuğumuz güller..!

İkilemler arasındayız hep...

“Uzlaşmaz  zıtlıklarda  nitelik  dönüşümleri  patlamalar  şeklinde  olur.”
  beklenen  çığlığı  ben,  içinizde  patlatıyorum"
                                                 (İlhan İrem)O kadar aşikar ki,
Ve de öyle üzeri gizli...
Karanlığa alternatif,
Hergün kullandığımız kelime(!);
Sevgi...

Yüreğimde kıpırtı,
Tanrı' yla yanyanayım...
Servant Of Eden;
Cennet hizmetkarıyım...!

Işığın aşkıyla...Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: cicekkiz - 10 Mayıs 2006, 16:48
Kullanıcı ismimin ilham kaynağı:

Vietnam savaşına karşı tepkilerinin birleştirdiği, Amerikan değerlerini protesto eden, çevre kirlenmesine karşı duyarlı, ütopik bir sistem kurmak için 1966 yılında San Francisco'ya yerleşen siyaset, müzik, edebiyat ve modaya kadar pek çok alanda yeni eğilimler geliştirip adına "karşı kültür" dedikleri bu felsefeyi benimseyen "Çiçek Çocukları'dır".

Bu isim bana ruh eşim tarafından verilmiştir. 1994 yılından bu yana kullanmaktayım.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: PeLONi - 10 Mayıs 2006, 17:52
Yıllardır bunu kullanırım.
İlk kez bir bilgi paylaşım sitesine üye olurken almıştım.
Hiçbir anlamı yoktu. Bir anda içimden gelmişti.
O an güzellikleri, sevgiyi, imkansızlıkları ve çiçekleri düşünüyordum.
Benim için en özel yanıda; İlhan İrem'den "Saçların Sarmaşıklar"ı dinliyordum.
Çok özel yani.......

Sensizliğe sığınmış, bu çitler bu kulübe, artık bizi unutmuş, bahçemizdeyim yine........
                                                                                                           İlhan İrem
     
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: ISIK YOLCUSU - 10 Mayıs 2006, 22:55
''Nerden geldiyse geldi, kondu bir gün dalıma
Çare arar gibiydi sonsuz karanlığıma''

Yaklaşık dört yıl önce hayata dair sorularım oldukça sıklaştı. Nerden geldim nereye gidiyorum diye ve bu karmaşık günlerimin yani ''ateş böceği ''parçasında olduğu gibi sonsuz karanlığın içindeydim. Bu karmaşanın içinden gülümseyen biri vardı İREM. Parçalar da duyumsadığım sevgi tomurcuklarının bireyselden öte evrensel boyutta olduğu hissetmeye başladığım günlerde sorularımın yanıtını O'nda bulabildim lakin bu cevaplar yeni soruları yanında getirdi. Bir döngü içerisinde İÇ'sel yolculuğum devam etmekte İREM'in ışık ve sevgi düşüncesi içinde.

Zaman geçtikçe İÇ'sel yolculuklarım bazen hızlandı bazen yavaşladı ama hiç durmadım ve bu yolculuğun ışığa olduğunu fark ettim bu zaman diliminde

''Hayat yükselen bir daire, hep aynı noktalardan geçiyoruz
binlerce kere, farklı yüksekliklerde''

''Trans akşamlarında kara deliklerden geçtim
Sonsuzluk notalarında
Alemlere işaretim. ''

Kanat açıp süzüldüğümüz noktalardan yolculuk İŞARETİM'e dir farklı yüksekliklerde.

ışık yolcusu ismini bunlardan dolayı kullanmaya başladım. Her ne kadar bu ismi 4 aydan beri kullanıyor olsam da uzun zaman kullanmayı düşünüyorum. Sonra mı yeni bir isim ve farklı yükseklikler...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Gitaryoloji - 11 Mayıs 2006, 21:52
Kullanıcı ismim benim gerçek ismimden daha yakın bana... ;) :)
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Shalamar - 11 Mayıs 2006, 22:33
Kullanıcı ismim benim gerçek ismimden daha yakın bana... ;) :)

Ne kadar güzel Sevgili Gitaryoloji!
Peki neden - ne zaman bu ismi kullanmaya başladınız?
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Bezgin - 12 Mayıs 2006, 16:15
Aslında hep estarabim'i kullanmışımdır ama burada bu kez bunu kullanmak istemedim. Bezgin, benim İlhan İrem'le tanıştığım zamanlardaki ruh halimdi. Sonradan Bezgin'den de haberdar olup çok sevdikten sonra diğer her şeyinden daha yakın geldi bana. O yüzden Bezgin.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: kapia - 12 Mayıs 2006, 22:22
Ben bu kullanıcı adını etkilendiğim bir şeyden dolayı kullanıyorum. Bayağı bir zaman önce IVO ANRICH' in Drina Köprüsü diye bir romanını okudum. Orada bir köprü vardı ve orası bütün dinden insanların barış içinde oldukları bir yerdi.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Atk - 22 Mayıs 2006, 13:08
Shalamar, dostum gerçekten güzel bir konu açmışsın... Emeğine sağlık. Diğer forumda da bunu açarsan sevinirim. Ya da ben açıp, altına senin bu forumda bu konuyu açtığını; benim de ilgimi çekip bu konuyu açmak istediğimi bildireceğim... Sorunun cevabına gelince... s(c)enaze benim 2002'de yazdığım bir şiirimdi... Cenaze malum aliniz ölümü çağrıştırır... s(c)enaze de "sen benim için öldün artık" anlamında yazmıştım ve güzel bir şey çıktığını düşünerek bunu kullanır oldum...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: BASU BADEL MEVT - 25 Mayıs 2006, 23:13
Bir edebiyat öğrencisi olarak Eski Türkçe derslerimizde her zaman karşılaştığım bu ismin sevgili İLHAN İREM sayesinde farklı manalar ihtiva ettiğinin ayrımına vardım. Daha önce MELEK'ÜL MEVT'i kullanırken tek ve gerçek alem olan BÂSU BÂDEL MEVT' in aslında içimdeki gizli kalmışlıkları ortaya çıkardığı düşüncesiyle bir sene önce bu adı kullanmaya karar verdim.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: kahraman - 27 Mayıs 2006, 11:03
Ben soyadımı kullanıyorum, ne kadar basit değil mi?  :D
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: odessa - 08 Haziran 2006, 14:51
Herkes anladığı gibi bir şehrin ismi değil odessa yaklaşık 7 yıldır kullanırım bir kitaptı kendisi ama yazarını hatırlamıyorum o kadar uzun süre geçti yani, anlamı: nazi ss subaylarının katliam sonrası gizli bir koruma örgütünün adı ama yanlış anlaşılmasın nazi yanlısı olduğumdan değil o güzel kitabın adı olması etkili olan her seferinde yaşam savaşını hatırlatır bana...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Damn - 08 Haziran 2006, 19:15
Ivanopulo (Damn)...

1990'lı yılların sonunda, Lenin'in başkentinde yazdığı reverse engineering yamalarıyla (patch), dünya yazılım tekellerini dize getirdi, tüm kurumsal güvenlik yazılımlarının baş belası oldu...

Onun sayesinde milyonlarca kullanıcı, tarihte ilk kez, dünyanın teknolojik nimetlerinden sonuna dek yararlandı. Times, CNN gibi küresel medyalar, bu mucizevi kişiliği öğrenmek üzere, şifrelenmiş emailler vasıtasıyla onunla röportaj yaptı...

Beklenmedik bir kabus'tu... Bir anda ortadan kayboldu...

Anarşist anısını yaşatabilmeyi diliyorum.

Damn
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: morton - 13 Haziran 2006, 17:01
Yaşım 43, ismim Müfit
morton 25 yıllık lakabımdır. Dilime nerden nasıl dolandı bilemiyorum ben arkadaşlarıma isimlerini söylemeden 25 sene önce morton diye hitap ederken bir baktım ki şimdi benim ismim kullanılmıyor herkes morton diyor, yeni bir arkadaşla tanıştırırken morton diye tanıtıyor. Velhasıl etiket gibi kaldı üzerimizde.
 
Anlamı yok diye biliyorum fakat batıda soyisim olarak kullanılıyor.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: lugol - 13 Haziran 2006, 23:04
Ben kullanıcı ismimde laboratuvarda kullandığımız bir madde arkadaşlar. Sağlıkçılar bilir  :D
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: schalamar - 18 Haziran 2006, 14:18
Tırnaklarım ipeği çizdi / beyaz
Parmaklarımın arasından akıyordu
Dansı sürüyordu büyücülerin titrek
Ne yana kanatlansam
O yana uçuyordu ŞALAMAR
Saklandığı gecede gizli ayaz
Saçlarının arasından esiyordu
Zehir sızıyordu yalnızlığından / soğuk
Ne yana kanatlansam
O yana uçuyordu ŞALAMAR
ŞALAMAR...ŞALAMAR...Firardasın tersine
Yinede eteklerin geçmiyor başına ŞALAMAR

Yaşıyordum her kelimede her cümlede. İLHANI AŞK bahçesinde. Bir sabah sıçradım anlamsız uykudan.. İşte dedim İLHANI AŞK bahçesinde kendimi bulduğum bir yer daha...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Hayat - 24 Haziran 2006, 14:57
Uzun zamandır başka bir kullanıcı ismi kullanıyordum. Anlamı bir tanemdi.
Son bir yıldır o isim bana uzak gelmeye başlamıştı, anlamı uzaklaşmıştı belki de.
Bir siteye üye olurken hiç düşünmeden hayat yazıverdim. Hayat her şeyiyle beni ifade ediyor gerçekten.
Her halini yaşıyorum, herkese yakın hissediyorum kendimi. Anlamaya çalışıyorum, gözlemliyorum, yaşıyorum. Ama asıl olarak özünü benimsiyorum; hayat sevgidir.
Her yerde kullanamasam da vazgeçemiyorum bu isimden.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Beatrice - 19 Temmuz 2006, 15:34
On beş yaşlarımda falandım İlahi Komedya'yı ilk okuduğum sıralar. O gün bugün "Beatrice" ismi bana hep 'cennet'i çağrıştırdı. Hatta kavram haline geldi:cennet=beatrice...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Oikos - 20 Temmuz 2006, 01:23
   Oikos=Ev halkı

Eski yunanca olan "Oikos" mitolojik bir isim değildir, ayrıca yüklendiği anlam basitçe "ev halkı"nı kastetmez. Yunanca dil yapısı, uyak kurallarına uymadığından kelimenin "Luwi"lerden geldiği sanılmaktadır. Anadoluya ait "Ana Tanrıça Ma" kastedilerek mevcut her şeyin onun kontrolünde olmasının simgesidir. Ev kadına aittir. Doğurganlığı ve çocuklara göz kulak olması nedeniyle kadın evin sahibidir, bu sahiplik kadına teknolojik bir üstünlük tanır/Ateş yakmak, dikiş dikmek, hastalık gibi konulara çözüm bulması gereken kadındır. Tarımın kadınlar tarafından bulunduğu savı bu kelime üzerinden bir gerçeklik kazanır. Av esnasında yorulan erkek "oikos" üzerinde hak iddia edemediği gibi, kadın üzerinde salt egemenlik te kuramaz. Bu devirlerde kadın yapının ve oikos'un en üst düzey itici gücüdür. Bu nedenlerden toplum anaerkildir.
Tanrı da bir kadındır. Böylece "Oikos" naif egemen gücü simgeler. Oikos paylaşımın odak noktası, insan hayatının ve düzenin kaynağıdır.

Oikos olmaksızın insan "Tekamül" yolculuğuna devam edemez. Bu bugünde böyledir.

Sevgiyle Kalın
Oikos
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: hu - 27 Ağustos 2006, 20:51
İlk başta adımın Şalamar olmasını istedim bunun birinin ismi olduğunu bile bile...... Ama yeterince kişiden şalamar sesi duyduğuma Şalamar olmamak fazla dokunmadı.... Ama Hu yu seçtiğimde anladım ben Hu ile anılmalıyım........
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: musicalm - 01 Eylül 2006, 22:51
Musicalm: sakin müzik manasına geliyor. Music Calm olarak ya da Musical Calm olarak da olabilir. Bu kadar :)
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: ashemez - 01 Eylül 2006, 23:22
Genelde Çerkezler bilir ashemez'i. Kayseri Kafkas derneğinin dans ekibi (:

Ama ben Nart destanlarında "ses ve müziğin" tanrısı olan ashemez'i kullanıyorum.. Kafkas derneğinden sonradan haberim oldu  ;D
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: ege16 - 18 Eylül 2006, 00:27
Çok güzel isimler bulmuşsusunuz. Tebrikler. Fakat bende ismimden esinlendim..... Sevgiyle...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: crysalid - 18 Eylül 2006, 14:04
Ruhun özü, Krizalit İçinde saklı !..
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: refref - 18 Eylül 2006, 14:28
"Allah mülkünü ve azametini seyretmem için beni davet etti.
Burak isimli cennet mahluklarından biri vardı.
Cebrail'in getirdiği kemeri belime bağladı ve tacı da başıma koydum.
Burak'ın üzerine bindim.
Burak nurdan kanatlarını çırpa çırpa ve kainatı nura garkederek uçuyordu.
Hemen içeri nurdan bir yiğit girdi, karşımda el pençe divan durdu.
Gördük ki nurdan bir merdiven kurulmuş göklere doğru uzanıyordu.
Sen burda eğlenme, gök ehli seni bekliyor.
Kainatta olacak şeylerin hepsini seyrettim.
O sırada perdeden bir el uzandı ve beni içeri çekti. Büyük bir melekti.
Refref beni aldı Arşa, bir çok nurdan perdeden geçtikten sonra vardım.
Orada, yer, gök, zaman ve mekan yoktur".
Refref beni aldı...!


(Ruh ve Ölüm Ötesi - Mustafa Ertuğrul Kaan)
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: keops - 18 Eylül 2006, 17:57
Eski Mısır Uygarlığı benim en vazgeçilmez tutkumdur. Elbette bir gün oraya gidip Sfenks’in önünde  fotoğrafımı çektireceğim.. Rumuzumun anlamı Mısırın Gize bölgesinde bulunan dünyanın en büyük piramidinin adıdır (keops). Kral Keops öldükten sonra güneşi hissetmek için bu piramidi yaptırmış. 20 yılda tam 25 bin köle tarafından hiç bir teknolojik alet kullanılmadan yalnızca ilkel yöntemlerle yapmışlardır Keops piramidini. Daha sonra babalarına eşlik etmek için oğulları da Kefren ve Mikerinos adıyla piramit yaptırmışlardır.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: raynah - 01 Ekim 2006, 03:09
Diğer İlhan İrem forumlarında rayna olarak kullanıyordum.. Sonuna "h" yi getirmek benim aklıma geldi.. Biraz kaba söylenişi, farkındayım ama bütün forumlarda artık bunlayım..
raynah=bir Galatasaray maçında yabancı bir futbolcunun isminin değiştirilip Türkçeye kazandırılmış halidir.. Anlamını araştırdım, böyle bir isim tamamen uydurma.. Sadece google da kişi isim ve soy isimleri olarak mevcut.. İngilizce gibi duruyor,ancak böyle bir kelime yok İngilizcede de.. Tamamen kendi buluşumdu, google benden çalmış! ;D
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: TELVİN - 01 Ekim 2006, 12:34
TELVİN sözlük anlamı: renkler / bir de tasavvufi anlamı var: halden hale geçiş insanın hal tezahürü, değişim, üzüntü, sevinç ve tüm haller.

Aynı zamanda Erkan Oğur'un son albümünün adı Telvin...


Blues for Molla
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: ormanbaba - 08 Ekim 2006, 13:48
Benim e-posta listelerindeki posta adresim; asilikasaletimdir. Heavy Metal dinlemeye başladığım zamanlarda (takribi 12-13 yıl) Türk HM piyasasında Abdülika adında bir adam vardı. HM dergilerinde yazıları ve karikatürleri yer alırdı. Köşesinin adı asilik asaletimdir'di. Sadece kulağa hoş geldiği için bu posta adresini almıştım. Uzun 8-10 yıldır bu adresi aldığım için pişmanım ama artık çok kişi bildiği için silemiyorum. Abdülika kendini geliştiremedi ve hep eskinin kötü guruplarını dinlemekte ve empoze etmekte ısrar ediyor.

Bu forumdaki kullanıcı adım; Ormanbaba. Ormanbaba ise annemin ailesinin soyadı. Kulağa hoş geliyor. Nereden geldiğini bilmiyoruz. Soyadı kanunu çıkınca alınmış.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: santana - 08 Ekim 2006, 14:28
Malum; dünyanın sayılı gitar virtüözlerinden Carlos Santana. Çok severim. Birçok sitede de bu nick'i kullanıyorum zaten.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: santana - 08 Ekim 2006, 14:39
Benim e-posta listelerindeki posta adresim; asilikasaletimdir. Heavy Metal dinlemeye başladığım zamanlarda (takribi 12-13 yıl) Türk HM piyasasında Abdülika adında bir adam vardı. HM dergilerinde yazıları ve karikatürleri yer alırdı. Köşesinin adı asilik asaletimdir'di. Sadece kulağa hoş geldiği için bu posta adresini almıştım. Uzun 8-10 yıldır bu adresi aldığım için pişmanım ama artık çok kişi bildiği için silemiyorum. Abdülika kendini geliştiremedi ve hep eskinin kötü guruplarını dinlemekte ve empoze etmekte ısrar ediyor.

Bu forumdaki kullanıcı adım; Ormanbaba. Ormanbaba ise annemin ailesinin soyadı. Kulağa hoş geliyor. Nereden geldiğini bilmiyoruz. Soyadı kanunu çıkınca alınmış.

Fırat kardeşimin kendi fikirlerini saygıyla karşılamakla beraber Aptüllika gibi türk rock müziği'ne yıllardır katkılarını göz ardı edemeyeceğimiz bir insan hakkında yorum yaparken biraz daha geçmişi gözden geçirseydi diyorum. 80'lerin ikinci yarısından sonra ülkemizi de saran heavy metal ve türevlerinin, yurt çapındaki tabana yayılmasında ki en büyük iki isimden bir tanesidir Aptülkadir Elçioğlu. (Bir diğeri de Güven Erkin Erkal). kısıtlı ve kıt imkanlarla HIBIR dergisindeki köşesinin ufacık bir bölümünde yerli ve yabancı gruplar hakkında nice detaylar yazdı, konser haberleri verdi, tanıtımlarını yaptı. Bir karşılık beklemeden ve almadan, bir müddet sonra da kendi takipçilerini oluşturdu zaten. Sırf o köşe için dergi alanlar vardı, çünkü yoktu başka bir görsel malzeme. Grupların tanıtımını yaparken şahsi davrandığı ve kendi dinlediği gruplara ağırlık verdiği doğru, ama "eskinin kötü grupları"nı tanıtmadı, her biri rock camiasında köşe başı olmuş gruplardı. Aptül bugün eski verimliliğinden oldukça uzakta, ama boş durmuyor. Seveni olduğu kadar sevmeyenleri de çıktı ama yaptıkları her zaman övgüyle anıldı. Kendilerini (Güven de dahil) tanıdığım için ayrıca gurur duyuyorum. Çünkü onlar sayesinde görsel materyallerin (dergi, özel TV, radyo, konser bülteni-mekanı) hiç olmadığı bir dönemde gruplarımız kitlelere ulaştılar. Bunu ben değil, o gruplar da söylüyor.
Selam ve sevgiler.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: ormanbaba - 08 Ekim 2006, 15:06
Evet. Birisi şu an rock müziği sulandırmak isteyenlerin kuklası, birisi de 50 yaşında ve halen Metallica dinliyor :) Queensryche Türkiye'ye gelirken birisi Duman'ı programına konuk edip uyuşturucu gençliği yaratmanın basamaklarını çıkıyor, birisi de uyuşturucudan uyuşup o gece uyuyor. Geçmişte yaptıkları muhakkak güzel şeylerdir ama zamana göre at biniyorlar. İkisi de değersiz...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Tiya Eleni - 17 Ekim 2006, 10:35
Merhaba
Siteye yeni üye olduğumdan öncelikle bu bölümden başlamanın uygun olacağını düşündüm.
Kullanıcı adım anlamını çok etkilendiğim bir kitabın baş karamanından alıyor. Aslında Tiya teyze, yenge demekmiş, Eleni'de o kahramanın adıydı. Eleni teyze gibi bir şey olsa da, "Tiya Eleni"  bir insan için diğer bir insanın ne büyük anlamlara gelebileceğinin göstergesi.
(Okuyanlar için, kitaptaki konu ve yaklaşım tartışılır olsa da konumuz dışı)
Selda.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: hanci - 19 Ekim 2006, 12:25
Merhaba herkese,

Şimdiye kadar farklı nickler kullandım; Autocad kullanmayı bildiğim için autocadr14 tercihimdi, sonra Bateri çalmaya başladığımda özgür eller anlamında da kullanılan freehands geldi, İlhan İrem dinlediğim ilk yıllardan şimdiye kadar süreçte Sürgün Gibi Masallarda ya karar verdim. Çünkü yaşadıklarım bu üç kelimenin içinde özetlenmişti. Çünkü kardeşlerimi anlatıyordu üç kardeşin yaşadıklarını, hayatlarını ve geleceklerini...

"Ve yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var diyordu şair!..." bende öğrendim yolculuklarımın, koridorlarında insanların dinlenmesi gereken,barınması gereken bir Han a ihtiyaç vardı, ve ben o Hanı uzaklarda bir düş kurarak,yapayalnız bir gülüş olarak, o gülüşlerden bir ev kurarak oluşturdum...

Sevgi ve Saygılarımla

Rıza ELHAN / HANCI
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: donuk - 19 Ekim 2006, 18:37
Merhaba arkadaşlar,
'Donuk yolculuk' benim hayatımda temel taşlardan biridir. İlhan İrem’le tanıştığımda çocuk denilebilecek yaşlardaydım. Kimdir, nedir bilmiyordum. Duyduğum şarkıydı benim için. Sonrasında çook şeyler değişti. Benle büyüdü, yüreğim oldu içimde atan. Sığmadı içime taştı sevgisi. Lise yıllarıma geldiğimde ise sonsuz yolculuklardaydım. Ama hep yalnızdım, paylaşabileceğim, konuşabileceğim hiç kimse yoktu. Ninni oldu kimi zaman uyuturken çocuklarıma fısıldadığım. Aşk oldu yüreğimde. 'Issız bir yolda umutlarımla ilerliyorum, bekliyorum, bekleniyorum bu yolculuk bitsin yeter diyorum. Ne nerde ne zaman biter sonu, yoruldum yalnız gitmekten bu sonsuz yolu' işte bu dizelerde yaşadım kendimle ve işte dedim.'Donuk yolcu benim. Işık ve Sevgiyle...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: spacemedia - 19 Ekim 2006, 22:03
80'lerin New Age grubu "Space"in en sevdiğim parçası "Spacemedia".
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: shlmrock - 19 Mart 2007, 01:21
Gmail den bir mail hesabı açacaktım, ilkin pencere denedim olmadı alternatiflerini denedim ne denediysem olmadı cerceve denedim oldu, o günden sonra ara ara netteki hesaplarımda kullanırım. :D
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Sinan DOYAN - 19 Mart 2007, 08:05
Malumunuz üzere; adım ve soyadım.  ;D
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: YANKI - 19 Mart 2007, 23:23
Tamamen doğaçlama.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: terazi - 20 Mart 2007, 01:15
Daha mantıklı konu açarsanız iyi olacak. Bir şeyleri yarım yapacağınıza hiç yapmayın. Işık ve sevgiyle kalın.
Başlık: - Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Shalamar - 20 Mart 2007, 01:55
Sevgili terazi,
Yapıcı önerilerinizi http://www.melektozlari.com/mt/index.php?board=4.0 adresinde bizimle paylaşabilirsiniz.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: EASY - 21 Mart 2007, 00:41
İLHAN İREM felsefesi benim çok farklı bir yönüm aslında. Beni en çabuk ve en kolay etkileyen düşünceler, tutkular, notalar... Farklı yönüm farklı dilde olsun istedim EASY.
                                                                                                çetin özgen
                                                                                           


                                                                                             IŞIK VE SEVGİYLE..
           

Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: nurefsan - 21 Mart 2007, 10:54
Adım Nurefsan anlamı ışık saçan, umarım bu ismi layıkıyla taşıyabilirim çabam bu yönde
her gününüz bir öncekinden aydınlık olsun

Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: dembahar - 21 Mart 2007, 22:16
               dembahar: Nev'in en sevdiğim şarkısı: dem!! mercan dede'nin en sevdiğim eseri: dem!! İlhan İrem'in son albümünden en sevdiğim eseri: dem!! öyleyse dembahar!! Ben anlamını "bahar zamanı" olarak düşündüm!
                 ışıkla sevgiyle aşkla kalın.....
                                                                                          bade (21.17)
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: yitik_savasci - 22 Mart 2007, 23:11
Daha çocukken Don Kişot’u söylermişim ellerimi çırparak. Sonrasında İlhan abi TRT ye resti çekip de ortalıkta görünmez ! Olunca unutmuşum Don Kişot’u. Ve kişilik arayışının başladığı zamanlarda ''Anlasana'' ile tekrar kesiştiğinde yolumuz İlhan abiyle, o çocukken içime işleyen Don Kişot tekrar açığa çıkmıştı. Anlasana ile başlayan değişim, beni gündemdeki hiç bir şarkıda karşılığı olmayan hissedişler içine soktu. Ve müzikte karşılığını ararken hislerimin, Ezginin Günlüğü'nü, Grup Gündoğarken'i (İlhan Şeşen'i değil) Yeni Türkü'yü, Bülent Ortaçgil’i tanıdım. Ve Bülent Ortaçgil'in Değirmenler şarkısı ''yitik_Savasci'' yaptı beni. İlhan Abinin birçok şarkısında onun da bir yitik savaşçı olduğunu gördüm. ''Yoruldum yalnız gitmekten bu sonsuz yolu, Olanlar Olmuş, Donkişot'' şarkılarında yitik bir savaşçı duruşu canlandırdı gözümde...
Ve burada ki (forumda ki) insanların birçoğu birer yitik savaşçıdır aslında... Ruhumuzu işgal eden popülerizme, bizi zayıf düşüren kendi doğamıza, olanca albenisiyle aklımızı çelmeye çalışan ışıltılı yaşama (Kısaca Değirmenlere) karşı, özünün güzelliğini korumaya-geliştirmeye çalışan yitik savaşçılarız aslında....

Ve siz...
Ben...
Değirmenlere karşı
Bile bile...
Birer yitik savaşçı....
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: merhaba - 28 Mart 2007, 22:50
Bilgisayarımda İlhan abinin şarkılarını dinlerken kendimi bu sitenin içinde buldum. Kullanıcı ismini merhaba yaptım çünkü buradaki tüm arkadaşlara merhaba diyerek saygı, sevgi ve selamlarımı yollamak istedim  :) 
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Sha_XIX - 29 Mart 2007, 08:33
Merhaba merhaba,
Burada yaşanacak Işık ve Sevgi dolu paylaşımlardan keyif almanızı diliyorum. Farklı şeyler hissetsek de, hepimiz sevgili Işıkdost'un şarkılarından anlamlar çıkarmanın hazzını birlikte yaşadık, yaşıyoruz, yaşayacağız. Bunun tadı, çok şeyin hazzından ayrıdır; doyumsuzlukla eştir belki. Her seferinde daha çok Işık ve Sevgi... Her seferinde daha yükseğe!
Hoşgeldiniz sevgili merhaba, Işık ve Sevgiyle
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: ask bir yagmur - 03 Nisan 2007, 10:38
Benden de tüm İlhan İREM dostlarına sevenlerine merhaba... Güzel bir ortama adım attığımın bilincindeyim...

Gelelim ismimin anlamına.. Aslında çok açık.
İlhan İREM in her gün yeni bir şarkısını keşfediyorum.. Ve yıllardır bu keşfi bitiremedim... Doyana kadar yemek yersiniz ya çok aç olunca. Bu da öyle ama doyamıyorsun bu şarkılara...

Bir Zamanlar isimli şarkısının sözlerinden...

“aşk bir yağmur yağar yağarda bir gün dinersin”........
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: asi_cadii - 03 Nisan 2007, 22:05
Biraz dik başlıyım ne yapayım arkadaşlar cadı derdi evdekilerde başıma buyruk kendi bildiğini yapan hırçın olduğumu söyler dururlardı yani birazda asilik var yıllardan beri kullanırım açıkçası hem asiyim hem cadı sevgiler...
Bu arada Tarçın'da çekilen resimler ne zaman forumda yer alacak acaba merak ediyorum da :)
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: polen0658 - 04 Nisan 2007, 21:13
Melek tozlarından esinlenerek polen (çiçek tozu) olduğu için seçtim. 0658'e gelince 06 Ankara yaşadığım yer 58 Sivas memleketim. Zaten son 8 yılda hayatımda her farklılığı her düşüncemi İlhan İrem sevgisi katıyor hayatıma onunla yaşıyorum.

"Bir çift kanat üzerinde senle dolu yüreğimle nerde akşam olda sabah yolcusuyuz sevginin."

ışık_ve_sevgiyle

sevecen
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: mervemurat - 08 Haziran 2007, 11:55
İlhan İrem yolculuğuna tek kişi çıktım şarkılarında hep kendimi buldum..
O eşsiz 29 Eylül akşamı Harbiye' de iki kişiydik merve ve murat .. ve o geceden sonra Şarkılarda İki kişiydi bulduğum.. Bizi biz yapandı İlhan İrem.. O gün bugundür Aşkımı İlhan İrem şarkıları ile yaşattım ve bundan sonrada böyle olacak..

Sen ve ben iki ayrı bütün
Bir gemi iki özgür martı

Sen ve ben ikimiz bir ömür..
Sen ve ben içimiz görünür..**ve şimdilerde yine bir İlhan İrem parçası dilimde

nöbetlerde süngüye takılınca anılar
yetmez olur şarkılar yakılan sigaralar
bir bir çıkar takvimler karalanır çarpılar
teskereye aylar var kilitlenir dudaklar..

gözlerin mavi mavi
uzakta bir hedef gibi
gözlerin gözlerimde
göklerde güneş gibi

uzaklarda içiçeyiz iki deli ateş gibi..

Güzelim gözlerine yağmurlar inmesin
sen benim düşlerimde günlük güneşliksin
yine geldi ilk bahar kavuşmak yaklaşıyor
dönüşümü düşünüp herzaman gülmelisin..
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: Yunus - 08 Haziran 2007, 15:20
Adım Yunus , Sadelik özümdür. Onun için sadece yunus. Kayıt olacağım bir yerde eğer yunus ismi kullanımda ise ( ki genelde böyle olur ve hayret ki burada olmadı  :) güzel bir tesadüf benim için ) ek olarak şehrimin numarasını yazarım.

Sevgiler.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: mahirelhan - 08 Haziran 2007, 19:54
ben bu konuyu yeni görüyorum:) uzuuun sıklıktaki takiplerimden dolayı  kaçırmışım..

Aslında güzel bir konu. Küçükken ismimi sevmezdim, anlamını bilmediğimden olduğunu sonradan düşünmeye başladım, sevmememin ana nedeni, kulağıma benim adım dışında giren bir ton isimden dolayı idi, memed, mehmet, ali, can, cem, süleyman, ahmet. v.s v.s (Türk filmlerinde ki bicicik çocukların adı neden konmamıştı ki bana)  (ey çocukluk ne garipsin yahu).
Adımın anlamını öğrendiğimde, yaptığım her iste maharetli biri olduğumu ben ve çevremdekiler gördükçe, adımı da sevdim anlamını da, hele ki soyadımın anlamıyla birleşince ortaya ne afet bir şey çıktığını gördüm. Sonraki yıllarda ve Pencere Köprü Ve Ötesi kitabında da mevzu bahsi geçtiği üzere, ''BEN''misim dedim, tescilleyerek.

Mahir: usta, becerikli, maharetli
Elhan: ezgi, nağme, beste.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: odaben - 09 Haziran 2007, 02:49
mahir senide tanıdım iirem den kaç sene geçti.. burada gördüğüme de sevindim bir keops vardı?(aradım buradan da gitmiş İzmir’in asi çocuğu) umarım oda iyidir. birde hep o isim Naci Keklik o kim bilmiyordum da (mod idi galiba) soyadını unutmam mümkün olmamıştı; Benim nikin anlamı içinde zaten espri yapar kimileri chat ortamlarında aa bende salon falan :)....(bu arada arkadaşlar siteye uğramak içimden gelmiyor tırsıyorum farklı çok farklı düşünceler sesler var herkes destan gibi yazıyor upuzun oku oku bitmiyor puntolar minik gözleri yoruyor zihnimi karıştırıyor ben sevecen olduktan sonra kimseden tırsmam rahat olurum yani İlhan İrem’i anlayabilen bir insanla konuşmak kırk yıllık arkadaş ile konuşmaya benzer eskiler öyle bilir... tıstırmayınız lütfen) herkese selamlar saygılar.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: ybdb - 09 Haziran 2007, 09:37
ybdb= yurtta barış dünyada barış anlamına geliyor... İlhan İrem'in en sevdiğim parçalarından ve derin anlamlar içeren çok sevdiğim bir liderin sözü... bu yüzde yurtta barış dünyada barış...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: lilith - 11 Eylül 2007, 12:50
hikayesi çok uzun ama özetle şöyle anlatayım..
lilith Adem'in Havva'dan önceki karısıdır.fakat lilith bir çok şeye karşı gelip baş kaldırdığı ve şeytanla işbirrliği yaptığı için Allah onu cehenneme göndermiştir ( dişi şeytan da denebilir) daha sonra da Adem'in kaburga kemiğinden Havva yaratılmıştır...
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: efsunkar - 12 Haziran 2009, 16:02
Efsunkar: Büyüleyici demek bir hikayesi yok sadece çekici geliyor okadar
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: anelya - 13 Haziran 2009, 14:17
Anelya: Aslında ben göçmenim Bulgaristan'da zorunlu olarak isim değişikliği yapılmış ve benim oradaki ismim, gerçek yazılışı Anelia.
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı / Hikayesi
Gönderen: Krizalit_Kristalin - 17 Haziran 2009, 22:45
Krizalit Kristalin

Hatırı sayılır bir boşluğun şifresi.
Başlık: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: akzambak - 22 Haziran 2009, 13:16


Sabaha az kaldı, gündoğumuna saniyeler...
Ömürlerdir içinde dolaştığım harabeler...

"Sen ak bir zambak...Sen, sen, sen...Aaaahhh sen!.."

Sabaha az kaldı, gündoğumuna saniyeler...
Akzambağın kokusuyla uçuşan kelebekler...

Yıllardır dağlardaki cennet bahçesinde lirik bahar senfonileri eşliğinde soluklanarak, her mevsim açan çiçeklerin büyülü güzellekleriyle sarmalanırken, akzambağın baş döndüren kokusuyla sarhoş olunca "Akzambak" olsun adım dedim, Melek Tozları"nda..

Gün gelir, harabeler içinde ne aradığımı hatırlarım umuduyla!!..

Işığın Aşkıyla,
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: meleksi - 22 Haziran 2009, 16:27
 gördüklerim görmediklerime inanmamı sağlıyor meleklerin dünyada ki bütün canlılarla birlikte olduğunu düşünüyor ve sürekli yanımdahissettiğim için kullanıcı adım meleksi... 8)
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: ederlezi - 29 Haziran 2009, 22:55
Dom Za Vesanje (Çingeneler Zamanı) desem..
Ha bunu da kısa keselim :)
Başlık: Ynt: Kullanıcı İsminizin Anlamı/Hikayesi
Gönderen: mahpeyker - 24 Temmuz 2012, 00:45
      Mahpeyker ayparçası anlamına geliyor.  Ay'ı hep sevmişimdir ben gecenin mehtabını dolunayını,hilalini insanin  ruh halini değiştiren özelliğini.Şairler  yazarlar onun ışığına meftun olmuş yüzyıllarca anlatılmış anlatılacak öykülerini,Kimbilir belkide baha benzeyen yalnızlığını...
usa online pharmacy