İlhan İrem Forumları

İlhan İrem => İlhan İrem Konserleri => 14 Ekim 2006 Ankara => Konuyu başlatan: arkiny - 15 Ekim 2006, 13:42

Başlık: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: arkiny - 15 Ekim 2006, 13:42
 Çok ilginçtir ki kimse Ankara konserinin nasıl geçtiğini veya neler olduğunu yazmamış... Bekliyoruz arkadaşlar.
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: Derin Uyku - 15 Ekim 2006, 13:59
Süperdi...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: janine - 15 Ekim 2006, 14:09
Büyük usta ile dün gece tek yürek olmanın tarifsiz hazzını yaşadı dün Ankaralı sevecenler... Ben İstanbul konserine de gitmiştim... Hep aynı ışık seli... Hep aynı heyecan ve coşku... Hiç bir sanatçının böyle güzel böyle içten hayran kitlesi yoktur... Yıllar sonra o muhteşem adam siyahlar içinde ve karşımızda... Her şey bir düş tadında idi.. İyi ki varsın İlhan... Yüreğine sağlık... Sevecenlerin seninle gurur duyuyor.. ışık ve sevgiyle..
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: milA - 15 Ekim 2006, 14:53
Merhaba arkadaşlar, olağanüstü güzelliklerin yaşandığı geceyi kelimelere dökmek çok zor olacak. Tarifsiz paylaşımlar oldu, asırlar sonrasında buluşmak için gönül koordinatları verildi, kirli sistem ile arasına çekmiş olduğu gözlüklerini sevecenleri için aralayıp ışıltılarını yansıttı, grup Tek yürek performansı ile büyüledi, Melekler korosu İrem Şarkı? larına gönülden eşlik etti ("Quando l'amore Diventa Poesia" hariç, ama onu da ezberleyeceğiz) Alaca Tüylü Kuş sürpriz oldu. İstanbul konserinden farklı paylaşımların yaşandığı muhteşem bir geceydi. Teşekkürler...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: bezgin57 - 15 Ekim 2006, 17:35
Muhteşem bir konserdi. Ben Aşti2ye yetişmek üzere 23:00 e 5 kala çıktım o sırada Üstat "arkadaş"ı söylüyordu. Oradan sonrasını birisi aktarır umarım. Harika bir konserdi. Üstat’ın sesi ve yorumu yaşına rağmen beklediğimden de çok çok iyiydi. Ankara bürokrasi şehri olduğu için coşkunun çok üst seviyede olacağını beklemiyordum. Yine de özellikle hareketli şarkılarda çoğunluk ayakta eşlik etti. Yaş grubunun ağrılığının 20li yaşlar olması bana şunu ifade etti. Üstadı 70li80li yıllarda pop müzik şarkılarıyla seven ancak onun mistik yönüne ve şarkılarına itibar etmeyen kesim (40lı 50li yaşlar) Üstat' takip etmeyi bırakmış. Ancak benim yaş grubum olan (20-30) ve Üstadı en az "İşte Hayat " kadar "Gece Yolculuğu" ile de seven, Romans albümünü başköşesi yapan genç insanlar ona ve felsefesine daha fazla sahip çıkıyor. Cep telefonumla birkaç çekim yaptım çok kaliteli değil ama idare eder diye düşünüyorum. Bir de kart bir ses duyacaksınız aralarda.. Farenjit olmama rağmen pek çok şarkıya eşlik etmeden edemedim. Üstat’ın konserin sonlarına doğru üzerinde durduğu ve bizlere yakında vereceğini söylediği "koordinatlar" hususunun forumlarda tartışılması lazım. İmkanım olsa kesinlikle İzmir konserine de giderdim. Abartmıyorum, aslına bakarsanız her gün konser olsa her gün imkanlarım ölçüsünde gitmek isterim. Hasta halimle aynı gün 1000 km yol kat etmeyi seve seve göze aldığım ilk ve tek sanatçıdır İlhan İrem.
İzmir konserine gidebileceklere: sevgi yağmuruna hazır olun.

[İlhan İrem konserleri ile ilgili video görüntüleri forum alanlarında link verilemez]
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: aviator06 - 15 Ekim 2006, 17:52
Ankara konseri muhteşemdi. doyumsuzdu.. Saat:16’da konser öncesi cumpirim cafede sevecenler bir araya geldiler.. Şehir dışından gelen konuklarımızla tanıştık. İstanbul konser görüntüleri izlendi. Beraberce şarkılar söylendi. Oradan topluca Anatolıa’ya gidildi. Saatler geçmek bilmiyordu.. Almanya’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Bartın’dan, Mersin’den, Karadeniz’den ....... Gelenler vardı İlhanı aşk için konser başladı. Her şey çok güzeldi en güzeli de üstadın gözlüklerini çıkarmasıydı. Gözlerindeki ışığı bizlerle paylaştı. Sesindeki netlik pürüzsüzlük mükemmeldi. Bizlere unutamayacağımız bir gece yaşattı belki de bu geceyi hiç yaşamayacaktık iyi ki varsın İlhan İrem seni çok seviyoruz. Hepimiz tek yürek olduk yeni paralelde buluşmak üzere. Cem..
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: Atk - 15 Ekim 2006, 19:09
Yıllardan sonra bu akşam ilk defa. Harika bir konserdi. Cem seveceninde dediği gibi 16,00 da kumpirim ardından konser alanına şarkılar eşliğinde gidiş. Salona girdiğimizde içeride bir ağızdan şarkılar ve üstadın sahneye girişi... Yine bir yıldız... Konserin benim için en can alıcı noktası... Almanya’dan gelen Semra sevecenin hediyesini sahnenin önüne bıraktığımda üstat "Canım benim" dedi ve orkestraya doğru yöneldi. Tekrar döndü ve eğildi "Bu ne! Aaa çok güzel" dedi... Yaklaşık 10 saniye göz göze kaldık ve "Sizleri Seviyorum" dedi... Konser bitiminde bir kısım sevecenle sabaha kadar sohbete doyduk. Yada doyumsuzluğumuzu bir nebze gidermemiz bize doyduğumuzu sandırdı... Öğlen saatlerinde Kızılay’a indik ve diğer sevecenlerle buluştuk. Anıtkabir ziyareti mutabıkında AŞTİ den sevecen dostlarımızı BAŞKA KORDİNATLARDA buluşmak dileğiyle uğurladım... Harika bir gündü üstat ve dostlar. Resimleri en kısa zamanda paylaşacağım. Işığa Aşkla...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: B-R - 15 Ekim 2006, 21:31
Merhabalar,

Yaşadıklarımız rüya mıydı gerçek mi hâlâ anlayamadık. İstanbul mucizesini iki kişi olarak yaşamış, duygularımızı yalnız birbirimizle paylaşmıştık. Ankara'da ise hiç beklemediğimiz, ummadığımız bir coşku ve sevgi seli içinde bulduk kendimizi. Yaşımız dolayısıyla çekinerek girdiğimiz Kumpirim'deki tutukluğumuz çok kısa sürdü. Aniden bir coşku, sevgi ve paylaşım denizine daldık. İlhan İrem'e dair anılar, yaşam parçaları, mistik deneyimlerle dolu sohbetler.. Adres alıp vermeler.. Poster paylaşmalar.. Ve köklü olacağını umduğumuz dostluklar.. İlhan İrem gibi dış dünyadan en azından ruhsal olarak uzak yaşayan biz "acaba bunlardan bize zarar gelir mi" şüphesi olmadan birden kendimiz oluverdik; yalnızca sevgi olduk orada ve kat kat karşılığını aldık.

Konser öncesi Anatolia lobisinde yaşadıklarımız ise daha bir başkaydı. Samsun'dan onaltı yaşındaki kızını kapıp gelen eski bir sevecen ile Bursa'dan, Adana'dan, Eskişehir'den gelenlerle zenginleşti yüreğimizdeki sevecen kadrosu. Herkes kendiliğinden yanaşıyordu birbirine. Kendiliğinden oluyordu isimsiz, törensiz tanışmalar.  İlhan İrem sevgisini içinde sessizce yaşayan ama yüzündeki ışıltılarla konuşmaları dinleyen ve sanki hepimiz adına duygularını coşkuya dönüştürmüş sevecenlerle girdik salona.

Ankara'nın senfoni konserlerine alışmış resmi dinleyici kitlesi sebebiyle İstanbul'daki coşku gibi olmadı yaşadıklarımız. Ama olsun. Ortak aşkımız sahnede muhteşemdi. Ne ile karşılaşacağını İstanbul'da yaşamışlığın verdiği bir rahatlık vardı yüzünde. Çok mutluydu. Ara sıra gözlüklerini kaldırıp yeşil gözlerindeki ışığı esirgemedi bizden. Neşeli ve muzipti. "Hepinizi tanıyorum" dedi; "ben burdayım" diye sallanan kollarımıza, zıplayan bedenlerimize bakarak. Öndekiler ellerini tutarken kıskandık. Uzakta olduğumuz için yanına gidemedik. İzdiham olur, onu zor durumda bırakırız diye korktuk. 1995'te Sevgililer Günü'nün imza gününde onunla kucaklaşmanın, aynı havayı bir saate yakın solumanın anısıyla avunduk.

İstanbul'daki aynı şarkıları söyledik yine. "Alaca Tüylü Kuş" fazlasıyla. Konser sonunda yine semazenler ve beyaz güvercinlerle Ankara'ya "Hoşca kal" dedi.

Bir rüya gibiydi her şey. Kuş misali bir gün içinde Ankara'ya uçup dönmüştük ve çok farklı bir boyutta geçen bu uçuşun izdüşümleriyle yaşayacaktık artık.

 Bir dahaki uçuşa kadar sizi çok özleyeceğiz sevecenler..

 Not: Kırklı-ellili yaşındakileri İlhan İrem'in mistik duygularını yaşatmamaktan yakınan Bezgin57'ye: Bu nesil korkutularak geçirdi gençliğini. İhtilaller, muhtıralar, sıkıyönetimler yaşadı. Bezdirildi ve sonraki yıllarını 'acaba bana zarar verilir mi' korkusuyla yaşadı. Sustu, susmak zorunda kaldı. Ama onu hep içinde yaşattı. Ruhsal rehberi olarak gördü ve sessizce "izledi". Ankara konserinde bu nesil vardı çoğunlukla. Samsun'dan, Almanya'dan sadece konser için çıkıp gelenler sözünü ettiğiniz yaşlardaydı. Eminim çoğu da çeşitli nedenlerden içini çekerek uzaktan katıldılar bize. Bir de şu var: İlhan İrem bu neslin içinden çıktı. Bu bile onların gurur duyması için yeterli bir sebep. Seni seviyoruz sevecen Bezgin57."Mırıltılar koro olur
Seyahatler boşuna,
HER YERDEYİZ..."
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: dr selma - 16 Ekim 2006, 00:41
Merhaba
Ben aranıza yeni katıldım. Aslında yıllardır aranızdayım ama dün maddesel olarak katılmış oldum. Yıllardan beri çok sıkı bir İlhan İrem hayranıyım ve dün gece Ankara'da inanılmaz güzel bir gece yaşadım, daha doğrusu oradaki herkes birlikte yaşadık. Aslında İzmir'de yaşıyorum ve geçen hafta İzmir'de yapılacak konser için bilet almıştım ve büyük bir sabırsızlıkla konseri bekliyordum ama sevgili İlhan İrem hastalandığı için konser iptal oldu. Bu hafta (ayın 17'sinde) İzmir’de konseri olacak ama ne yazık ki ben bir toplantı için burada olamayacağım. Tam bunlara üzülürken İzmir’deki gişe görevlisi ayın 14'ündede Ankara konseri olduğunu söyledi ve sanırım öylesine laf olsun diye bunu söyledi. Ama ben Çarşamba günü görevli olarak 4 günlüğüne Ankara’ya gidecek olduğum için hemen girişimde bulundum ve biletimi buraya (Ankara'ya ) aktardım. Ve gerçekten de son yıllarda yaşadığım en inanılmaz güzelliği yaşadım. Ayrıca benim yaşımdakiler neyse de asıl bu kadar çok sayıda gencin İlhan İrem hayranı olmasına ve şarkılarını anlamasına çok sevindim ve bundan çok etkilendim. Bu arada konserin başlamasını beklerken tesadüfen tanıştığım güzel insan sevgili Cem'e de çok çok teşekkür ediyorum. Hem güzel dostluğu için hem de hediyesi için. Umarım en kısa zamanda bu mükemmel anları tekrar yaşamak ve insanı başka alemlere götüren sesi canlı olarak dinlemek mümkün olur. Böyle huzur verici, böyle ilahi ve inanılmaz güzellikte ses ve duygu seli sanırım kimsede yok. Ve özellikle konserin finalindeki semazenler eşliğinde söylediği iki bitiş parçası ve son parçada bir küre (dünya ) içinde sahneye getirilen beyaz güvercinlerin kapılarının açılması görüntüleri harikaydı.  İyi ki varsın İlhan İrem ve sizlerde iyi ki varsınız sevgili arkadaşlar. Işık ve sevgiyle..... Dr Selma
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: onuk67 - 16 Ekim 2006, 00:50
    Yıllardır özlemini duyduğum insan tam karşımdaydı dün gece... İnanılmazlığın ötesinde dakikalar, saatler yaşadık sevecenler olarak. Zonguldak'tan geldiğimiz için biraz yorucu oldu ama büyük üstadı görmeyi her şeye değişirdik. Gecenin sonunda hatıra olarak aldığımız (!) 3 metrelik o muhteşem ötesi hediye de bize unutamayacağımız bir anı olarak kaldı  :)  Bu muhteşem geceyi yaşayan ve yaşatan herkese sonsuz teşekkürler...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: Krizalit Kristalin - 16 Ekim 2006, 08:31

Ben de oradaydım. Harika bir konserdi. Arkadaşların yazdıkları bütün güzelliklere sonuna kadar
katılıyorum."Tek Yürek" olduk hepimiz...

Önceleri kendi yerimde orta sıralardaydım, ancak baktım irem kaçmak üzere, bende önlere geldim,
maalesef elini sıkmak nasip olmadı ama onu çok yakından görmekte şükür edilecek bir durum...

O anı tekrar yaşamak için, bir çok şey verebilirim...


Işık ve Sevgiyle,...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: santana - 16 Ekim 2006, 09:25
Arkadaşların söylediklerine ekleyecek bir şeyim yok; ancak şunu söyleyebilirim : :)
Gözlüğünü çıkardı (hem de birkaç kere)  ve herkes çığlık çığlığa kaldı, daha noolsun. ;)
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: efsun_i - 16 Ekim 2006, 09:31
Bir konsere dair yazamayacağım ama anlatmak istediğim bir buluşma var ki sözcüklerim yetmiyor..

İki saat boyunca bakışlarımızla, yüreklerimizle sohbet ettik ötelerde... Rengarenk kanatlar, uçuşan anlatımlar tarifsiz... Yaşanabilecek ne kadar güzel duygu varsa bir ömürde, yaşandı bir gecede!

Ertesi sabah bir Işık'tan bir başka Işık'a ilerledi bedenlerimiz, yıkandı ışıkla ruhlarımız...

Divane oldum...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: Shalamar - 16 Ekim 2006, 11:19
Konser değildi yaşanan...
Duyduklarımız şarkı değildi...
Yüzlerce yıllık tanışların buluştuğu,
derin sohbetlere daldığı bir şaman cadırıydı o gece Anatolia...

AN'a sığabilen binlerce anlatım döküldü gözlerimizden,
inci inci... Uzattığı ellerine...
Elime olmasa da, bin kez Yüreğime dokundu yine...

Şaşırmıştık zamanında, bizi bize anlattığında...
Tek tek tanıyordu hepimizi, bizden evvel...

Neşesi...
O gülen gözler, yüzünde açan gülücükler.. .
O GÜLücüklerin üzerine çiğ düşmüş anlar...
Karşılıklı sildik gözlerimizi, tebessümler yansımalardı...

Milyon yıllık tohumlar ekiliyordu, Işık ve sevgiyle...

Yürek büyüsüydü bunun adı...

Işığın Aşkıyla!..
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: refref - 16 Ekim 2006, 11:25
Cuma akşamı İzmir'den trene bindiğimde nereye gittiğimi bilmiyordum. Sonsuzluğa mı yoksa bir boşluğa mı?.. Meleğim de yanımdaydı. Daha ne isterdim ki?

Sincan'a indiğimizde yağmuru da beraberimizde getirmiştik. Soğuktu ve yağmur çiseliyordu ama olsundu! Saatler buluşma vaktini gösterdiğinde oradaydık hepimiz BİR’imiz. Her yerden gelmiştik ve herkestik. İstanbul'dan gelen dostlarımız hele Alper dostum sen çok özel bir adamsın... Tişörtüme kavuşmuştum nihayet :D ve işte o an Anatolıa'ya doğru yürüyüş şarkılar eşliğinde, daha sonra içeri giriş yerlerimize geçmeden başlayan hep bir ağızdan söylenen parçalar. Artık içerdeyiz bekliyoruz. Fakat orada da susmuyoruz haykırıyoruz. Ve gözüküyor O! 'Akşamüstleri insanlar yorgun eve dönerken, zaman sevmek için çok geç uyumak içinse erken. Siyahlaşan maviliklerde bir sarılık bir yıldız görürüm, boşlukların ortasında ağır ağır yanıp sökerken...!' O anda ışıltılar içinde tutsaklığı yaşıyorduk ve O'na benziyorduk ayrı ayrı... Her şey bir anlıktı göz açıp kapayana kadar oldu. Ağladı, ağlattı... Ve sonra gitti. BİTTİ! Daha fazla söze ne hacet zaten KONUŞAMIYORUM!

NOT: Hamdi kardeşim yüreğine emeğine sağlık. VAROL! Üstadım sıra bizde. İZMİR seni bekliyor...!
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: BOLT THROWER - 16 Ekim 2006, 16:30
Bulutların ortasında bir sarılık bir yıldız görürüm…

Sonsuzluğu yaşadığımız konserler… Sahne arkasında ağır ağır süzülüşü İrem’in. Gökleri gösteren eli..Ve bizler.. Yıllardır beyinlerimizde, ruhlarımızda yaşadığımız konserler. Her bir parçasında, hayalimizde canlandırdığımız uçuşan pelerin. Mikrofonu tutan siyah ojeli asil eller. Ayağını kolona koyup seyircisiyle coşan rock şövalyesi. Hepsini yaşadık hayalimizde. Yıllarca.. Heyecanla.. Ve vuslatımız.. Kelimelere sığar mı ki bu anlar? Ne yazayım? Ne edeyim? Bilemem. İnanın bilemem. Hangi kelimeleri bulayım da anlatayım. Sonsuzluğu yaşadık desem? Cennetleri gördük desem? Melek gördük desem? Buğulu gölü gördük desem? Tek tek parçaları anlatmak hoşuma gitmiyor. Haddime düşmüyor. Çünkü olağanüstüler. Ama şunu belirtmek isterim. İrem konserde “Alaca Tüylü Kuş” u söylüyor ve o muhteşem lirik geliyor. O kısmı söylemeden önce şöyle diyor İrem : “Burası çok önemli” ve hep bir ağızdan söylüyoruz “asla pes etme, sarıl hayata…Sımsıkı sarıl yalnızlığına….” İşte bu an her şeyin başladığı andır.Yıllardır bize anlattıklarının altını şefkatli bir baba, şefkatli bi öğretmen gibi çizmesi.. ”Burası çok önemli” deyişi. İki saniye sürdü bu an belki. Ama o anki sonsuzluğa uçan bir alaca tüylü kuş gibi uçtum göklere. Ruhum O Yıldız’a değdi. Her şey o anda başladı.
Her şey şimdi başlıyor…

Işık ve sevgiyle…
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: ISIK YOLCUSU - 16 Ekim 2006, 16:36
An'ı yaşattığınız için sonsuz teşekkürler... Uzaklarda olsam da konseri yaşadı benliğim. Hissedişleriniz  mesafeleri aşıp geldi yüreğime.

Işık ve Sevgi yüreklerinizden eksik olmasın.

                                                 Sefa Köylü
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: mahirelhan - 16 Ekim 2006, 19:29
Selam tüm iyi yürekli temiz insanlar, yeteri kadar yazılmış duygular (tam anlatılamasa da)- oysa daha neler var değil mi kafanızda sözcüklerle kaynaştırılamayan.
Yazmak istediklerim yaşadıklarımıza istinaden olacak(yaşadıklarıma). Yıllardır içimde taşıdığım ve hep yaşanması gerekli olan diye inandığım- en büyük inancım- sevgi, saygı, paylaşım, iyi niyet, eşitlik ve bilumum insani değerler. Tüm öğretilerin( ilahi olanlar, olmayanlar)  ana kaynakları işte!

İlhan İrem'i bu değerleri babam tarafından almaya başladığımdan beri dinler, insanlığın ne anlamla yüklü olduğunu düşünürüm, beynimde çakan her ışıktan sonra bir diğer albümünü, başucu volkmenime koyar, yatağımın başına stereo ses versin diye uygunca dizdiğim hoparlörlerimden dinlerim-büyük bir sessizlikle-
 Yıllar önce bestelediği ve benim renksiz bir ekrana bakarak dinlediğim şarkılarını yıllar sonra kendisiyle beraber söylemek, bu ne güzel bir gerçek.
İnsanlık yolunda ilerleyen ve bize yaşanması gerekenleri bir bir ve en ince ayrıntısına kadar göz kırparcasına anlatan sevgili İlhan İrem'e binlerce kez teşekkür eder, sadece İstanbul'da değil Ankara'da da bu değerleri yaşayabildiğim tüm insanlara en içten minnetlerimi sunarım.

Sevgilerimle
Mahir Elhan
en dip not* İngilizce karakterleri Türkçe yazmam bilinçlidir
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: aviator06 - 16 Ekim 2006, 19:50
Sevecen görüntüleri dilerim becerebilmişimdir.. Teknoloji özürlüyümde.. Konseri izleyenler için ayrı bir önemi var.   


                 Cem..
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: cicekkiz - 16 Ekim 2006, 20:31
Çevirdik yüzümüzü cennete doğru
Gözümüz daldı gitti ışığına
Sonra sonsuzluk notalarında
Coştuk coştuk coştuk...
Ve yine ne yana kanatlansan o yana
Uçtuk uçtuk uçtuk...
             
                     Sizi seviyorum
                                  Işık ve sevgiyle
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: thanados - 17 Ekim 2006, 00:24
     Sevecenler, konserin sonundaki semazenler ve güvercinler çok çok güzeldi, bir sürprizdi. Ama sanırım İlhan İrem son iki şarkısını playback yaptı sanki. Gerçi bunun bir önemi yok, önemli olan paylaşmaktı, yine de biraz üzüldüm sanki.
     Ama konser beni çok mutlu etti. İstanbullu sevecenleri orada görmek de güzeldi. Özellikle tişörtlerine hayran kaldığımı belirtmeliyim. Hayatımda ilk defa bir konsere gittim, çünkü Türkiye'de konserine gidecek kadar sevdiğim başka bir sanatçı daha yok, bu ilk konserim ama en muhteşem konserim oldu. O gecemi düşlere boğdu, yıllardır özlemle dinlediğim sesi canlı olarak duymak elbette inanılmazdı. Daha ne isterim ki, elbette yeni bir konserde buluşmaktan başka bir şey değil.
     Hoşçakalın sevecenler

     Işık ve Sevgiyle...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: crysalid - 17 Ekim 2006, 14:55
Sevecenlere: Başkente yakışan bu çoşku selinde ve sonrasındaki o ışık dolu sohbetlerde beraber olduğumuz herkese yürekten teşekkürler.. Her daim sürsün bu güzel paylaşımlar....
 Işık Dost'a :  SENİ SEVİYORUZ !...
 Ve Atamıza: Bilgeliğinden Işık almaya geldiğimiz o günde  bizlere bir küçük tebessüm vardı yüzünde, hissettik !   Uyu güzel bebeğim, çok yakında değişim !.. UYU SONSUZA DEĞİN . . .
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: la kuyud - 17 Ekim 2006, 19:55
...ve o an İlhan İrem sahnede...
nefeslerimizi tuttuk...
kanımız donmuştu adeta...
çılık çılıga karşımızdaydı...
o sevecen tavırları...
sahnede çocuklar gibi şen...
                               
                   koordinat düzleminin yerini ve zamanını
                                               bekleyeceğiz sonzuzluğa değin
                                         ve hep o melekler korosu İlhan İrem şarkılarına eşlik edecek
                                                                               yürek gözüyle İlhan İrem'e

                                                                           ışık ve sevgiyle
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: kerem67 - 18 Ekim 2006, 14:16
Ben daha 17 yaşındayım ama İlhan İrem’i 6-7 senedir dinlerim Ankara konseri gerçekten güzeldi ben Zonguldak’tan gittim konsere ama gerçekten değdi belki gören olmuştur içeri girerken binanın dışında 3-4 metre büyüklüğünde poster vardı onu çaldım şuan Zonguldak da ki evimin dışına astım rüzgarda dalgalanıyor....
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: Le temps - 18 Ekim 2006, 17:03
Ben bugün üye oldum. Ankara konserinden beri şaşkınlığımı üzerimden atabilmiş değilim. Doğrusu pek fanatik sayılmazdım, konser anına kadar şarkılarını severdim sadece. Ama konser boyunca bahsettiği şeyler ve ilk kez şarkıları gerçekten dinlediğimde, yaşadığım, bildiğim şeylerden bahsediyor dedim ve bugüne kadar nasıl kaçırmışım diye düşündüm. O günden beri sürekli dinlediğim şarkılarını bu kez çok farklı bir ruh haliyle dinliyorum. Ve sonra "sevecen"in anlamını keşfettiğimde, bu kadar açık bir mesajı bugüne dek nasıl anlamadığıma hayret ettim. İlhan İrem iyi ki var, sizler iyi ki varsınız hepiniz.
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: basalpbelgin - 19 Ekim 2006, 01:48
İlhan İrem ile aynı jenerasyonun çocukları olduğumuz için öncelikle gurur duydum ben onu ilk siyah beyaz TV de dinlediğim de işte bu demiştim ve o günden başlamıştır hayranlığım. Onu hiç görmemiştim sadece şarkılarıyla bağlanmıştım her söylediği şarkıda kendimden bir parça bulmuştum TV ye çıkmasa dahi onun CD’lerini alıp ona gönülden bağlı olduğum mesajını vermeye çalışıyordum. Çevremdekilere beni tanımak isterseniz İlhan İrem’in bir kaç şarkısını dinleyin diyordum.
Ankara’da  konser  vereceğini duyunca da  çok heyecanlandım .çünkü yıllar sonra karşılaşacaktım.ama merak ettiğim yıllarca hayranlık duyduğum İlhan İrem acaba sahnede nasıldı..... yoksa ben mi büyütüyorum diye,   konser başladığında heyecandan  yerimde duramadım  tek kelime olağan üstü ve muhteşemdi onu anlatmaya kelimeler bulamam ve 1975 yılından beri fanatiklik derecesindeki İLHAN İREM sevgim Ankara konseriyle sonsuzluğa kadar sürüp gidecek...... beni yanıltmayan tek insan
İyi ki varsın gençlerinde seni bizim kadar sevdiğini gördüm ve çok mutlu oldum yeni konserini sabırsızlıkla bekliyorum
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: hanci - 19 Ekim 2006, 11:11
Madem bu kadar ısrar ettiniz bende yorum/fikir/görüşlerimi belirteyim:))

Sevgili İlhan İrem varlığınla bizleri buluşturduğun için ayrıca teşekkür ediyorum sana ki zaten biz seninle sonsuzluk koridorlarında sürekli görüşüyoruz... İstanbul da heyecanım henüz bitmemişken Ankara da bulunmak çok güzeldi, Ankara için bir terim kullanılır halk arasında, Ankaralılar bilir "Saat 10 yatağa kon" şeklinde ama gördüm ki uyumayanlarda vardı ve bir aradaydık:)
 
Ankara ya özel Esinti ve Alaca Tüylü Kuş vardı,Gözleri gözlerimizle buluştu, İstanbul’da ki ilk heyecan atılmıştı üzerinden ve onu orda da yalnız bırakmayan sevecenleriyle selamlaştı tekrardan!...

Gerçi arkalarda Alaca Tüylü Kuş a tek başıma kısılmış sesimle eşlik ettim!.. Ama değerdi ve öyle de oldu...

Bu ülkenin ışığı Ankara da yatıyor ve bizler bu ışığı ışıklarımızla daha da aydınlatacağız...

Sevgi ve Saygılarımla

Rıza ELHAN / HANCI
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: ormanbaba - 19 Ekim 2006, 20:08
Nasıl anlatılabilir ki?

Bizleri tek tek gözleriyle süzmesi, hepinizi tanıyorum demesi...

Sabaha kadar Hamdi'nin evinde sohbet, paylaşım...

6 saatlik mükemmel bir otobüs yolculuğu...

Tekrar tekrar hatırlanması gereken şeyler.
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: santana - 19 Ekim 2006, 22:21
Konser öncesi, esnası ve sonrası...
Sevgili Fırat, aslında o kadar çok şey varki anlatılacak; gelemeyenler imrenir diye detay yazmıyorum ;)
Nyese, Ankara konseri hakkında da bir uzun yazıya başladım. Burada olmasa da o yazıda detayın kralı olacak.
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: historian - 20 Ekim 2006, 00:51
Arkadaşlar öncelikle Ankara konseri hakkında geç kalmış yorumum için özür dilerim. İşlerimin yoğunluğu yüzünden yazamadım. Öncelikle sevecen buluşması mükemmeldi, nerdeyse ülkenin dört bir yanından sevecenler ordaydı çok sıcak bir ortam vardı. Konser hakkında pek bir şey söylemeye gerek yok tek kelimeyle mükemmeldi, hatta İstanbul konserinden daha yakından seyrettiğim için mi bilmiyorum Üstadı, Ankara konseri benim için daha güzeldi. Ankara'da bizlerle birlikte olan tüm sevecenler.. Çok mükemmeldiniz sizlerle tanışmak çok güzeldi. Konser öncesi elinden gelen tüm gayretiyle çalışan Hamdi sevecene, Görkem sevecene ve Ebru sevecene tüm kalbimle teşekkür ediyorum. IŞIK VE SEVGİYLE KALIN
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: raynah - 25 Ekim 2006, 04:10
Geç kalmış sayılmam.. 1 haftalık bir geç anlatım olacak ancak olsun.. Antalya'dan gelirken uçağı kaçırıyordum. Yasemin bekletti. Sağ olsun!! İndik, buluştuk herkesle, gitmem gerekti, kalamadım yanlarında, olsun. Bu ana kadar normal... Sonra konser.. sahne.. ilk çıkış.. ve ben gibi bir sfenks i bile ağlatan bir adam.. 1 dakika ağladım, o kadar uzundu ki sanki.. Alkış yağmuru.. Hayatımda yaptığıma inandığım en doğru şey.. En doğru yerde olmak.. Hamdi'nin bizi ağırlayışı.. Sabahlamamız.. Uykuya düşmanlık.. Hiç bir yorgunluğun bu kadar güzel olacağını sanmamak.. ilkti.. öyle de kalacak.. bir çok ilhan sever tanımak.. İlhan İrem'i o değişmez sesiyle dinlemek.. Rüya gibi dedikçe ne kadar gerçek olduğunu sahnede anladım. O ana kadar inanamamak...

Giderken gözüm arkada, sahnede kaldı.. Geldi gelecek derken kanatlandı ve gitti.. Sabah yağmur altında Hamdi'yle yürürken, daha aşılacak çok yol olduğunu anladım.. Gene dönüş uçağına ucu ucuna yetiştim.. Sincan'dan gelmek epey zahmetli, ancak her şeye değermiş..

Hayatımda bu kadar mutlu olduğum bir günü hatırlamıyorum.. Herkese teşekkürler..

Not: Bugün gene Ankara'dayım.. Gene Hamdi ile neler paylaştık.. ve Zeynep'le.. ve Yılmaz'la.. ve telefonla konuştuğumuz herkesle.. Böyle kalın.. Hep böyle kalın.. ;)
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: bluesantana - 25 Ekim 2006, 20:40
Ankara'daki konseri sabırsızlıkla bekleyenlerden biriydim ben de. İlhan İrem'i canlı dinleyecek olmak ve diğer sevecenlerle ona eşlik etmek için sabırsızlanıyordum. Nitekim sesim kısılana, ellerim kızarana dek eşlik ettim tüm şarkılara. (Tabi İtalyanca olan hariç!) Hiç bitmesin istedik konser. O muhteşem sesi ve her biri eşsiz olan şarkıları doyasıya dinledik. Rüya gibiydi... Üstadın performansı ve Grup Tek Yürek de muhteşemdi. Belki görsel materyaller biraz daha çeşitlendirilebilirdi. Bu arada konserde bazı sevmeyecen kişiler de vardı. Gerçekten hoşgörüsüz olan bir tanesi tam arkamda oturuyordu. Şarkılara eşlik edenleri sürekli rahatsız etti, oturmalarını istedi. Bunu başaramayınca da su attı arkadaşlar. Gerçekten şaka gibiydi. Günlerdir hasretle beklediğimiz konsere gölge düşürdü bu kişi. Bir insanın bu denli hoşgörüsüz olması ve hayatımın konserinde de bana denk gelmesi benim açımdan bir talihsizlikti. Yine de o büyülü dakikaların etkisini azaltamadı. Adeta uçtuk tüm şarkılarda. Koordinatları sabırsızlıkla bekliyorum. Işık ve sevgiyle...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: romans18 - 28 Ekim 2006, 20:03
Merhaba arkadaşlar;

Ben sevgili İlhan İrem'in sıkı bir hayranıyım ve aranıza yeni katıldım.

Sizlere Ankara konseri hakkında diyeceğim hiçbirşey yok sadece ben bu konsere Gaziantep'ten katıldım ve Tek kelimeyle MUHTEŞEM'di.

Sevgili İrem'i Adana ve Gaziantep' te de istiyoruz... Çünkü Doyamadık ki....

Herkese iyi günler...

İlhan İrem'i dinlemeye devam edin...
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: selda09 - 29 Ekim 2006, 23:48
ARTIK ÖLEBİLİRİM......
Bursa’dan Ankara’ya uzanan bir yolculuk.. Sonunda da tüm zorluklarına rağmen mükemmel bir gece. Ama gecenin sonunda Ankara sokaklarına yabancı üç kız. Sonunda oldu. Onu gördüm. O diyorum çünkü nasıl hitap etmem gerektiğini bulamadım yıllardır. Sevecen mi üstat mı büyük insan mı? Neyse İlhan İrem işte.
Bunu da yaşadım ya artık ölebilirim. Onun sesini duydum, onu gördüm. Oysa bana hep bir masal kahramanı gibi geliyordu. Uzaklarda biri vardı ve o bir daha hiç dönmeyecekti sanki. Ama döndü. Teşekkürler.+
ARTIK ÖLEBİLİRİM
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: ilker - 08 Kasım 2006, 22:28
Ankara konseri
nasıl anlatılabilir ki
tadı hale damağımda ve dün gibi taze
konser öncesi buluşma
yeni arkadaşlarla tanışma ve paylaşımlar
ve  konser anında sevecen dostlarla kaynaşma  faslı...
heyecanlı ve meraklı gözlerle etrafa bakışlar...
deli gibiydim o gün
içimden haykırmak geliyordu.
İlhan İreme.
ve de yaptım kollarımı kaldırıp;
''ALLAHIM AÇ KAPILARINI
''ALLAHIM AŞK KAPILARINI'' diyerek bağırdım şaşkın bakışlar eşliğinde 
ve sonrada;
''İLHAN  AÇ KAPILARINI
 İLHAN  AŞK KAPILARINI'' diye bağırdım...
ve 9 senelik bekleyiş sona erdi...
konser anına çıkışı...
elini tutmam ve elini öpmem
kokusu burnum da
ah!
anlatılmıyor ki yaşanıyor
tekrarı en kısa zamanda gelecek bunu hissediyorum...
her şey gönlümüzce olsun ışık dostlar
ışık ve sevgiyle
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: sonergunel - 09 Kasım 2006, 11:19
İlhan İrem' in Ankara konserinde 26 yıllık bir dinleyicisi, hayranı olarak tabi ki yerimi aldım diğer tüm sevecenlerin sevgi dolu yürekleri arasında...
Bana aşk ı tarif et deseler, tanımını yap deseler herkes gibi bende aşkın tarifini yapamam tanımını yapamam. İşte İlhan İrem' in konserin de yaşadığım o güzelim duygularında tanımını yapamam, o duygularımı tarif edemem; aşk anlatılmaz yaşanırsa İlhan İrem' de anlatılmaz yaşanır....
Türkiye'ye bir daha böyle sanatçı gelmez....
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: raynah - 21 Kasım 2006, 00:45
İçimden geldi... Ankara sen nelere kadirsin ;D
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: faith55 - 25 Kasım 2006, 13:45
Birçok şey söylemek istiyorsun ama kelimelere dökemiyorsun… İşin güzel tarafı ise eğer şu anda buradaysanız ne söylenilmeye çalışıldığını duymanıza ya da okumanıza gerek yok… Herkesin içinde aynı kıpırtı, herkesin içinde aynı duygular... Her şeye rağmen muhteşem bir buluşumdu Ankara konseri... O duyguyu tarif etmek çok zor. Herkesin aynı dili konuştuğu, yüreklerinde aynı hissi paylaştığı bir konserdi. Yabancı yok, biz bize... Hiç bitmemeliydi o gece.
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: ilker - 25 Kasım 2006, 18:24
Selam ışık dostlarım
Ankara konseri anlatılamayacak kadar mucizelerle dolu benim için ...
Orada yaşadığım efsunlu buluşmaları nasıl anlata bilirim bilemiyorum...
Konser öncesi yaşadığım yoğun duygu
Kollarımı kaldırıp önce
''ALLAHIM AÇ KAPILARINI
 ALLAHIM AŞK KAPILARINI'' diye bağırmıştım daha sonra hızımı allamayarak m

 ''İLHAN AÇ KAPILARINI
 İLHAN AŞK KAPILARINI'' kapılarını diye bağırmıştım...
 Unutamıyorum o geceyi..
 Benim için görkemli bir buluşmaydı.
 İLHAN İREM’İN elini tutmam sonra da elini öpmem,
 Onun kokusunu yüreğinin güzelliğini hissetmem anlatılacak gibi değil yaşanılacak bir olay...
 Kendimden geçmiştim resmen konser süresince.
 Danslarım zıplamalarım. Sesim o kadar kısılmıştı ki; bağırmaktan iki sevecen bana atkı hediye   
 etmişlerdi.
 Ve o gün benim için özgürlüğümün ilk adımı idi
 IŞIK VE SEVGİYLE
      İYİ Kİ VARSIN
            İLHAN İREM
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: santana - 25 Kasım 2006, 19:53
Karadeniz’den katılan tek kişi kendimi sanıyordum; fatih55 de varmış.

Ankara konseri bambaşkaydı; uzun uzun yazmaya çalıştım ama yine de yetersiz kalacak ne kadar yazsam da.
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: kwlcm - 04 Aralık 2006, 01:24
Konserden bir gece önce başladım ne giyeceğim diye düşünmeye, sanki hayatımın aşkıyla baş başa buluşacaktım :)Aslında biliyordum çoğunluğun bir kot bir siyah t-shirtle geleceğini ama benim sevecen t-shirtüm yoktu :'(Konser için 16:00da hazırlanmaya başladım, en az 10 kez kıyafet değiştirdim ve 19:00da Anatolia'nın otoparkına girdik. Arabadan inip tırlara dokunmak isteyecek kadar çıldırmış durumdaydım, erkek arkadaşıma "Hayatım bak, eşyalar bunlarla gelmiş" dediğimde o hala farkında değildi delicesine tutkumun :) Sonra gördüğüm Vito'ya ve Land Rover'a bakıp" hangisi O'nun acaba?" dediğimde "Bak O da bizim gibi Land Rover kullanıyor :)"diyen canım sevgilimi boğmak istedim o anda ama o bana O'nun da bir insan olduğunu anlatmaya çalışıyordu galiba :D Arabada son bir sigara içerken,önümden geçen insanları gördükçe kıyafet konusunu biraz abarttığımı hissetmeye başlamıştım,arabadan inip kapıya doğru giderken de tamamen farkına vardım ki abartmışım :-[Siyah pelerine benzer yere kadar kazağım,siyah taytım ve çivi topuklu çizmelerimle sanırım benim vipden gireceğimi zannettiler ama ben de C girişinin önünde bekliyordum.Kendimi biraz garip hissettim ama asıl yıkımı içeri girince yaşadım.Tüm hafta boyunca kontrol ettiğim C-2'nin 11.sırasının en köşesinde oturuyorduk :o Ellerim buz gibi,hem yüreğim midem de hem ağzımda,titreye titreye bekledim o anı.Şarkılarla O'nu çağırmak beni biraz olsun rahatlattı ve o an.Bir Yıldız ve İlhan İrem...Gözyaşlarıyla ayağa kalktım,ellerim olabildiğince yukarıda alkışlıyordum,erkek arkadaşım orada anladı artık sevgimin sonsuzluğunu :)Ben konser boyunca haykırarak eşlik ettim,ellerim patlarcasına alkışladım,bir an oturmadım,o da sesli görüntülerini çekti,bildiği kadarıyla eşlik etti.Arkadaşlar hanginiz böyle sevilen bir başka sanatçı gördünüz?Koca bir koro bütün gece ayakta eşlik etti İlhan İrem'e.Konser çıkışında yürüyemiyordum o ayrı tabi ;D İyi ki gittim o olağanüstü buluşmaya ve bir insana daha kanıtladım İlhan İrem'in kainata sığmaz büyüklüğünü.Bir insana daha O'nu anlatıp,sevdirebilmek onurdur benim için.Başardım,mutluyum ;D51 gün geçti ve hala düşündükçe gözlerim doluyor,hayatımın en güzel 2saatiydi.Dünya gözüyle gördüm ya İlhan İrem'i,gözüm açık gitmem :)
Başlık: Ynt: Ankara Konseri'nden Paylaşımlar
Gönderen: bahar02 - 20 Nisan 2007, 19:41
Ben o konserde bulunamadım orada olmak ve ışık ve sevgiyi içime çekmek isterdim ama olmadı yaşayamadım.... :(
usa online pharmacy